Fink droomt van bekerfinale: "Hopelijk maakt dat verschil"

120 stemmen
Fink droomt van bekerfinale:

Deze week worden de tickets voor de finale van de Croky Cup uitgereikt. Woensdagavond worden de debatten geopend door KRC Genk en Club Brugge, de nummers één en twee uit de competitie. Blauw-Zwart begint wle met een licht voordeel.

Clb won midden januari immers de heenwedstrijd met 2-1 en verdedigt straks dus een voorsprong in de Cegeka Arena. Genk zal dus vol aan de bak moeten, maar de leider heeft de bekerfinale zeker nog in het vizier.

LEES OOK: Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Twaalfde man moet verschil maken voor Genk

Thorsten Fink heeft dan ook goede hoop in de kwalificatie. De Duitse trainer ziet een mogelijk voordeel voor zijn ploeg, want de verwachting is dat het Genkse stadion zo goed als afgeladen vol zal zitten. Al meer dan 21.000 tickets werden verkocht.

"Hopelijk maakt onze twaalfde man het verschil", aldus de Duitser in Het Nieuwsblad. "Want wij spelen voor een vol huis en wonnen hier al elf keer op rij. De eerste daarvan was een zege tegen Club, we bogen een 0-2 nog om naar een 3-2. Die zege heeft veel veranderd en geeft ook voor deze wedstrijd extra vertrouwen, dat voel ik aan iedereen."

Bekerfinale volgende doel voor Genk

Het verleden spreekt dus ook in het voordeel van Genk. Dat pakte vorig weekend ook zijn vierde competitiezege op een rij, terwijl Club op de Bosuil juist een lange ongeslagen reeks ten einde zag komen.

"Zaterdag hebben we doel één bereikt en ons verzekerd van play-off 1. Woensdag proberen we de bekerfinale te bereiken en zo blijven we verder gaan", maakt Fink zich sterk. "Natuurlijk hangt het van details af en kan het misgaan. Maar dat zal niets veranderen aan het proces. Wij staan intussen zo ver dat ik er zeker van ben dat we niet plots zullen instorten de volgende weken en maanden."

Zal Genk de bekerfinale nog bereiken?

Meest recent

Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

7
7
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

5
5
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

71
71
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

24
24
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

126
126
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

74
74
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

288
288
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

85
85
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

591
591
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

170
170
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

285
285
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

505
505
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

138
138
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

91
91
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

560
560
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

228
228
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

552
552
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

407
407
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

179
179
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

743
743
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

225
225
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

629
629
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

169
169
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

889
889
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

282
282

Meer sportnieuws