Ajax wint Klassieker in extremis, Barça doet gouden zaak

door
Ajax wint Klassieker in extremis, Barça doet gouden zaak

In de Nederlandse Eredivisie heeft de Klassieker zondagnamiddag geen winnaar opgeleverd. Ajax moest vrede nemen met een punt tegen aartsrivaal Feyenoord na onder meer een gemiste strafschop van Wout Weghorst. In Spanje kon FC Barcelona drie punten goed maken op leider Real Madrid.

LEES OOK: Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Eredivisie

Leider PSV had zaterdag twee punten laten liggen tegen NEC (3-3). Daar wou eerste achtervolger Ajax van profiteren. Maar dan moesten de Amsterdammers zelf wel zien te winnen van aartsrivaal Feyenoord. De Klassieker begon alvast voortvarend. Met wat hulp van de VAR kon Brobbey de thuisploeg vlak voor rust op voorsprong zetten.

Na de pauze kwamen de Rotterdammers langszij via Timber, wat leidde tot een razend spannende slotfase. Zeker omdat Weghorst een strafschop liet liggen. Desondanks kon het dak er toch vanaf in de Johan Cruijff ArenA toen Taylor in de extra tijd voor de 2-1 zorgde. Dankzij deze zege nadert Ajax top op twee punten van de leidersplaats.

La Liga

In Spanje had leider Real Madrid zaterdag verrassend schipbreuk geleden op het bezoek bij Espanyol. En dus was het aan Barcelona om daarvan te profiteren. De eerste helft tegen Deportivo Alaves werd echter opgeschrikt door een zware botsing tussen Gavi en Conechny. Beide spelers moesten ook gewisseld worden. Na de pauze trok Barça het laken naar zich toe: Lewandowski scoorde op aangeven van Yamal. Dat doelpunt bleek meteen voldoende voor de zege: 1-0.

Serie A

In Italië kon Juventus op gepaste wijze reageren na de opeenvolgende nederlagen tegen SSC Napoli en SL Benfica. De Oude Dame haalde het op eigen veld immers van Empoli. Nochtans begon de match dramatisch. Na amper vier minuten stonden de bezoekers op voorsprong. Na de pauze trok Juventus de partij echter alsnog naar zich toe: 4-1-eindstand. Onder meer via twee goals van Kolo Muani. Sinds hij werd gehuurd van PSG zit de Fransman aan drie treffers in twee duels.

Wie wordt kampioen in Nederland?

Meest recent

Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

29
29
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

134
134
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

65
65
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

426
426
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

213
213
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

135
135
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

78
78
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

160
160
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

74
74
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

264
264
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

35
35
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

940
940
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

296
296
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

329
329
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

90
90
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

434
434
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

188
188
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

24
24
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

340
340
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

127
127
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

137
137
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

276
276
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

152
152
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

469
469
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

408
408

Meer sportnieuws