Pikante details Verlinden onthuld, alsnog 3 (!) Beerschot-deals

door
Pikante details Verlinden onthuld, alsnog 3 (!) Beerschot-deals

OHL maakte de komst van Thibaud Verlinden officieel en de transfer deed heel wat stof opwaaien. Eerder haalde Dirk Kuyt al uit naar het bestuur van Beerschot. De Kielse Ratten zien ook een sterkhouder naar een rechtstreekse concurrent vertrekken.

Tijdens Extra Time kwam Wesley Sonck echter met het volledige verhaal van de opmerkelijke transfer van Verlinden naar buiten. Inkomend wist Beerschot overigens alsnog drie (!) spelers binnen te halen. De 23-jarige linksback Djevencio van der Kust komt op huurbasis over van het Nederlandse Sparta Rotterdam, Dashawn Redan komt over van het Italiaanse Avellino en Ensar Brahic is de laatste wintertransfer van Beerschot.

LEES OOK: OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

Opmerkelijke details onthuld

OHL kon de verrassende slag slaan door connecties, volgens Sonck. “Zal ik even vertellen hoe het exact gegaan is?”, vroeg de voormalige Rode Duivel aan het panel van Extra Time. “Eerst en vooral stond er een clausule in het contract van Thibaud Verlinden. Dat hij voor een bepaald bedrag kon vertrekken. Gyorgy Csepregi zit nu bij OHL als sportief directeur en was vroeger de zaakwaarnemer van Verlinden dus hij was op de hoogte van die clausule.”

Ook onthulde Sonck nog details over de gedachtegang van Beerschot om Verlinden nu al van de hand te doen. “Als Beerschot degradeert dan zou die clausule met 80% zakken. Zaterdagmiddag is dan tot stand gekomen dat ze definitief aan het onderhandelen waren. Ze wilden de trainer er eerst niet mee belasten, maar dat hebben ze uiteindelijk dan wel gedaan. Ik veronderstel dat de club ook geld nodig heeft.”

Alsnog drie aanwinsten

Enkele uren voor het sluiten van de wintermercato kreeg Kuyt toch nog drie aanwinsten. Van der Kust komt over van Sparta ‘Met zijn ervaring in de Eredivisie en zijn aanvallende speelstijl voegt Djevencio waarde toe aan onze selectie. Hij is een linksvoetige aanvallend ingestelde flankverdediger’, zo staat te lezen op de officiële kanalen van Beerschot.

Redan wordt gehuurd mét aankoopoptie van Avellino. "Daishawn is een veelzijdige en snelle aanvaller die op meerdere posities in de voorhoede uit de voeten kan. Zijn internationale ervaring en bewezen scorend vermogen zullen een waardevolle aanvulling zijn voor ons team. Onze club was nog op zoek naar een spits om de concurrentie voorin te vergroten. We zijn ervan overtuigd dat Daishawn doelpunten zal maken voor Beerschot", laat SD Murat weten.

Als laatste werd ook de komst van Ensar Brahic bekendgemaakt. Het voormalige jeugdproduct van Fenerbahçe tekende een contract voor 2,5 seizoenen op het Kiel. "We zijn verheugd om Ensar aan onze selectie toe te voegen", besloot de Sporting Director van Beerschot, Murat Akin. "Hij is een talentvolle speler met veel potentieel en we geloven dat hij een belangrijke rol kan spelen in onze toekomst."

Heeft Beerschot er goed aan gedaan Verlinden nu al te laten gaan?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

25
25
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

35
35
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

54
54
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

60
60
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

44
44
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

46
46
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

78
78
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

176
176
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

147
147
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

129
129
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

66
66
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

62
62
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

126
126
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

182
182
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

268
268
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

154
154
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

102
102
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

204
204
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

381
381
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

68
68
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

120
120
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

507
507
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

132
132
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

134
134
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

281
281

Meer sportnieuws