Anderlecht pakt nog uit met verrassende aanvaller

659 stemmen
Anderlecht pakt nog uit met verrassende aanvaller

Anderlecht heeft er al een zeer drukke wintermercato opzitten. Ook op Deadline Day is er echter nog de nodige beweging in het Lotto Park. Terwijl alle ogen de voorbije dagen gericht waren op een mogelijk vertrek van Francis Amuzu, pakte Olivier Renard nog uit met een verrassende aanwinst.

Op de valreep wist de sportief directeur immers ook nog een nieuwe spits naar het Lotto Park te halen. Er gaan geruchten dat Luis Vazquez nog naar Hertha BSC zou kunnen vertrekken, terwijl ook de RSCA Futures wel nog aanvallende versterking kunnen gebruiken nu Keisuke Goto doorgestroomd is naar de A-kern.

LEES OOK: Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Anderlecht pakt uit met jonge Dao

Daar werd nu een mouw aangepast met de komst van Elyess Dao. De 18-jarige Frans-Marokkaanse spits komt over van Amiens, waar hij amper een halfjaar aan de slag was. Hij was pas in de zomer transfervrij overgekome van Toulouse.

Sindsdien was Dao bij de Franse tweedeklasser goed voor twee goals en een assist in zeventien officiële wedstrijden. Daarmee wist hij Anderlecht te overtuigen om hem weg te plukken. Dao tekende bij Paars-Wit een contract tot 2029.

Veel interesse voor polyvalent profiel

"Elyess is een talentvolle spits met een zeer interessant profiel", vertelt Olivier Renard over de nieuwe aanwinst. "Hij werd opgeleid als spits, maar kan op alle offensieve posities uit de voeten. Hij heeft een stijl die we bij Anderlecht graag zien, want hij is snel en sterk aan de bal. Er was behoorlijk veel interesse voor hem, dus we zijn blij dat hij voor het project van Anderlecht gekozen heeft."

Het wordt uitkijken of Dao meteen in de A-kern geïntegreerd zal worden of eerst nog bij de Futures zal aansluiten. De speler is een Marokkaanse jeugdinternational bij de U20, waar hij tot dusver drie caps verzamelde.

Moet hij meteen bij de A-kern aansluiten?

Meest recent

Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

21
21
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

6
6
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

16
16
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

55
55
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

13
13
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

99
99
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

119
119
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

486
486
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

150
150
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

96
96
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

56
56
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

334
334
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

304
304
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

750
750
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

144
144
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

22
22
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

491
491
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

137
137
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

159
159
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

711
711
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

829
829
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

375
375
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

424
424
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

108
108
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

179
179

Meer sportnieuws