Eric Gerets ziet het somber in voor Standard: "Immense injectie"

door
Eric Gerets ziet het somber in voor Standard:

Standard Luik is nog steeds op zoek naar een nieuwe overnemer. De Rouches worden met een viertal namen in verband gebracht. Onder meer oude bekende Luciano D’Onofrio wordt naar voren geschoven. Steven Defour en Eric Gerets spraken met Het Nieuwsblad over de situatie.

Standard doet het sportief verrassend goed dit seizoen. Coach Ivan Leko heeft een duidelijk tactisch plan in de ploeg gesmeed en de Rouches staan in de top 6. Voormalige Standard-spelers Defour en Gerets zijn onder de indruk, maar zijn ook nog niet helemaal overtuigd.

LEES OOK: Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

Eerst zien, dan geloven

Gerets windt zich niet meer op. Volgens het clubicoon zou het een mirakel zijn mocht Standard de top 6 halen. “De grootste verdienste van Leko is dat hij er weer een ploeg van heeft gemaakt. Het verschil met vorig seizoen is gigantisch. Toen was het werkelijk om te janken. Het siert Leko dat hij het toen niet heeft opgegeven. En ook aan de zijlijn geeft hij nooit af. Van de eerste tot de laatste minuut zit hij zijn spelers op te jagen en aan te vuren.”

Gerets liet zich ook uit over de situatie achter de schermen bij Standard. De voormalige Rode Duivel ziet het somber in. “We zullen zien. Als je naar de schuldenberg en de sportieve noden kijkt, dan is er een immense financiële injectie nodig om de club er weer bovenop te helpen. Uiteraard hoop ik dat Standard over twee of drie jaar opnieuw een kampioenenploeg heeft. Maar ik betwijfel of dat realistisch is”, aldus Gerets.

Oude bekende

Luciano D’Onofrio wordt alvast genoemd als mogelijke redder. Defour zit de kans wel reëel. “Bijvoorbeeld. Hij wordt genoemd als centrale figuur achter een bod dat last minute werd uitgebracht. Zo ken ik Luciano wel. Wachten tot het allerlaatste moment om dan toe te slaan.”

Gerets weet ook niet meer details over de situatie van Standard. Het zal dus afwachten blijven. “Hij is vorig jaar in mei nog naar mijn zeventigste verjaardagsfeest gekomen. Sindsdien heb ik hem ook niet meer gesproken. Ik weet zelf dus ook niets meer dan wat ik in de krant lees.”

Denk jij dat Standard snel weer een Belgische topclub zal worden?

Meest recent

Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

1
1
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

76
76
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

165
165
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

140
140
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

40
40
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

638
638
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

440
440
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

86
86
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

197
197
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

351
351
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

286
286
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

141
141
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

744
744
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

147
147
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

60
60
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

146
146
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

177
177
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

903
903
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

163
163
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

246
246
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

109
109
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

246
246
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

1181
1181
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

306
306
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

262
262

Meer sportnieuws