Real kookt over van woede: statement van vier pagina's

168
Real kookt over van woede: statement van vier pagina's

De titelstrijd in de Spaanse Primera Division blijft razend spannend. Zeker omdat leider en titelverdediger Real Madrid afgelopen weekend verrassend puntenverlies leed. Al was men binnen de club niet te spreken over de gang van zaken in het duel tegen Espanyol.

In de eerste helft van het seizoen speelden Real Madrid en FC Barcelona regelmatig haasje over aan de kop van het klassement in La Liga. Uiteindelijk werd het duo zelfs voorbij gestoken door Atlético Madrid. Maar in de voorbije weken kon de Koninklijke de macht toch weer naar zich toe trekken.

Maar de voorsprong blijft beperkt. Zeker na afgelopen weekend. Atlético en Barça pakten op eigen veld immers de volle buit tegen respectievelijk RCD Mallorca en Deportivo Alaves. De regerende kampioen ging dan weer verrassend onderuit op het bezoek bij Espanyol: 1-0.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

Klaagzang in open brief

Achteraf was men in het Madrileense kamp wel niet te spreken over de arbitrage. Carlos Romero ontsnapte immers aan een rode kaart na een smerige tackle op Kylian Mbappé. Als klap op de vuurpijl scoorde diezelfde Romero in de slotminuten ook nog eens het winnende doelpunt.

Achteraf werd dan ook giftig gereageerd bij Real. En inmiddels is de club nog een stap verder gegaan. Maandag werd immers een statement gelanceerd. In het document, dat zo'n vier pagina's, wordt een brief opgesteld aan de Spaanse scheidsrechtersfederatie. Daarin legt Real enkele eisen op tafel.

Frauduleus systeem

Zo vraagt men de audio-communicatie met de VAR op bij de bewuste overtreding van Romero én bij het afgekeurde doelpunt van Vinicius Junior. Daarnaast wil men dat het hele scheidsrechtersdepartement op de schop gaat. "Real Madrid kan niet aanvaarden dat de competitie geleid blijft worden door een arbitraal systeem dat al in diskrediet is gebracht, dat al door de rechter als frauduleus is bestempeld. Het volstaat niet om een paar directeuren te vervangen, er is een volledige renovatie nodig", klinkt het.

Real moet zich niet bezighouden met zo'n statements ...

Meest recent

Barça zet scheve situatie nog recht in kraker op Atletico

FC Barcelona heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in LaLiga. Het blijft aan de leiding en ...

2
2
De Roeck ziet nog groot werkpunt ondanks ruime zege STVV

Jonas De Roeck heeft zijn intrede niet gemist bij zijn tweede passage op Stayen. In zijn eerste ...

2
2
Union komt aan leiding: Hubert relativeert koppositie

We duiken de interlandbreak in met een nieuwe leider in de Jupiler Pro League. Na het gelijkspel van ...

6
6
AA Gent bidt na nieuws over Vergara: "Niet ideaal"

AA Gent kan met een goed gevoel de interlandbreak in, want het heeft in zijn laatste wedstrijd weer ...

72
72
Beerschot lacht wéér in vuistje: Dender struikelt opnieuw

In de Challenger Pro League lijkt Beerschot alsmaar meer vrije baan te hebben richting de titel en ...

22
22
Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

50
50
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

54
54
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

55
55
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

229
229
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

370
370
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

110
110
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

266
266
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

135
135
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

108
108
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

475
475
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

37
37
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

569
569
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

65
65
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

779
779
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

77
77
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

653
653
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

226
226
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1137
1137
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

167
167

Meer sportnieuws