Heynen ziet één minpunt na magere zege Genk

door
Heynen ziet één minpunt na magere zege Genk

Met nog zes wedstrijden voor de boeg is KRC Genk al mathematisch zeker van een ticket voor de Champions' Play-Off. De leider versloeg zaterdagavond Beerschot met 1-0 en kan daardoor niet meer uit de top zes vallen.

Genk heeft nu immers 21 punten voorsprong op nummer zeven AA Gent, dat dus in het beste geval nog op gelijke punten kan komen. Maar zelfs dan zal Genk de Buffalo's nog voor blijven, want ze hebben sowieso meer wedstrijden gewonnen.

Tot daar dus het goede nieuws van de avond, want voor spektakel konden de Limburgers niet zorgen. Nochtans troffen ze de rode lantaarn, die ook nog eens fel verzwakt was doordat Verlinden op de valreep afhaakte.

LEES OOK: 'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

Genk maakt laatste weken kansen niet af

"We hadden zelf ook liever met een grotere uitslag gewonnen, maar uiteindelijk zijn drie punten drie punten", relativeert aanvoerder Bryan Heynen wel bij Sporza. Hij ziet een negatieve tendens zich doorzetten.

"In de eerste helft hadden we de kansen om de wedstrijd dan al dood te doen. Dat is de afgelopen weken het enige minpuntje", merkt hij immers op. "Maar we spelen goed voetbal en iedereen werkt hard."

Vertrouwen voor terugmatch tegen Club

Genk is nu wel zeker van Play-Off I en daar kan woensdag ook de bekerfinale bijkomen. Het zal in de terugmatch van de halve finale tegen Club Brugge wel een 2-1-nederlaag uit de heenwedstrijd moeten goedmaken.

"Deze zege is heel belangrijk. We nemen het vertrouwen mee naar de volgende wedstrijd", stelt Heynen dan ook. "Ons eerste doel is om dat Europese ticket vast te hebben. En dan doen we er alles aan om een prijs te pakken."

Zal Genk straks ook de bekerfinale halen?

Meest recent

'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

444
444
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

11
11
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

111
111
Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

Bij Club Brugge hebben ze een ruime kern nodig, want ze spelen er jaarlijks mee in drie competities. ...

139
139
AA Gent onder zware druk: is ‘nieuwe beleid’ een succes?

Bij AA Gent stuurden ze vorig jaar Wouter Vrancken de laan uit en moest ook Arnar Vidarsson zijn ...

57
57
Anderlecht leert zijn les: nieuwe aanpak dringt zich op

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren heel veel spelers. Vanuit RSCA Futures zagen ze een ...

185
185
Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

OH Leuven had ongetwijeld gehoopt om te kunnen stunten op Anderlecht en zo op zijn minst voorlopig ...

133
133
Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht

Anderlecht lijkt zaterdagavond zijn plaats in de top zes verzekerd te hebben. Het breidde de kloof ...

359
359
RWDM sluit nog opmerkelijke transferdeal met topclub

De wintermercato is in België intussen al bijna een maand gesloten, maar toch valt er nog ...

36
36
Oosting draagt zege op aan 2 spelers en looft matchwinnaar

Antwerp heeft na enkele moeilijke weken zaterdag nog eens de drie punten weten te pakken. Het boekte ...

113
113
Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

145
145
Conte spreekt grote hoop uit voor Lukaku én De Bruyne

Romelu Lukaku zal hopen dat hij zaterdagavond zijn comeback eindelijk helemaal ingezet heeft. De ...

46
46
Antwerp droomt weer van PO1: "Als we drie keer winnen..."

Antwerp was sinds de winterstop weer op de sukkel en moest na een drie op achttien weer angstvallig ...

120
120
Futures halen Club NXT door gehaktmolen, Lierse recht rug

In de Challenger Pro League hebben de Futures van Anderlecht de mini-topper eenvoudig naar hun hand ...

151
151
Vrancken ziet pijnpunt STVV: "Eerste keer dat ik dat zie"

STVV was de voorbije weken amper af te stoppen, maar zaterdag zijn de Kanaries toch nog eens ...

107
107
'Club Brugge laat oog vallen op Senegalese parel'

Club Brugge bleef tijdens de wintermercato verrassend stil, maar komende zomer mogen we weer de ...

170
170
Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

97
97
Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

40
40
Antwerp maakt einde aan zegereeks van STVV

De straffe zegereeks van STVV is zaterdagavond geëindigd. De Kanaries hadden de koppositie ...

96
96
Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

56
56
‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Anderlecht zoekt een nieuwe sportieve baas, maar de piste die nu op tafel ligt, zorgt meteen voor ...

204
204
Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

RSC Anderlecht werkt zaterdagavond een belangrijke thuiswedstrijd tegen OH Leuven af. Voor de ...

35
35
'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

594
594
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

72
72
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

45
45

Meer sportnieuws