Union stoomt door: STVV gevloerd na penalty in extra tijd

door
Union stoomt door: STVV gevloerd na penalty in extra tijd

Union SG laat voorlopig geen steken meer vallen in de Jupiler Pro League. Zondagnamiddag pakte de vicekampioen alweer hun vijfde competitiezege op rij. Al hadden ze daar op eigen veld tegen STVV wel een strafschop in de extra tijd voor nodig: 2-1.

Vlak voor de aftrap werd Lapoussin nog een laatste keer in de bloemetjes gezet in het Dudenpark. De jarenlange sterkhouder vertrekt immers bij Union en gaat aan de slag bij ... STVV. Hij zag vanuit de tribunes hoe zijn ex-ploeg het beste van start tegen zijn nieuwe werkgever.

Union had nochtans een Europese verplaatsing in de benen zitten. Desondanks zorgde de thuisploeg meteen voor het nodige gevaar. Een kopbal van David belandde echter op de buitenkant van de paal. Niet veel later deed ook Khalaili het doelhout trillen met een heerlijke 'trivela'.

LEES OOK: Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bertaccini brengt score in evenwicht

De thuisploeg liet zijn kansen echter liggen en daar kon STVV bijna van profiteren in de slotfase van de eerste helft. Lamkel Zé liet het echter na om de score in evenwicht te brengen. Vlak na de pauze werd de Kameroener opnieuw in stelling gebracht. Hij faalde echter oog in oog met Moris.

Die missers braken de bezoekers niet veel later zuur op. Op aangeven van de VAR ging de bal immers op de stip wegens hands van Godeau. David trapte de elfmeter door het centrum binnen. Maar STVV gaf zich niet zomaar gewonnen. Na een zoveelste voorzet van Patris kon Bertaccini zich vrijkappen en afwerken: 1-1. 

Ivanovic van schlemiel naar held

En zo leek voor Union het eerste puntenverlies in de competitie in de maak sinds 22 december tegen Club Brugge. Zeker toen Ivanovic de winnende treffer onbegrijpelijk over trapte. Maar in het slot trok de vicekampioen alsnog aan het langste einde. Ogawa veroorzaakte immers een penalty en dit keer toonde Ivanovic zich wel doeltreffend: 2-1-eindstand.

Door deze zege nadert Union opnieuw tot op vijf punten van titelverdediger Club Brugge. Leider KRC Genk behoudt wel een bonus van elf punten. STVV blijft voorlopig in de degradatiezone staan. Afwachten of Lapoussin daar verandering in kan brengen.

Dit Union gaat nog volop meedoen voor de titel ...

Meest recent

Luxe voor Hasi: "Zij vielen de laatsten weken goed in"

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

16
16
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

14
14
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

55
55
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

107
107
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

16
16
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

84
84
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

115
115
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

124
124
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

112
112
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

59
59
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

183
183
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

606
606
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

97
97
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

64
64
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

83
83
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

276
276
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

168
168
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

177
177
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

56
56
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

247
247
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

63
63
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

117
117
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

603
603
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

229
229

Meer sportnieuws