Pikante details Verlinden onthuld, alsnog 3 (!) Beerschot-deals

door
Pikante details Verlinden onthuld, alsnog 3 (!) Beerschot-deals

OHL maakte de komst van Thibaud Verlinden officieel en de transfer deed heel wat stof opwaaien. Eerder haalde Dirk Kuyt al uit naar het bestuur van Beerschot. De Kielse Ratten zien ook een sterkhouder naar een rechtstreekse concurrent vertrekken.

Tijdens Extra Time kwam Wesley Sonck echter met het volledige verhaal van de opmerkelijke transfer van Verlinden naar buiten. Inkomend wist Beerschot overigens alsnog drie (!) spelers binnen te halen. De 23-jarige linksback Djevencio van der Kust komt op huurbasis over van het Nederlandse Sparta Rotterdam, Dashawn Redan komt over van het Italiaanse Avellino en Ensar Brahic is de laatste wintertransfer van Beerschot.

LEES OOK: Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Opmerkelijke details onthuld

OHL kon de verrassende slag slaan door connecties, volgens Sonck. “Zal ik even vertellen hoe het exact gegaan is?”, vroeg de voormalige Rode Duivel aan het panel van Extra Time. “Eerst en vooral stond er een clausule in het contract van Thibaud Verlinden. Dat hij voor een bepaald bedrag kon vertrekken. Gyorgy Csepregi zit nu bij OHL als sportief directeur en was vroeger de zaakwaarnemer van Verlinden dus hij was op de hoogte van die clausule.”

Ook onthulde Sonck nog details over de gedachtegang van Beerschot om Verlinden nu al van de hand te doen. “Als Beerschot degradeert dan zou die clausule met 80% zakken. Zaterdagmiddag is dan tot stand gekomen dat ze definitief aan het onderhandelen waren. Ze wilden de trainer er eerst niet mee belasten, maar dat hebben ze uiteindelijk dan wel gedaan. Ik veronderstel dat de club ook geld nodig heeft.”

Alsnog drie aanwinsten

Enkele uren voor het sluiten van de wintermercato kreeg Kuyt toch nog drie aanwinsten. Van der Kust komt over van Sparta ‘Met zijn ervaring in de Eredivisie en zijn aanvallende speelstijl voegt Djevencio waarde toe aan onze selectie. Hij is een linksvoetige aanvallend ingestelde flankverdediger’, zo staat te lezen op de officiële kanalen van Beerschot.

Redan wordt gehuurd mét aankoopoptie van Avellino. "Daishawn is een veelzijdige en snelle aanvaller die op meerdere posities in de voorhoede uit de voeten kan. Zijn internationale ervaring en bewezen scorend vermogen zullen een waardevolle aanvulling zijn voor ons team. Onze club was nog op zoek naar een spits om de concurrentie voorin te vergroten. We zijn ervan overtuigd dat Daishawn doelpunten zal maken voor Beerschot", laat SD Murat weten.

Als laatste werd ook de komst van Ensar Brahic bekendgemaakt. Het voormalige jeugdproduct van Fenerbahçe tekende een contract voor 2,5 seizoenen op het Kiel. "We zijn verheugd om Ensar aan onze selectie toe te voegen", besloot de Sporting Director van Beerschot, Murat Akin. "Hij is een talentvolle speler met veel potentieel en we geloven dat hij een belangrijke rol kan spelen in onze toekomst."

🚀

Heeft Beerschot er goed aan gedaan Verlinden nu al te laten gaan?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

21
21
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

23
23
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

43
43
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

24
24
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

24
24
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

120
120
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

53
53
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

30
30
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

170
170
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

28
28
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

560
560
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

241
241
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

195
195
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

98
98
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

107
107
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

62
62
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

108
108
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

716
716
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

192
192
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

326
326
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

684
684
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

283
283
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

149
149

Meer sportnieuws