'Renard rondt huiswerk af: Anderlecht op zucht van akkoord'

door
'Renard rondt huiswerk af: Anderlecht op zucht van akkoord'

Op de slotdag van een bewogen wintermercato haalde Anderlecht met Elyess Dao nog een zevende aanwinst in huis. Olivier Renard liet er dus geen gras over groeien tijdens zijn vuurdoop als sportieve baas in het Lotto Park, waar zijn huiswerk echter nog steeds niet afgerond is. Vooral op uitgaand gebied kan er nog wat bewegen bij de Brusselaars.

Inkomend verkeer hoeven we alleszins niet meer te verwachten, want volgens diverse bronnen is de Paars-Witte honger nu wel gestild. Volgens onder meer Het Laatste Nieuws en La Dernière Heure zitten er behoudens een verrassing geen nieuwkomers meer in de pijplijn. Zelfs niet mochten er alsnog spelers van de hand worden gedaan. Al blijft Luis Vazquez vermoedelijk toch gewoon op post.

LEES OOK: Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Amuzu naar Brazilië

Francis Amuzu daarentegen lijkt wel degelijk op weg naar de uitgang. Nochtans haakte Napoli intussen af voor de 25-jarige flankaanvaller, die zelf dan weer zijn neus optrok voor een aanbod van de Franse tweedeklasser Paris FC. En dus valt het naar verluidt niet helemaal uit te sluiten dat ook hij uiteindelijk nergens heen gaat. Of toch, want volgens Het Nieuwsblad duwt Grêmio door voor Amuzu.

Zelf zou de spurtbom bovendien geneigd zijn om de stap naar Brazilië te zetten. "Op clubniveau nadert men ook een akkoord over een beperkte transfersom. Een deal hangt dus in de lucht", aldus de krant, volgens wie er voor Amuzu een lucratief salaris klaarligt in Zuid-Amerika. "Bij Anderlecht blijven kan ook nog, maar met een aflopend contract lijkt een vertrek voor alle partijen meer aangewezen."

Geen vervanger

Hoewel de marktwaarde van Amuzu na 28 goals en 31 assists in 251 optredens voor Anderlecht op 4,5 miljoen wordt geschat zou Renard daarom ook genoegen nemen met een beduidelijk lagere transfervergoeding. Wellicht zal het product van eigen kweek, voor wie Grêmio ook volgens Het Laatste Nieuws de enige overgebleven kandidaat vormt, nog zo'n anderhalf miljoen in het laatje brengen.

Vermits de transfermarkt in Brazilië nog enkele weken open blijft is er alleszins geen haast om de deal af te ronden. Hoewel het eerder al afscheid nam van Anders Dreyer zoekt Anderlecht ook geen nieuwe winger. Met winteraanwinst César Huerta, Tristan Degreef, Thorgan Hazard, Nilson Angulo en de momenteel weliswaar geblessseerde Samuel Edozie heeft David Hubert namelijk opties genoeg.

RSCA is ook zonder Amuzu genoeg gewapend op de flanken

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

7
7
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

55
55
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

74
74
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

97
97
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

237
237
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

50
50
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

507
507
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

271
271
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

112
112
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

277
277
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

199
199
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

351
351
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

340
340
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

464
464
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

206
206
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

96
96
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

406
406
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

372
372
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

146
146
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

284
284
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

220
220
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

292
292
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

165
165

Meer sportnieuws