Heynen ziet één minpunt na magere zege Genk

door
Heynen ziet één minpunt na magere zege Genk

Met nog zes wedstrijden voor de boeg is KRC Genk al mathematisch zeker van een ticket voor de Champions' Play-Off. De leider versloeg zaterdagavond Beerschot met 1-0 en kan daardoor niet meer uit de top zes vallen.

Genk heeft nu immers 21 punten voorsprong op nummer zeven AA Gent, dat dus in het beste geval nog op gelijke punten kan komen. Maar zelfs dan zal Genk de Buffalo's nog voor blijven, want ze hebben sowieso meer wedstrijden gewonnen.

Tot daar dus het goede nieuws van de avond, want voor spektakel konden de Limburgers niet zorgen. Nochtans troffen ze de rode lantaarn, die ook nog eens fel verzwakt was doordat Verlinden op de valreep afhaakte.

LEES OOK: Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

Genk maakt laatste weken kansen niet af

"We hadden zelf ook liever met een grotere uitslag gewonnen, maar uiteindelijk zijn drie punten drie punten", relativeert aanvoerder Bryan Heynen wel bij Sporza. Hij ziet een negatieve tendens zich doorzetten.

"In de eerste helft hadden we de kansen om de wedstrijd dan al dood te doen. Dat is de afgelopen weken het enige minpuntje", merkt hij immers op. "Maar we spelen goed voetbal en iedereen werkt hard."

Vertrouwen voor terugmatch tegen Club

Genk is nu wel zeker van Play-Off I en daar kan woensdag ook de bekerfinale bijkomen. Het zal in de terugmatch van de halve finale tegen Club Brugge wel een 2-1-nederlaag uit de heenwedstrijd moeten goedmaken.

"Deze zege is heel belangrijk. We nemen het vertrouwen mee naar de volgende wedstrijd", stelt Heynen dan ook. "Ons eerste doel is om dat Europese ticket vast te hebben. En dan doen we er alles aan om een prijs te pakken."

Zal Genk straks ook de bekerfinale halen?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

36
36
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

21
21
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

44
44
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

40
40
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

69
69
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

198
198
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

164
164
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

278
278
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

353
353
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

93
93
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

147
147
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

138
138
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

78
78
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

115
115
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

286
286
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

921
921
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

390
390
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

291
291
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

787
787
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

219
219
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

724
724
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

490
490
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

152
152
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1055
1055

Meer sportnieuws