Alderweireld duidt Gouden Schoen aan: "Ik zet hem op één"

3602
Alderweireld duidt Gouden Schoen aan:

Aanstaande dinsdag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie Toby Alderweireld opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. De publiekslieveling van Antwerp FC zal de prijs in ieder geval voor geen tweede keer winnen. Hij meent echter te weten wie wel met de trofee aan de haal zal gaan.

De belangrijkste individuele trofee in het Belgische clubvoetbal wordt traditioneel uitgereikt op basis van de verdiensten in één kalenderjaar. En dat heeft uiteraard een grote invloed op de resultaten. Spelers die na de eerste stemronde naar buitenland trokken of die maandenlang buiten strijd stonden hebben bijgevolg slechts een erg geringe winstkans.

Ook jongens wiens ploeg tijdens één van de twee stemrondes minder gepresteerd heeft, staan er niet goed voor. Kévin Denkey bijvoorbeeld, werd vorig seizoen topschutter. Maar in de voorbije maanden presteerde zijn Cercle Brugge ondermaats. Omgekeerd verhaal bij Tolu Arokodare. De topscorer van KRC Genk gaat in de eerste stemronde nauwelijks gescoord hebben.

LEES OOK: Toby Alderweireld verrast met straffe nieuwe job

Derde voor Vanaken

Desondanks blijven er nog voldoende kandidaten over, daarbij wordt vooral richting titelverdediger Club Brugge gekeken. Blauw-Zwart heeft dan ook een uitstekend 2024 achter de rug en komt zelfs in aanmerking voor meerdere prijzen op het gala van de Gouden Schoen. De grote favoriet voor de hoofdprijs is evenwel aanvoerder en draaischijf Hans Vanaken.

Ook volgens Alderweireld gaat hij straks met zijn derde Gouden Schoen aan de haal. "Hans is wel de favoriet ja. Net als ik is hij een speler die heel constant presteert en op wie je altijd kan rekenen. Hij was bepalend in de play-offs, werd met Club Brugge kampioen en ook in Europa heeft hij zich weer getoond", klinkt het in een uitgebreid gesprek met Het Nieuwsblad.

Arokodare op twee

Als actieve speler kan Alderweireld voorlopig nog niet stemmen, dat wordt pas na zijn actieve carrière het geval. Maar hij zou Vanaken wel altijd bovenaan zijn top drie hebben geplaatst. Daarnaast zou hij ook punten geven aan Arokodare, de huidige Gouden Stier. "Een jaar geleden dacht niemand aan hem, maar hij is enorm balvast en dreigend geworden en hij scoort vlot. Hij is ook een heel goed persoon, wat ik ook belangrijk vind", aldus Alderweireld. Om zijn top 3 compleet te maken, laat hij de naam van Cameron Puertas (ex-Union) vallen.

Vanaken verdient de Gouden Schoen dit jaar het meest ...

Meest recent

STVV aast op stunt: "Willen naar Europa League"

Donderdag wordt een belangrijke dag voor het Belgische voetbal, want dan hopen drie teams uit ons ...

7
7
Beerschot haalt nieuwe Japanner binnen

Beerschot is sinds vorig seizoen in handen van Kinpoudou Holdings en de eigenaars laten hun invloed ...

10
10
'Club moet alsnog vrezen in stadiondossier'

Club Brugge kreeg begin juli eindelijk het nieuws waar het al zowat 20 jaar op wachtte. Het kreeg ...

188
188
Toby Alderweireld verrast met straffe nieuwe job

Toby Alderweireld maakte deze zomer een beetje zijn rentree in de voetbalwereld, want hij stapte mee ...

80
80
'Lommel gaat wéér shoppen bij Ajax'

Voor Lommel is het seizoen begonnen met een één op zes. De promovendus wil echter zo ...

28
28
Union pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Union kent alweer een zeer bewogen transferzomer. Het zag dinsdagavond met Promise David alweer een ...

44
44
'Oplossing in de maak voor overbodige pion Anderlecht'

Anderlecht vertoeft momenteel in Kazachstan, waar het donderdag een grote stap hoopt te zetten ...

498
498
'Tresoldi naar Barça: Club houdt hart vast'

Voor Club Brugge worden de laatste weken van de zomermercato nog bijzonder spannend. Zo blijven er ...

493
493
'Antwerp heeft beet: smaakmaker keert terug'

Antwerp nam een perfecte competitiestart met een zes op zes tegen SK Beveren en KV Kortrijk. Dat was ...

494
494
Flinke opsteker Lokeren, opmerkelijke vertrekker bij Dender

Vorig weekend werd ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen op gang gertrapt. Bij ...

75
75
'Club fronst wenkbrauwen: Man Utd neemt Seys-standpunt in'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen op zoek naar een nieuwe linksachter, want na het vertrek van ...

931
931
'BIsiwu krijgt meteen aanbieding van topclub'

In Spanje gaat de naam van Jesse Bisiwu de laatste dagen zeer veel over de tongen. De 18-jarige Belg ...

335
335
Bornauw heeft nieuwe club beet en is terug in Bundesliga

Sebastiaan Bornauw is intussen al een hele tijd uit beeld verdwenen bij de Rode Duivels, maar zal ...

50
50
'Tielemans slikt: Man Utd biedt 70 miljoen voor concurrent'

Youri Tielemans versierde deze zomer een droomtransfer, want hij verruilde Aston Villa voor ...

104
104
Topseizoen, dan knaltransfer bij Club? "Ik ga knallen"

Bij Club Brugge zagen ze deze zomer weer de nodige goudhaantjes vertrekken met de transfers van ...

530
530
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw target Anderlecht, plotse knaltransfer David'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

331
331
Mark van Bommel jubelt: Openda bloeit open bij Lyon

Lois Openda miste het WK na een miserabel seizoen bij Juventus. De aanvaller zit dit seizoen bij ...

99
99
Coucke kookt van woede en deelt snoeiharde boodschap

Marc Coucke heeft de voorbije uren opnieuw duidelijk laten merken dat hij zich niet zomaar neerlegt ...

332
332
Nu al onbegrip na debuut Romelu Lukaku bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku heeft zijn debuut bij Fenerbahçe gemaakt. In de Champions League ...

296
296
'Doorbraak in zicht: Club dicht bij zevende zomeraanwinst'

Club Brugge haalde deze zomermercato al een zestal verse krachten in huis. En ook de zevende ...

746
746
'Jamie Vardy zorgt op 39ste nog voor stunttransfer'

De transfermarkt is nog een tweetal weken geopend, maar ondertussen lopen er ook nog heel wat ...

191
191
Onthuld: 'Garcia dumpte straffe naam vlak voor WK uit selectie'

Tegenover het Waalse 'SudPresse' heeft Rudi Garcia deze week een eerste keer gereageerd op het ...

1392
1392
Keiharde keuze Leko: Club-uitblinker moet vrezen voor plek

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

803
803
'Blauw-zwarte reünie in de maak: transfertwist Noa Lang'

Noa Lang is op weg naar de uitgang bij SSC Napoli. Een terugkeer naar Ajax of Galatasaray leek in de ...

430
430
Alderweireld in hevige discussie: beelden zorgen voor ophef

Toby Alderweireld heeft in zijn carrière al heel wat druk en spanning doorstaan. De ...

455
455

Meer sportnieuws