Defour ziet Mannaert bal misslaan: “Hij had vuur gebracht”

298 stemmen
Defour ziet Mannaert bal misslaan: “Hij had vuur gebracht”

Rudi Garcia is aangesteld als de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels en de opvolger van Domenico Tedesco. De meningen over de Fransman zijn verdeeld en enkel de toekomst zal uitwijzen of Vincent Mannaert en de KBVB de juiste keuze hebben gemaakt.

Na het fiasco van Tedesco moet de nieuwe bondscoach meteen goed zitten. De KBVB kampt al een tijdje met financiële problemen en moest ook nog de ontslagvergoeding van Tedesco ophoesten. Eric Gerets is alvast geen fan van Garcia. Beiden stonden in het verleden tegenover elkaar in de Franse competitie.

LEES OOK: Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Slechte verstandhouding

Gerets stond in het verleden aan het roer bij Olympique Marseille terwijl Rudi Garcia de hoofdtrainer van Lille was. “Hij zat bij Lille toen ik trainer was van Marseille. Ik ken hem dus wel een beetje. Onze verstandhouding was niet al te best. We hadden respect voor elkaar, dat wel, maar zijn manier van coachen botste met de mijne. Of eerder omgekeerd (lacht). Ik was geen trainer die negentig minuten braafjes op zijn bank bleef zitten. Daar had hij het moeilijk mee.”

Gerets lijkt aldus geen fan te zijn van Garcia, maar de voormalige trainer stelt zijn mening al wel bij. “Ik spreek nu over vroeger hé. Als bondscoach hoop ik natuurlijk dat hij het goed doet.” Als ideale kandidaat wijst Gerets naar Sergio Conceiçao. De Portugees stond ook op het lijstje van Vincent Mannaert, maar koos voor AC Milan. “Ook op mijn lijstje had Sergio met stip bovenaan gestaan. Preud’homme als bondscoach. Daar ben ik heel lang op blijven hopen. Helaas. Het zal er niet meer van komen. Ik zie hem niet meer terugkomen uit zijn pensioen.”

Meer vuur en passie

Ook Steven Defour had Conceiçao graag als bondscoach gezien. “Om voor meer passie en vuur te zorgen bij de nationale ploeg, was hij de geknipte figuur geweest. Als speler dwong hij al veel respect af en nu is hij ook bezig aan een geweldige trainerscarrière. Jammer dat hij voor AC Milan gekozen heeft”, aldus de voormalige speler van onder meer Standard en RSC Anderlecht.

Wie kies jij als 'ideale bondscoach' van de Rode Duivels?

Meest recent

'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

3
3
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

167
167
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

97
97
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

51
51
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

49
49
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

56
56
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

176
176
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

188
188
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

252
252
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

251
251
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

196
196
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

164
164
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

70
70
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

596
596
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

123
123
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

378
378
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

442
442
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

1065
1065
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

149
149
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

805
805
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

228
228
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

217
217
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

382
382
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

104
104
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

559
559

Meer sportnieuws