Anderlecht pakt nog uit met verrassende aanvaller

659 stemmen
Anderlecht pakt nog uit met verrassende aanvaller

Anderlecht heeft er al een zeer drukke wintermercato opzitten. Ook op Deadline Day is er echter nog de nodige beweging in het Lotto Park. Terwijl alle ogen de voorbije dagen gericht waren op een mogelijk vertrek van Francis Amuzu, pakte Olivier Renard nog uit met een verrassende aanwinst.

Op de valreep wist de sportief directeur immers ook nog een nieuwe spits naar het Lotto Park te halen. Er gaan geruchten dat Luis Vazquez nog naar Hertha BSC zou kunnen vertrekken, terwijl ook de RSCA Futures wel nog aanvallende versterking kunnen gebruiken nu Keisuke Goto doorgestroomd is naar de A-kern.

LEES OOK: Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Anderlecht pakt uit met jonge Dao

Daar werd nu een mouw aangepast met de komst van Elyess Dao. De 18-jarige Frans-Marokkaanse spits komt over van Amiens, waar hij amper een halfjaar aan de slag was. Hij was pas in de zomer transfervrij overgekome van Toulouse.

Sindsdien was Dao bij de Franse tweedeklasser goed voor twee goals en een assist in zeventien officiële wedstrijden. Daarmee wist hij Anderlecht te overtuigen om hem weg te plukken. Dao tekende bij Paars-Wit een contract tot 2029.

Veel interesse voor polyvalent profiel

"Elyess is een talentvolle spits met een zeer interessant profiel", vertelt Olivier Renard over de nieuwe aanwinst. "Hij werd opgeleid als spits, maar kan op alle offensieve posities uit de voeten. Hij heeft een stijl die we bij Anderlecht graag zien, want hij is snel en sterk aan de bal. Er was behoorlijk veel interesse voor hem, dus we zijn blij dat hij voor het project van Anderlecht gekozen heeft."

Het wordt uitkijken of Dao meteen in de A-kern geïntegreerd zal worden of eerst nog bij de Futures zal aansluiten. De speler is een Marokkaanse jeugdinternational bij de U20, waar hij tot dusver drie caps verzamelde.

Moet hij meteen bij de A-kern aansluiten?

Meest recent

Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

1
1
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

53
53
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

200
200
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

249
249
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

86
86
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

72
72
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

152
152
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

635
635
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

362
362
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

352
352
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

37
37
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

254
254
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

42
42
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

33
33
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

661
661
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

555
555
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

126
126
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

359
359
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

87
87
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

443
443
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

386
386
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

154
154
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

155
155
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

717
717
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

82
82

Meer sportnieuws