'Straffe transferdeal Xavi Simons is een feit'

door
'Straffe transferdeal Xavi Simons is een feit'

Eén van de spelers rond wie er in de voorbije mercato's vaak veel te doen was, was Xavi Simons. Het 21-jarige Nederlandse toptalent was immers gegeerd door heel wat grootmachten, maar zijn transfersituatie was telkens ingewikkeld.

Dat had in grote mate te maken met het feit dat Simons nog altijd onder contract ligt bij Paris Saint-Germain, dat hem het voorbije anderhalf jaar verhuurde aan RB Leipzig. Daardoor moesten geïnteresseerde partijen telkens met beide clubs een akkoord zien te vinden.

LEES OOK: Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

RB Leipzig haalt Simons definitief binnen

Maar nu is er een verrassende wending in de maak rond de aanvaller. BILD komt immers met het nieuws dat Simons nog deze winter definitief de overstap naar Leipzig zal maken. Dat wordt intussen ook bevestigd in verschillende andere Duitse en Franse media.

Leipzig zou zeer diep in de buidel tasten om Simons definitief binnen te halen. Ze zouden een transfersom van maar liefst 50 miljoen euro op tafel leggen en met bonussen zou de deal zelfs kunnen oplopen tot 80 miljoen. Daarmee troeven ze Manchester City, Manchester United en Liverpool af.

50 miljoen plus 30 miljoen bonussen

Simons zou een contract gaan tekenen tot 2027 en dus nog wat langer ploegmaat blijven van Maarten Vandevoordt, Arthur Vermeeren en Loïs Openda. Sinds zijn komst in Leipzig was Simons al goed voor vijftien goals en negentien assists in 60 wedstrijden.

Daarvoor had het jeugdproduct van FC Barcelona ook al indruk gemaakt bij PSV, waardoor PSG hem na amper één seizoen al terughaalde. Maar Simons zal dus niet meer in Parijs aantreden, nadat hij er als tiener wel een handvol wedstrijden in de hoofdmacht speelde.

Goede keuze van Xavi Simons om bij Leipzig te blijven?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

68
68
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

213
213
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

137
137
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

159
159
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

252
252
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

79
79
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

617
617
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

309
309
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

204
204
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

317
317
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

222
222
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

385
385
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

363
363
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

491
491
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

223
223
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

107
107
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

428
428
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

390
390
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

297
297
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

226
226
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

309
309
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

169
169

Meer sportnieuws