'Kersvers aanwinst krijgt meteen koude douche bij Anderlecht'

door
'Kersvers aanwinst krijgt meteen koude douche bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft in het slot van de wintermercato dan toch nog versterking gestrikt. Zo verrasten de Brusselaars met de komst van Elyess Dao. De Marokkaanse aanvaller kreeg echter meteen slecht nieuws te horen bij zijn nieuwe werkgever.

Paars-Wit heeft zijn eerste mercato achter de rug met Olivier Renard aan het roer als sportief directeur. En die had zijn handen meteen meer dan vol. Zo haalde de oud-doelman liefst zeven winteraanwinsten in huis. Enzo Sternal en Ibrahim Kanaté sluiten echter eerst aan bij RSCA Futures, terwijl Cedric Hatenboer het seizoen afwerkt bij Excelsior Rotterdam.

Renard werkte dus al op lange termijn, maar voorzag coach David Hubert ook van directe versterking. Met Adryelson en Lucas Hey werden twee broodnodige verdedigers aangetrokken. Die eerste wordt met aankoopoptie gehuurd van Olympique Lyon, Hey tekende op zijn beurt tot medio 2029.

LEES OOK: Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Twee nieuwe aanvallers

Daarnaast vond Renard ook een buitenkansje in Mexico. César Huerta had bij UNAM Pumas immers een aflopend contract en kon dus voor een beperkte transfersom op de kop getikt worden. De Mexicaanse aanvaller moet het vertrek van Anders Dreyer en nakende vertrek van Francis Amuzu opvangen.

En maandag werd dus ook Dao aan dat lijstje toegevoegd. Een extra alternatief voor de spitspositie. "Hij werd opgeleid als spits, maar kan op alle offensieve posities ingezet worden. Hij heeft de stijl van het huis, is erg goed met de bal aan de voet én snel", reageerde Renard op de clubwebstek.

Geen Europa League

Het is wel degelijk de bedoeling dat Dao rechtstreeks aansluit bij de A-kern. Daarin zal hij de concurrentie met Luis Vazquez en Kiesuke Goto moeten aangaan als doublure van Kasper Dolberg. Al kreeg de jonge Marokkaan wel slecht nieuws te horen. Zo zal hij allicht geen Europees voetbal mogen spelen dit seizoen. Op de Europese lijst is immers ruimte voor maar die nieuwkomers en volgens La Dernière Heure gaan die plekjes naar Huerta, Hey en Adryelson.

Anderlecht is versterkt uit de wintermercato gekomen ...

Meest recent

Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

3
3
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

31
31
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

269
269
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

98
98
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

75
75
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

148
148
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

23
23
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

323
323
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

69
69
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

187
187
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

359
359
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

169
169
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

252
252
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

388
388
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

383
383
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

44
44
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

109
109
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

286
286
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

53
53
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

112
112
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

97
97
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

245
245
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

328
328
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1243
1243
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

64
64

Meer sportnieuws