TRANSFERUURTJE: 'Straffe JPL-deal Verlinden, nieuwe wending Amuzu'

door
TRANSFERUURTJE: 'Straffe JPL-deal Verlinden, nieuwe wending Amuzu'

De winterse transferdeadline nadert met rasse schreden. De transfercarroussel in binnen- en buitenland draait momenteel dan ook overuren. Daarnaast wordt er ook weer lustig van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Club Brugge krijgt gouden kans op transfer Rode Duivel'

Jupiler Pro League

In volle degradatiestrijd staat Beerschot VA op punt om één van zijn absolute smaakmakers kwijt te spelen. Thibaud Verlinden ontbrak zaterdag in de selectie omdat zijn transfer in de afrondende fase zit. Transferwatcher Sacha Tavolieri beweert dat OH Leuven met zijn handtekening aan de haal zal gaan. De Leuvenaars maakten alvast ruimte met de verkoop van Konan Ndri. Die trekt voor een slordige 2 miljoen euro naar het Italiaanse Lecce.

De kans blijft groot dat Francis Amuzu voor het sluiten van de wintermercato vertrekt bij RSC Anderlecht. Maar zijn bestemming zou dan toch niet SSC Napoli worden. Met Alan Saint-Maximin zou de Italiaanse koploper al een andere flankaanvaller hebben gevonden. Afwachten dus welke club wel zal doordrukken voor Amuzu. Overigens weet La Dernière Heure dat het niet de bedoeling is om Amuzu rechtstreeks te vervangen. Wel zou RSCA nog de komst van een extra spits overwegen.

Bij Cercle Brugge lijkt men weldra afscheid te nemen van Kazeem Olaigbe. De Belgische beloften-international is op weg naar Frankrijk, waar Stade Rennais klaar staat om hem te verwelkomen. De Fransen zouden zo'n 3.5 miljoen euro voor hem neertellen. Ondertussen haalde Cercle zelf een toekomstgerichte aanwinst in huis met Elhadji Koné. De 19-jarige spits uit Mali sluit eerst aan bij Jong Cercle.

Buitenland

Rode Duivel Cyril Ngonge komt dit seizoen slechts met mondjesmaat aan de bak bij SSC Napoli. En dus gaat hij elders op zoek naar meer minuten. Zo meldt transfergoeroe Fabrizio Romano dat er momenteel onderhandeld wordt over een overgang naar SS Lazio, winnaar van de League Phase in de Europa League. De Romeinen willen Ngonge een half jaartje op huurbasis overnemen, mét optie om de transfer vervolgens permanent te maken.

Marcus Rashford staat volgens verschillende media op het punt om bij Aston Villa te tekenen. Het was al een tijdje duidelijk dat de aanvaller moest vertrekken bij Manchester United. Nu lijkt hij dus te kiezen voor een binnenlandse transfer, het zou gaan om een huurbeurt. Als vervanger lonkt United naar Bayern München. Zo hoopt men nog steeds om Mathys Tel voor het sluiten van de mercato te strikken.

Manchester City zou voor het sluiten van de mercato nog een middenvelder willen strikken. Daarvoor denkt men nu aan Nico Gonzalez. De 23-jarige Spanjaard is een jeugdproduct van FC Barcelona, maar maakt momenteel het mooie weer bij FC Porto. De verwachting is dat Gonzalez en City snel een akkoord zullen vinden. Op clubniveau zal er meer onderhandeld moeten worden. De Engelsen zouden mikken op een transfersom rond de 40 miljoen euro.

Amper een halfjaartje na zijn komst, staat Europees kampioen Alvaro Morata al op punt om AC Milan te verlaten. Transferexpert Fabrizio Romano bevestigt namelijk dat de Spanjaard op weg is om bij Galatasaray te tekenen. Het zou gaan om een huurdeal met optie tot een verdere samenwerking. In Istanbul moet hij de zware blessure van Mauro Icardi opvangen.

Amuzu vertrekt deze mercato nog bij Anderlecht ...

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

78
78
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

27
27
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

224
224
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

88
88
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

194
194
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

127
127
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

144
144
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

346
346
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

231
231
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

119
119
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

270
270
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

60
60
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

148
148
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

138
138
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

268
268
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

265
265
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

420
420
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

98
98
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

335
335
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

153
153
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

552
552

Meer sportnieuws