'Renard rondt huiswerk af: Anderlecht op zucht van akkoord'

door
'Renard rondt huiswerk af: Anderlecht op zucht van akkoord'

Op de slotdag van een bewogen wintermercato haalde Anderlecht met Elyess Dao nog een zevende aanwinst in huis. Olivier Renard liet er dus geen gras over groeien tijdens zijn vuurdoop als sportieve baas in het Lotto Park, waar zijn huiswerk echter nog steeds niet afgerond is. Vooral op uitgaand gebied kan er nog wat bewegen bij de Brusselaars.

Inkomend verkeer hoeven we alleszins niet meer te verwachten, want volgens diverse bronnen is de Paars-Witte honger nu wel gestild. Volgens onder meer Het Laatste Nieuws en La Dernière Heure zitten er behoudens een verrassing geen nieuwkomers meer in de pijplijn. Zelfs niet mochten er alsnog spelers van de hand worden gedaan. Al blijft Luis Vazquez vermoedelijk toch gewoon op post.

LEES OOK: '5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Amuzu naar Brazilië

Francis Amuzu daarentegen lijkt wel degelijk op weg naar de uitgang. Nochtans haakte Napoli intussen af voor de 25-jarige flankaanvaller, die zelf dan weer zijn neus optrok voor een aanbod van de Franse tweedeklasser Paris FC. En dus valt het naar verluidt niet helemaal uit te sluiten dat ook hij uiteindelijk nergens heen gaat. Of toch, want volgens Het Nieuwsblad duwt Grêmio door voor Amuzu.

Zelf zou de spurtbom bovendien geneigd zijn om de stap naar Brazilië te zetten. "Op clubniveau nadert men ook een akkoord over een beperkte transfersom. Een deal hangt dus in de lucht", aldus de krant, volgens wie er voor Amuzu een lucratief salaris klaarligt in Zuid-Amerika. "Bij Anderlecht blijven kan ook nog, maar met een aflopend contract lijkt een vertrek voor alle partijen meer aangewezen."

Geen vervanger

Hoewel de marktwaarde van Amuzu na 28 goals en 31 assists in 251 optredens voor Anderlecht op 4,5 miljoen wordt geschat zou Renard daarom ook genoegen nemen met een beduidelijk lagere transfervergoeding. Wellicht zal het product van eigen kweek, voor wie Grêmio ook volgens Het Laatste Nieuws de enige overgebleven kandidaat vormt, nog zo'n anderhalf miljoen in het laatje brengen.

Vermits de transfermarkt in Brazilië nog enkele weken open blijft is er alleszins geen haast om de deal af te ronden. Hoewel het eerder al afscheid nam van Anders Dreyer zoekt Anderlecht ook geen nieuwe winger. Met winteraanwinst César Huerta, Tristan Degreef, Thorgan Hazard, Nilson Angulo en de momenteel weliswaar geblessseerde Samuel Edozie heeft David Hubert namelijk opties genoeg.

RSCA is ook zonder Amuzu genoeg gewapend op de flanken

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

20
20
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

36
36
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

18
18
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

137
137
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

52
52
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

247
247
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

30
30
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

128
128
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

304
304
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

347
347
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

179
179
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

586
586
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

396
396
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

93
93
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

189
189
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

130
130
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

116
116
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

164
164
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

435
435
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

669
669
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

332
332
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

185
185
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

157
157
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

553
553
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

540
540

Meer sportnieuws