Heynen ziet één minpunt na magere zege Genk

door
Heynen ziet één minpunt na magere zege Genk

Met nog zes wedstrijden voor de boeg is KRC Genk al mathematisch zeker van een ticket voor de Champions' Play-Off. De leider versloeg zaterdagavond Beerschot met 1-0 en kan daardoor niet meer uit de top zes vallen.

Genk heeft nu immers 21 punten voorsprong op nummer zeven AA Gent, dat dus in het beste geval nog op gelijke punten kan komen. Maar zelfs dan zal Genk de Buffalo's nog voor blijven, want ze hebben sowieso meer wedstrijden gewonnen.

Tot daar dus het goede nieuws van de avond, want voor spektakel konden de Limburgers niet zorgen. Nochtans troffen ze de rode lantaarn, die ook nog eens fel verzwakt was doordat Verlinden op de valreep afhaakte.

LEES OOK: Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

Genk maakt laatste weken kansen niet af

"We hadden zelf ook liever met een grotere uitslag gewonnen, maar uiteindelijk zijn drie punten drie punten", relativeert aanvoerder Bryan Heynen wel bij Sporza. Hij ziet een negatieve tendens zich doorzetten.

"In de eerste helft hadden we de kansen om de wedstrijd dan al dood te doen. Dat is de afgelopen weken het enige minpuntje", merkt hij immers op. "Maar we spelen goed voetbal en iedereen werkt hard."

Vertrouwen voor terugmatch tegen Club

Genk is nu wel zeker van Play-Off I en daar kan woensdag ook de bekerfinale bijkomen. Het zal in de terugmatch van de halve finale tegen Club Brugge wel een 2-1-nederlaag uit de heenwedstrijd moeten goedmaken.

"Deze zege is heel belangrijk. We nemen het vertrouwen mee naar de volgende wedstrijd", stelt Heynen dan ook. "Ons eerste doel is om dat Europese ticket vast te hebben. En dan doen we er alles aan om een prijs te pakken."

Zal Genk straks ook de bekerfinale halen?

Meest recent

Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Het einde van de wintermercato is in zicht en dus worden nog volop deals beklonken. Een aantal van ...

4
4
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

165
165
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

138
138
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

264
264
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

283
283
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

70
70
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

56
56
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

63
63
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

200
200
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

226
226
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

108
108
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

337
337
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

512
512
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

72
72
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

272
272
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

114
114
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

104
104
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1238
1238
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

446
446
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

369
369
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

164
164
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

127
127
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

607
607
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

176
176
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

209
209

Meer sportnieuws