Olivier Renard aan de bak: deze dossiers liggen op tafel

370
Olivier Renard aan de bak: deze dossiers liggen op tafel

De eerste mercato van Olivier Renard bij Anderlecht ligt achter de rug. Dat wil niet zeggen dat hij nu kan rusten. De sportieve baas van de Brusselaars moet dringend knopen gaan doorhakken over enkele contracten. Er ligt heel wat werk op de plank.

Anderlecht gaat wellicht heel erg veel veranderen komende zomer. Volgens onze informatie zou de kern er begin september 2025 wel eens héél anders kunnen gaan uitzien. Renard gaat een pak knopen moeten doorhakken inzake contracten.

LEES OOK: Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Wat met Leoni & co?

Jan Vertonghen is einde contract en stopt wellicht. Of gaat hij nog een jaar door? Leander Dendoncker en Adryelson worden gehuurd met opties van 7 en 6 miljoen euro. Tenzij die bedragen een pak lager te komen liggen, zal Anderlecht hen niet kopen. Dat kan enkel als RSCA eventueel de League Phase van de Champions League haalt. Dan moeten ze dus de titel pakken… Samuel Edozie wordt gehuurd zonder optie en vertrekt zeker.

Dan zijn er nog Mats Rits, Théo Leoni, Yari Verschaeren, Mats Rits en Marco Kana. Zij hebben allen nog een contract tot medio 2026. Kana heeft geen toekomst meer in Brussel en Rits zijn dossier is niet prangend. Hij vertegenwoordigt geen marktwaarde meer voor RSCA. Leoni, Verschaeren en Stroeykens wél. Die laatste gaat in de zomer vertrekken, dat lijkt vast te staan. Anderlecht wil zijn contract openbreken, maar Stroeykens heeft daar weinig baat bij. Hij is klaar voor een stap hogerop in een topcompetitie. RSCA hoopt meer dan 20 miljoen euro te vangen, al zal dat moeilijk worden met nog maar één jaar contract.

Talenten van RSCA Futures

Leoni en Verschaeren kennen geen makkelijk seizoen. Beiden zijn echter graag in Anderlecht. Leoni is een goede kracht en hem houden zou ook voor stabiliteit in de kern kunnen zorgen. En waarom Verschaeren niet houden? Er is veel kritiek op hem, maar haal als RSCA zijnde maar eens een betere. Bovendien zit er zeker nog progressiemarge op Verschaeren. Niet als grote leider, maar wel als goede basispion. Zijn niveau stijgt nu hij eindelijk eens langdurig fit kan blijven en vertrouwen heeft van de coach. Anderlecht moet ook geen duiventil worden inzake spelersverloop. Stabiliteit is de sleutel tot succes. Leoni en Verschaeren kunnen zeer trouwe clubspelers worden, met daarrond toppers die de kar trekken. Niet élk Neerpede-talent moet de jackpot opleveren.

Bij RSCA Futures moet Renard een beslissing nemen over Timo Schlieck, die wordt gehuurd en waar ze een aankoopoptie op hebben. Milan Robberechts is einde contract en zal vertrekken. Talenten als Nail Moutha-Sebtaoui, Lilian Vergeylen, Ismaël Baouf en Gassimou Sylla gaan hun laatste contractjaar in. Er ligt dus werk op de plank van Renard, die de komende maanden dus wel wat contracten zal moeten proberen open te breken. Vooral de Neerpede-jongens zijn prangende dossiers. Wordt vervolgd.

Moet RSCA Verschaeren proberen te laten bijtekenen?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

50
50
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

84
84
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

11
11
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

48
48
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

25
25
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

98
98
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

61
61
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

22
22
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

14
14
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

399
399
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

81
81
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

88
88
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

62
62
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

163
163
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

297
297
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

99
99
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

339
339
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

158
158
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

56
56
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

41
41

Meer sportnieuws