Missie Manchester: Hayen maakt selectie voor City bekend

552 stemmen
Missie Manchester: Hayen maakt selectie voor City bekend

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een loodzware opdracht in de Champions League. Woensdagavond wordt namelijk de League Phase afgesloten met een bezoek aan Manchester City. Coach Nicky Hayen maakte daags voordien alvast zijn selectie bekend.

De Bruggelingen hebben tot dusver een meer dan aardige eerste campagne in de vernieuwde UCL achter de rug. Na 7 speeldagen staan ze met een puntentotaal van 11 stuks te pronken in de League Phase. Op voorhand werd verwacht dat dit ruimschoots voldoende zou zijn om de volgende fase te halen. Maar dat blijkt mogelijk toch niet het geval.

LEES OOK: Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

City móét winnen

Om door te stoten moet Club zich verzekeren van een plek in de top 24. Maar afhankelijk van de resultaten in de andere matchen kan Blauw-Zwart ondanks 11 punten alsnog uit die top 24 vallen. Indien het iets raapt in het Etihad Stadium, is de Belgische kampioen echter altijd zeker van de kwalificatie.

De nood aan een goed resultaat is echter nog veel groter bij de tegenstander. Na de pijnlijke nederlaag van vorige week op PSG, móét City zelf immers winnen om een dramatische uitschakeling te voorkomen. En hoewel de ploeg van Pep Guardiola in de voorbije maanden allesbehalve ongenaakbaar bleek, blijft het dus een bijzonder zware opdracht voor Club.

Vanaken én Spileers

Om die opdracht tot een goed einde te brengen, zal Blauw-Zwart op zijn best moeten zijn. Het was dan ook uitkijken naar de bekendmaking van de selectie. Vooral dan naar de aanwezigheid van Hans Vanaken. De Brugse draaischijf moest afgelopen weekend forfait geven wegens ziekte.

Club kan echter op zijn beide oren slapen, Vanaken maakt wel degelijk deel uit van de 23-koppige wedstrijdselectie. Daarnaast kan Hayen rekenen op een volledig fitte spelersgroep. Ook Jorne Spileers, afgelopen weekend niet in de kern tegen KV Kortrijk en gelinkt aan een vertrek, stapt dinsdag mee op het vliegtuig naar Manchester.

Club stoot door in de Champions League ...

Meest recent

Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

12
12
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

118
118
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

146
146
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

149
149
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

87
87
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

314
314
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

306
306
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

307
307
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

643
643
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

170
170
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

183
183
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

356
356
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1617
1617
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

156
156
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

174
174
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

140
140
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

85
85
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

48
48
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

213
213
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

299
299
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

28
28
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

218
218
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

317
317
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

249
249

Meer sportnieuws