Defour ziet Mannaert bal misslaan: “Hij had vuur gebracht”

298
Defour ziet Mannaert bal misslaan: “Hij had vuur gebracht”

Rudi Garcia is aangesteld als de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels en de opvolger van Domenico Tedesco. De meningen over de Fransman zijn verdeeld en enkel de toekomst zal uitwijzen of Vincent Mannaert en de KBVB de juiste keuze hebben gemaakt.

Na het fiasco van Tedesco moet de nieuwe bondscoach meteen goed zitten. De KBVB kampt al een tijdje met financiële problemen en moest ook nog de ontslagvergoeding van Tedesco ophoesten. Eric Gerets is alvast geen fan van Garcia. Beiden stonden in het verleden tegenover elkaar in de Franse competitie.

LEES OOK: Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Slechte verstandhouding

Gerets stond in het verleden aan het roer bij Olympique Marseille terwijl Rudi Garcia de hoofdtrainer van Lille was. “Hij zat bij Lille toen ik trainer was van Marseille. Ik ken hem dus wel een beetje. Onze verstandhouding was niet al te best. We hadden respect voor elkaar, dat wel, maar zijn manier van coachen botste met de mijne. Of eerder omgekeerd (lacht). Ik was geen trainer die negentig minuten braafjes op zijn bank bleef zitten. Daar had hij het moeilijk mee.”

Gerets lijkt aldus geen fan te zijn van Garcia, maar de voormalige trainer stelt zijn mening al wel bij. “Ik spreek nu over vroeger hé. Als bondscoach hoop ik natuurlijk dat hij het goed doet.” Als ideale kandidaat wijst Gerets naar Sergio Conceiçao. De Portugees stond ook op het lijstje van Vincent Mannaert, maar koos voor AC Milan. “Ook op mijn lijstje had Sergio met stip bovenaan gestaan. Preud’homme als bondscoach. Daar ben ik heel lang op blijven hopen. Helaas. Het zal er niet meer van komen. Ik zie hem niet meer terugkomen uit zijn pensioen.”

Meer vuur en passie

Ook Steven Defour had Conceiçao graag als bondscoach gezien. “Om voor meer passie en vuur te zorgen bij de nationale ploeg, was hij de geknipte figuur geweest. Als speler dwong hij al veel respect af en nu is hij ook bezig aan een geweldige trainerscarrière. Jammer dat hij voor AC Milan gekozen heeft”, aldus de voormalige speler van onder meer Standard en RSC Anderlecht.

Wie kies jij als 'ideale bondscoach' van de Rode Duivels?

Meest recent

Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

2
2
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

14
14
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

28
28
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

115
115
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

8
8
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

64
64
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

23
23
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

204
204
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

89
89
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

40
40
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

27
27
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

19
19
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

68
68
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

163
163
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

46
46
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

38
38
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

118
118
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

64
64
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

104
104
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

58
58
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

50
50
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

19
19
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

137
137
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

114
114

Meer sportnieuws