Bayern slaat alwéér toe: Real druipt machteloos af

door
Bayern slaat alwéér toe: Real druipt machteloos af

Bayern München haalde in het slot van de wintermercato geen directe versterkingen meer in huis, maar deed toch goede zaken. Zo werd maandag de contractverlenging van Manuel Neuer aangekondigd. En ook de volgende topspeler heeft zijn kribbel gezet onder een nieuwe verbintenis.

De vroegtijdige uitschakeling in de Duitse beker was een teleurstelling, voorts is Bayern bezig aan een goed seizoen tot dusver. De recordkampioen staat met een relatief comfortabele voorsprong aan de leiding in de Bundesliga. Daarnaast werd zonder grote problemen de knock out-fase van de Champions League bereikt.

LEES OOK: 'Topcontract ligt klaar: Kompany in de wolken na actie Bayern'

Contracten prioritair

Weinig verrassend hielden de Duitsers het dus rustig tijdens de winterse transferperiode. Ze zouden hun middelen ook aan het opsparen zijn om in de zomermercato een grote vis proberen binnen te hengelen van het kaliber à la Florian Wirtz (Bayer Leverkusen). Daarnaast lagen in de voorbije weken andere prioriteiten op tafel.

Allereerst was het namelijk de bedoeling om de overeenkomsten van verschillende spelers open te breken. Dat van Jamal Musiala bijvoorbeeld. Bayern wil zijn goudhaantje voor meerdere seizoenen vastleggen. Bovendien lopen verschillende grote namen uit contract en is het de bedoeling om met het merendeel van hen te verlengen.

Doorbraak rond Davies

Maandag werd alvast een deal met Manuel Neuer aangekondigd. En inmiddels is ook de volgende grote doorbraak een feit. Zo kondigde de Duitse recordkampioen aan dat het een akkoord heeft gevonden met Alphonso Davies en zijn entourage. De vleugelback zou verlengde zijn overeenkomst tot medio 2030.

De Canadese linksback is één van de sterkhouders in het elftal van Kompany. Maar zijn huidige overeenkomst loopt na het seizoen eveneens af. Daar wilden andere ploegen van profiteren, met name Real Madrid heeft al een tijdje zijn zinnen gezet op een transfervrije overstap na het seizoen. Daar heeft Bayern nu dus een stokje voor gestoken.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

84
84
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

6
6
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

158
158
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

332
332
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

92
92
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

150
150
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

465
465
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

623
623
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

331
331
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

106
106
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

274
274
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

254
254
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

589
589
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

336
336
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

683
683
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

669
669
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

782
782
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

149
149
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

590
590
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1438
1438
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

787
787
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

245
245
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

483
483
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

401
401
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

669
669

Meer sportnieuws