Icoon van Real Madrid kondigt zijn afscheid aan

door
Icoon van Real Madrid kondigt zijn afscheid aan

De voorbije jaren zetten ze bij Real Madrid langzaamaan een verjongingsproces in. De sterren uit de glorieperiode in het vorige decennium verdwenen één voor één van het toneel. Donderdag heeft één van hen zijn pensioen aangekondigd.

LEES OOK: Real Madrid – Marseille zindert na: “Een grote schande!”

Marcelo zet punt achter carrière

Via zijn sociale media laat Marcelo weten dat hij een punt achter zijn spelerscarrière zet. De 36-jarige Braziliaan was in november vertrokken bij Fluminense en na drie maanden zonder club geeft hij er nu definitief de brui aan.

De linksachter was van 2007 tot 2022 maar liefst vijftien jaar aan de slag bij Real Madrid. In die periode voetbalde hij een rijkgevuld palmares bij elkaar. Met de Koninklijke won hij zes titels, twee bekers, vijf keer de Spaanse Supercup, vijf keer de Champions League, vier keer het WK voor clubs en drie keer de UEFA Supercup.

Vele prijzen met Real Madrid en Brazilië

Na zijn passage bij Real speelde Marcelo nog een half seizoen voor Olympiakos, alvorens terug te keren naar Fluminense. Dat was de club waar hij zijn carrière begonnen was. Hij voegde er nog een Copa Libertadores en Zuid-Amerikaanse Supercup aan zijn prijzenkast toe.

Marcelo verzamelde ook 58 caps voor Brazilië, waarin hij zes keer scoorde. Hij speelde met zijn land mee op de WK's van 2014 en 2018 en won in 2013 de Confederations Cup. Hij verzamelde ook nog twee Olympische medailles: een bronzen plak in 2008 na winst tegen de Jonge Duivels en zilver in 2012.

Jammer dat hij ermee stopt?

Meest recent

Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

50
50
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

152
152
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

280
280
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

87
87
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

187
187
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

268
268
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

98
98
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

269
269
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

97
97
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

45
45
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

439
439
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

407
407
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

74
74
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

267
267
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

193
193
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

51
51
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

314
314
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

63
63
Droomscenario bij Anderlecht: Kindermans terug?

Er staat weer heel wat verandering op til bij Anderlecht. Door het vertrek van Wouter Vandenhaute ...

684
684
Explosie bij Anderlecht: Hasi verliest alle remmen

Anderlecht staat in pure shock: onder Besnik Hasi is de knop naar intensiteit en agressiviteit ...

653
653
Hayen doet opmerkelijke ontboezeming over Ordoñez

Bij Club Brugge kwam er deze week zeer verrassend nieuws. Dinsdag kwamen ze immers met de ...

246
246
Ook de zon helpt niet: nieuwe mokerslag Vanheusden

Zinho Vanheusden zorgde misschien wel voor één van de opmerkelijkste Belgische ...

201
201
Manchester United deelt onwaarschijnlijk nieuws mee

Manchester United is al vele jaren een subtopper in de Premier League en ondertussen lijken ze ...

240
240
Toptransfer Bayern: "Kompany volgde hem al bij Anderlecht"

Vincent Kompany speelt met Bayern München tegen Chelsea. Een partij waar veel druk op zal ...

375
375
Zorgen bij Club Brugge: Hayen legt vinger op de wonde

Club Brugge staat toch wel onder druk voor de match tegen AS Monaco. In België zijn ze al voor ...

318
318

Meer sportnieuws