Missie Manchester: Hayen maakt selectie voor City bekend

552
Missie Manchester: Hayen maakt selectie voor City bekend

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een loodzware opdracht in de Champions League. Woensdagavond wordt namelijk de League Phase afgesloten met een bezoek aan Manchester City. Coach Nicky Hayen maakte daags voordien alvast zijn selectie bekend.

De Bruggelingen hebben tot dusver een meer dan aardige eerste campagne in de vernieuwde UCL achter de rug. Na 7 speeldagen staan ze met een puntentotaal van 11 stuks te pronken in de League Phase. Op voorhand werd verwacht dat dit ruimschoots voldoende zou zijn om de volgende fase te halen. Maar dat blijkt mogelijk toch niet het geval.

LEES OOK: Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

City móét winnen

Om door te stoten moet Club zich verzekeren van een plek in de top 24. Maar afhankelijk van de resultaten in de andere matchen kan Blauw-Zwart ondanks 11 punten alsnog uit die top 24 vallen. Indien het iets raapt in het Etihad Stadium, is de Belgische kampioen echter altijd zeker van de kwalificatie.

De nood aan een goed resultaat is echter nog veel groter bij de tegenstander. Na de pijnlijke nederlaag van vorige week op PSG, móét City zelf immers winnen om een dramatische uitschakeling te voorkomen. En hoewel de ploeg van Pep Guardiola in de voorbije maanden allesbehalve ongenaakbaar bleek, blijft het dus een bijzonder zware opdracht voor Club.

Vanaken én Spileers

Om die opdracht tot een goed einde te brengen, zal Blauw-Zwart op zijn best moeten zijn. Het was dan ook uitkijken naar de bekendmaking van de selectie. Vooral dan naar de aanwezigheid van Hans Vanaken. De Brugse draaischijf moest afgelopen weekend forfait geven wegens ziekte.

Club kan echter op zijn beide oren slapen, Vanaken maakt wel degelijk deel uit van de 23-koppige wedstrijdselectie. Daarnaast kan Hayen rekenen op een volledig fitte spelersgroep. Ook Jorne Spileers, afgelopen weekend niet in de kern tegen KV Kortrijk en gelinkt aan een vertrek, stapt dinsdag mee op het vliegtuig naar Manchester.

Club stoot door in de Champions League ...

Meest recent

Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

88
88
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

18
18
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

9
9
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

52
52
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

21
21
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

98
98
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

180
180
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

362
362
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

214
214
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

227
227
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

54
54
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

283
283
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

132
132
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

42
42
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

30
30
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

44
44
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

37
37
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

114
114
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

101
101
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

59
59
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

38
38
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

27
27
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

38
38
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

132
132

Meer sportnieuws