Alderweireld duidt Gouden Schoen aan: "Ik zet hem op één"

door
Alderweireld duidt Gouden Schoen aan:

Aanstaande dinsdag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie Toby Alderweireld opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. De publiekslieveling van Antwerp FC zal de prijs in ieder geval voor geen tweede keer winnen. Hij meent echter te weten wie wel met de trofee aan de haal zal gaan.

De belangrijkste individuele trofee in het Belgische clubvoetbal wordt traditioneel uitgereikt op basis van de verdiensten in één kalenderjaar. En dat heeft uiteraard een grote invloed op de resultaten. Spelers die na de eerste stemronde naar buitenland trokken of die maandenlang buiten strijd stonden hebben bijgevolg slechts een erg geringe winstkans.

Ook jongens wiens ploeg tijdens één van de twee stemrondes minder gepresteerd heeft, staan er niet goed voor. Kévin Denkey bijvoorbeeld, werd vorig seizoen topschutter. Maar in de voorbije maanden presteerde zijn Cercle Brugge ondermaats. Omgekeerd verhaal bij Tolu Arokodare. De topscorer van KRC Genk gaat in de eerste stemronde nauwelijks gescoord hebben.

LEES OOK: Alderweireld tipt op verrassing in WK-selectie Duivels

Derde voor Vanaken

Desondanks blijven er nog voldoende kandidaten over, daarbij wordt vooral richting titelverdediger Club Brugge gekeken. Blauw-Zwart heeft dan ook een uitstekend 2024 achter de rug en komt zelfs in aanmerking voor meerdere prijzen op het gala van de Gouden Schoen. De grote favoriet voor de hoofdprijs is evenwel aanvoerder en draaischijf Hans Vanaken.

Ook volgens Alderweireld gaat hij straks met zijn derde Gouden Schoen aan de haal. "Hans is wel de favoriet ja. Net als ik is hij een speler die heel constant presteert en op wie je altijd kan rekenen. Hij was bepalend in de play-offs, werd met Club Brugge kampioen en ook in Europa heeft hij zich weer getoond", klinkt het in een uitgebreid gesprek met Het Nieuwsblad.

Arokodare op twee

Als actieve speler kan Alderweireld voorlopig nog niet stemmen, dat wordt pas na zijn actieve carrière het geval. Maar hij zou Vanaken wel altijd bovenaan zijn top drie hebben geplaatst. Daarnaast zou hij ook punten geven aan Arokodare, de huidige Gouden Stier. "Een jaar geleden dacht niemand aan hem, maar hij is enorm balvast en dreigend geworden en hij scoort vlot. Hij is ook een heel goed persoon, wat ik ook belangrijk vind", aldus Alderweireld. Om zijn top 3 compleet te maken, laat hij de naam van Cameron Puertas (ex-Union) vallen.

Vanaken verdient de Gouden Schoen dit jaar het meest ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

10
10
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

27
27
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

17
17
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

101
101
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

115
115
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

181
181
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

250
250
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

283
283
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

160
160
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

365
365
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

820
820
'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

FC Barcelona slikte donderdagavond een optater van formaat. In de heenmatch van de halve finales in ...

91
91
‘Schreuder schokt Anderlecht: hallucinant miljoenenloon’

Anderlecht staat met de rug tegen de muur in zijn trainerszoektocht. Nu de shortlist slinkt, duikt ...

784
784
Genk plots in top zes: Hayen ziet drastische metamorfose

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

193
193
Rigaux onthult: superaanwinst op agenda Club Brugge

Club Brugge maakt zich stilaan op voor de hervatting van de Champions League en mikt in eigen land ...

527
527
'Anderlecht hakt knoop door: nieuwe trainer voor de deur'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdagavond tot ieders verbazing voor de finale van die Croky Cup. ...

647
647
Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

75
75
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

171
171
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

172
172
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

63
63
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

158
158
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

90
90
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

180
180
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

81
81
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

153
153

Meer sportnieuws