'Renard rondt huiswerk af: Anderlecht op zucht van akkoord'

door
'Renard rondt huiswerk af: Anderlecht op zucht van akkoord'

Op de slotdag van een bewogen wintermercato haalde Anderlecht met Elyess Dao nog een zevende aanwinst in huis. Olivier Renard liet er dus geen gras over groeien tijdens zijn vuurdoop als sportieve baas in het Lotto Park, waar zijn huiswerk echter nog steeds niet afgerond is. Vooral op uitgaand gebied kan er nog wat bewegen bij de Brusselaars.

Inkomend verkeer hoeven we alleszins niet meer te verwachten, want volgens diverse bronnen is de Paars-Witte honger nu wel gestild. Volgens onder meer Het Laatste Nieuws en La Dernière Heure zitten er behoudens een verrassing geen nieuwkomers meer in de pijplijn. Zelfs niet mochten er alsnog spelers van de hand worden gedaan. Al blijft Luis Vazquez vermoedelijk toch gewoon op post.

LEES OOK: ‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Amuzu naar Brazilië

Francis Amuzu daarentegen lijkt wel degelijk op weg naar de uitgang. Nochtans haakte Napoli intussen af voor de 25-jarige flankaanvaller, die zelf dan weer zijn neus optrok voor een aanbod van de Franse tweedeklasser Paris FC. En dus valt het naar verluidt niet helemaal uit te sluiten dat ook hij uiteindelijk nergens heen gaat. Of toch, want volgens Het Nieuwsblad duwt Grêmio door voor Amuzu.

Zelf zou de spurtbom bovendien geneigd zijn om de stap naar Brazilië te zetten. "Op clubniveau nadert men ook een akkoord over een beperkte transfersom. Een deal hangt dus in de lucht", aldus de krant, volgens wie er voor Amuzu een lucratief salaris klaarligt in Zuid-Amerika. "Bij Anderlecht blijven kan ook nog, maar met een aflopend contract lijkt een vertrek voor alle partijen meer aangewezen."

Geen vervanger

Hoewel de marktwaarde van Amuzu na 28 goals en 31 assists in 251 optredens voor Anderlecht op 4,5 miljoen wordt geschat zou Renard daarom ook genoegen nemen met een beduidelijk lagere transfervergoeding. Wellicht zal het product van eigen kweek, voor wie Grêmio ook volgens Het Laatste Nieuws de enige overgebleven kandidaat vormt, nog zo'n anderhalf miljoen in het laatje brengen.

Vermits de transfermarkt in Brazilië nog enkele weken open blijft is er alleszins geen haast om de deal af te ronden. Hoewel het eerder al afscheid nam van Anders Dreyer zoekt Anderlecht ook geen nieuwe winger. Met winteraanwinst César Huerta, Tristan Degreef, Thorgan Hazard, Nilson Angulo en de momenteel weliswaar geblessseerde Samuel Edozie heeft David Hubert namelijk opties genoeg.

RSCA is ook zonder Amuzu genoeg gewapend op de flanken

Meest recent

Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

8
8
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt verdict

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

107
107
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

46
46
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

46
46
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

214
214
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

86
86
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

154
154
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

114
114
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

33
33
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

73
73
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

82
82
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

55
55
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

292
292
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

188
188
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

276
276
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

73
73
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

250
250
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

589
589
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

44
44
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

392
392
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

480
480
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

461
461
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

67
67
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

105
105
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

134
134

Meer sportnieuws