Kranten uit hun dak voor bekerheld Club: "Ge-wel-dig"

door
Kranten uit hun dak voor bekerheld Club:

De eerste finalist in de Croky Cup is bekend. Zo kruist landskampioen Club Brugge begin mei op de Heizel de degens met Anderlecht of Antwerp. Blauw-Zwart plaatste zich woensdag ten koste van KRC Genk, maar kwam in de Cegeka Arena wel meermaals goed weg.

Op voorhand werd heel wat verwacht van de dubbele confrontaties tussen de nummers één en twee uit de Jupiler Pro League en de titelfavorieten stelden niet te teleur. De heenwedstrijd van begin januari was er al eentje op hoog niveau. Toen haalde Club het op eigen veld uiteindelijk met 2-1.

LEES OOK: 'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Gemiste kansen Genk

Genk moest voor eigen volk dus reageren en deed dat ook. Zo begon Racing voortvarend, wat leidde tot een verdiende openingstreffer. Maar de Bruggelingen kropen snel weer langszij. En ondanks goede kansen aan beide zijden, vormde die 1-1 ook meteen de ruststand.

Na de pauze was de thuisploeg dan weer het gevaarlijkste. In de afwerking liep er echter telkens wel iets fout, bijvoorbeeld met een ongelukkige bal op de lat van Tolu Arokodare. Maar het was vooral Club-doelman Nordin Jackers die zijn ex-ploeg van het scoren hield en Club zo naar de finale leidde. 

Cruciale Jackers

Achteraf werd hij dan ook bejubeld op de krantenwebsites. "De gelegenheidsdoelman ontpopte zich tot de behoeder van Club. Zijn reddingen gaven Blauw-Zwart zuurstof", schrijft men bij Het Laatste Nieuws. "Jackers pakte uit met enkele grote reddingen, zoals in de play-offs van vorig seizoen", zag men bij SudPresse.

In de beoordelingen van Het Nieuwsblad wordt Jackers beloond met een knappe 8 op 10. "Wat een doublure voor Mignolet is hij toch. Prachtige redding op de plaatsbal van Karetsas. Ge-wel-di-ge save op een lage bal van de vrijstaande Tolu op de rand van de kleine rechthoek. Hield Club zo recht", klinkt het.

Wie in de finale?

Bij Het Belang van Limburg wordt Jackers als één van de hoofdredenen genoemd voor de uitschakeling van zijn oud-ploeg. Afwachten nu of dat ook voldoende is om straks een plekje onder de lat te krijgen in de finale. Of grijpt coach Nicky Hayen op de Heizel terug naar de veilige handen van Simon Mignolet, kersvers 'Doelman van het Jaar'?

Wie zou u laten starten in de finale?

Meest recent

'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

113
113
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

115
115
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

197
197
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

118
118
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

168
168
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

194
194
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

72
72
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

138
138
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

192
192
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

228
228
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

438
438
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

90
90
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

214
214
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

413
413
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

257
257
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

225
225
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

511
511
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

395
395
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

105
105
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

194
194
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

289
289
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

152
152
Charleroi bestolen? "Als Titraoui daar geel krijgt, dan..."

Charleroi droomde van een eerste bekerfinale sinds 1993, maar is er uiteindelijk niet in geslaagd om ...

121
121
'Anderlecht heeft beet: Tomasson nieuwe coach'

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe trainer aan te trekken. De Brusselaars zouden volgens ...

506
506

Meer sportnieuws