'Bliksemvertrek in Milaan: frappante transfer Morata'

door
'Bliksemvertrek in Milaan: frappante transfer Morata'

Alvaro Morata hielp Spanje afgelopen zomer nog als aanvoerder aan de Europese titel. Dat succes verzilverde hij niet veel later met een fraaie transfer naar AC Milan. Maar na een halfjaar is de aanvaller alweer op weg naar de uitgang op San Siro.

De inmiddels 32-jarige spits kwam destijds in de jeugdopleiding uit voor Atlético Madrid en Getafe, maar debuteerde als profspeler voor de grootste club uit de Spaanse hoofdstad: Real Madrid. Daar leek een mooie toekomst voor hem weggelegd. Toch bleef zijn grote doorbraak bij de Koninklijke uiteindelijk uit.

Vervolgens verhuisde Morata naar Juventus en daar brak hij wel volledig door. Het leverde hem na twee jaar zelfs een terugkeer naar Real Madrid op. Opnieuw zonder veel succes. Na een omzwerving bij Chelsea besloot hij dan maar om zijn kans opnieuw te wagen bij Atlético. Daar liep zijn contract vorige zomer af.

LEES OOK: De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

Teleurstelling in Milaan

Ondertussen was Morata ook een vaste international voor Spanje geworden. Bij de nationale ploeg was hij nooit onmonstreden, maar knokte hij wel telkens voor zijn plek. En afgelopen zomer hielp hij zijn land dus als aanvoerder aan de Europese titel. Voorlopig is dat echter het laatste hoogtepunt in zijn carrière.

Na het EK trok de spits immers naar AC Milan. Daar werkte hij behoorlijk wat wedstrijden af, maar met amper 6 gescoorde doelpunten en een veelvoud aan gemiste kansen was zijn passage op San Siro toch vooral teleurstellend. En dus is Morata een half jaartje later alweer op weg naar de uitgang.

Concurrent Batshuayi

Transferexpert Fabrizio Romano bevestigt namelijk dat de Spanjaard op punt staat om bij Galatasaray te tekenen. Het zou gaan om een huurdeal met optie tot een verdere samenwerking. In Istanbul moet hij de zware blessure van Mauro Icardi opvangen. Voor Michy Batshuayi is zo'n extra concurrent natuurlijk geen goed nieuws. Overigens zou Milan een vervanger hebben gevonden. Zo staat de Italiaanse topclub op punt om Santiago Gimenez over te nemen van Feyenoord.

Wie is volgens u de beste spits op dit moment?

Meest recent

Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

22
22
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

35
35
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

273
273
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

253
253
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

240
240
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

65
65
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

546
546
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

540
540
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

289
289
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

99
99
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

144
144
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

50
50
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

80
80
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

410
410
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

54
54
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

55
55
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

139
139
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

135
135
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

193
193
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

42
42
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

170
170
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

370
370
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

119
119
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

215
215
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

62
62

Meer sportnieuws