Standard flikt het weer, maar: "Top 6? Niet ons doel"

door
Standard flikt het weer, maar:

De laatste weken is Standard de top zes binnengeslopen door telkens met de hakken over de sloot te winnen. Zaterdagavond flikten ze het weer, want ook op het veld van Cercle haalden ze op het nippertje een resultaat. Dankzij een goal in de 98ste minuut sleepten ze nog een punt uit de brand.

Nieuwkomer Lazare was de grote held met de ultieme gelijkmaker. Daardoor handhaaft Standard zich voorlopig ook in de top zes. Ze hebben nu twee punten meer dan AA Gent, dat zondag het bezoek krijgt van Anderlecht.

LEES OOK: Kopzorgen bij AA Gent: "Het was twéé keer mijn fout"

Standard denkt nog niet aan top zes

De Rouches konden dus weer tevreden zijn. "Zo'n punt pakken in de laatste minuut geeft echt een boost", gaf Ivan Leko aan bij Sporza. "Het was een moeilijke match, zoals verwacht. Gebaseerd op de hele match denk ik dat een gelijkspel ook logisch."

Tenzij Gent zondag wint, blijft Standard ook zes speeldagen voor het einde in de top zes. Daardoor mogen ze stilaan ook echt dromen van Play-Off I. " Is de top-6 ons doel? Nee, we blijven bescheiden en bekijken het match per match", houdt Leko de boot echter af.

Goede flow in Luik

Maar het mag duidelijk zijn dat er wel vertrouwen is bij Standard. Dat erkent ook verdediger Daan Dierckx. "We zitten de voorbije weken in een goede flow en het is geweldig om deze maand opnieuw te beginnen met een resultaat", reageerde hij.

"We hadden het wel niet makkelijk, mede omdat we speelden tegen een ploeg die ongeveer zoals ons speelt. Dat maakt het lastig. Gelukkig sprokkelen we dan toch dit punt", kon Standard wel opgelucht ademhalen.

Zal Standard Play-Off I halen?

Meest recent

'Doemscenario Kompany: clausule bezorgt Kane spektakeltransfer'

Het Bayern München van coach Vincent Kompany is bezig aan een waanzinnig seizoen en verloor nog ...

0
0
Gamechanger bij Genk: "Hij is een ongelooflijke meerwaarde"

KRC Genk legde een erg wisselvallig parcours af in het seizoen tot dusver. Maar de laatste weken ...

8
8
'Spanning loopt op: Pro League verstuurt DAZN harde boodschap'

Woensdag kwamen de vertegenwoordigers van de topclubs samen voor een Algemene Vergadering van de Pro ...

128
128
'Bayern staat paf: spectaculaire nieuwe job Kompany'

Bayern München greep afgelopen weekend voor het eerst dit seizoen naast de zege, maar dat neemt ...

283
283
Anderlecht bibbert: basispion maandenlang buiten strijd?

RSC Anderlecht heeft de interland-periode kunnen inzetten na twee overtuigende zeges. Die goede lijn ...

154
154
'Puzzelwerken Hayen: nieuwe naam in Brugse basisploeg'

Club Brugge staat na de interland-break opnieuw voor een loodzwaar wedstrijdschema tot aan de ...

409
409
OHL kansloos onderuit op Barça, ijskoude douche RSCA Women

Terwijl de nationale ploegen aan zet zijn bij de mannen, loopt het seizoen in het clubvoetbal bij de ...

72
72
Kazachstan-België: verrassende aanvoerder bij Rode Duivels

De Rode Duivels willen zich aanstaande zaterdag verzekeren van hun deelnamebewijs aan de ...

465
465
'Wending in titelstrijd: nieuwe uitdager Club en Union'

RSC Anderlecht heeft de huidige interland-periode op een positieve manier kunnen inzetten. Het ...

393
393
'Stroeykens en Epolo cashen meteen serieus bij Congo'

Terwijl de Rode Duivels met Nathan Ngoy en Romeo Vermant deze week twee nieuwe gezichten ...

180
180
'RWDM in grote problemen: stevige straf op komst?'

In de Challenger Pro League lijkt het dit seizoen voor de titel te zullen gaan tussen SK Beveren, KV ...

89
89
Ploegmaat schokt met uitspraak over De Bruyne bij Napoli

Vorig seizoen veroverde Napoli nog de titel in de Serie A, maar dit seizoen loopt het een pak ...

177
177
'Anderlecht likkebaardt: Kompany verschijnt op Neerpede'

Bij Anderlecht hopen ze aan een nieuw tijdperk te kunnen beginnen na de exit van Wouter Vandenhaute. ...

450
450
'Garcia toont genade: Duivel niet mee naar Kazachstan'

De Rode Duivels verzamelden zich dinsdag in het nationale trainingscentrum in Tubeke, waar ze ...

119
119
Charleroi pakt uit en legt talent langer vast

Charleroi was vorig seizoen nog één van de revelaties in de Jupiler Pro League en ...

10
10
Anderlecht wil hem nú: nieuwe regista moet in januari landen

Anderlecht wil in januari doorpakken voor een nieuwe regista die meteen het spel moet sturen. Het ...

301
301
Pijnlijke situatie Faes: Britse journalist doet boekje open

De Rode Duivels stomen zich momenteel klaar voor de interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein. Om ...

119
119
'Celtic hakt knoop door over kandidatuur Hayen'

Club Brugge keek de voorbije weken toch angstvallig naar wat er zich afspeelde in Glasgow. Daar nam ...

237
237
Verschueren en Bornauw spreken na terugkeer bij Anderlecht

Het zijn weer woelige maanden geweest bij Anderlecht. In september legde Wouter Vandenhaute zijn ...

242
242
Onana lyrisch over Duivel: “Blij dat ik hem zo goed zie doen”

De Rode Duivels spelen zonder Romelu Lukaku, Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne. Dan is het aan ...

75
75
Benteke op drempel van monstertransfer?

.Christian Benteke speelt al drie jaar in de Major League Soccer, waar hij het zeer goed doet. Wat ...

141
141
Garcia hoopt mee: “Hij doet me denken aan Busquets”

Er spelen heel wat Belgen in het buitenland. De ene vergaat het al beter dan de andere. Na een zeer ...

84
84
Noorse ster in shockzaak: beschuldigingen duiken op

Een storm rond een belofte. Andreas Schjelderup, amper 21 en de toekomst van het Noorse voetbal, ...

48
48
'AA Gent krijgt plots kans op ex-speler van Barcelona'

AA Gent gaat in januari mogelijk versterking halen. De Buffalo’s kunnen een zomertarget ...

432
432
Transferbom Stassin: spits breekt eindelijk stilte

Lucas Stassin werd niet opgeroepen door Rudi Garcia, waar Romeo Vermant de voorkeur kreeg. De ...

69
69

Meer sportnieuws