'Kersvers aanwinst krijgt meteen koude douche bij Anderlecht'

door
'Kersvers aanwinst krijgt meteen koude douche bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft in het slot van de wintermercato dan toch nog versterking gestrikt. Zo verrasten de Brusselaars met de komst van Elyess Dao. De Marokkaanse aanvaller kreeg echter meteen slecht nieuws te horen bij zijn nieuwe werkgever.

Paars-Wit heeft zijn eerste mercato achter de rug met Olivier Renard aan het roer als sportief directeur. En die had zijn handen meteen meer dan vol. Zo haalde de oud-doelman liefst zeven winteraanwinsten in huis. Enzo Sternal en Ibrahim Kanaté sluiten echter eerst aan bij RSCA Futures, terwijl Cedric Hatenboer het seizoen afwerkt bij Excelsior Rotterdam.

Renard werkte dus al op lange termijn, maar voorzag coach David Hubert ook van directe versterking. Met Adryelson en Lucas Hey werden twee broodnodige verdedigers aangetrokken. Die eerste wordt met aankoopoptie gehuurd van Olympique Lyon, Hey tekende op zijn beurt tot medio 2029.

LEES OOK: Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

Twee nieuwe aanvallers

Daarnaast vond Renard ook een buitenkansje in Mexico. César Huerta had bij UNAM Pumas immers een aflopend contract en kon dus voor een beperkte transfersom op de kop getikt worden. De Mexicaanse aanvaller moet het vertrek van Anders Dreyer en nakende vertrek van Francis Amuzu opvangen.

En maandag werd dus ook Dao aan dat lijstje toegevoegd. Een extra alternatief voor de spitspositie. "Hij werd opgeleid als spits, maar kan op alle offensieve posities ingezet worden. Hij heeft de stijl van het huis, is erg goed met de bal aan de voet én snel", reageerde Renard op de clubwebstek.

Geen Europa League

Het is wel degelijk de bedoeling dat Dao rechtstreeks aansluit bij de A-kern. Daarin zal hij de concurrentie met Luis Vazquez en Kiesuke Goto moeten aangaan als doublure van Kasper Dolberg. Al kreeg de jonge Marokkaan wel slecht nieuws te horen. Zo zal hij allicht geen Europees voetbal mogen spelen dit seizoen. Op de Europese lijst is immers ruimte voor maar die nieuwkomers en volgens La Dernière Heure gaan die plekjes naar Huerta, Hey en Adryelson.

Anderlecht is versterkt uit de wintermercato gekomen ...

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

31
31
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

38
38
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

384
384
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

62
62
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

126
126
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

213
213
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

52
52
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

555
555
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

332
332
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

351
351
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

478
478
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

247
247
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1208
1208
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

346
346
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

363
363
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

136
136
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

316
316
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

178
178
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

81
81
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

83
83
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

840
840
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

163
163
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

510
510
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

121
121
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

573
573

Meer sportnieuws