'Amuzu verlaat Anderlecht: soldenprijs voor twee clubs'

door
'Amuzu verlaat Anderlecht: soldenprijs voor twee clubs'

Olivier Renard blijft maar transfers afronden. Het is stilaan een duiventil aan het worden in het Lotto Park. Francis Amuzu is de volgende transfer die gaat plaatsvinden. Hij trekt voor een soldenprijs naar het buitenland, dat staat vast.

Maximaal 2 miljoen euro

Sasha Tavolieri weet dat Amuzu naar Gremio of Napoli zal verkassen. In Brazilië kan de flankaanvaller voor twee jaar tekenen en er jaarlijks 1,7 miljoen euro netto gaan verdienen. Gremio zou 1,2 miljoen euro willen betalen aan Anderlecht.

Maar Napoli is ook concreet. Amuzu zou er voor drie jaar kunnen tekenen aan dezelfde voorwaarden als bij Gremio. Bovendien probeert Romelu Lukaku hem te overtuigen om voor de Italiaanse topclub te kiezen. Zij zouden 1,5 à 2 miljoen euro willen betalen.

Jaar optie bij Amuzu

Amuzu heeft een aflopend contract, maar Anderlecht heeft wel een optie om dat contract (mits loonsverhoging) nog een jaar open te breken. Een transferprijs van 1,2 à 2 miljoen euro zou echter toch spotgoedkoop zijn, zeker in januari. Eerder werd Anders Dreyer met 5 miljoen euro voor een best goedkope som van de hand gedaan. 

Olivier Renard kan zich voorlopig dus nog niet bewijzen als 'grote verkoper'. Amuzu en Dreyer zouden zo onder de marktwaarde verkocht worden. RSCA zoekt duidelijk naar geld om andere transfers af te ronden. Alleen is maar de vraag of Anderlecht beter voor de dag gaat komen in aanvallend opzicht. 

David Hubert verliest Dreyer en Amuzu, en kreeg voorlopig aanvallend enkel César Huerta bij. RSCA zal dus aanvallend nog iets moeten halen, anders komt het daar verzwakt uit de mercato. Onze redactie kondigde vele weken geleden al aan dat er héél veel transfers zullen afgerond worden in 2025. Die informatie lijkt dus nu al werkelijkheid te worden.

Anderlecht rondde voorlopig al 12 transacties (in- en uitgaand) af. Zeven bij de eerste ploeg, vijf bij RSCA Futures. En het einde is nog niet in zicht. Opvallend.

JOUW MENING TELT:
Laat Renard Amuzu te goedkoop gaan?

Meest recent

'Genk vreest vervelende clausule: exit steunpilaar dreigt'

Bij KRC Genk staat de voorbereiding op het komende seizoen alweer voor de deur. Aanstaande vrijdag ...

2
2
'Toptarget maakt zwaar offer voor droomtransfer Barça'

FC Barcelona was afgelopen seizoen de oppermachtige ploeg in Spanje en wil die suprematie in de ...

21
21
'Keepersdilemma bij Anderlecht: drie opties op tafel'

Bij de vernieuwing van de omkadering van de eerste ploeg, pakte RSC Anderlecht ook uit met de ...

106
106
'Miljoenenstrijd barst los: Tottenham klopt aan bij Club'

Voorlopig beleefde Club Brugge KV een redelijk rustige zomermercato, maar daar komt ongetwijfeld nog ...

233
233
'Exit Simons: Westerlo heeft opvolger helemaal beet'

Bij Westerlo blijft het zeer onrustig. Nadat ze vorig seizoen drie trainers versleten, kenden ze ...

167
167
Club wrijft zich in handen: Tresoldi van goudwaarde op EK

Bij Club Brugge richten ze dezer dagen opvallend vaak hun vizier op de Duitse tweede klasse. Met ...

284
284
PSG maakt na CL ook op WK voor clubs fors statement

Een tweetal weken geleden schreef Paris Saint-Germain nog de Champions League op haar palmares. Het ...

72
72
'Anderlecht mag aanwinst definitief van lijstje schrappen'

Er zal deze zomer nog maar eens zeer veel bewegen bij Anderlecht. De vele verschuivingen in de ...

117
117
Kompany is nu al enthousiast: "Wordt een speciale match"

Voor Bayern München is het WK voor clubs begonnen met een spectaculaire zege. De troepen van ...

83
83
'Anderlecht heeft beet: target heeft laatste match gespeeld'

Het zijn drukke tijden voor Olivier Renard. De sportief directeur zal deze zomer heel wat ...

795
795
Nieuwe Denkey? Cercle-spits schittert op prestigieus toernooi

Cercle Brugge blikt terug op een lastig seizoen, waarin het uiteindelijk maar op het nippertje ...

128
128
'Geraerts neemt meteen oude bekende mee naar nieuwe club'

De voorbije weken werd er hard getrokken aan de mouw van Karel Geraerts, die klaar was om weer aan ...

168
168
'Blunder Belgische topclubs: transfer van 40 miljoen'

De Belgische topploegen hebben de afgelopen jaren toch een aantal pareltjes laten schieten. Zo zijn ...

373
373
Zit het écht fout bij de jeugd van Anderlecht?

We lazen vandaag in La Dernière Heure dat RSC Anderlecht meer mentaliteit moet tonen in de ...

458
458
'Knapste voetbalster' ter wereld laat Instagram ontploffen

Het vrouwenvoetbal zit de afgelopen jaren flink in de lift. Het niveau wordt hoger en er zijn meer ...

238
238
Bayern wint met dubbele cijfers, Müller schrijft geschiedens

Op het WK voor clubs stond vanavond de tweede match op het programma. Het Bayern München van ...

259
259
Nmecha bezorgt Anderlecht dubbele transferdomper

Bij RSC Anderlcecht gaat er heel veel gebeuren. De Brusselaars gaan wellicht een aantal topspelers ...

397
397
Antwerp-fans duidelijk: "Haal hem als nieuwe coach"

Royal Antwerp FC is allerminst klaar voor de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club heeft na ...

1030
1030
"Hij wil liefst weg" - extra vertrekker bij Anderlecht

Binnen een week wordt bij RSC Anderlecht de voorbereiding op het komende seizoen ingezet. Maar de ...

543
543
'Barça heeft buik vol: spraakmakende transfer Ter Stegen'

Marc-André Ter Stegen was jarenlang de vaste nummer één bij FC Barcelona. Maar ...

161
161
Club strikt ruwe diamant: kenners verrast na transfer

Club Brugge hield het tot dusver behoorlijk rustig op de zomerse transfermarkt. Al haalde de ...

1549
1549
'Afscheid met prijs: Son maakt verrassende transfer'

Tottenham Hotspur FC won afgelopen seizoen de Europa League en pakte zo zijn eerste prijs in ...

321
321
KVM lanceert transferoffensief: "Vier à vijf aanwinsten nabij"

Verschillende ploegen uit de Jupiler Pro League beginnen komende week al aan de voorbereiding op het ...

645
645
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Tzolis'

De landstitel zat er uiteindelijk niet in, voorts heeft Club Brugge een sterk seizoen achter de ...

1012
1012
Sensationele wending: Marc Brys nieuwe coach Ronaldo?

Marc Brys werkte de voorbije jaren in helse omstandigheden als bondscoach van Kameroen. Maar ...

190
190

Meer sportnieuws