20 miljoen topdeal Antwerp FC crasht compleet

1211 stemmen
20 miljoen topdeal Antwerp FC crasht compleet

Antwerp FC had gehoopt op een gouden transfer met Michel-Ange Balikwisha, die in 2021 voor een recordbedrag van 6 miljoen euro werd binnengehaald. Twee jaar geleden was SC Freiburg nog bereid om tot 20 miljoen te betalen, maar een gebrek aan constante prestaties en blessures deden zijn marktwaarde kelderen. Clubs als Celtic en Rennes haakten afgelopen zomer af, en zijn waarde daalde ondertussen met 36% naar 7 miljoen euro. Antwerp blijft hopen op een verkoop, maar de droomdeal lijkt definitief in rook op te gaan.

LEES OOK: 'Antwerp niet uitgeshopt: twee versterkingen in pijplijn'

Antwerp wilde dikke winst maken met prestigetransfer

In de zomer van 2021 was Michel-Ange Balikwisha de inzet van een prestigestrijd tussen Club Brugge en Antwerp FC.

De toenmalige aanvaller van Standard werd de speelbal tussen beide topclubs, en op die manier schoot Balikwisha’s transferprijs kunstmatig omhoog naar een bedrag van maar liefst 6 miljoen euro. Standard pushte Balikwisha naar Brugge omdat Club meer transfergeld bood dan Antwerp.

Aan de andere kant bood Antwerp de aanvaller een hoger salaris, naar verluidt 800.000 duizend euro bruto per jaar vergeleken met 550.000 euro per jaar bij Club Brugge, en op de Bosuil zag hij ook meer speelkansen.

Paul Gheysens brak het clubrecord met een transfersom van 6 miljoen euro te betalen, waarmee hij de prestigestrijd met Bart Verhaeghe won. En natuurlijk met het doel om dikke winst te maken met een mogelijke toekomstige topverkoop van Balikwisha.

De klasse druipt eraf maar Balikwisha voldoet niet helemaal

Iedereen die de Jupiler Pro League van nabij volgt, is het roerend eens: Michel-Ange Balikwisha beschikt over buitensporig veel talent. Alleen komt het er niet altijd uit.

De ondertussen 23-jarige aanvaller pakt soms uit met de meest indrukwekkende acties en passes, die hij daarna afwisselt met onnodig balverlies of verkeerde keuzes.

Balikwisha toont regelmatig vlagen van zijn grote kunnen. Meestal zet hij zijn goede vorm voort in een reeks van meerdere wedstrijden, maar daarna is het steeds terug naar af.

“Bij Balikwisha druipt af en toe de klasse eraf”, zei Filip Joos in een interview met De Zondag. “Maar hij kent nog te veel momenten in een wedstrijd dat hij niet echt aanwezig is.”

Balikwisha heeft de hoge verwachtingen op de Bosuil nog niet helemaal ingelost, zeker niet als je de recordprijs van bijna zes miljoen euro in overweging neemt - de eerste echte prestigetransfer van het ‘nieuwe Antwerp’.

Freiburg wilde 20 miljoen betalen twee jaar geleden

“Als hij een constante vindt in zijn prestaties, dan overstijgt hij het niveau van de Jupiler Pro League”, stelde Het Laatste Nieuws. Ex-bondscoach Domenico Tedesco noemde zelfs spontaan zijn naam voor de aanvallende flankposities bij de Rode Duivels.

De plichtsbewuste aanvaller haalt nooit zijn neus op om vuile meters te maken, uitzonderlijk voor een speler op zijn positie. Stakke Van den Buijs voorspelde eerder al dat Antwerp FC hem zou kunnen verkopen voor het dubbele van de aankoopprijs.

Ook Anders Nielsen, voormalig assistent-coach bij Antwerp, is ervan overtuigd dat Antwerp hem uiteindelijk met een stevige winst zal verkopen en dat hij een mooie cent zal opbrengen.

