Pikante details Verlinden onthuld, alsnog 3 (!) Beerschot-deals

526 stemmen
Pikante details Verlinden onthuld, alsnog 3 (!) Beerschot-deals

OHL maakte de komst van Thibaud Verlinden officieel en de transfer deed heel wat stof opwaaien. Eerder haalde Dirk Kuyt al uit naar het bestuur van Beerschot. De Kielse Ratten zien ook een sterkhouder naar een rechtstreekse concurrent vertrekken.

Tijdens Extra Time kwam Wesley Sonck echter met het volledige verhaal van de opmerkelijke transfer van Verlinden naar buiten. Inkomend wist Beerschot overigens alsnog drie (!) spelers binnen te halen. De 23-jarige linksback Djevencio van der Kust komt op huurbasis over van het Nederlandse Sparta Rotterdam, Dashawn Redan komt over van het Italiaanse Avellino en Ensar Brahic is de laatste wintertransfer van Beerschot.

LEES OOK: 'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Opmerkelijke details onthuld

OHL kon de verrassende slag slaan door connecties, volgens Sonck. “Zal ik even vertellen hoe het exact gegaan is?”, vroeg de voormalige Rode Duivel aan het panel van Extra Time. “Eerst en vooral stond er een clausule in het contract van Thibaud Verlinden. Dat hij voor een bepaald bedrag kon vertrekken. Gyorgy Csepregi zit nu bij OHL als sportief directeur en was vroeger de zaakwaarnemer van Verlinden dus hij was op de hoogte van die clausule.”

Ook onthulde Sonck nog details over de gedachtegang van Beerschot om Verlinden nu al van de hand te doen. “Als Beerschot degradeert dan zou die clausule met 80% zakken. Zaterdagmiddag is dan tot stand gekomen dat ze definitief aan het onderhandelen waren. Ze wilden de trainer er eerst niet mee belasten, maar dat hebben ze uiteindelijk dan wel gedaan. Ik veronderstel dat de club ook geld nodig heeft.”

Alsnog drie aanwinsten

Enkele uren voor het sluiten van de wintermercato kreeg Kuyt toch nog drie aanwinsten. Van der Kust komt over van Sparta ‘Met zijn ervaring in de Eredivisie en zijn aanvallende speelstijl voegt Djevencio waarde toe aan onze selectie. Hij is een linksvoetige aanvallend ingestelde flankverdediger’, zo staat te lezen op de officiële kanalen van Beerschot.

Redan wordt gehuurd mét aankoopoptie van Avellino. "Daishawn is een veelzijdige en snelle aanvaller die op meerdere posities in de voorhoede uit de voeten kan. Zijn internationale ervaring en bewezen scorend vermogen zullen een waardevolle aanvulling zijn voor ons team. Onze club was nog op zoek naar een spits om de concurrentie voorin te vergroten. We zijn ervan overtuigd dat Daishawn doelpunten zal maken voor Beerschot", laat SD Murat weten.

Als laatste werd ook de komst van Ensar Brahic bekendgemaakt. Het voormalige jeugdproduct van Fenerbahçe tekende een contract voor 2,5 seizoenen op het Kiel. "We zijn verheugd om Ensar aan onze selectie toe te voegen", besloot de Sporting Director van Beerschot, Murat Akin. "Hij is een talentvolle speler met veel potentieel en we geloven dat hij een belangrijke rol kan spelen in onze toekomst."

🚀

Heeft Beerschot er goed aan gedaan Verlinden nu al te laten gaan?

Meest recent

Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

57
57
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

39
39
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

43
43
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

109
109
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

224
224
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

519
519
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

126
126
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

73
73
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

95
95
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

249
249
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

377
377
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

204
204
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

227
227
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

284
284
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

111
111
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

214
214
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

366
366
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

78
78
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

615
615
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

80
80
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

236
236
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

109
109
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

128
128
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

58
58
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

48
48

Meer sportnieuws