Anderlecht pakt nog uit met verrassende aanvaller

door
Anderlecht pakt nog uit met verrassende aanvaller

Anderlecht heeft er al een zeer drukke wintermercato opzitten. Ook op Deadline Day is er echter nog de nodige beweging in het Lotto Park. Terwijl alle ogen de voorbije dagen gericht waren op een mogelijk vertrek van Francis Amuzu, pakte Olivier Renard nog uit met een verrassende aanwinst.

Op de valreep wist de sportief directeur immers ook nog een nieuwe spits naar het Lotto Park te halen. Er gaan geruchten dat Luis Vazquez nog naar Hertha BSC zou kunnen vertrekken, terwijl ook de RSCA Futures wel nog aanvallende versterking kunnen gebruiken nu Keisuke Goto doorgestroomd is naar de A-kern.

LEES OOK: 'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

Anderlecht pakt uit met jonge Dao

Daar werd nu een mouw aangepast met de komst van Elyess Dao. De 18-jarige Frans-Marokkaanse spits komt over van Amiens, waar hij amper een halfjaar aan de slag was. Hij was pas in de zomer transfervrij overgekome van Toulouse.

Sindsdien was Dao bij de Franse tweedeklasser goed voor twee goals en een assist in zeventien officiële wedstrijden. Daarmee wist hij Anderlecht te overtuigen om hem weg te plukken. Dao tekende bij Paars-Wit een contract tot 2029.

Veel interesse voor polyvalent profiel

"Elyess is een talentvolle spits met een zeer interessant profiel", vertelt Olivier Renard over de nieuwe aanwinst. "Hij werd opgeleid als spits, maar kan op alle offensieve posities uit de voeten. Hij heeft een stijl die we bij Anderlecht graag zien, want hij is snel en sterk aan de bal. Er was behoorlijk veel interesse voor hem, dus we zijn blij dat hij voor het project van Anderlecht gekozen heeft."

Het wordt uitkijken of Dao meteen in de A-kern geïntegreerd zal worden of eerst nog bij de Futures zal aansluiten. De speler is een Marokkaanse jeugdinternational bij de U20, waar hij tot dusver drie caps verzamelde.

Moet hij meteen bij de A-kern aansluiten?

Meest recent

'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

12
12
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

27
27
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

40
40
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

25
25
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

153
153
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

165
165
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

132
132
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

294
294
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

240
240
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

127
127
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

133
133
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

161
161
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

361
361
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

197
197
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

125
125
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

148
148
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

113
113
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

186
186
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

61
61
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

132
132
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

394
394
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

158
158
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

230
230
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

62
62

Meer sportnieuws