TRANSFERUURTJE: 'JPL-stunt Lapoussin, Club wil nog uitpakken'

door
TRANSFERUURTJE: 'JPL-stunt Lapoussin, Club wil nog uitpakken'

De winterse transfercarrousel draait inmiddels op volle toeren. Ploegen in binnen- en buitenland zijn volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. En ondertussen wordt ook weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Jupiler Pro League

Loïc Lapoussin staat voor een opmerkelijke transfer in de Jupiler Pro League. De winger was al een tijdje op weg naar de uitgang bij Union SG, nu lijkt hij voor STVV te kiezen. Volgens Het Belang van Limburg legde Lapoussin zelf al zijn medische en fysieke proeven af. Zaterdag zouden de laatste details met alle betrokken partijen uitgeklaard worden. Antwerp FC toonde ook interesse maar grijpt dus mis. De Great Old zou wel dicht bij de komst van spits Mohamed Bayo (Lille OSC) staan. Ook Yusuf Demir (Galatasaray) is naar verluidt in beeld.

De kans is groot dat Francis Amuzu deze winter nog vertrekt bij RSC Anderlecht. SSC Napoli zou zich uit de race hebben terug getrokken. Paris FC en RCD Mallorca tonen wel nog interesse, al blijft het Braziliaanse Gremio het meest concreet. De Brusselaars zouden volgens SudPresse echter nog geen 2 miljoen euro verlangen voor hun flankspeler. Die lage som heeft met zijn contractsituatie te maken. Overigens weet La Dernière Heure dat het niet de bedoeling is om een rechtstreekse vervanger voor Amuzu te halen.

Club Brugge heeft zich versterkt met de Iers-Canadese groeibriljant Grady McDonnell. De middenvelder zal echter eerst aansluiten bij Club Nxt. Mogelijk haalt de landskampioen vlak voor het sluiten van de wintermercato ook nog een opvolger voor Andreas Skov Olsen. Director of Football Dévy Rigaux buigt zich momenteel over het dossier. Al zal hij enkel toeslaan bij een speler die een directe impact kan hebben én binnen het financiële plaatje past.

Ook in de kelder van het klassement zijn de JPL-clubs nog druk in de weer. OH Leuven haalde met Jovan Mijatovic alvast een nieuwe aanvaller in huis. De 19-jarige Serviër wordt gehuurd van New York City FC. Cercle Brugge zou volgens lokale bronnen dan weer op punt staan om Heriberto Jurado te strikken. De Mexicaanse aanvaller moet overkomen van Club Necaxa.

Buitenland

Johan Bakayoko lijkt deze winter dan toch bij PSV te blijven. Na het seizoen lijkt de tijd wel rijp voor de Rode Duivel om een nieuwe stap te zetten. Aan interesse in de flankspeler alvast geen gebrek. Volgens transferwatcher Sasha Tavolieri zijn Borussia Dortmund en RB Leipzig alvast heel concrete pistes. Dan zullen zij wel minstens 25 à 30 miljoen euro op tafel gaan moeten leggen.

Manchester United zou op punt staan om Patrick Dorgu naar Old Trafford te halen. De 20-jarige linksback is bezig aan een uitstekend seizoen bij het Italiaanse Lecce. Volgens transferwatcher Gianluca Di Marzio zal Dorgu zaterdag nog naar Engeland afreizen om zijn medische en fysieke proeven af te leggen. Ondertussen hoopt United ook om het dossier van Bayern-aanvaller Mathys Tel tijdig af te ronden.

Welke club is tot dusver het meest versterkt in de wintermercato?

Meest recent

Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

19
19
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

37
37
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

208
208
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

301
301
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

309
309
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

162
162
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

411
411
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

314
314
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

46
46
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

105
105
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

217
217
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

42
42
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

117
117
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

175
175
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

160
160
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

175
175
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

99
99
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

178
178
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

56
56
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

361
361
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

430
430
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

213
213
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

93
93
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

388
388
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

318
318

Meer sportnieuws