TRANSFERUURTJE: 'Straffe JPL-deal Verlinden, nieuwe wending Amuzu'

door
TRANSFERUURTJE: 'Straffe JPL-deal Verlinden, nieuwe wending Amuzu'

De winterse transferdeadline nadert met rasse schreden. De transfercarroussel in binnen- en buitenland draait momenteel dan ook overuren. Daarnaast wordt er ook weer lustig van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Jupiler Pro League

In volle degradatiestrijd staat Beerschot VA op punt om één van zijn absolute smaakmakers kwijt te spelen. Thibaud Verlinden ontbrak zaterdag in de selectie omdat zijn transfer in de afrondende fase zit. Transferwatcher Sacha Tavolieri beweert dat OH Leuven met zijn handtekening aan de haal zal gaan. De Leuvenaars maakten alvast ruimte met de verkoop van Konan Ndri. Die trekt voor een slordige 2 miljoen euro naar het Italiaanse Lecce.

De kans blijft groot dat Francis Amuzu voor het sluiten van de wintermercato vertrekt bij RSC Anderlecht. Maar zijn bestemming zou dan toch niet SSC Napoli worden. Met Alan Saint-Maximin zou de Italiaanse koploper al een andere flankaanvaller hebben gevonden. Afwachten dus welke club wel zal doordrukken voor Amuzu. Overigens weet La Dernière Heure dat het niet de bedoeling is om Amuzu rechtstreeks te vervangen. Wel zou RSCA nog de komst van een extra spits overwegen.

Bij Cercle Brugge lijkt men weldra afscheid te nemen van Kazeem Olaigbe. De Belgische beloften-international is op weg naar Frankrijk, waar Stade Rennais klaar staat om hem te verwelkomen. De Fransen zouden zo'n 3.5 miljoen euro voor hem neertellen. Ondertussen haalde Cercle zelf een toekomstgerichte aanwinst in huis met Elhadji Koné. De 19-jarige spits uit Mali sluit eerst aan bij Jong Cercle.

Buitenland

Rode Duivel Cyril Ngonge komt dit seizoen slechts met mondjesmaat aan de bak bij SSC Napoli. En dus gaat hij elders op zoek naar meer minuten. Zo meldt transfergoeroe Fabrizio Romano dat er momenteel onderhandeld wordt over een overgang naar SS Lazio, winnaar van de League Phase in de Europa League. De Romeinen willen Ngonge een half jaartje op huurbasis overnemen, mét optie om de transfer vervolgens permanent te maken.

Marcus Rashford staat volgens verschillende media op het punt om bij Aston Villa te tekenen. Het was al een tijdje duidelijk dat de aanvaller moest vertrekken bij Manchester United. Nu lijkt hij dus te kiezen voor een binnenlandse transfer, het zou gaan om een huurbeurt. Als vervanger lonkt United naar Bayern München. Zo hoopt men nog steeds om Mathys Tel voor het sluiten van de mercato te strikken.

Manchester City zou voor het sluiten van de mercato nog een middenvelder willen strikken. Daarvoor denkt men nu aan Nico Gonzalez. De 23-jarige Spanjaard is een jeugdproduct van FC Barcelona, maar maakt momenteel het mooie weer bij FC Porto. De verwachting is dat Gonzalez en City snel een akkoord zullen vinden. Op clubniveau zal er meer onderhandeld moeten worden. De Engelsen zouden mikken op een transfersom rond de 40 miljoen euro.

Amper een halfjaartje na zijn komst, staat Europees kampioen Alvaro Morata al op punt om AC Milan te verlaten. Transferexpert Fabrizio Romano bevestigt namelijk dat de Spanjaard op weg is om bij Galatasaray te tekenen. Het zou gaan om een huurdeal met optie tot een verdere samenwerking. In Istanbul moet hij de zware blessure van Mauro Icardi opvangen.

Amuzu vertrekt deze mercato nog bij Anderlecht ...

Meest recent

Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

11
11
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

15
15
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

96
96
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

15
15
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

57
57
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

96
96
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

111
111
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

50
50
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

56
56
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

42
42
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

95
95
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

116
116
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

302
302
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

51
51
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

319
319
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1056
1056
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

71
71
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

153
153
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

232
232
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

653
653
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

668
668
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

423
423
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

576
576
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

173
173
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

575
575

Meer sportnieuws