Kums baart opzien met nieuwe uitspraken over toekomst

door
Kums baart opzien met nieuwe uitspraken over toekomst

Sven Kums is inmiddels al 36 jaar en eerder werd gehint dat dit het laatste seizoen van de middenvelder zou zijn. Het contract van Kums bij KAA Gent loopt ook aan het einde van het seizoen. Tegenover Het Laatste Nieuws baarde de routinier nu opzien met nieuwe uitspraken over zijn toekomst.

Kums is de aanvoerder én ervaren rot bij KAA Gent. De Buffalo’s kennen een minder seizoen en ondanks zijn 37 jaar moet hij nog regelmatig opdraven en de meubelen redden bij KAA Gent. Dit seizoen zit hij aan twee doelpunten in vijftien competitiewedstrijden.

LEES OOK: ‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

Ouderdomsdeken 

Kums is hét ouderdomsdeken bij KAA Gent. "Daar wordt wel eens mee gelachen in de kleedkamer. Neem nu de vorige coach, Wouter Vrancken. Ik heb nog met hem gevoetbald, terwijl de jongere gasten hem enkel kennen als trainer. Ik heb ook nog tegen de papa van Andri Gudjohnsen gespeeld. Of tegen Arnar Vidarsson en met Danijel Milicevic, die het trouwens goed doet als hoofdcoach."

Nu lijkt Kums toch nog te willen doorgaan. "Kijk, eind februari word ik 37. Je wéét dat het einde van je carrière nadert. Het plan is om nu alles te geven tot de Play-Offs en dan zal ik beslissen of ik doorga als profvoetballer. Daar is de club ook vanop de hoogte. Ik las hier en daar dat het een uitgemaakte zaak is dat ik zou stoppen. Dat heb ik nooit gezegd. Er is nog niets beslist."

Knappe carrière

Kums heeft een knappe carrière achter de rug. Het jeugdproduct van RSC Anderlecht speelde onder meer bij KV Kortrijk, Heerenveen, Zulte Waregem, Watford en Udinese. Na zijn buitenlandse avontuur trok de middenvelder naar RSC Anderlecht en begon hij aan een tweede passage bij KAA Gent. De routinier was een Belgische jeugdinternational, maar pakte nooit een cap bij de Rode Duivels.

Hoop jij dat Kums nog zal doorgaan als profvoetballer?

Meest recent

'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

54
54
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

377
377
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

47
47
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

155
155
Lardot velt verdict over hands Hazard & rode kaart Bayram

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

185
185
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

196
196
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

275
275
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

172
172
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

263
263
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

211
211
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

286
286
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2784
2784
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

585
585
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

387
387
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

307
307
KRC Genk dumpt Fink: opvallende zondebok kop van Jut

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

216
216
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

446
446
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

176
176
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1293
1293
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

539
539
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1694
1694
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

490
490
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

73
73
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

121
121
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

658
658

Meer sportnieuws