TRANSFERUURTJE: 'JPL-stunt Lapoussin, Club wil nog uitpakken'

door
TRANSFERUURTJE: 'JPL-stunt Lapoussin, Club wil nog uitpakken'

De winterse transfercarrousel draait inmiddels op volle toeren. Ploegen in binnen- en buitenland zijn volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. En ondertussen wordt ook weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

Jupiler Pro League

Loïc Lapoussin staat voor een opmerkelijke transfer in de Jupiler Pro League. De winger was al een tijdje op weg naar de uitgang bij Union SG, nu lijkt hij voor STVV te kiezen. Volgens Het Belang van Limburg legde Lapoussin zelf al zijn medische en fysieke proeven af. Zaterdag zouden de laatste details met alle betrokken partijen uitgeklaard worden. Antwerp FC toonde ook interesse maar grijpt dus mis. De Great Old zou wel dicht bij de komst van spits Mohamed Bayo (Lille OSC) staan. Ook Yusuf Demir (Galatasaray) is naar verluidt in beeld.

De kans is groot dat Francis Amuzu deze winter nog vertrekt bij RSC Anderlecht. SSC Napoli zou zich uit de race hebben terug getrokken. Paris FC en RCD Mallorca tonen wel nog interesse, al blijft het Braziliaanse Gremio het meest concreet. De Brusselaars zouden volgens SudPresse echter nog geen 2 miljoen euro verlangen voor hun flankspeler. Die lage som heeft met zijn contractsituatie te maken. Overigens weet La Dernière Heure dat het niet de bedoeling is om een rechtstreekse vervanger voor Amuzu te halen.

Club Brugge heeft zich versterkt met de Iers-Canadese groeibriljant Grady McDonnell. De middenvelder zal echter eerst aansluiten bij Club Nxt. Mogelijk haalt de landskampioen vlak voor het sluiten van de wintermercato ook nog een opvolger voor Andreas Skov Olsen. Director of Football Dévy Rigaux buigt zich momenteel over het dossier. Al zal hij enkel toeslaan bij een speler die een directe impact kan hebben én binnen het financiële plaatje past.

Ook in de kelder van het klassement zijn de JPL-clubs nog druk in de weer. OH Leuven haalde met Jovan Mijatovic alvast een nieuwe aanvaller in huis. De 19-jarige Serviër wordt gehuurd van New York City FC. Cercle Brugge zou volgens lokale bronnen dan weer op punt staan om Heriberto Jurado te strikken. De Mexicaanse aanvaller moet overkomen van Club Necaxa.

Buitenland

Johan Bakayoko lijkt deze winter dan toch bij PSV te blijven. Na het seizoen lijkt de tijd wel rijp voor de Rode Duivel om een nieuwe stap te zetten. Aan interesse in de flankspeler alvast geen gebrek. Volgens transferwatcher Sasha Tavolieri zijn Borussia Dortmund en RB Leipzig alvast heel concrete pistes. Dan zullen zij wel minstens 25 à 30 miljoen euro op tafel gaan moeten leggen.

Manchester United zou op punt staan om Patrick Dorgu naar Old Trafford te halen. De 20-jarige linksback is bezig aan een uitstekend seizoen bij het Italiaanse Lecce. Volgens transferwatcher Gianluca Di Marzio zal Dorgu zaterdag nog naar Engeland afreizen om zijn medische en fysieke proeven af te leggen. Ondertussen hoopt United ook om het dossier van Bayern-aanvaller Mathys Tel tijdig af te ronden.

Welke club is tot dusver het meest versterkt in de wintermercato?

Meest recent

'Trainerssoap Anderlecht: definitieve beslissing in zicht'

Het trainersdossier bij RSC Anderlecht blijft de gemoederen bedaren. Alfred Schreuder leek de ...

0
0
UEL/UECL: Pak slaag voor Tedesco, nieuw Nederlands drama

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

79
79
Sterk Genk draaft door: 1/8ste finales UEL binnen handbereik

KRC Genk heeft zijn goede vorm van de laatste weken ook doorgetrokken in Europa. Zo namen de ...

67
67
'Mbappé slaat op tafel: megatransfer bij Real Madrid'

Kylian Mbappé kan dit seizoen indrukwekkende cijfers voorleggen bij Real Madrid. De Fransman ...

72
72
‘Drama voor Anderlecht: sterspeler gooit eigen ruiten in’

Bij Anderlecht duikt opnieuw een pijnlijk probleem op: een topper die zijn eigen verhaal tegenwerkt. ...

528
528
Verhaeghe bakt het bruin: X gaat volledig uit zijn dak

Club Brugge speelde gisterenavond andermaal een fantastische partij in de Champions League. ...

134
134
Nieuwe jackpot Club? Marca lyrisch voor onverwachte uitblinker

Club Brugge maakte woensdagavond opnieuw indruk in de Champions League met een 3-3-gelijkspel ...

193
193
Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

KV Mechelen staat in de komende weken voor een grote uitdaging om zijn top zes-notering te ...

119
119
WK-selectie op spel: Duivel faalt hopeloos onder ogen Garcia

Het aftellen naar het wereldkampioenschap van komende zomer kan stilaan van start gaan, nog 112 ...

98
98
Vanaken wéér in grootse doen: UEFA-comité zwaait met lof

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. ...

258
258
Dinamo-Genk: Hayen voert één wissel door in basiself

Donderdagavond moet KRC Genk weer aan de bak op het Europese toneel. In de tussenronde van de Europa ...

28
28
Club Brugge krijgt cruciale update uit ziekenboeg

In de tussenronde van de Champions League sleepte Club Brugge woensdag een 3-3 gelijkspel uit de ...

233
233
'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Komt hij, of komt hij niet? RSC Anderlecht hoopt zo snel mogelijk Alfred Schreuder voor te stellen ...

333
333
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

97
97
'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

202
202
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

182
182
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

190
190
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

490
490
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

464
464
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

30
30
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

80
80
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

1016
1016
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

297
297
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

176
176
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

150
150

Meer sportnieuws