TRANSFERUURTJE: 'JPL-stunt Lapoussin, Club wil nog uitpakken'

405
TRANSFERUURTJE: 'JPL-stunt Lapoussin, Club wil nog uitpakken'

De winterse transfercarrousel draait inmiddels op volle toeren. Ploegen in binnen- en buitenland zijn volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. En ondertussen wordt ook weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Deschamps keert terug, drama voor Bakayoko'

Jupiler Pro League

Loïc Lapoussin staat voor een opmerkelijke transfer in de Jupiler Pro League. De winger was al een tijdje op weg naar de uitgang bij Union SG, nu lijkt hij voor STVV te kiezen. Volgens Het Belang van Limburg legde Lapoussin zelf al zijn medische en fysieke proeven af. Zaterdag zouden de laatste details met alle betrokken partijen uitgeklaard worden. Antwerp FC toonde ook interesse maar grijpt dus mis. De Great Old zou wel dicht bij de komst van spits Mohamed Bayo (Lille OSC) staan. Ook Yusuf Demir (Galatasaray) is naar verluidt in beeld.

De kans is groot dat Francis Amuzu deze winter nog vertrekt bij RSC Anderlecht. SSC Napoli zou zich uit de race hebben terug getrokken. Paris FC en RCD Mallorca tonen wel nog interesse, al blijft het Braziliaanse Gremio het meest concreet. De Brusselaars zouden volgens SudPresse echter nog geen 2 miljoen euro verlangen voor hun flankspeler. Die lage som heeft met zijn contractsituatie te maken. Overigens weet La Dernière Heure dat het niet de bedoeling is om een rechtstreekse vervanger voor Amuzu te halen.

Club Brugge heeft zich versterkt met de Iers-Canadese groeibriljant Grady McDonnell. De middenvelder zal echter eerst aansluiten bij Club Nxt. Mogelijk haalt de landskampioen vlak voor het sluiten van de wintermercato ook nog een opvolger voor Andreas Skov Olsen. Director of Football Dévy Rigaux buigt zich momenteel over het dossier. Al zal hij enkel toeslaan bij een speler die een directe impact kan hebben én binnen het financiële plaatje past.

Ook in de kelder van het klassement zijn de JPL-clubs nog druk in de weer. OH Leuven haalde met Jovan Mijatovic alvast een nieuwe aanvaller in huis. De 19-jarige Serviër wordt gehuurd van New York City FC. Cercle Brugge zou volgens lokale bronnen dan weer op punt staan om Heriberto Jurado te strikken. De Mexicaanse aanvaller moet overkomen van Club Necaxa.

Buitenland

Johan Bakayoko lijkt deze winter dan toch bij PSV te blijven. Na het seizoen lijkt de tijd wel rijp voor de Rode Duivel om een nieuwe stap te zetten. Aan interesse in de flankspeler alvast geen gebrek. Volgens transferwatcher Sasha Tavolieri zijn Borussia Dortmund en RB Leipzig alvast heel concrete pistes. Dan zullen zij wel minstens 25 à 30 miljoen euro op tafel gaan moeten leggen.

Manchester United zou op punt staan om Patrick Dorgu naar Old Trafford te halen. De 20-jarige linksback is bezig aan een uitstekend seizoen bij het Italiaanse Lecce. Volgens transferwatcher Gianluca Di Marzio zal Dorgu zaterdag nog naar Engeland afreizen om zijn medische en fysieke proeven af te leggen. Ondertussen hoopt United ook om het dossier van Bayern-aanvaller Mathys Tel tijdig af te ronden.

Welke club is tot dusver het meest versterkt in de wintermercato?

Meest recent

Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

10
10
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

7
7
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

36
36
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

66
66
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

86
86
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

199
199
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

208
208
Antwerp slikt bittere pil: kopzorgen rond Vermeeren

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

101
101
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

113
113
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

194
194
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

161
161
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

235
235
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

295
295
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

194
194
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

223
223
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

104
104
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

88
88
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

241
241
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

48
48
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

135
135
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

234
234
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

923
923
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

107
107
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

183
183
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

211
211

Meer sportnieuws