Union stoomt door: STVV gevloerd na penalty in extra tijd

door
Union stoomt door: STVV gevloerd na penalty in extra tijd

Union SG laat voorlopig geen steken meer vallen in de Jupiler Pro League. Zondagnamiddag pakte de vicekampioen alweer hun vijfde competitiezege op rij. Al hadden ze daar op eigen veld tegen STVV wel een strafschop in de extra tijd voor nodig: 2-1.

Vlak voor de aftrap werd Lapoussin nog een laatste keer in de bloemetjes gezet in het Dudenpark. De jarenlange sterkhouder vertrekt immers bij Union en gaat aan de slag bij ... STVV. Hij zag vanuit de tribunes hoe zijn ex-ploeg het beste van start tegen zijn nieuwe werkgever.

Union had nochtans een Europese verplaatsing in de benen zitten. Desondanks zorgde de thuisploeg meteen voor het nodige gevaar. Een kopbal van David belandde echter op de buitenkant van de paal. Niet veel later deed ook Khalaili het doelhout trillen met een heerlijke 'trivela'.

LEES OOK: WK en vertrek bij Union: David speelt open kaart

Bertaccini brengt score in evenwicht

De thuisploeg liet zijn kansen echter liggen en daar kon STVV bijna van profiteren in de slotfase van de eerste helft. Lamkel Zé liet het echter na om de score in evenwicht te brengen. Vlak na de pauze werd de Kameroener opnieuw in stelling gebracht. Hij faalde echter oog in oog met Moris.

Die missers braken de bezoekers niet veel later zuur op. Op aangeven van de VAR ging de bal immers op de stip wegens hands van Godeau. David trapte de elfmeter door het centrum binnen. Maar STVV gaf zich niet zomaar gewonnen. Na een zoveelste voorzet van Patris kon Bertaccini zich vrijkappen en afwerken: 1-1. 

Ivanovic van schlemiel naar held

En zo leek voor Union het eerste puntenverlies in de competitie in de maak sinds 22 december tegen Club Brugge. Zeker toen Ivanovic de winnende treffer onbegrijpelijk over trapte. Maar in het slot trok de vicekampioen alsnog aan het langste einde. Ogawa veroorzaakte immers een penalty en dit keer toonde Ivanovic zich wel doeltreffend: 2-1-eindstand.

Door deze zege nadert Union opnieuw tot op vijf punten van titelverdediger Club Brugge. Leider KRC Genk behoudt wel een bonus van elf punten. STVV blijft voorlopig in de degradatiezone staan. Afwachten of Lapoussin daar verandering in kan brengen.

Dit Union gaat nog volop meedoen voor de titel ...

Meest recent

Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

37
37
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

16
16
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

71
71
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

30
30
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

359
359
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

310
310
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

140
140
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

129
129
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

177
177
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

28
28
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

220
220
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

145
145
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

122
122
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

196
196
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

53
53
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

72
72
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

332
332
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

277
277
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

264
264
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

163
163
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

134
134
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

194
194
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

72
72
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

110
110
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

364
364

Meer sportnieuws