'Straffe transferdeal Xavi Simons is een feit'

108 stemmen
'Straffe transferdeal Xavi Simons is een feit'

Eén van de spelers rond wie er in de voorbije mercato's vaak veel te doen was, was Xavi Simons. Het 21-jarige Nederlandse toptalent was immers gegeerd door heel wat grootmachten, maar zijn transfersituatie was telkens ingewikkeld.

Dat had in grote mate te maken met het feit dat Simons nog altijd onder contract ligt bij Paris Saint-Germain, dat hem het voorbije anderhalf jaar verhuurde aan RB Leipzig. Daardoor moesten geïnteresseerde partijen telkens met beide clubs een akkoord zien te vinden.

LEES OOK: 'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

RB Leipzig haalt Simons definitief binnen

Maar nu is er een verrassende wending in de maak rond de aanvaller. BILD komt immers met het nieuws dat Simons nog deze winter definitief de overstap naar Leipzig zal maken. Dat wordt intussen ook bevestigd in verschillende andere Duitse en Franse media.

Leipzig zou zeer diep in de buidel tasten om Simons definitief binnen te halen. Ze zouden een transfersom van maar liefst 50 miljoen euro op tafel leggen en met bonussen zou de deal zelfs kunnen oplopen tot 80 miljoen. Daarmee troeven ze Manchester City, Manchester United en Liverpool af.

50 miljoen plus 30 miljoen bonussen

Simons zou een contract gaan tekenen tot 2027 en dus nog wat langer ploegmaat blijven van Maarten Vandevoordt, Arthur Vermeeren en Loïs Openda. Sinds zijn komst in Leipzig was Simons al goed voor vijftien goals en negentien assists in 60 wedstrijden.

Daarvoor had het jeugdproduct van FC Barcelona ook al indruk gemaakt bij PSV, waardoor PSG hem na amper één seizoen al terughaalde. Maar Simons zal dus niet meer in Parijs aantreden, nadat hij er als tiener wel een handvol wedstrijden in de hoofdmacht speelde.

Goede keuze van Xavi Simons om bij Leipzig te blijven?

Meest recent

Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

20
20
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

40
40
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

32
32
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

195
195
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

255
255
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

287
287
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

200
200
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

340
340
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

558
558
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

422
422
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

37
37
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

251
251
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

724
724
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

69
69
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

303
303
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

381
381
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

260
260
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

228
228
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

266
266
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

657
657
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

122
122
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

295
295
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

345
345
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

384
384
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

624
624

Meer sportnieuws