Missie Manchester: Hayen maakt selectie voor City bekend

552 stemmen
Missie Manchester: Hayen maakt selectie voor City bekend

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een loodzware opdracht in de Champions League. Woensdagavond wordt namelijk de League Phase afgesloten met een bezoek aan Manchester City. Coach Nicky Hayen maakte daags voordien alvast zijn selectie bekend.

De Bruggelingen hebben tot dusver een meer dan aardige eerste campagne in de vernieuwde UCL achter de rug. Na 7 speeldagen staan ze met een puntentotaal van 11 stuks te pronken in de League Phase. Op voorhand werd verwacht dat dit ruimschoots voldoende zou zijn om de volgende fase te halen. Maar dat blijkt mogelijk toch niet het geval.

LEES OOK: 'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

City móét winnen

Om door te stoten moet Club zich verzekeren van een plek in de top 24. Maar afhankelijk van de resultaten in de andere matchen kan Blauw-Zwart ondanks 11 punten alsnog uit die top 24 vallen. Indien het iets raapt in het Etihad Stadium, is de Belgische kampioen echter altijd zeker van de kwalificatie.

De nood aan een goed resultaat is echter nog veel groter bij de tegenstander. Na de pijnlijke nederlaag van vorige week op PSG, móét City zelf immers winnen om een dramatische uitschakeling te voorkomen. En hoewel de ploeg van Pep Guardiola in de voorbije maanden allesbehalve ongenaakbaar bleek, blijft het dus een bijzonder zware opdracht voor Club.

Vanaken én Spileers

Om die opdracht tot een goed einde te brengen, zal Blauw-Zwart op zijn best moeten zijn. Het was dan ook uitkijken naar de bekendmaking van de selectie. Vooral dan naar de aanwezigheid van Hans Vanaken. De Brugse draaischijf moest afgelopen weekend forfait geven wegens ziekte.

Club kan echter op zijn beide oren slapen, Vanaken maakt wel degelijk deel uit van de 23-koppige wedstrijdselectie. Daarnaast kan Hayen rekenen op een volledig fitte spelersgroep. Ook Jorne Spileers, afgelopen weekend niet in de kern tegen KV Kortrijk en gelinkt aan een vertrek, stapt dinsdag mee op het vliegtuig naar Manchester.

Club stoot door in de Champions League ...

Meest recent

Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

6
6
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

52
52
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

58
58
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

12
12
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

17
17
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

83
83
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

161
161
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

44
44
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

149
149
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

31
31
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

158
158
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

255
255
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

97
97
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

385
385
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

528
528
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

142
142
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

216
216
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

290
290
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

162
162
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

287
287
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

559
559
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

158
158
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

167
167
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

162
162
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

164
164

Meer sportnieuws