Vormer geeft kristalheldere mening na rode kaart Anderlecht

841
Vormer geeft kristalheldere mening na rode kaart Anderlecht

RSC Anderlecht leed zondagavond een dure nederlaag op het veld van AA Gent. De omstandigheden waren wel niet in het voordeel van de Brusselaars. Zo moest RSCA het grootste deel van de match met een man minder afwerken na een veelbesproken rode kaart voor Moussa N'Diaye.

Het moet gezegd dat Paars-Wit de nederlaag voor een groot deel aan zichzelf heeft te danken. Zo kwamen de Brusselaars al in de openingsminuten op achterstand na een enorme blunder van doelman Mads Kikkenborg. Bovendien kwam Gent in de eerste helft gewoonweg een pak gretiger voor de dag, zonder daarbij echt goed te voetballen.

Dat werd achteraf ook erkend in het paars-witte kamp, maar er werd vooral richting de wedstrijdleiding gewezen. Scheidsrechter Nathan Verboomen floot dan ook een een hoogst bedenkelijke match en was niet bepaald consequent in zijn beslissingen. Vooral de uitsluiting van N'Diaye halfweg de eerste helft lag bijzonder zwaar op de Brusselse magen.

LEES OOK: Nainggolan gelooft ogen niet: "Lijkt beste verdediger van België"

Geel voldoende

Tijdens een stilstaande fase deelde de back een duwtje uit aan Matisse Samoise. Vervolgens kreeg de Senegalees het aan de stok met Stefan Mitrovic, waarna hij een beweging met het voorhoofd maakte richt de Serviër. Verboomen besloot dit als twee aparte fases te beoordelen en stak N'Diaye prompt een dubbele gele kaart onder de neus.

Inmiddels werd de bewuste fase ook door het Referee Department onder de loep genomen. Daar laat men weten dat alle betrokkenen, dus ook Samoise, een gele kaart hadden verdiend. Ook voor N'Diaye had één geel karton dus volstaan. "Zijn eerste gele kaart moest niet worden getrokken", aldus scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot.

Wekelijkse kost

Ook analist Ruud Vormer vond de beslissing van Verboomen te ver gaan. De Nederlander was in zijn spelercarrière zelf regelmatig betrokken bij dit soort lijf-aan-lijf-gevechten op stilstaande fases en daarvoor wordt zelden een kaart getrokken. "Dit is geen rode kaart. Geef gewoon gele kaarten en het is goed. Dit verpest ook de wedstrijd. Het hoort er ook een beetje bij, aan mekaar hangen. Zo'n fases gebeuren iedere week, het is altijd hetzelfde liedje. Laat het gewoon gaan. Of geef een gele kaart en het is goed", aldus de oud-Gouden Schoen bij DAZN.

Een eventuele schorsing van N'Diaye moet kwijtgescholden worden ...

Meest recent

Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Na een moeilijke wedstrijd heeft Standard de volgende ronde van de Croky Cup bereikt. De Rouches ...

0
0
Croky Cup: Cercle overleeft Hasseltse storm, Westerlo op roze wolk

Voorlopig is er nog geen sprake van stuntwerk in de Croky Cup. Sporting Hasselt greep zijn momenten ...

5
5
Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

11
11
KRC Genk mag dromen: "Ik blijf zo lang het moet"

Bij KRC Genk hebben ze heel veel kapitaal op het veld staan. Eén van de parels van de club ...

30
30
Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

RSC Anderlecht lijkt weer de weg naar boven te hebben ingezet. De Brusselaars waren onder Vincent ...

93
93
Thorup kondigt basiswissel aan: "Hij verdient die kans"

KRC Genk moet in de Beker van België aan de bak in en tegen Virton. Trainer Jess Thorup wil na ...

58
58
Monstertransfer Liverpool overtuigt niet: "Geen 140 miljoen waard"

Bradley Barcola heeft zijn start bij Liverpool nog niet helemaal gemist, maar overtuigen doet de ...

25
25
De Meyer krijgt steun: "Zij staan nog achter hem"

STVV win met 2-0 van Iberia in de Conference League. In de Jupiler Pro League begonnen ze goed, maar ...

12
12
KV Kortrijk grijpt in: volgend ontslag is een feit

KV Kortrijk is slecht begonnen aan het seizoen. Dramatisch in de Jupiler Pro League en ook al uit de ...

114
114
Schande in Istanbul: beerput rond Lukaku gaat open

Romelu Lukaku wilde op Villa Park in de basis starten. Hij kreeg 21 minuten, toen het al 4-0 stond. ...

260
260
Druk neemt toe bij Standard: "Van levensbelang"

Standard staat onder druk. De Rouches moéten zich vanavond kwalificeren in de Croky Cup tegen ...

27
27
Friis looft Hasselt: "Uitzonderlijke kwaliteiten"

Cercle Brugge lijkt om het behoud te moeten vechten. Lars Friis moet ook stilaan gaan winnen, anders ...

29
29
Standard onder druk: eerste cruciale match al een feit

Standard begon aardig aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant. De Rouches moeten ...

40
40
Compper speelt open kaart: vijf voor twaalf bij Antwerp

Na de schamele een op 18 hangen er alsmaar meer donkere wolken boven de Bosuil, waar het stilaan ...

46
46
Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

RSC Anderlecht moet de knop snel omdraaien na de late opdoffer in Zagreb, want zondag is het terug ...

300
300
Leko roteert: Club Brugge onthult Croky Cup-selectie

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de stunt in San Siro, want in de Croky Cup ...

581
581
Antwerp stelt ultimatum: Compper stevent af op C4

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat in de voorbije zes competitiematchen amper ...

121
121
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

60
60
Croky Cup: uitzendschema en aanduidingen refs bekend

Dit weekend ruimt het competitievoetbal eventjes plaats voor de Croky Cup. In de zestiende finales ...

695
695
Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

284
284
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

84
84
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

236
236
Oulare weer naar JPL? Opmerkelijke uitdaging lonkt

KSK Heist neemt het in de beker op tegen Royal Antwerp FC. Een mooie affiche die nog mooier had ...

84
84
Real Madrid-bom ontploft: “Nazi-achtige werkwijze”

Real Madrid is in Spanje in het oog van de storm terechtgekomen. Terwijl De Koninklijke midweeks een ...

122
122
Kompany slaat ferm op tafel bij Bayern na Viking-stunt

Bayern München was de grote favoriet tegen Champions League-debutant Viking, maar het draaide ...

63
63

Meer sportnieuws