Vormer geeft kristalheldere mening na rode kaart Anderlecht

841
Vormer geeft kristalheldere mening na rode kaart Anderlecht

RSC Anderlecht leed zondagavond een dure nederlaag op het veld van AA Gent. De omstandigheden waren wel niet in het voordeel van de Brusselaars. Zo moest RSCA het grootste deel van de match met een man minder afwerken na een veelbesproken rode kaart voor Moussa N'Diaye.

Het moet gezegd dat Paars-Wit de nederlaag voor een groot deel aan zichzelf heeft te danken. Zo kwamen de Brusselaars al in de openingsminuten op achterstand na een enorme blunder van doelman Mads Kikkenborg. Bovendien kwam Gent in de eerste helft gewoonweg een pak gretiger voor de dag, zonder daarbij echt goed te voetballen.

Dat werd achteraf ook erkend in het paars-witte kamp, maar er werd vooral richting de wedstrijdleiding gewezen. Scheidsrechter Nathan Verboomen floot dan ook een een hoogst bedenkelijke match en was niet bepaald consequent in zijn beslissingen. Vooral de uitsluiting van N'Diaye halfweg de eerste helft lag bijzonder zwaar op de Brusselse magen.

LEES OOK: ‘Uniek fenomeen’ in JPL: “De rest kijkt machteloos toe”

Geel voldoende

Tijdens een stilstaande fase deelde de back een duwtje uit aan Matisse Samoise. Vervolgens kreeg de Senegalees het aan de stok met Stefan Mitrovic, waarna hij een beweging met het voorhoofd maakte richt de Serviër. Verboomen besloot dit als twee aparte fases te beoordelen en stak N'Diaye prompt een dubbele gele kaart onder de neus.

Inmiddels werd de bewuste fase ook door het Referee Department onder de loep genomen. Daar laat men weten dat alle betrokkenen, dus ook Samoise, een gele kaart hadden verdiend. Ook voor N'Diaye had één geel karton dus volstaan. "Zijn eerste gele kaart moest niet worden getrokken", aldus scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot.

Wekelijkse kost

Ook analist Ruud Vormer vond de beslissing van Verboomen te ver gaan. De Nederlander was in zijn spelercarrière zelf regelmatig betrokken bij dit soort lijf-aan-lijf-gevechten op stilstaande fases en daarvoor wordt zelden een kaart getrokken. "Dit is geen rode kaart. Geef gewoon gele kaarten en het is goed. Dit verpest ook de wedstrijd. Het hoort er ook een beetje bij, aan mekaar hangen. Zo'n fases gebeuren iedere week, het is altijd hetzelfde liedje. Laat het gewoon gaan. Of geef een gele kaart en het is goed", aldus de oud-Gouden Schoen bij DAZN.

Een eventuele schorsing van N'Diaye moet kwijtgescholden worden ...

Meest recent

Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

De Jupiler Pro League ligt nu bijna drie weken stil door een opvallend lange interlandbreak. De Rode ...

7
7
‘Unieke status’ Courtois bij Duivels ontleed: “Speciale regels”

Thibaut Courtois (ex-KRC Genk) laat de Nations League aan zich voorbijgaan. Mark van Bommel ...

17
17
Union slaat weer toe: goudhaantje van vijfde niveau

Union SG doet het elke mercato weer. Relatief onbekende spelers binnenhalen en die een kans geven ...

55
55
Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

41
41
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

57
57
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

12
12
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

317
317
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

61
61
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

54
54
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

81
81
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

106
106
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

71
71
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

139
139
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

238
238
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

229
229
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

245
245
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

163
163
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

1065
1065
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

247
247
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

155
155
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

507
507
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

238
238
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

167
167
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

441
441
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

788
788

Meer sportnieuws