Union stoomt door: STVV gevloerd na penalty in extra tijd

door
Union stoomt door: STVV gevloerd na penalty in extra tijd

Union SG laat voorlopig geen steken meer vallen in de Jupiler Pro League. Zondagnamiddag pakte de vicekampioen alweer hun vijfde competitiezege op rij. Al hadden ze daar op eigen veld tegen STVV wel een strafschop in de extra tijd voor nodig: 2-1.

Vlak voor de aftrap werd Lapoussin nog een laatste keer in de bloemetjes gezet in het Dudenpark. De jarenlange sterkhouder vertrekt immers bij Union en gaat aan de slag bij ... STVV. Hij zag vanuit de tribunes hoe zijn ex-ploeg het beste van start tegen zijn nieuwe werkgever.

Union had nochtans een Europese verplaatsing in de benen zitten. Desondanks zorgde de thuisploeg meteen voor het nodige gevaar. Een kopbal van David belandde echter op de buitenkant van de paal. Niet veel later deed ook Khalaili het doelhout trillen met een heerlijke 'trivela'.

LEES OOK: 'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Bertaccini brengt score in evenwicht

De thuisploeg liet zijn kansen echter liggen en daar kon STVV bijna van profiteren in de slotfase van de eerste helft. Lamkel Zé liet het echter na om de score in evenwicht te brengen. Vlak na de pauze werd de Kameroener opnieuw in stelling gebracht. Hij faalde echter oog in oog met Moris.

Die missers braken de bezoekers niet veel later zuur op. Op aangeven van de VAR ging de bal immers op de stip wegens hands van Godeau. David trapte de elfmeter door het centrum binnen. Maar STVV gaf zich niet zomaar gewonnen. Na een zoveelste voorzet van Patris kon Bertaccini zich vrijkappen en afwerken: 1-1. 

Ivanovic van schlemiel naar held

En zo leek voor Union het eerste puntenverlies in de competitie in de maak sinds 22 december tegen Club Brugge. Zeker toen Ivanovic de winnende treffer onbegrijpelijk over trapte. Maar in het slot trok de vicekampioen alsnog aan het langste einde. Ogawa veroorzaakte immers een penalty en dit keer toonde Ivanovic zich wel doeltreffend: 2-1-eindstand.

Door deze zege nadert Union opnieuw tot op vijf punten van titelverdediger Club Brugge. Leider KRC Genk behoudt wel een bonus van elf punten. STVV blijft voorlopig in de degradatiezone staan. Afwachten of Lapoussin daar verandering in kan brengen.

Dit Union gaat nog volop meedoen voor de titel ...

Meest recent

Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

6
6
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

49
49
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

27
27
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

175
175
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

205
205
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

144
144
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

395
395
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

145
145
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

264
264
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

73
73
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

95
95
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

210
210
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

106
106
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

169
169
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

107
107
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

295
295
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

74
74
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

286
286
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

259
259
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

144
144
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

340
340
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

68
68
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

146
146
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

342
342

Meer sportnieuws