Vormer geeft kristalheldere mening na rode kaart Anderlecht

door
Vormer geeft kristalheldere mening na rode kaart Anderlecht

RSC Anderlecht leed zondagavond een dure nederlaag op het veld van AA Gent. De omstandigheden waren wel niet in het voordeel van de Brusselaars. Zo moest RSCA het grootste deel van de match met een man minder afwerken na een veelbesproken rode kaart voor Moussa N'Diaye.

Het moet gezegd dat Paars-Wit de nederlaag voor een groot deel aan zichzelf heeft te danken. Zo kwamen de Brusselaars al in de openingsminuten op achterstand na een enorme blunder van doelman Mads Kikkenborg. Bovendien kwam Gent in de eerste helft gewoonweg een pak gretiger voor de dag, zonder daarbij echt goed te voetballen.

Dat werd achteraf ook erkend in het paars-witte kamp, maar er werd vooral richting de wedstrijdleiding gewezen. Scheidsrechter Nathan Verboomen floot dan ook een een hoogst bedenkelijke match en was niet bepaald consequent in zijn beslissingen. Vooral de uitsluiting van N'Diaye halfweg de eerste helft lag bijzonder zwaar op de Brusselse magen.

LEES OOK: Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

Geel voldoende

Tijdens een stilstaande fase deelde de back een duwtje uit aan Matisse Samoise. Vervolgens kreeg de Senegalees het aan de stok met Stefan Mitrovic, waarna hij een beweging met het voorhoofd maakte richt de Serviër. Verboomen besloot dit als twee aparte fases te beoordelen en stak N'Diaye prompt een dubbele gele kaart onder de neus.

Inmiddels werd de bewuste fase ook door het Referee Department onder de loep genomen. Daar laat men weten dat alle betrokkenen, dus ook Samoise, een gele kaart hadden verdiend. Ook voor N'Diaye had één geel karton dus volstaan. "Zijn eerste gele kaart moest niet worden getrokken", aldus scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot.

Wekelijkse kost

Ook analist Ruud Vormer vond de beslissing van Verboomen te ver gaan. De Nederlander was in zijn spelercarrière zelf regelmatig betrokken bij dit soort lijf-aan-lijf-gevechten op stilstaande fases en daarvoor wordt zelden een kaart getrokken. "Dit is geen rode kaart. Geef gewoon gele kaarten en het is goed. Dit verpest ook de wedstrijd. Het hoort er ook een beetje bij, aan mekaar hangen. Zo'n fases gebeuren iedere week, het is altijd hetzelfde liedje. Laat het gewoon gaan. Of geef een gele kaart en het is goed", aldus de oud-Gouden Schoen bij DAZN.

Een eventuele schorsing van N'Diaye moet kwijtgescholden worden ...

Meest recent

Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

8
8
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

165
165
Rode Duivels: de dríé grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

153
153
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

89
89
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

262
262
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

101
101
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

195
195
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

149
149
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

99
99
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

81
81
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

96
96
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

106
106
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

63
63
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

246
246
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

83
83
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

143
143
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

142
142
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

463
463
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

361
361
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

495
495
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

440
440
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

366
366
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

397
397
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

107
107
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

237
237

Meer sportnieuws