'Bliksemvertrek in Milaan: frappante transfer Morata'

door
'Bliksemvertrek in Milaan: frappante transfer Morata'

Alvaro Morata hielp Spanje afgelopen zomer nog als aanvoerder aan de Europese titel. Dat succes verzilverde hij niet veel later met een fraaie transfer naar AC Milan. Maar na een halfjaar is de aanvaller alweer op weg naar de uitgang op San Siro.

De inmiddels 32-jarige spits kwam destijds in de jeugdopleiding uit voor Atlético Madrid en Getafe, maar debuteerde als profspeler voor de grootste club uit de Spaanse hoofdstad: Real Madrid. Daar leek een mooie toekomst voor hem weggelegd. Toch bleef zijn grote doorbraak bij de Koninklijke uiteindelijk uit.

Vervolgens verhuisde Morata naar Juventus en daar brak hij wel volledig door. Het leverde hem na twee jaar zelfs een terugkeer naar Real Madrid op. Opnieuw zonder veel succes. Na een omzwerving bij Chelsea besloot hij dan maar om zijn kans opnieuw te wagen bij Atlético. Daar liep zijn contract vorige zomer af.

LEES OOK: Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Teleurstelling in Milaan

Ondertussen was Morata ook een vaste international voor Spanje geworden. Bij de nationale ploeg was hij nooit onmonstreden, maar knokte hij wel telkens voor zijn plek. En afgelopen zomer hielp hij zijn land dus als aanvoerder aan de Europese titel. Voorlopig is dat echter het laatste hoogtepunt in zijn carrière.

Na het EK trok de spits immers naar AC Milan. Daar werkte hij behoorlijk wat wedstrijden af, maar met amper 6 gescoorde doelpunten en een veelvoud aan gemiste kansen was zijn passage op San Siro toch vooral teleurstellend. En dus is Morata een half jaartje later alweer op weg naar de uitgang.

Concurrent Batshuayi

Transferexpert Fabrizio Romano bevestigt namelijk dat de Spanjaard op punt staat om bij Galatasaray te tekenen. Het zou gaan om een huurdeal met optie tot een verdere samenwerking. In Istanbul moet hij de zware blessure van Mauro Icardi opvangen. Voor Michy Batshuayi is zo'n extra concurrent natuurlijk geen goed nieuws. Overigens zou Milan een vervanger hebben gevonden. Zo staat de Italiaanse topclub op punt om Santiago Gimenez over te nemen van Feyenoord.

Wie is volgens u de beste spits op dit moment?

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

130
130
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

266
266
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

116
116
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

30
30
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

194
194
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

107
107
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

92
92
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

169
169
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

67
67
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

286
286
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

266
266
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

279
279
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

637
637
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

97
97
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

343
343
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

480
480
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

104
104
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

366
366
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

250
250
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

600
600
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

322
322
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

456
456
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

420
420
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

330
330
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

69
69

Meer sportnieuws