TRANSFERUURTJE: 'JPL-stunt Lapoussin, Club wil nog uitpakken'

405 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'JPL-stunt Lapoussin, Club wil nog uitpakken'

De winterse transfercarrousel draait inmiddels op volle toeren. Ploegen in binnen- en buitenland zijn volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. En ondertussen wordt ook weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Jupiler Pro League

Loïc Lapoussin staat voor een opmerkelijke transfer in de Jupiler Pro League. De winger was al een tijdje op weg naar de uitgang bij Union SG, nu lijkt hij voor STVV te kiezen. Volgens Het Belang van Limburg legde Lapoussin zelf al zijn medische en fysieke proeven af. Zaterdag zouden de laatste details met alle betrokken partijen uitgeklaard worden. Antwerp FC toonde ook interesse maar grijpt dus mis. De Great Old zou wel dicht bij de komst van spits Mohamed Bayo (Lille OSC) staan. Ook Yusuf Demir (Galatasaray) is naar verluidt in beeld.

De kans is groot dat Francis Amuzu deze winter nog vertrekt bij RSC Anderlecht. SSC Napoli zou zich uit de race hebben terug getrokken. Paris FC en RCD Mallorca tonen wel nog interesse, al blijft het Braziliaanse Gremio het meest concreet. De Brusselaars zouden volgens SudPresse echter nog geen 2 miljoen euro verlangen voor hun flankspeler. Die lage som heeft met zijn contractsituatie te maken. Overigens weet La Dernière Heure dat het niet de bedoeling is om een rechtstreekse vervanger voor Amuzu te halen.

Club Brugge heeft zich versterkt met de Iers-Canadese groeibriljant Grady McDonnell. De middenvelder zal echter eerst aansluiten bij Club Nxt. Mogelijk haalt de landskampioen vlak voor het sluiten van de wintermercato ook nog een opvolger voor Andreas Skov Olsen. Director of Football Dévy Rigaux buigt zich momenteel over het dossier. Al zal hij enkel toeslaan bij een speler die een directe impact kan hebben én binnen het financiële plaatje past.

Ook in de kelder van het klassement zijn de JPL-clubs nog druk in de weer. OH Leuven haalde met Jovan Mijatovic alvast een nieuwe aanvaller in huis. De 19-jarige Serviër wordt gehuurd van New York City FC. Cercle Brugge zou volgens lokale bronnen dan weer op punt staan om Heriberto Jurado te strikken. De Mexicaanse aanvaller moet overkomen van Club Necaxa.

Buitenland

Johan Bakayoko lijkt deze winter dan toch bij PSV te blijven. Na het seizoen lijkt de tijd wel rijp voor de Rode Duivel om een nieuwe stap te zetten. Aan interesse in de flankspeler alvast geen gebrek. Volgens transferwatcher Sasha Tavolieri zijn Borussia Dortmund en RB Leipzig alvast heel concrete pistes. Dan zullen zij wel minstens 25 à 30 miljoen euro op tafel gaan moeten leggen.

Manchester United zou op punt staan om Patrick Dorgu naar Old Trafford te halen. De 20-jarige linksback is bezig aan een uitstekend seizoen bij het Italiaanse Lecce. Volgens transferwatcher Gianluca Di Marzio zal Dorgu zaterdag nog naar Engeland afreizen om zijn medische en fysieke proeven af te leggen. Ondertussen hoopt United ook om het dossier van Bayern-aanvaller Mathys Tel tijdig af te ronden.

Welke club is tot dusver het meest versterkt in de wintermercato?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

39
39
'Engelse miljoenen lonken voor Charleroi'

Charleroi beleefde een seizoen met twee gezichten, maar één speler werkte wel een ...

13
13
Garcia spreekt duidelijke taal over plan-Lukaku

Niets dan blije gezichten bij de Rode Duivels op dinsdagavond, want met een 0-2-zege in Kroatië ...

41
41
'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Nu het seizoen er helemaal opzit, kunnen de Belgische clubs zich volop gaan storten op de ...

33
33
Experiment straks ook op WK? Garcia en De Bruyne oordelen

Minder dan twee weken voor hun openingswedstrijd op het WK leek het voor de Rode Duivels in ...

88
88
'Kompany grijnst: Bayern bereikt transferakkoord'

Vincent Kompany leidde Bayern München dit seizoen naar de Duitse dubbel, maar helemaal tevreden ...

77
77
'STVV kiest zeer verrassende opvolger Vrancken'

STVV maakt zich de komende maanden op voor een fantastisch avontuur. Doordat het dit seizoen als ...

160
160
'Meunier versiert transfer naar LaLiga'

Thomas Meunier is op het WK deze zomer nog één van de laatste overblijvers van de ...

192
192
'Perez pakt uit: eerste 4 zomeraanwinsten Real zijn bekend'

Real Madrid beleefde een woelig seizoen, maar Florentino Perez laat zich daardoor niet van de wijs ...

127
127
Garcia geeft aan wat hem het meest tevreden stemt na zege

De Rode Duivels zijn dinsdag uitstekend begonnen aan hun voorbereidingscampagne op het WK. Ze gingen ...

219
219
Ajax heeft beet en stelt nieuwe hoofdtrainer voor

Oscar Garcia hoopt om trainer te blijven, maar dat was nooit een optie. Ajax heeft een andere keuze ...

57
57
Grote Terugkeer Romelu Lukaku: "Met hem erbij..."

De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië. Bondscoach Rudi Garcia kreeg voor de partij al ...

206
206
Experiment Garcia zorgt voor mooie zege Rode Duivels

De Rode Duivels speelden zopas een oefenmatch in en tegen Kroatië. Het werd een interessant ...

158
158
'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Dévy Rigaux gaat een drukke transferzomer tegemoet bij Feyenoord. Hij zal ongetwijfeld zijn ...

207
207
Degryse scherp voor Garcia: "Ik zou dat niet doen"

De Rode Duivels hebben hun eerste helft tegen Kroatië achter de rug. De Belgen leiden met 0-1 ...

120
120
Experiment Rode Duivels: fans geven duidelijke mening

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun eerste match in de voorbereiding op het WK 2026. ...

159
159
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

82
82
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

373
373
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

172
172
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

73
73
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

453
453
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

390
390
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

163
163
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

603
603
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

609
609
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

72
72

Meer sportnieuws