Vormer geeft kristalheldere mening na rode kaart Anderlecht

841
Vormer geeft kristalheldere mening na rode kaart Anderlecht

RSC Anderlecht leed zondagavond een dure nederlaag op het veld van AA Gent. De omstandigheden waren wel niet in het voordeel van de Brusselaars. Zo moest RSCA het grootste deel van de match met een man minder afwerken na een veelbesproken rode kaart voor Moussa N'Diaye.

Het moet gezegd dat Paars-Wit de nederlaag voor een groot deel aan zichzelf heeft te danken. Zo kwamen de Brusselaars al in de openingsminuten op achterstand na een enorme blunder van doelman Mads Kikkenborg. Bovendien kwam Gent in de eerste helft gewoonweg een pak gretiger voor de dag, zonder daarbij echt goed te voetballen.

Dat werd achteraf ook erkend in het paars-witte kamp, maar er werd vooral richting de wedstrijdleiding gewezen. Scheidsrechter Nathan Verboomen floot dan ook een een hoogst bedenkelijke match en was niet bepaald consequent in zijn beslissingen. Vooral de uitsluiting van N'Diaye halfweg de eerste helft lag bijzonder zwaar op de Brusselse magen.

LEES OOK: Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Geel voldoende

Tijdens een stilstaande fase deelde de back een duwtje uit aan Matisse Samoise. Vervolgens kreeg de Senegalees het aan de stok met Stefan Mitrovic, waarna hij een beweging met het voorhoofd maakte richt de Serviër. Verboomen besloot dit als twee aparte fases te beoordelen en stak N'Diaye prompt een dubbele gele kaart onder de neus.

Inmiddels werd de bewuste fase ook door het Referee Department onder de loep genomen. Daar laat men weten dat alle betrokkenen, dus ook Samoise, een gele kaart hadden verdiend. Ook voor N'Diaye had één geel karton dus volstaan. "Zijn eerste gele kaart moest niet worden getrokken", aldus scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot.

Wekelijkse kost

Ook analist Ruud Vormer vond de beslissing van Verboomen te ver gaan. De Nederlander was in zijn spelercarrière zelf regelmatig betrokken bij dit soort lijf-aan-lijf-gevechten op stilstaande fases en daarvoor wordt zelden een kaart getrokken. "Dit is geen rode kaart. Geef gewoon gele kaarten en het is goed. Dit verpest ook de wedstrijd. Het hoort er ook een beetje bij, aan mekaar hangen. Zo'n fases gebeuren iedere week, het is altijd hetzelfde liedje. Laat het gewoon gaan. Of geef een gele kaart en het is goed", aldus de oud-Gouden Schoen bij DAZN.

Een eventuele schorsing van N'Diaye moet kwijtgescholden worden ...

Meest recent

'Club Brugge-titularis mag inpakken: opvolger van 10M'

Club Brugge wil in januari opnieuw shoppen op het middenveld, en die zoektocht leidt naar Stavanger. ...

105
105
FC Barcelona – Real Madrid: dit is de ideale gecombineerde elf

Vanavond staat de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid op het programma. De grootste ...

19
19
STVV weet het nu al: publiekslieveling wordt grof wild

STVV heeft ook dit jaar een goede ploeg. De Truienaars begonnen goed aan het seizoen, kenden een ...

12
12
Anderlecht heeft parel in de rangen: debuut in de JPL?

Vitor Bruno is een trainer die de jeugd kansen geeft. Niemand is volledig afgeschreven, dat bewees ...

95
95
Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

393
393
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

123
123
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

158
158
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

56
56
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

88
88
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

401
401
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

365
365
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

78
78
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

106
106
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

85
85
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

31
31
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

256
256
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

138
138
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

48
48
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

68
68
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

126
126
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

162
162
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

174
174
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

21
21
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

22
22
Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

53
53

Meer sportnieuws