'Renard rondt huiswerk af: Anderlecht op zucht van akkoord'

door
'Renard rondt huiswerk af: Anderlecht op zucht van akkoord'

Op de slotdag van een bewogen wintermercato haalde Anderlecht met Elyess Dao nog een zevende aanwinst in huis. Olivier Renard liet er dus geen gras over groeien tijdens zijn vuurdoop als sportieve baas in het Lotto Park, waar zijn huiswerk echter nog steeds niet afgerond is. Vooral op uitgaand gebied kan er nog wat bewegen bij de Brusselaars.

Inkomend verkeer hoeven we alleszins niet meer te verwachten, want volgens diverse bronnen is de Paars-Witte honger nu wel gestild. Volgens onder meer Het Laatste Nieuws en La Dernière Heure zitten er behoudens een verrassing geen nieuwkomers meer in de pijplijn. Zelfs niet mochten er alsnog spelers van de hand worden gedaan. Al blijft Luis Vazquez vermoedelijk toch gewoon op post.

LEES OOK: Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Amuzu naar Brazilië

Francis Amuzu daarentegen lijkt wel degelijk op weg naar de uitgang. Nochtans haakte Napoli intussen af voor de 25-jarige flankaanvaller, die zelf dan weer zijn neus optrok voor een aanbod van de Franse tweedeklasser Paris FC. En dus valt het naar verluidt niet helemaal uit te sluiten dat ook hij uiteindelijk nergens heen gaat. Of toch, want volgens Het Nieuwsblad duwt Grêmio door voor Amuzu.

Zelf zou de spurtbom bovendien geneigd zijn om de stap naar Brazilië te zetten. "Op clubniveau nadert men ook een akkoord over een beperkte transfersom. Een deal hangt dus in de lucht", aldus de krant, volgens wie er voor Amuzu een lucratief salaris klaarligt in Zuid-Amerika. "Bij Anderlecht blijven kan ook nog, maar met een aflopend contract lijkt een vertrek voor alle partijen meer aangewezen."

Geen vervanger

Hoewel de marktwaarde van Amuzu na 28 goals en 31 assists in 251 optredens voor Anderlecht op 4,5 miljoen wordt geschat zou Renard daarom ook genoegen nemen met een beduidelijk lagere transfervergoeding. Wellicht zal het product van eigen kweek, voor wie Grêmio ook volgens Het Laatste Nieuws de enige overgebleven kandidaat vormt, nog zo'n anderhalf miljoen in het laatje brengen.

Vermits de transfermarkt in Brazilië nog enkele weken open blijft is er alleszins geen haast om de deal af te ronden. Hoewel het eerder al afscheid nam van Anders Dreyer zoekt Anderlecht ook geen nieuwe winger. Met winteraanwinst César Huerta, Tristan Degreef, Thorgan Hazard, Nilson Angulo en de momenteel weliswaar geblessseerde Samuel Edozie heeft David Hubert namelijk opties genoeg.

RSCA is ook zonder Amuzu genoeg gewapend op de flanken

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

37
37
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

183
183
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

122
122
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

340
340
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

162
162
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

95
95
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

473
473
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

77
77
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

276
276
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

264
264
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

537
537
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

787
787
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

848
848
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

351
351
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

46
46
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

301
301
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

632
632
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

357
357
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

368
368
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

176
176
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

259
259
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

367
367
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

732
732
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

220
220
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

409
409

Meer sportnieuws