'Bliksemvertrek in Milaan: frappante transfer Morata'

door
'Bliksemvertrek in Milaan: frappante transfer Morata'

Alvaro Morata hielp Spanje afgelopen zomer nog als aanvoerder aan de Europese titel. Dat succes verzilverde hij niet veel later met een fraaie transfer naar AC Milan. Maar na een halfjaar is de aanvaller alweer op weg naar de uitgang op San Siro.

De inmiddels 32-jarige spits kwam destijds in de jeugdopleiding uit voor Atlético Madrid en Getafe, maar debuteerde als profspeler voor de grootste club uit de Spaanse hoofdstad: Real Madrid. Daar leek een mooie toekomst voor hem weggelegd. Toch bleef zijn grote doorbraak bij de Koninklijke uiteindelijk uit.

Vervolgens verhuisde Morata naar Juventus en daar brak hij wel volledig door. Het leverde hem na twee jaar zelfs een terugkeer naar Real Madrid op. Opnieuw zonder veel succes. Na een omzwerving bij Chelsea besloot hij dan maar om zijn kans opnieuw te wagen bij Atlético. Daar liep zijn contract vorige zomer af.

LEES OOK: Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Teleurstelling in Milaan

Ondertussen was Morata ook een vaste international voor Spanje geworden. Bij de nationale ploeg was hij nooit onmonstreden, maar knokte hij wel telkens voor zijn plek. En afgelopen zomer hielp hij zijn land dus als aanvoerder aan de Europese titel. Voorlopig is dat echter het laatste hoogtepunt in zijn carrière.

Na het EK trok de spits immers naar AC Milan. Daar werkte hij behoorlijk wat wedstrijden af, maar met amper 6 gescoorde doelpunten en een veelvoud aan gemiste kansen was zijn passage op San Siro toch vooral teleurstellend. En dus is Morata een half jaartje later alweer op weg naar de uitgang.

Concurrent Batshuayi

Transferexpert Fabrizio Romano bevestigt namelijk dat de Spanjaard op punt staat om bij Galatasaray te tekenen. Het zou gaan om een huurdeal met optie tot een verdere samenwerking. In Istanbul moet hij de zware blessure van Mauro Icardi opvangen. Voor Michy Batshuayi is zo'n extra concurrent natuurlijk geen goed nieuws. Overigens zou Milan een vervanger hebben gevonden. Zo staat de Italiaanse topclub op punt om Santiago Gimenez over te nemen van Feyenoord.

Wie is volgens u de beste spits op dit moment?

Meest recent

Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

6
6
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

88
88
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

68
68
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

40
40
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

99
99
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

58
58
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

260
260
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

182
182
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

50
50
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

175
175
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

52
52
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

155
155
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

98
98
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

407
407
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

200
200
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

564
564
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

450
450
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

56
56
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

400
400
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

142
142
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

64
64
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

129
129
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

110
110
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

391
391
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

260
260

Meer sportnieuws