TRANSFERUURTJE: 'Straffe JPL-deal Verlinden, nieuwe wending Amuzu'

605 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Straffe JPL-deal Verlinden, nieuwe wending Amuzu'

De winterse transferdeadline nadert met rasse schreden. De transfercarroussel in binnen- en buitenland draait momenteel dan ook overuren. Daarnaast wordt er ook weer lustig van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Jupiler Pro League

In volle degradatiestrijd staat Beerschot VA op punt om één van zijn absolute smaakmakers kwijt te spelen. Thibaud Verlinden ontbrak zaterdag in de selectie omdat zijn transfer in de afrondende fase zit. Transferwatcher Sacha Tavolieri beweert dat OH Leuven met zijn handtekening aan de haal zal gaan. De Leuvenaars maakten alvast ruimte met de verkoop van Konan Ndri. Die trekt voor een slordige 2 miljoen euro naar het Italiaanse Lecce.

De kans blijft groot dat Francis Amuzu voor het sluiten van de wintermercato vertrekt bij RSC Anderlecht. Maar zijn bestemming zou dan toch niet SSC Napoli worden. Met Alan Saint-Maximin zou de Italiaanse koploper al een andere flankaanvaller hebben gevonden. Afwachten dus welke club wel zal doordrukken voor Amuzu. Overigens weet La Dernière Heure dat het niet de bedoeling is om Amuzu rechtstreeks te vervangen. Wel zou RSCA nog de komst van een extra spits overwegen.

Bij Cercle Brugge lijkt men weldra afscheid te nemen van Kazeem Olaigbe. De Belgische beloften-international is op weg naar Frankrijk, waar Stade Rennais klaar staat om hem te verwelkomen. De Fransen zouden zo'n 3.5 miljoen euro voor hem neertellen. Ondertussen haalde Cercle zelf een toekomstgerichte aanwinst in huis met Elhadji Koné. De 19-jarige spits uit Mali sluit eerst aan bij Jong Cercle.

Buitenland

Rode Duivel Cyril Ngonge komt dit seizoen slechts met mondjesmaat aan de bak bij SSC Napoli. En dus gaat hij elders op zoek naar meer minuten. Zo meldt transfergoeroe Fabrizio Romano dat er momenteel onderhandeld wordt over een overgang naar SS Lazio, winnaar van de League Phase in de Europa League. De Romeinen willen Ngonge een half jaartje op huurbasis overnemen, mét optie om de transfer vervolgens permanent te maken.

Marcus Rashford staat volgens verschillende media op het punt om bij Aston Villa te tekenen. Het was al een tijdje duidelijk dat de aanvaller moest vertrekken bij Manchester United. Nu lijkt hij dus te kiezen voor een binnenlandse transfer, het zou gaan om een huurbeurt. Als vervanger lonkt United naar Bayern München. Zo hoopt men nog steeds om Mathys Tel voor het sluiten van de mercato te strikken.

Manchester City zou voor het sluiten van de mercato nog een middenvelder willen strikken. Daarvoor denkt men nu aan Nico Gonzalez. De 23-jarige Spanjaard is een jeugdproduct van FC Barcelona, maar maakt momenteel het mooie weer bij FC Porto. De verwachting is dat Gonzalez en City snel een akkoord zullen vinden. Op clubniveau zal er meer onderhandeld moeten worden. De Engelsen zouden mikken op een transfersom rond de 40 miljoen euro.

Amper een halfjaartje na zijn komst, staat Europees kampioen Alvaro Morata al op punt om AC Milan te verlaten. Transferexpert Fabrizio Romano bevestigt namelijk dat de Spanjaard op weg is om bij Galatasaray te tekenen. Het zou gaan om een huurdeal met optie tot een verdere samenwerking. In Istanbul moet hij de zware blessure van Mauro Icardi opvangen.

Amuzu vertrekt deze mercato nog bij Anderlecht ...

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

13
13
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

55
55
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

171
171
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

118
118
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

62
62
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

205
205
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

77
77
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

248
248
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

92
92
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

63
63
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

41
41
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

98
98
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

484
484
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

99
99
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

82
82
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

228
228
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

89
89
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

78
78
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

140
140
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

414
414
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

73
73

Meer sportnieuws