Eric Gerets ziet het somber in voor Standard: "Immense injectie"

641 stemmen
Eric Gerets ziet het somber in voor Standard:

Standard Luik is nog steeds op zoek naar een nieuwe overnemer. De Rouches worden met een viertal namen in verband gebracht. Onder meer oude bekende Luciano D’Onofrio wordt naar voren geschoven. Steven Defour en Eric Gerets spraken met Het Nieuwsblad over de situatie.

Standard doet het sportief verrassend goed dit seizoen. Coach Ivan Leko heeft een duidelijk tactisch plan in de ploeg gesmeed en de Rouches staan in de top 6. Voormalige Standard-spelers Defour en Gerets zijn onder de indruk, maar zijn ook nog niet helemaal overtuigd.

LEES OOK: Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

Eerst zien, dan geloven

Gerets windt zich niet meer op. Volgens het clubicoon zou het een mirakel zijn mocht Standard de top 6 halen. “De grootste verdienste van Leko is dat hij er weer een ploeg van heeft gemaakt. Het verschil met vorig seizoen is gigantisch. Toen was het werkelijk om te janken. Het siert Leko dat hij het toen niet heeft opgegeven. En ook aan de zijlijn geeft hij nooit af. Van de eerste tot de laatste minuut zit hij zijn spelers op te jagen en aan te vuren.”

Gerets liet zich ook uit over de situatie achter de schermen bij Standard. De voormalige Rode Duivel ziet het somber in. “We zullen zien. Als je naar de schuldenberg en de sportieve noden kijkt, dan is er een immense financiële injectie nodig om de club er weer bovenop te helpen. Uiteraard hoop ik dat Standard over twee of drie jaar opnieuw een kampioenenploeg heeft. Maar ik betwijfel of dat realistisch is”, aldus Gerets.

Oude bekende

Luciano D’Onofrio wordt alvast genoemd als mogelijke redder. Defour zit de kans wel reëel. “Bijvoorbeeld. Hij wordt genoemd als centrale figuur achter een bod dat last minute werd uitgebracht. Zo ken ik Luciano wel. Wachten tot het allerlaatste moment om dan toe te slaan.”

Gerets weet ook niet meer details over de situatie van Standard. Het zal dus afwachten blijven. “Hij is vorig jaar in mei nog naar mijn zeventigste verjaardagsfeest gekomen. Sindsdien heb ik hem ook niet meer gesproken. Ik weet zelf dus ook niets meer dan wat ik in de krant lees.”

🚀

Denk jij dat Standard snel weer een Belgische topclub zal worden?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

29
29
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

24
24
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

147
147
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

118
118
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

34
34
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

325
325
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

139
139
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

414
414
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

106
106
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

43
43
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

312
312
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

670
670
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

502
502
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

145
145
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1077
1077
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

174
174
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

651
651
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

245
245
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

506
506
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

248
248
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

274
274
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1249
1249
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

634
634

Meer sportnieuws