Defour ziet Mannaert bal misslaan: “Hij had vuur gebracht”

door
Defour ziet Mannaert bal misslaan: “Hij had vuur gebracht”

Rudi Garcia is aangesteld als de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels en de opvolger van Domenico Tedesco. De meningen over de Fransman zijn verdeeld en enkel de toekomst zal uitwijzen of Vincent Mannaert en de KBVB de juiste keuze hebben gemaakt.

Na het fiasco van Tedesco moet de nieuwe bondscoach meteen goed zitten. De KBVB kampt al een tijdje met financiële problemen en moest ook nog de ontslagvergoeding van Tedesco ophoesten. Eric Gerets is alvast geen fan van Garcia. Beiden stonden in het verleden tegenover elkaar in de Franse competitie.

LEES OOK: Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Slechte verstandhouding

Gerets stond in het verleden aan het roer bij Olympique Marseille terwijl Rudi Garcia de hoofdtrainer van Lille was. “Hij zat bij Lille toen ik trainer was van Marseille. Ik ken hem dus wel een beetje. Onze verstandhouding was niet al te best. We hadden respect voor elkaar, dat wel, maar zijn manier van coachen botste met de mijne. Of eerder omgekeerd (lacht). Ik was geen trainer die negentig minuten braafjes op zijn bank bleef zitten. Daar had hij het moeilijk mee.”

Gerets lijkt aldus geen fan te zijn van Garcia, maar de voormalige trainer stelt zijn mening al wel bij. “Ik spreek nu over vroeger hé. Als bondscoach hoop ik natuurlijk dat hij het goed doet.” Als ideale kandidaat wijst Gerets naar Sergio Conceiçao. De Portugees stond ook op het lijstje van Vincent Mannaert, maar koos voor AC Milan. “Ook op mijn lijstje had Sergio met stip bovenaan gestaan. Preud’homme als bondscoach. Daar ben ik heel lang op blijven hopen. Helaas. Het zal er niet meer van komen. Ik zie hem niet meer terugkomen uit zijn pensioen.”

Meer vuur en passie

Ook Steven Defour had Conceiçao graag als bondscoach gezien. “Om voor meer passie en vuur te zorgen bij de nationale ploeg, was hij de geknipte figuur geweest. Als speler dwong hij al veel respect af en nu is hij ook bezig aan een geweldige trainerscarrière. Jammer dat hij voor AC Milan gekozen heeft”, aldus de voormalige speler van onder meer Standard en RSC Anderlecht.

Wie kies jij als 'ideale bondscoach' van de Rode Duivels?

Meest recent

Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

17
17
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

61
61
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

371
371
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

41
41
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

564
564
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

65
65
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

140
140
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

827
827
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

87
87
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

35
35
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

57
57
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

588
588
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

400
400
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1280
1280
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

370
370
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

44
44
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

214
214
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

519
519
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

339
339
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

914
914
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

246
246
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

659
659
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

109
109
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

637
637
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

411
411

Meer sportnieuws