Vormer geeft kristalheldere mening na rode kaart Anderlecht

841
Vormer geeft kristalheldere mening na rode kaart Anderlecht

RSC Anderlecht leed zondagavond een dure nederlaag op het veld van AA Gent. De omstandigheden waren wel niet in het voordeel van de Brusselaars. Zo moest RSCA het grootste deel van de match met een man minder afwerken na een veelbesproken rode kaart voor Moussa N'Diaye.

Het moet gezegd dat Paars-Wit de nederlaag voor een groot deel aan zichzelf heeft te danken. Zo kwamen de Brusselaars al in de openingsminuten op achterstand na een enorme blunder van doelman Mads Kikkenborg. Bovendien kwam Gent in de eerste helft gewoonweg een pak gretiger voor de dag, zonder daarbij echt goed te voetballen.

Dat werd achteraf ook erkend in het paars-witte kamp, maar er werd vooral richting de wedstrijdleiding gewezen. Scheidsrechter Nathan Verboomen floot dan ook een een hoogst bedenkelijke match en was niet bepaald consequent in zijn beslissingen. Vooral de uitsluiting van N'Diaye halfweg de eerste helft lag bijzonder zwaar op de Brusselse magen.

LEES OOK: Burgess doet tranen rollen met één korte boodschap

Geel voldoende

Tijdens een stilstaande fase deelde de back een duwtje uit aan Matisse Samoise. Vervolgens kreeg de Senegalees het aan de stok met Stefan Mitrovic, waarna hij een beweging met het voorhoofd maakte richt de Serviër. Verboomen besloot dit als twee aparte fases te beoordelen en stak N'Diaye prompt een dubbele gele kaart onder de neus.

Inmiddels werd de bewuste fase ook door het Referee Department onder de loep genomen. Daar laat men weten dat alle betrokkenen, dus ook Samoise, een gele kaart hadden verdiend. Ook voor N'Diaye had één geel karton dus volstaan. "Zijn eerste gele kaart moest niet worden getrokken", aldus scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot.

Wekelijkse kost

Ook analist Ruud Vormer vond de beslissing van Verboomen te ver gaan. De Nederlander was in zijn spelercarrière zelf regelmatig betrokken bij dit soort lijf-aan-lijf-gevechten op stilstaande fases en daarvoor wordt zelden een kaart getrokken. "Dit is geen rode kaart. Geef gewoon gele kaarten en het is goed. Dit verpest ook de wedstrijd. Het hoort er ook een beetje bij, aan mekaar hangen. Zo'n fases gebeuren iedere week, het is altijd hetzelfde liedje. Laat het gewoon gaan. Of geef een gele kaart en het is goed", aldus de oud-Gouden Schoen bij DAZN.

Een eventuele schorsing van N'Diaye moet kwijtgescholden worden ...

Meest recent

Stijnen springt in de bres voor neergesabelde Rode Duivel

De Rode Duivels hebben deze interlandperiode afgesloten met een domper, want ze kregen maandagavond ...

9
9
'Grote verrassing: KV Kortrijk haalt toch nieuwe coach'

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een pauze van drie weken weer op gang. Dat lijkt ...

13
13
Ronaldo onthult zijn waarheid: bondscoach helemaal afgemaakt

In Portugal is er de voorbije week een heuse bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige ...

45
45
Cercle Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Cercle Brugge is moeizaam aan het seizoen begonnen. De Bruggelingen hebben wel één ...

19
19
Belgische beloften plaatsen zich al bibberend voor het EK

De Belgische beloften speelden vanavond een cruciale match op het veld van Denemarken. Bij een ...

119
119
Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Wie ooit naar FC De Kampioenen keek, heeft ongetwijfeld zijn favoriete personage. Ook heel wat ...

11
11
‘Megabod maakt einde aan Napoli-avontuur De Bruyne’

Kevin De Bruyne is aan zijn tweede seizoen bij Napoli begonnen, maar zijn toekomst ligt verder open ...

108
108
Rapport Van Bommel: dit zijn de winnaars én verliezers

De Rode Duivels hebben twee keer gewonnen en twee keer verloren. Welke internationals zijn de ...

121
121
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Deze week maakten we nog een artikel over vijf Belgische spelers die een club zochten. Eén ...

32
32
'Portugal davert op zijn grondvesten: Ronaldo haakt af'

Cristiano Ronaldo zou voorlopig niet meer voor Portugal willen uitkomen zolang Jorge Jesus ...

103
103
Hard verdict Van Bommel: grote verliezers bij Rode Duivels

De vuurdoop van Mark van Bommel als Belgisch bondscoach is achter de rug, en dus wordt er hier en ...

176
176
Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Meer dan ooit blijkt de Jupiler Pro League een kweekvijver van talent, waar goudhaantjes ...

152
152
Benito Raman achter 'tralies': één iemand is grote schuldige

Benito Raman lijkt ondanks een moeilijke periode bij KV Mechelen nog altijd de nodige humor te ...

156
156
Van Bommel volgt Garcia: einde verhaal bij Rode Duivels?

Frankrijk bleek nog net een maatje te groot, maar met zeges tegen Italië en Turkije begon Mark ...

278
278
'Grote kuis Anderlecht: 7 meubelstukken richting exit'

Bij zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht pakte Antoine Sibierski meteen uit met ...

554
554
Burgess doet tranen rollen met één korte boodschap

Christian Burgess beleeft momenteel een periode om van te genieten. De verdediger is uitstekend ...

153
153
Club Brugge in blijde verwachting: goalgetter in aantocht

Club Brugge moet volgende zomer wellicht weer op zoek naar een nieuwe scherpschutter, want dat ...

277
277
Genk kondigt versterking aan: oude bekende Thorup tekent

KRC Genk moet na de interlandbreak uit een ander vaatje zien te tappen, want met een magere negen op ...

104
104
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

93
93
Van Bommel voorspelt succes: “Een kwestie van tijd”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot tegen Frankrijk namens de Nations League. België ...

54
54
Wittebroodsweken voorbij: druk op Mark van Bommel

Mark van Bommel werd na het WK aangesteld als de vervanger van Rudi Garcia. De Nederlander heeft ...

43
43
Boeckx vergelijkt met Rudi Garcia: “Bange wezels”

Na het WK werd Rudi Garcia ontslagen bij de Rode Duivels en Mark van Bommel werd aangesteld als de ...

67
67
Van Bommel beschimpt na zeperd: “Welke nationale trots?”

België staat in de Nations League-groepsfase op een derde plek. Na twee overwinningen en twee ...

96
96
Lat ligt hoog: ‘Fundamenteel voor toekomst Rode Duivels’

Er wordt niet enkel naar de Rode Duivels gekeken, maar ook de Jonge Duivels staan voor een ...

37
37
Teklak begrijpt niets van wissel Van Bommel: “Waarom?!”

Mark van Bommel startte tegen Frankrijk met een verrassende opstelling. Zo kreeg Maarten Vandevoordt ...

208
208

Meer sportnieuws