Alderweireld duidt Gouden Schoen aan: "Ik zet hem op één"

3602
Alderweireld duidt Gouden Schoen aan:

Aanstaande dinsdag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie Toby Alderweireld opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. De publiekslieveling van Antwerp FC zal de prijs in ieder geval voor geen tweede keer winnen. Hij meent echter te weten wie wel met de trofee aan de haal zal gaan.

De belangrijkste individuele trofee in het Belgische clubvoetbal wordt traditioneel uitgereikt op basis van de verdiensten in één kalenderjaar. En dat heeft uiteraard een grote invloed op de resultaten. Spelers die na de eerste stemronde naar buitenland trokken of die maandenlang buiten strijd stonden hebben bijgevolg slechts een erg geringe winstkans.

Ook jongens wiens ploeg tijdens één van de twee stemrondes minder gepresteerd heeft, staan er niet goed voor. Kévin Denkey bijvoorbeeld, werd vorig seizoen topschutter. Maar in de voorbije maanden presteerde zijn Cercle Brugge ondermaats. Omgekeerd verhaal bij Tolu Arokodare. De topscorer van KRC Genk gaat in de eerste stemronde nauwelijks gescoord hebben.

LEES OOK: Ruben Van Gucht gaat diep door het stof: Verbijsterende exit

Derde voor Vanaken

Desondanks blijven er nog voldoende kandidaten over, daarbij wordt vooral richting titelverdediger Club Brugge gekeken. Blauw-Zwart heeft dan ook een uitstekend 2024 achter de rug en komt zelfs in aanmerking voor meerdere prijzen op het gala van de Gouden Schoen. De grote favoriet voor de hoofdprijs is evenwel aanvoerder en draaischijf Hans Vanaken.

Ook volgens Alderweireld gaat hij straks met zijn derde Gouden Schoen aan de haal. "Hans is wel de favoriet ja. Net als ik is hij een speler die heel constant presteert en op wie je altijd kan rekenen. Hij was bepalend in de play-offs, werd met Club Brugge kampioen en ook in Europa heeft hij zich weer getoond", klinkt het in een uitgebreid gesprek met Het Nieuwsblad.

Arokodare op twee

Als actieve speler kan Alderweireld voorlopig nog niet stemmen, dat wordt pas na zijn actieve carrière het geval. Maar hij zou Vanaken wel altijd bovenaan zijn top drie hebben geplaatst. Daarnaast zou hij ook punten geven aan Arokodare, de huidige Gouden Stier. "Een jaar geleden dacht niemand aan hem, maar hij is enorm balvast en dreigend geworden en hij scoort vlot. Hij is ook een heel goed persoon, wat ik ook belangrijk vind", aldus Alderweireld. Om zijn top 3 compleet te maken, laat hij de naam van Cameron Puertas (ex-Union) vallen.

Vanaken verdient de Gouden Schoen dit jaar het meest ...

Meest recent

Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

2
2
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

7
7
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

6
6
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

50
50
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

2
2
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

20
20
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

136
136
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

41
41
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

93
93
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

46
46
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

45
45
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

213
213
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

113
113
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

314
314
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

20
20
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

494
494
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

261
261
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

359
359
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

373
373
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

453
453
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

592
592
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

490
490
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

477
477
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

75
75
Kylian Mbappé briest op verhit Ballon d’Or-debat

Kylian Mbappé heeft er een sterk jaar opzitten bij Real Madrid én Frankrijk. Op het WK ...

77
77

Meer sportnieuws