Ajax wint Klassieker in extremis, Barça doet gouden zaak

door
Ajax wint Klassieker in extremis, Barça doet gouden zaak

In de Nederlandse Eredivisie heeft de Klassieker zondagnamiddag geen winnaar opgeleverd. Ajax moest vrede nemen met een punt tegen aartsrivaal Feyenoord na onder meer een gemiste strafschop van Wout Weghorst. In Spanje kon FC Barcelona drie punten goed maken op leider Real Madrid.

LEES OOK: Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Eredivisie

Leider PSV had zaterdag twee punten laten liggen tegen NEC (3-3). Daar wou eerste achtervolger Ajax van profiteren. Maar dan moesten de Amsterdammers zelf wel zien te winnen van aartsrivaal Feyenoord. De Klassieker begon alvast voortvarend. Met wat hulp van de VAR kon Brobbey de thuisploeg vlak voor rust op voorsprong zetten.

Na de pauze kwamen de Rotterdammers langszij via Timber, wat leidde tot een razend spannende slotfase. Zeker omdat Weghorst een strafschop liet liggen. Desondanks kon het dak er toch vanaf in de Johan Cruijff ArenA toen Taylor in de extra tijd voor de 2-1 zorgde. Dankzij deze zege nadert Ajax top op twee punten van de leidersplaats.

La Liga

In Spanje had leider Real Madrid zaterdag verrassend schipbreuk geleden op het bezoek bij Espanyol. En dus was het aan Barcelona om daarvan te profiteren. De eerste helft tegen Deportivo Alaves werd echter opgeschrikt door een zware botsing tussen Gavi en Conechny. Beide spelers moesten ook gewisseld worden. Na de pauze trok Barça het laken naar zich toe: Lewandowski scoorde op aangeven van Yamal. Dat doelpunt bleek meteen voldoende voor de zege: 1-0.

Serie A

In Italië kon Juventus op gepaste wijze reageren na de opeenvolgende nederlagen tegen SSC Napoli en SL Benfica. De Oude Dame haalde het op eigen veld immers van Empoli. Nochtans begon de match dramatisch. Na amper vier minuten stonden de bezoekers op voorsprong. Na de pauze trok Juventus de partij echter alsnog naar zich toe: 4-1-eindstand. Onder meer via twee goals van Kolo Muani. Sinds hij werd gehuurd van PSG zit de Fransman aan drie treffers in twee duels.

Wie wordt kampioen in Nederland?

Meest recent

Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

28
28
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

84
84
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

15
15
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

26
26
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

169
169
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

42
42
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

45
45
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14
Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

332
332
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

116
116
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

147
147
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

293
293
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

63
63
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

24
24
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

50
50
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

94
94
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

172
172
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

92
92
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

124
124
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

224
224
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

241
241
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

238
238
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

259
259
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

72
72

Meer sportnieuws