TRANSFERUURTJE: 'JPL-stunt Lapoussin, Club wil nog uitpakken'

405
TRANSFERUURTJE: 'JPL-stunt Lapoussin, Club wil nog uitpakken'

De winterse transfercarrousel draait inmiddels op volle toeren. Ploegen in binnen- en buitenland zijn volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. En ondertussen wordt ook weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

Jupiler Pro League

Loïc Lapoussin staat voor een opmerkelijke transfer in de Jupiler Pro League. De winger was al een tijdje op weg naar de uitgang bij Union SG, nu lijkt hij voor STVV te kiezen. Volgens Het Belang van Limburg legde Lapoussin zelf al zijn medische en fysieke proeven af. Zaterdag zouden de laatste details met alle betrokken partijen uitgeklaard worden. Antwerp FC toonde ook interesse maar grijpt dus mis. De Great Old zou wel dicht bij de komst van spits Mohamed Bayo (Lille OSC) staan. Ook Yusuf Demir (Galatasaray) is naar verluidt in beeld.

De kans is groot dat Francis Amuzu deze winter nog vertrekt bij RSC Anderlecht. SSC Napoli zou zich uit de race hebben terug getrokken. Paris FC en RCD Mallorca tonen wel nog interesse, al blijft het Braziliaanse Gremio het meest concreet. De Brusselaars zouden volgens SudPresse echter nog geen 2 miljoen euro verlangen voor hun flankspeler. Die lage som heeft met zijn contractsituatie te maken. Overigens weet La Dernière Heure dat het niet de bedoeling is om een rechtstreekse vervanger voor Amuzu te halen.

Club Brugge heeft zich versterkt met de Iers-Canadese groeibriljant Grady McDonnell. De middenvelder zal echter eerst aansluiten bij Club Nxt. Mogelijk haalt de landskampioen vlak voor het sluiten van de wintermercato ook nog een opvolger voor Andreas Skov Olsen. Director of Football Dévy Rigaux buigt zich momenteel over het dossier. Al zal hij enkel toeslaan bij een speler die een directe impact kan hebben én binnen het financiële plaatje past.

Ook in de kelder van het klassement zijn de JPL-clubs nog druk in de weer. OH Leuven haalde met Jovan Mijatovic alvast een nieuwe aanvaller in huis. De 19-jarige Serviër wordt gehuurd van New York City FC. Cercle Brugge zou volgens lokale bronnen dan weer op punt staan om Heriberto Jurado te strikken. De Mexicaanse aanvaller moet overkomen van Club Necaxa.

Buitenland

Johan Bakayoko lijkt deze winter dan toch bij PSV te blijven. Na het seizoen lijkt de tijd wel rijp voor de Rode Duivel om een nieuwe stap te zetten. Aan interesse in de flankspeler alvast geen gebrek. Volgens transferwatcher Sasha Tavolieri zijn Borussia Dortmund en RB Leipzig alvast heel concrete pistes. Dan zullen zij wel minstens 25 à 30 miljoen euro op tafel gaan moeten leggen.

Manchester United zou op punt staan om Patrick Dorgu naar Old Trafford te halen. De 20-jarige linksback is bezig aan een uitstekend seizoen bij het Italiaanse Lecce. Volgens transferwatcher Gianluca Di Marzio zal Dorgu zaterdag nog naar Engeland afreizen om zijn medische en fysieke proeven af te leggen. Ondertussen hoopt United ook om het dossier van Bayern-aanvaller Mathys Tel tijdig af te ronden.

Welke club is tot dusver het meest versterkt in de wintermercato?

Meest recent

'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

35
35
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

9
9
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

87
87
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

26
26
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

17
17
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

71
71
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

85
85
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

49
49
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

38
38
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

46
46
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

54
54
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

299
299
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

54
54
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

48
48
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

130
130
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

85
85
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

140
140
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

172
172
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

66
66
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

74
74
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

373
373
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

1003
1003
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

105
105
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

30
30
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

201
201

Meer sportnieuws