Kranten uit hun dak voor bekerheld Club: "Ge-wel-dig"

1194
Kranten uit hun dak voor bekerheld Club:

De eerste finalist in de Croky Cup is bekend. Zo kruist landskampioen Club Brugge begin mei op de Heizel de degens met Anderlecht of Antwerp. Blauw-Zwart plaatste zich woensdag ten koste van KRC Genk, maar kwam in de Cegeka Arena wel meermaals goed weg.

Op voorhand werd heel wat verwacht van de dubbele confrontaties tussen de nummers één en twee uit de Jupiler Pro League en de titelfavorieten stelden niet te teleur. De heenwedstrijd van begin januari was er al eentje op hoog niveau. Toen haalde Club het op eigen veld uiteindelijk met 2-1.

LEES OOK: Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

Gemiste kansen Genk

Genk moest voor eigen volk dus reageren en deed dat ook. Zo begon Racing voortvarend, wat leidde tot een verdiende openingstreffer. Maar de Bruggelingen kropen snel weer langszij. En ondanks goede kansen aan beide zijden, vormde die 1-1 ook meteen de ruststand.

Na de pauze was de thuisploeg dan weer het gevaarlijkste. In de afwerking liep er echter telkens wel iets fout, bijvoorbeeld met een ongelukkige bal op de lat van Tolu Arokodare. Maar het was vooral Club-doelman Nordin Jackers die zijn ex-ploeg van het scoren hield en Club zo naar de finale leidde. 

Cruciale Jackers

Achteraf werd hij dan ook bejubeld op de krantenwebsites. "De gelegenheidsdoelman ontpopte zich tot de behoeder van Club. Zijn reddingen gaven Blauw-Zwart zuurstof", schrijft men bij Het Laatste Nieuws. "Jackers pakte uit met enkele grote reddingen, zoals in de play-offs van vorig seizoen", zag men bij SudPresse.

In de beoordelingen van Het Nieuwsblad wordt Jackers beloond met een knappe 8 op 10. "Wat een doublure voor Mignolet is hij toch. Prachtige redding op de plaatsbal van Karetsas. Ge-wel-di-ge save op een lage bal van de vrijstaande Tolu op de rand van de kleine rechthoek. Hield Club zo recht", klinkt het.

Wie in de finale?

Bij Het Belang van Limburg wordt Jackers als één van de hoofdredenen genoemd voor de uitschakeling van zijn oud-ploeg. Afwachten nu of dat ook voldoende is om straks een plekje onder de lat te krijgen in de finale. Of grijpt coach Nicky Hayen op de Heizel terug naar de veilige handen van Simon Mignolet, kersvers 'Doelman van het Jaar'?

Wie zou u laten starten in de finale?

Meest recent

'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

23
23
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

14
14
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

19
19
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

6
6
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

86
86
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

78
78
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

143
143
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

14
14
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

164
164
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

377
377
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

328
328
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

317
317
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

45
45
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

318
318
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

85
85
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

40
40
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

160
160
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

142
142
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

85
85
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

57
57
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

64
64
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

65
65
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

379
379
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

69
69

Meer sportnieuws