Defour ziet Mannaert bal misslaan: “Hij had vuur gebracht”

298 stemmen
Defour ziet Mannaert bal misslaan: “Hij had vuur gebracht”

Rudi Garcia is aangesteld als de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels en de opvolger van Domenico Tedesco. De meningen over de Fransman zijn verdeeld en enkel de toekomst zal uitwijzen of Vincent Mannaert en de KBVB de juiste keuze hebben gemaakt.

Na het fiasco van Tedesco moet de nieuwe bondscoach meteen goed zitten. De KBVB kampt al een tijdje met financiële problemen en moest ook nog de ontslagvergoeding van Tedesco ophoesten. Eric Gerets is alvast geen fan van Garcia. Beiden stonden in het verleden tegenover elkaar in de Franse competitie.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

Slechte verstandhouding

Gerets stond in het verleden aan het roer bij Olympique Marseille terwijl Rudi Garcia de hoofdtrainer van Lille was. “Hij zat bij Lille toen ik trainer was van Marseille. Ik ken hem dus wel een beetje. Onze verstandhouding was niet al te best. We hadden respect voor elkaar, dat wel, maar zijn manier van coachen botste met de mijne. Of eerder omgekeerd (lacht). Ik was geen trainer die negentig minuten braafjes op zijn bank bleef zitten. Daar had hij het moeilijk mee.”

Gerets lijkt aldus geen fan te zijn van Garcia, maar de voormalige trainer stelt zijn mening al wel bij. “Ik spreek nu over vroeger hé. Als bondscoach hoop ik natuurlijk dat hij het goed doet.” Als ideale kandidaat wijst Gerets naar Sergio Conceiçao. De Portugees stond ook op het lijstje van Vincent Mannaert, maar koos voor AC Milan. “Ook op mijn lijstje had Sergio met stip bovenaan gestaan. Preud’homme als bondscoach. Daar ben ik heel lang op blijven hopen. Helaas. Het zal er niet meer van komen. Ik zie hem niet meer terugkomen uit zijn pensioen.”

Meer vuur en passie

Ook Steven Defour had Conceiçao graag als bondscoach gezien. “Om voor meer passie en vuur te zorgen bij de nationale ploeg, was hij de geknipte figuur geweest. Als speler dwong hij al veel respect af en nu is hij ook bezig aan een geweldige trainerscarrière. Jammer dat hij voor AC Milan gekozen heeft”, aldus de voormalige speler van onder meer Standard en RSC Anderlecht.

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg
208

Wie kies jij als 'ideale bondscoach' van de Rode Duivels?

Meest recent

Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

19
19
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

13
13
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

60
60
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

250
250
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

134
134
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

144
144
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

109
109
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

82
82
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

364
364
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

307
307
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

130
130
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

128
128
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

109
109
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

19
19
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

122
122
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

505
505
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

316
316
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

208
208
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

194
194
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

64
64
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

108
108
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

1076
1076
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

541
541
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

233
233
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

83
83

Meer sportnieuws