Heynen ziet één minpunt na magere zege Genk

door
Heynen ziet één minpunt na magere zege Genk

Met nog zes wedstrijden voor de boeg is KRC Genk al mathematisch zeker van een ticket voor de Champions' Play-Off. De leider versloeg zaterdagavond Beerschot met 1-0 en kan daardoor niet meer uit de top zes vallen.

Genk heeft nu immers 21 punten voorsprong op nummer zeven AA Gent, dat dus in het beste geval nog op gelijke punten kan komen. Maar zelfs dan zal Genk de Buffalo's nog voor blijven, want ze hebben sowieso meer wedstrijden gewonnen.

Tot daar dus het goede nieuws van de avond, want voor spektakel konden de Limburgers niet zorgen. Nochtans troffen ze de rode lantaarn, die ook nog eens fel verzwakt was doordat Verlinden op de valreep afhaakte.

LEES OOK: Genk reageert na onlusten met fans en doet mooie geste

Genk maakt laatste weken kansen niet af

"We hadden zelf ook liever met een grotere uitslag gewonnen, maar uiteindelijk zijn drie punten drie punten", relativeert aanvoerder Bryan Heynen wel bij Sporza. Hij ziet een negatieve tendens zich doorzetten.

"In de eerste helft hadden we de kansen om de wedstrijd dan al dood te doen. Dat is de afgelopen weken het enige minpuntje", merkt hij immers op. "Maar we spelen goed voetbal en iedereen werkt hard."

Vertrouwen voor terugmatch tegen Club

Genk is nu wel zeker van Play-Off I en daar kan woensdag ook de bekerfinale bijkomen. Het zal in de terugmatch van de halve finale tegen Club Brugge wel een 2-1-nederlaag uit de heenwedstrijd moeten goedmaken.

"Deze zege is heel belangrijk. We nemen het vertrouwen mee naar de volgende wedstrijd", stelt Heynen dan ook. "Ons eerste doel is om dat Europese ticket vast te hebben. En dan doen we er alles aan om een prijs te pakken."

Zal Genk straks ook de bekerfinale halen?

Meest recent

Opmerkelijke opstootje: Emery geeft Tielemans forse duw

Het was donderdagavond voor verschillende Belgen een bewogen avond in de Europa League. Zo ging ...

0
0
Genk reageert na onlusten met fans en doet mooie geste

KRC Genk deed donderdag een uitstekende zaak. Het boekte eindelijk zijn eerste zege onder Nicky ...

21
21
Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

26
26
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

85
85
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

519
519
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

46
46
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

603
603
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

69
69
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

144
144
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

830
830
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

90
90
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

35
35
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

57
57
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

594
594
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

402
402
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1321
1321
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

374
374
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

44
44
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

219
219
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

527
527
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

344
344
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

930
930
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

246
246
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

661
661
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

109
109

Meer sportnieuws