Fink droomt van bekerfinale: "Hopelijk maakt dat verschil"

door
Fink droomt van bekerfinale:

Deze week worden de tickets voor de finale van de Croky Cup uitgereikt. Woensdagavond worden de debatten geopend door KRC Genk en Club Brugge, de nummers één en twee uit de competitie. Blauw-Zwart begint wle met een licht voordeel.

Clb won midden januari immers de heenwedstrijd met 2-1 en verdedigt straks dus een voorsprong in de Cegeka Arena. Genk zal dus vol aan de bak moeten, maar de leider heeft de bekerfinale zeker nog in het vizier.

LEES OOK: Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Twaalfde man moet verschil maken voor Genk

Thorsten Fink heeft dan ook goede hoop in de kwalificatie. De Duitse trainer ziet een mogelijk voordeel voor zijn ploeg, want de verwachting is dat het Genkse stadion zo goed als afgeladen vol zal zitten. Al meer dan 21.000 tickets werden verkocht.

"Hopelijk maakt onze twaalfde man het verschil", aldus de Duitser in Het Nieuwsblad. "Want wij spelen voor een vol huis en wonnen hier al elf keer op rij. De eerste daarvan was een zege tegen Club, we bogen een 0-2 nog om naar een 3-2. Die zege heeft veel veranderd en geeft ook voor deze wedstrijd extra vertrouwen, dat voel ik aan iedereen."

Bekerfinale volgende doel voor Genk

Het verleden spreekt dus ook in het voordeel van Genk. Dat pakte vorig weekend ook zijn vierde competitiezege op een rij, terwijl Club op de Bosuil juist een lange ongeslagen reeks ten einde zag komen.

"Zaterdag hebben we doel één bereikt en ons verzekerd van play-off 1. Woensdag proberen we de bekerfinale te bereiken en zo blijven we verder gaan", maakt Fink zich sterk. "Natuurlijk hangt het van details af en kan het misgaan. Maar dat zal niets veranderen aan het proces. Wij staan intussen zo ver dat ik er zeker van ben dat we niet plots zullen instorten de volgende weken en maanden."

Zal Genk de bekerfinale nog bereiken?

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

40
40
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

28
28
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

15
15
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

57
57
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

30
30
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

181
181
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

27
27
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

44
44
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

147
147
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

55
55
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

74
74
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

389
389
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

223
223
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

75
75
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

104
104
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

332
332
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

69
69
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

33
33
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

169
169
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

224
224
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

202
202
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

923
923
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

176
176
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws