Eric Gerets ziet het somber in voor Standard: "Immense injectie"

door
Eric Gerets ziet het somber in voor Standard:

Standard Luik is nog steeds op zoek naar een nieuwe overnemer. De Rouches worden met een viertal namen in verband gebracht. Onder meer oude bekende Luciano D’Onofrio wordt naar voren geschoven. Steven Defour en Eric Gerets spraken met Het Nieuwsblad over de situatie.

Standard doet het sportief verrassend goed dit seizoen. Coach Ivan Leko heeft een duidelijk tactisch plan in de ploeg gesmeed en de Rouches staan in de top 6. Voormalige Standard-spelers Defour en Gerets zijn onder de indruk, maar zijn ook nog niet helemaal overtuigd.

LEES OOK: 'Odoi duikt verrassend op bij Belgische club'

Eerst zien, dan geloven

Gerets windt zich niet meer op. Volgens het clubicoon zou het een mirakel zijn mocht Standard de top 6 halen. “De grootste verdienste van Leko is dat hij er weer een ploeg van heeft gemaakt. Het verschil met vorig seizoen is gigantisch. Toen was het werkelijk om te janken. Het siert Leko dat hij het toen niet heeft opgegeven. En ook aan de zijlijn geeft hij nooit af. Van de eerste tot de laatste minuut zit hij zijn spelers op te jagen en aan te vuren.”

Gerets liet zich ook uit over de situatie achter de schermen bij Standard. De voormalige Rode Duivel ziet het somber in. “We zullen zien. Als je naar de schuldenberg en de sportieve noden kijkt, dan is er een immense financiële injectie nodig om de club er weer bovenop te helpen. Uiteraard hoop ik dat Standard over twee of drie jaar opnieuw een kampioenenploeg heeft. Maar ik betwijfel of dat realistisch is”, aldus Gerets.

Oude bekende

Luciano D’Onofrio wordt alvast genoemd als mogelijke redder. Defour zit de kans wel reëel. “Bijvoorbeeld. Hij wordt genoemd als centrale figuur achter een bod dat last minute werd uitgebracht. Zo ken ik Luciano wel. Wachten tot het allerlaatste moment om dan toe te slaan.”

Gerets weet ook niet meer details over de situatie van Standard. Het zal dus afwachten blijven. “Hij is vorig jaar in mei nog naar mijn zeventigste verjaardagsfeest gekomen. Sindsdien heb ik hem ook niet meer gesproken. Ik weet zelf dus ook niets meer dan wat ik in de krant lees.”

Denk jij dat Standard snel weer een Belgische topclub zal worden?

Meest recent

Anderlecht onderneemt actie met Verschaeren en Stroeykens

RSC Anderlecht cashte in het slot van de zomermercato nog stevig op Jan-Carlo Simic en Kasper ...

36
36
'Nieuw element werpt ander licht op keeperscircus Club'

Het keepers-rotatieplan bij Club Brugge blijft de gemoederen bedaren. Zeker nu Nordin Jackers voor ...

104
104
'Superster maakt Barça gek: Laporta is geobsedeerd'

FC Barcelona maakt zich momenteel op voor de start van zijn Champions League-campagne, aanstaande ...

51
51
'Ongepaste' houding Renard onder vuur: "Niet klassevol"

Olivier Renard heeft een woelige eerste zomermercato als sportief directeur van RSC Anderlecht ...

227
227
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

76
76
Union door in Champions League? Vandenbempt voorspelt

De League Phase van de Champions League barst dinsdagavond in alle hevigheid los. En het is zowaar ...

62
62
Fink moet ingrijpen: grote wijziging in basiself Genk?

KRC Genk moest zondagavond vrede nemen met een puntje op het veld van RSC Anderlecht. De Limburgers ...

272
272
Het knettert bij Club: speler kan elk moment ontploffen

Club Brugge sloeg €32 miljoen van Crystal Palace af en bouwt rond Tzolis tot 2029. Wekenlang ...

336
336
Champions League: het programma op de Belgische zenders

Dinsdagavond is het zover, dan wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Om de ...

150
150
Club laat miljoenenaankoop vallen: "Vreemde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

474
474
Drastisch plan Anderlecht: viertal op straat gezet?

Dankzij de onverwachte jackpot van Jan-Carlo Simic, kon RSC Anderlecht alsnog een positieve ...

831
831
Noa Lang in diepe problemen: 'Terugkeer naar Club Brugge'

In de Champions League gaat SSC Napoli donderdag op bezoek bij Manchester City. De spotlights zullen ...

612
612
Vanhaezebrouck waarschuwt Club: code rood in Brugge

Club Brugge begint donderdag in eigen huis aan een nieuwe campagne in de Champions League. De ideale ...

231
231
Anderlecht luidt alarmbel: Renard verdedigt beleid

Maandagavond organiseerde RSC Anderlecht nog eens een zogenaamde Fan Council, waarbij Olivier Renard ...

270
270
Wils zorgt voor ophef: mysterie Antwerp opgeklaard

Met een magere negen op 21 heeft Antwerp haar competitiestart gemist. Na de nul op zes tegen ...

154
154
DAZN versus Proximus: laatste struikelblok onthuld

Voor samenvattingen van de Jupiler Pro League kan de Belgische voetballiefhebber zich voortaan weer ...

728
728
Hayen grijpt in: karrenvracht wissels bij Club Brugge

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen La Louvière, want ...

443
443
Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

41
41
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

123
123
Harde boodschap voor Hasi: zelfs die coach was beter

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

242
242
Smets: "Hij is een extra wapen voor KRC Genk"

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. De Limburgers speelden ruim een uur met een ...

157
157
Pocognoli daags voor PSV: Union SG is héél ambitieus

Union SG staat voor een nieuw hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Ze nemen het morgen om 18u45 op ...

37
37
Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

RSC Anderlecht knokte zich met tien spelers naar een verdiend gelijkspel tegen KRC Genk. De ...

616
616
Waanzin of meesterzet? Anderlecht schokt met transferplan

Anderlecht twijfelt niet: Nilson Angulo krijgt een nieuw contract tot 2029 mét opslag. Maar ...

555
555
Ex-ref velt verdict: Club Brugge bestolen in La Louvière?

Club Brugge liep zaterdag een blauwtje in La Louvière. Door het foutje van Nordin Jakers ging ...

694
694

Meer sportnieuws