'Renard rondt huiswerk af: Anderlecht op zucht van akkoord'

door
'Renard rondt huiswerk af: Anderlecht op zucht van akkoord'

Op de slotdag van een bewogen wintermercato haalde Anderlecht met Elyess Dao nog een zevende aanwinst in huis. Olivier Renard liet er dus geen gras over groeien tijdens zijn vuurdoop als sportieve baas in het Lotto Park, waar zijn huiswerk echter nog steeds niet afgerond is. Vooral op uitgaand gebied kan er nog wat bewegen bij de Brusselaars.

Inkomend verkeer hoeven we alleszins niet meer te verwachten, want volgens diverse bronnen is de Paars-Witte honger nu wel gestild. Volgens onder meer Het Laatste Nieuws en La Dernière Heure zitten er behoudens een verrassing geen nieuwkomers meer in de pijplijn. Zelfs niet mochten er alsnog spelers van de hand worden gedaan. Al blijft Luis Vazquez vermoedelijk toch gewoon op post.

LEES OOK: 'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

Amuzu naar Brazilië

Francis Amuzu daarentegen lijkt wel degelijk op weg naar de uitgang. Nochtans haakte Napoli intussen af voor de 25-jarige flankaanvaller, die zelf dan weer zijn neus optrok voor een aanbod van de Franse tweedeklasser Paris FC. En dus valt het naar verluidt niet helemaal uit te sluiten dat ook hij uiteindelijk nergens heen gaat. Of toch, want volgens Het Nieuwsblad duwt Grêmio door voor Amuzu.

Zelf zou de spurtbom bovendien geneigd zijn om de stap naar Brazilië te zetten. "Op clubniveau nadert men ook een akkoord over een beperkte transfersom. Een deal hangt dus in de lucht", aldus de krant, volgens wie er voor Amuzu een lucratief salaris klaarligt in Zuid-Amerika. "Bij Anderlecht blijven kan ook nog, maar met een aflopend contract lijkt een vertrek voor alle partijen meer aangewezen."

Geen vervanger

Hoewel de marktwaarde van Amuzu na 28 goals en 31 assists in 251 optredens voor Anderlecht op 4,5 miljoen wordt geschat zou Renard daarom ook genoegen nemen met een beduidelijk lagere transfervergoeding. Wellicht zal het product van eigen kweek, voor wie Grêmio ook volgens Het Laatste Nieuws de enige overgebleven kandidaat vormt, nog zo'n anderhalf miljoen in het laatje brengen.

Vermits de transfermarkt in Brazilië nog enkele weken open blijft is er alleszins geen haast om de deal af te ronden. Hoewel het eerder al afscheid nam van Anders Dreyer zoekt Anderlecht ook geen nieuwe winger. Met winteraanwinst César Huerta, Tristan Degreef, Thorgan Hazard, Nilson Angulo en de momenteel weliswaar geblessseerde Samuel Edozie heeft David Hubert namelijk opties genoeg.

RSCA is ook zonder Amuzu genoeg gewapend op de flanken

Meest recent

'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

0
0
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

27
27
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

26
26
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

54
54
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

26
26
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

317
317
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

115
115
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

73
73
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

200
200
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

261
261
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

246
246
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

90
90
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

444
444
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

92
92
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

266
266
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

240
240
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

93
93
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

218
218
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

518
518
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

129
129
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

66
66
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

594
594
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

428
428
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

38
38
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

78
78

Meer sportnieuws