Pikante details Verlinden onthuld, alsnog 3 (!) Beerschot-deals

door
Pikante details Verlinden onthuld, alsnog 3 (!) Beerschot-deals

OHL maakte de komst van Thibaud Verlinden officieel en de transfer deed heel wat stof opwaaien. Eerder haalde Dirk Kuyt al uit naar het bestuur van Beerschot. De Kielse Ratten zien ook een sterkhouder naar een rechtstreekse concurrent vertrekken.

Tijdens Extra Time kwam Wesley Sonck echter met het volledige verhaal van de opmerkelijke transfer van Verlinden naar buiten. Inkomend wist Beerschot overigens alsnog drie (!) spelers binnen te halen. De 23-jarige linksback Djevencio van der Kust komt op huurbasis over van het Nederlandse Sparta Rotterdam, Dashawn Redan komt over van het Italiaanse Avellino en Ensar Brahic is de laatste wintertransfer van Beerschot.

LEES OOK: OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

Opmerkelijke details onthuld

OHL kon de verrassende slag slaan door connecties, volgens Sonck. “Zal ik even vertellen hoe het exact gegaan is?”, vroeg de voormalige Rode Duivel aan het panel van Extra Time. “Eerst en vooral stond er een clausule in het contract van Thibaud Verlinden. Dat hij voor een bepaald bedrag kon vertrekken. Gyorgy Csepregi zit nu bij OHL als sportief directeur en was vroeger de zaakwaarnemer van Verlinden dus hij was op de hoogte van die clausule.”

Ook onthulde Sonck nog details over de gedachtegang van Beerschot om Verlinden nu al van de hand te doen. “Als Beerschot degradeert dan zou die clausule met 80% zakken. Zaterdagmiddag is dan tot stand gekomen dat ze definitief aan het onderhandelen waren. Ze wilden de trainer er eerst niet mee belasten, maar dat hebben ze uiteindelijk dan wel gedaan. Ik veronderstel dat de club ook geld nodig heeft.”

Alsnog drie aanwinsten

Enkele uren voor het sluiten van de wintermercato kreeg Kuyt toch nog drie aanwinsten. Van der Kust komt over van Sparta ‘Met zijn ervaring in de Eredivisie en zijn aanvallende speelstijl voegt Djevencio waarde toe aan onze selectie. Hij is een linksvoetige aanvallend ingestelde flankverdediger’, zo staat te lezen op de officiële kanalen van Beerschot.

Redan wordt gehuurd mét aankoopoptie van Avellino. "Daishawn is een veelzijdige en snelle aanvaller die op meerdere posities in de voorhoede uit de voeten kan. Zijn internationale ervaring en bewezen scorend vermogen zullen een waardevolle aanvulling zijn voor ons team. Onze club was nog op zoek naar een spits om de concurrentie voorin te vergroten. We zijn ervan overtuigd dat Daishawn doelpunten zal maken voor Beerschot", laat SD Murat weten.

Als laatste werd ook de komst van Ensar Brahic bekendgemaakt. Het voormalige jeugdproduct van Fenerbahçe tekende een contract voor 2,5 seizoenen op het Kiel. "We zijn verheugd om Ensar aan onze selectie toe te voegen", besloot de Sporting Director van Beerschot, Murat Akin. "Hij is een talentvolle speler met veel potentieel en we geloven dat hij een belangrijke rol kan spelen in onze toekomst."

Heeft Beerschot er goed aan gedaan Verlinden nu al te laten gaan?

Meest recent

Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

41
41
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

45
45
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

17
17
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

85
85
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

32
32
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

104
104
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

59
59
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

114
114
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

179
179
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

74
74
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

32
32
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

34
34
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

175
175
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

96
96
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

41
41
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

146
146
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

33
33
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

68
68
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

67
67
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

76
76
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

122
122
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

151
151
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

207
207
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

314
314
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

26
26

Meer sportnieuws