Ajax wint Klassieker in extremis, Barça doet gouden zaak

door
Ajax wint Klassieker in extremis, Barça doet gouden zaak

In de Nederlandse Eredivisie heeft de Klassieker zondagnamiddag geen winnaar opgeleverd. Ajax moest vrede nemen met een punt tegen aartsrivaal Feyenoord na onder meer een gemiste strafschop van Wout Weghorst. In Spanje kon FC Barcelona drie punten goed maken op leider Real Madrid.

LEES OOK: STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

Eredivisie

Leider PSV had zaterdag twee punten laten liggen tegen NEC (3-3). Daar wou eerste achtervolger Ajax van profiteren. Maar dan moesten de Amsterdammers zelf wel zien te winnen van aartsrivaal Feyenoord. De Klassieker begon alvast voortvarend. Met wat hulp van de VAR kon Brobbey de thuisploeg vlak voor rust op voorsprong zetten.

Na de pauze kwamen de Rotterdammers langszij via Timber, wat leidde tot een razend spannende slotfase. Zeker omdat Weghorst een strafschop liet liggen. Desondanks kon het dak er toch vanaf in de Johan Cruijff ArenA toen Taylor in de extra tijd voor de 2-1 zorgde. Dankzij deze zege nadert Ajax top op twee punten van de leidersplaats.

La Liga

In Spanje had leider Real Madrid zaterdag verrassend schipbreuk geleden op het bezoek bij Espanyol. En dus was het aan Barcelona om daarvan te profiteren. De eerste helft tegen Deportivo Alaves werd echter opgeschrikt door een zware botsing tussen Gavi en Conechny. Beide spelers moesten ook gewisseld worden. Na de pauze trok Barça het laken naar zich toe: Lewandowski scoorde op aangeven van Yamal. Dat doelpunt bleek meteen voldoende voor de zege: 1-0.

Serie A

In Italië kon Juventus op gepaste wijze reageren na de opeenvolgende nederlagen tegen SSC Napoli en SL Benfica. De Oude Dame haalde het op eigen veld immers van Empoli. Nochtans begon de match dramatisch. Na amper vier minuten stonden de bezoekers op voorsprong. Na de pauze trok Juventus de partij echter alsnog naar zich toe: 4-1-eindstand. Onder meer via twee goals van Kolo Muani. Sinds hij werd gehuurd van PSG zit de Fransman aan drie treffers in twee duels.

Wie wordt kampioen in Nederland?

Meest recent

'Onyedika weg bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

35
35
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

54
54
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

79
79
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

86
86
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

29
29
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

46
46
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

38
38
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

124
124
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

81
81
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

22
22
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

184
184
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

225
225
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

56
56
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

123
123
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

395
395
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

63
63
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

310
310
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

231
231
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

90
90
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

36
36
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

89
89
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

216
216
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

109
109
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

92
92
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

145
145

Meer sportnieuws