Pikante details Verlinden onthuld, alsnog 3 (!) Beerschot-deals

door
Pikante details Verlinden onthuld, alsnog 3 (!) Beerschot-deals

OHL maakte de komst van Thibaud Verlinden officieel en de transfer deed heel wat stof opwaaien. Eerder haalde Dirk Kuyt al uit naar het bestuur van Beerschot. De Kielse Ratten zien ook een sterkhouder naar een rechtstreekse concurrent vertrekken.

Tijdens Extra Time kwam Wesley Sonck echter met het volledige verhaal van de opmerkelijke transfer van Verlinden naar buiten. Inkomend wist Beerschot overigens alsnog drie (!) spelers binnen te halen. De 23-jarige linksback Djevencio van der Kust komt op huurbasis over van het Nederlandse Sparta Rotterdam, Dashawn Redan komt over van het Italiaanse Avellino en Ensar Brahic is de laatste wintertransfer van Beerschot.

LEES OOK: Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Opmerkelijke details onthuld

OHL kon de verrassende slag slaan door connecties, volgens Sonck. “Zal ik even vertellen hoe het exact gegaan is?”, vroeg de voormalige Rode Duivel aan het panel van Extra Time. “Eerst en vooral stond er een clausule in het contract van Thibaud Verlinden. Dat hij voor een bepaald bedrag kon vertrekken. Gyorgy Csepregi zit nu bij OHL als sportief directeur en was vroeger de zaakwaarnemer van Verlinden dus hij was op de hoogte van die clausule.”

Ook onthulde Sonck nog details over de gedachtegang van Beerschot om Verlinden nu al van de hand te doen. “Als Beerschot degradeert dan zou die clausule met 80% zakken. Zaterdagmiddag is dan tot stand gekomen dat ze definitief aan het onderhandelen waren. Ze wilden de trainer er eerst niet mee belasten, maar dat hebben ze uiteindelijk dan wel gedaan. Ik veronderstel dat de club ook geld nodig heeft.”

Alsnog drie aanwinsten

Enkele uren voor het sluiten van de wintermercato kreeg Kuyt toch nog drie aanwinsten. Van der Kust komt over van Sparta ‘Met zijn ervaring in de Eredivisie en zijn aanvallende speelstijl voegt Djevencio waarde toe aan onze selectie. Hij is een linksvoetige aanvallend ingestelde flankverdediger’, zo staat te lezen op de officiële kanalen van Beerschot.

Redan wordt gehuurd mét aankoopoptie van Avellino. "Daishawn is een veelzijdige en snelle aanvaller die op meerdere posities in de voorhoede uit de voeten kan. Zijn internationale ervaring en bewezen scorend vermogen zullen een waardevolle aanvulling zijn voor ons team. Onze club was nog op zoek naar een spits om de concurrentie voorin te vergroten. We zijn ervan overtuigd dat Daishawn doelpunten zal maken voor Beerschot", laat SD Murat weten.

Als laatste werd ook de komst van Ensar Brahic bekendgemaakt. Het voormalige jeugdproduct van Fenerbahçe tekende een contract voor 2,5 seizoenen op het Kiel. "We zijn verheugd om Ensar aan onze selectie toe te voegen", besloot de Sporting Director van Beerschot, Murat Akin. "Hij is een talentvolle speler met veel potentieel en we geloven dat hij een belangrijke rol kan spelen in onze toekomst."

Heeft Beerschot er goed aan gedaan Verlinden nu al te laten gaan?

Meest recent

Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

88
88
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

202
202
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

38
38
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

73
73
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

188
188
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

34
34
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

94
94
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

145
145
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

98
98
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

152
152
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

88
88
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

163
163
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

53
53
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

341
341
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

406
406
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

188
188
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

82
82
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

374
374
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

288
288
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

44
44
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

429
429
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

115
115
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

107
107
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

579
579
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

133
133

Meer sportnieuws