Kranten uit hun dak voor bekerheld Club: "Ge-wel-dig"

door
Kranten uit hun dak voor bekerheld Club:

De eerste finalist in de Croky Cup is bekend. Zo kruist landskampioen Club Brugge begin mei op de Heizel de degens met Anderlecht of Antwerp. Blauw-Zwart plaatste zich woensdag ten koste van KRC Genk, maar kwam in de Cegeka Arena wel meermaals goed weg.

Op voorhand werd heel wat verwacht van de dubbele confrontaties tussen de nummers één en twee uit de Jupiler Pro League en de titelfavorieten stelden niet te teleur. De heenwedstrijd van begin januari was er al eentje op hoog niveau. Toen haalde Club het op eigen veld uiteindelijk met 2-1.

LEES OOK: Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Gemiste kansen Genk

Genk moest voor eigen volk dus reageren en deed dat ook. Zo begon Racing voortvarend, wat leidde tot een verdiende openingstreffer. Maar de Bruggelingen kropen snel weer langszij. En ondanks goede kansen aan beide zijden, vormde die 1-1 ook meteen de ruststand.

Na de pauze was de thuisploeg dan weer het gevaarlijkste. In de afwerking liep er echter telkens wel iets fout, bijvoorbeeld met een ongelukkige bal op de lat van Tolu Arokodare. Maar het was vooral Club-doelman Nordin Jackers die zijn ex-ploeg van het scoren hield en Club zo naar de finale leidde. 

Cruciale Jackers

Achteraf werd hij dan ook bejubeld op de krantenwebsites. "De gelegenheidsdoelman ontpopte zich tot de behoeder van Club. Zijn reddingen gaven Blauw-Zwart zuurstof", schrijft men bij Het Laatste Nieuws. "Jackers pakte uit met enkele grote reddingen, zoals in de play-offs van vorig seizoen", zag men bij SudPresse.

In de beoordelingen van Het Nieuwsblad wordt Jackers beloond met een knappe 8 op 10. "Wat een doublure voor Mignolet is hij toch. Prachtige redding op de plaatsbal van Karetsas. Ge-wel-di-ge save op een lage bal van de vrijstaande Tolu op de rand van de kleine rechthoek. Hield Club zo recht", klinkt het.

Wie in de finale?

Bij Het Belang van Limburg wordt Jackers als één van de hoofdredenen genoemd voor de uitschakeling van zijn oud-ploeg. Afwachten nu of dat ook voldoende is om straks een plekje onder de lat te krijgen in de finale. Of grijpt coach Nicky Hayen op de Heizel terug naar de veilige handen van Simon Mignolet, kersvers 'Doelman van het Jaar'?

Wie zou u laten starten in de finale?

Meest recent

Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

4
4
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

24
24
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

43
43
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

60
60
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

276
276
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

32
32
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

199
199
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

156
156
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

816
816
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

157
157
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

700
700
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

427
427
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

523
523
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

479
479
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

118
118
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

32
32
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

132
132
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

580
580
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

130
130
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

259
259
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

272
272
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

158
158
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

96
96
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

131
131

Meer sportnieuws