Ajax wint Klassieker in extremis, Barça doet gouden zaak

door
Ajax wint Klassieker in extremis, Barça doet gouden zaak

In de Nederlandse Eredivisie heeft de Klassieker zondagnamiddag geen winnaar opgeleverd. Ajax moest vrede nemen met een punt tegen aartsrivaal Feyenoord na onder meer een gemiste strafschop van Wout Weghorst. In Spanje kon FC Barcelona drie punten goed maken op leider Real Madrid.

LEES OOK: Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Eredivisie

Leider PSV had zaterdag twee punten laten liggen tegen NEC (3-3). Daar wou eerste achtervolger Ajax van profiteren. Maar dan moesten de Amsterdammers zelf wel zien te winnen van aartsrivaal Feyenoord. De Klassieker begon alvast voortvarend. Met wat hulp van de VAR kon Brobbey de thuisploeg vlak voor rust op voorsprong zetten.

Na de pauze kwamen de Rotterdammers langszij via Timber, wat leidde tot een razend spannende slotfase. Zeker omdat Weghorst een strafschop liet liggen. Desondanks kon het dak er toch vanaf in de Johan Cruijff ArenA toen Taylor in de extra tijd voor de 2-1 zorgde. Dankzij deze zege nadert Ajax top op twee punten van de leidersplaats.

La Liga

In Spanje had leider Real Madrid zaterdag verrassend schipbreuk geleden op het bezoek bij Espanyol. En dus was het aan Barcelona om daarvan te profiteren. De eerste helft tegen Deportivo Alaves werd echter opgeschrikt door een zware botsing tussen Gavi en Conechny. Beide spelers moesten ook gewisseld worden. Na de pauze trok Barça het laken naar zich toe: Lewandowski scoorde op aangeven van Yamal. Dat doelpunt bleek meteen voldoende voor de zege: 1-0.

Serie A

In Italië kon Juventus op gepaste wijze reageren na de opeenvolgende nederlagen tegen SSC Napoli en SL Benfica. De Oude Dame haalde het op eigen veld immers van Empoli. Nochtans begon de match dramatisch. Na amper vier minuten stonden de bezoekers op voorsprong. Na de pauze trok Juventus de partij echter alsnog naar zich toe: 4-1-eindstand. Onder meer via twee goals van Kolo Muani. Sinds hij werd gehuurd van PSG zit de Fransman aan drie treffers in twee duels.

Wie wordt kampioen in Nederland?

Meest recent

Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

3
3
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

26
26
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

42
42
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

99
99
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

54
54
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

194
194
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

124
124
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

354
354
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

997
997
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

56
56
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

138
138
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

138
138
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

249
249
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

75
75
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

55
55
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

540
540
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

113
113
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

379
379
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

596
596
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

311
311
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

366
366
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

372
372
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

80
80
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

462
462
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

83
83

Meer sportnieuws