Real kookt over van woede: statement van vier pagina's

door
Real kookt over van woede: statement van vier pagina's

De titelstrijd in de Spaanse Primera Division blijft razend spannend. Zeker omdat leider en titelverdediger Real Madrid afgelopen weekend verrassend puntenverlies leed. Al was men binnen de club niet te spreken over de gang van zaken in het duel tegen Espanyol.

In de eerste helft van het seizoen speelden Real Madrid en FC Barcelona regelmatig haasje over aan de kop van het klassement in La Liga. Uiteindelijk werd het duo zelfs voorbij gestoken door Atlético Madrid. Maar in de voorbije weken kon de Koninklijke de macht toch weer naar zich toe trekken.

Maar de voorsprong blijft beperkt. Zeker na afgelopen weekend. Atlético en Barça pakten op eigen veld immers de volle buit tegen respectievelijk RCD Mallorca en Deportivo Alaves. De regerende kampioen ging dan weer verrassend onderuit op het bezoek bij Espanyol: 1-0.

LEES OOK: Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Klaagzang in open brief

Achteraf was men in het Madrileense kamp wel niet te spreken over de arbitrage. Carlos Romero ontsnapte immers aan een rode kaart na een smerige tackle op Kylian Mbappé. Als klap op de vuurpijl scoorde diezelfde Romero in de slotminuten ook nog eens het winnende doelpunt.

Achteraf werd dan ook giftig gereageerd bij Real. En inmiddels is de club nog een stap verder gegaan. Maandag werd immers een statement gelanceerd. In het document, dat zo'n vier pagina's, wordt een brief opgesteld aan de Spaanse scheidsrechtersfederatie. Daarin legt Real enkele eisen op tafel.

Frauduleus systeem

Zo vraagt men de audio-communicatie met de VAR op bij de bewuste overtreding van Romero én bij het afgekeurde doelpunt van Vinicius Junior. Daarnaast wil men dat het hele scheidsrechtersdepartement op de schop gaat. "Real Madrid kan niet aanvaarden dat de competitie geleid blijft worden door een arbitraal systeem dat al in diskrediet is gebracht, dat al door de rechter als frauduleus is bestempeld. Het volstaat niet om een paar directeuren te vervangen, er is een volledige renovatie nodig", klinkt het.

Real moet zich niet bezighouden met zo'n statements ...

Meest recent

Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

28
28
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

35
35
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

173
173
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

24
24
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

12
12
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

321
321
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

351
351
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

39
39
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

68
68
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

277
277
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

237
237
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

171
171
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

36
36
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

281
281
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

136
136
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

351
351
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

246
246
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

283
283
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

261
261
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

404
404
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

68
68
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

186
186
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

154
154
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

283
283

Meer sportnieuws