Alderweireld duidt Gouden Schoen aan: "Ik zet hem op één"

door
Alderweireld duidt Gouden Schoen aan:

Aanstaande dinsdag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie Toby Alderweireld opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. De publiekslieveling van Antwerp FC zal de prijs in ieder geval voor geen tweede keer winnen. Hij meent echter te weten wie wel met de trofee aan de haal zal gaan.

De belangrijkste individuele trofee in het Belgische clubvoetbal wordt traditioneel uitgereikt op basis van de verdiensten in één kalenderjaar. En dat heeft uiteraard een grote invloed op de resultaten. Spelers die na de eerste stemronde naar buitenland trokken of die maandenlang buiten strijd stonden hebben bijgevolg slechts een erg geringe winstkans.

Ook jongens wiens ploeg tijdens één van de twee stemrondes minder gepresteerd heeft, staan er niet goed voor. Kévin Denkey bijvoorbeeld, werd vorig seizoen topschutter. Maar in de voorbije maanden presteerde zijn Cercle Brugge ondermaats. Omgekeerd verhaal bij Tolu Arokodare. De topscorer van KRC Genk gaat in de eerste stemronde nauwelijks gescoord hebben.

LEES OOK: Alderweireld is keihard voor oude club

Derde voor Vanaken

Desondanks blijven er nog voldoende kandidaten over, daarbij wordt vooral richting titelverdediger Club Brugge gekeken. Blauw-Zwart heeft dan ook een uitstekend 2024 achter de rug en komt zelfs in aanmerking voor meerdere prijzen op het gala van de Gouden Schoen. De grote favoriet voor de hoofdprijs is evenwel aanvoerder en draaischijf Hans Vanaken.

Ook volgens Alderweireld gaat hij straks met zijn derde Gouden Schoen aan de haal. "Hans is wel de favoriet ja. Net als ik is hij een speler die heel constant presteert en op wie je altijd kan rekenen. Hij was bepalend in de play-offs, werd met Club Brugge kampioen en ook in Europa heeft hij zich weer getoond", klinkt het in een uitgebreid gesprek met Het Nieuwsblad.

Arokodare op twee

Als actieve speler kan Alderweireld voorlopig nog niet stemmen, dat wordt pas na zijn actieve carrière het geval. Maar hij zou Vanaken wel altijd bovenaan zijn top drie hebben geplaatst. Daarnaast zou hij ook punten geven aan Arokodare, de huidige Gouden Stier. "Een jaar geleden dacht niemand aan hem, maar hij is enorm balvast en dreigend geworden en hij scoort vlot. Hij is ook een heel goed persoon, wat ik ook belangrijk vind", aldus Alderweireld. Om zijn top 3 compleet te maken, laat hij de naam van Cameron Puertas (ex-Union) vallen.

Vanaken verdient de Gouden Schoen dit jaar het meest ...

Meest recent

"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

86
86
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

131
131
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

84
84
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

122
122
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

164
164
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

63
63
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

19
19
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

66
66
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

60
60
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

99
99
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

145
145
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

148
148
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

142
142
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

82
82
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

99
99
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

386
386
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

103
103
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

63
63
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

210
210
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

237
237
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

320
320
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

168
168
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

214
214
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

461
461

Meer sportnieuws