In de wintermercato van 2023 schreef BILD dat SC Freiburg bereid was om tussen de 15 en 20 miljoen euro neer te tellen voor de getalenteerde aanvaller.

Het profiel van Balikwisha, die bekendstaat om zijn gedisciplineerde speelstijl en bereidheid om als aanvaller defensief werk te verrichten, leek zeer in trek in de Bundesliga. In augustus 2023 toonde ook VfB Stuttgart interesse in de jonge speler.

Marktwaarde crasht: -36%

Antwerp FC was in de vorige zomermercato van plan om Michel-Ange Balikwisha te verkopen bij een goed, maar een spierscheur begin augustus gooide roet in het eten.

Ook het loopwonder zelf wilde vertrekken. “Tja, Balikwisha zat met een blessure, waardoor we wisten dat het moeilijk werd”, blikte Sven Jaecques terug bij Gazet van Antwerpen.

“Twee clubs (Celtic en Rennes, red.) zijn blijven onderhandelen om hem eventueel nog binnen te halen, maar intussen weten we dat zulke clubs toch eerder op januari zullen focussen. Hij moet nu zo snel en fit mogelijk terugkeren en dan zien we wel wat er gebeurt.”

Ook in januari is Antwerp bereid om Balikwisha te laten gaan, maar vandaag heerst er geen interesse in de 23-jarige. Door blessures daalde zijn marktwaarde in het laatste jaar volgens Transfermarkt met 36% van 11 miljoen euro naar 7 miljoen.

Zal Antwerp Balikwisha ooit nog voor 20 miljoen kunnen verkopen?

Meest recent

Leko klopt op tafel bij Club Brugge: "We zijn niet klaar"

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

10
10
'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

261
261
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

76
76
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

65
65
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

44
44
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

20
20
Hoge verwachtingen van Antwerp-coach: "Hij overtuigde ons"

Bij Antwerp moesten ze zeer lang wachten op hun nieuwe trainer, want eerst moest de overname van de ...

125
125
'Transfersaga Vinicius Jr kent eindelijk ontknoping'

Real Madrid sloot vorig seizoen opnieuw af zonder trofee en dat zorgde voor een heuse revolutie in ...

79
79
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

58
58
'Standard hakt keiharde knopen door over jonge talenten'

In het recente verleden rivaliseerde de jeugdopleiding van Standard nog met die van Anderlecht en ...

107
107
KV Mechelen stuurt opnieuw twee talenten naar Helmond

KV Mechelen beleeft tot dusver een vrij rustige transferzomer. Het zag met Halhal en Servais wel ...

36
36
Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, Real haalt stevig uit'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

217
217
Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Lionel Messi (38) kende een ongelooflijk WK met Argentinië, maar in de finale bleek Spanje toch ...

51
51
Zulte Waregem broedt op groots JPL-plan dit seizoen

Zulte Waregem vocht afgelopen seizoen tegen de degradatie in de Jupiler Pro League en dat wil de ...

338
338
Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Jean Marie Pfaff blijft een icoon van het Belgische voetbal en ziet met trots hoe SK Beveren opnieuw ...

221
221
Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Vorig seizoen zaten ze bij Club Brugge toch een beetje met een keepersprobleem. Simon Mignolet en ...

226
226
'Real gruwelt na zeer straffe wending rond Rodri'

Real Madrid was deze zomer al zeer druk in de weer op de transfermarkt en lijkt van plan om in de ...

227
227
Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

237
237
Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

324
324
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

557
557
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

90
90
Llansana spreekt ambitieuze taal voor PAOK Saloniki

Bij RSC Anderlecht staat hen een zeer zware taak te wachten met de uitmatch tegen PAOK Saloniki. ...

268
268
AA Gent kraait victorie: "Buffalo's beste optie voor mij"

AA Gent beseft dat het van moeten is vanavond. De Buffalo's moeten aan de bak in Zweden tegen ...

270
270
FIFA komt met officieel statement over toekomst Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino staat onder zware druk, nadat hij het plan had om de ...

318
318

Meer sportnieuws