Alderweireld duidt Gouden Schoen aan: "Ik zet hem op één"

door
Alderweireld duidt Gouden Schoen aan:

Aanstaande dinsdag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie Toby Alderweireld opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. De publiekslieveling van Antwerp FC zal de prijs in ieder geval voor geen tweede keer winnen. Hij meent echter te weten wie wel met de trofee aan de haal zal gaan.

De belangrijkste individuele trofee in het Belgische clubvoetbal wordt traditioneel uitgereikt op basis van de verdiensten in één kalenderjaar. En dat heeft uiteraard een grote invloed op de resultaten. Spelers die na de eerste stemronde naar buitenland trokken of die maandenlang buiten strijd stonden hebben bijgevolg slechts een erg geringe winstkans.

Ook jongens wiens ploeg tijdens één van de twee stemrondes minder gepresteerd heeft, staan er niet goed voor. Kévin Denkey bijvoorbeeld, werd vorig seizoen topschutter. Maar in de voorbije maanden presteerde zijn Cercle Brugge ondermaats. Omgekeerd verhaal bij Tolu Arokodare. De topscorer van KRC Genk gaat in de eerste stemronde nauwelijks gescoord hebben.

LEES OOK: Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Derde voor Vanaken

Desondanks blijven er nog voldoende kandidaten over, daarbij wordt vooral richting titelverdediger Club Brugge gekeken. Blauw-Zwart heeft dan ook een uitstekend 2024 achter de rug en komt zelfs in aanmerking voor meerdere prijzen op het gala van de Gouden Schoen. De grote favoriet voor de hoofdprijs is evenwel aanvoerder en draaischijf Hans Vanaken.

Ook volgens Alderweireld gaat hij straks met zijn derde Gouden Schoen aan de haal. "Hans is wel de favoriet ja. Net als ik is hij een speler die heel constant presteert en op wie je altijd kan rekenen. Hij was bepalend in de play-offs, werd met Club Brugge kampioen en ook in Europa heeft hij zich weer getoond", klinkt het in een uitgebreid gesprek met Het Nieuwsblad.

Arokodare op twee

Als actieve speler kan Alderweireld voorlopig nog niet stemmen, dat wordt pas na zijn actieve carrière het geval. Maar hij zou Vanaken wel altijd bovenaan zijn top drie hebben geplaatst. Daarnaast zou hij ook punten geven aan Arokodare, de huidige Gouden Stier. "Een jaar geleden dacht niemand aan hem, maar hij is enorm balvast en dreigend geworden en hij scoort vlot. Hij is ook een heel goed persoon, wat ik ook belangrijk vind", aldus Alderweireld. Om zijn top 3 compleet te maken, laat hij de naam van Cameron Puertas (ex-Union) vallen.

Vanaken verdient de Gouden Schoen dit jaar het meest ...

Meest recent

Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

8
8
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

14
14
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

80
80
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

204
204
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

97
97
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

74
74
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

298
298
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

351
351
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

92
92
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

55
55
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

215
215
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

419
419
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

232
232
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

394
394
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

198
198
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

145
145
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

231
231
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

401
401
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

149
149
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

619
619
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

232
232
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

191
191
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

185
185
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

390
390
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

443
443

Meer sportnieuws