Anderlecht pakt nog uit met verrassende aanvaller

659
Anderlecht pakt nog uit met verrassende aanvaller

Anderlecht heeft er al een zeer drukke wintermercato opzitten. Ook op Deadline Day is er echter nog de nodige beweging in het Lotto Park. Terwijl alle ogen de voorbije dagen gericht waren op een mogelijk vertrek van Francis Amuzu, pakte Olivier Renard nog uit met een verrassende aanwinst.

Op de valreep wist de sportief directeur immers ook nog een nieuwe spits naar het Lotto Park te halen. Er gaan geruchten dat Luis Vazquez nog naar Hertha BSC zou kunnen vertrekken, terwijl ook de RSCA Futures wel nog aanvallende versterking kunnen gebruiken nu Keisuke Goto doorgestroomd is naar de A-kern.

LEES OOK: Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

Anderlecht pakt uit met jonge Dao

Daar werd nu een mouw aangepast met de komst van Elyess Dao. De 18-jarige Frans-Marokkaanse spits komt over van Amiens, waar hij amper een halfjaar aan de slag was. Hij was pas in de zomer transfervrij overgekome van Toulouse.

Sindsdien was Dao bij de Franse tweedeklasser goed voor twee goals en een assist in zeventien officiële wedstrijden. Daarmee wist hij Anderlecht te overtuigen om hem weg te plukken. Dao tekende bij Paars-Wit een contract tot 2029.

Veel interesse voor polyvalent profiel

"Elyess is een talentvolle spits met een zeer interessant profiel", vertelt Olivier Renard over de nieuwe aanwinst. "Hij werd opgeleid als spits, maar kan op alle offensieve posities uit de voeten. Hij heeft een stijl die we bij Anderlecht graag zien, want hij is snel en sterk aan de bal. Er was behoorlijk veel interesse voor hem, dus we zijn blij dat hij voor het project van Anderlecht gekozen heeft."

Het wordt uitkijken of Dao meteen in de A-kern geïntegreerd zal worden of eerst nog bij de Futures zal aansluiten. De speler is een Marokkaanse jeugdinternational bij de U20, waar hij tot dusver drie caps verzamelde.

Moet hij meteen bij de A-kern aansluiten?

Meest recent

Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

53
53
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

40
40
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

29
29
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

13
13
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

14
14
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

52
52
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

117
117
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

43
43
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

31
31
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

102
102
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

52
52
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

99
99
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

52
52
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

47
47
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

126
126
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

108
108
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

208
208
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

201
201
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

491
491
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

431
431
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

369
369
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

53
53

Meer sportnieuws