'Renard slaat wéér toe: zesde winteraanwinst Anderlecht'

2033 stemmen
'Renard slaat wéér toe: zesde winteraanwinst Anderlecht'

RSC Anderlecht beleefde al een productieve wintermercato tot dusver. Maar sportief directeur Olivier Renard zou nog niet klaar zijn met zijn huiswerk. Zo lijkt Paars-Wit eerstdaags ook zijn zesde aanwinst van de winterse transferperiode voor te stellen.

Zoals verwacht beleefde Renard een drukke eerste mercato aan het roer bij de Belgische recordkampioen. Aan uitgaande zijde bouwde Renard de Deense kolonie verder af. Zo vertrokken Mathias 'Zanka' Jørgensen en Anders Dreyer om hun Amerikaanse droom te gaan nastreven. Ishaq Abdulrazak werd dan weer verpatst aan IFK Värnamo.

Aan inkomende kant vond Renard dan weer een buitenkansje bij de Mexicaanse flankaanvaller César Huerta. Daarnaast voorzag hij het centrum van de defensie van de broodnodige versterking. Adryelson moet daarbij een directe impact hebben, Lucas Hey moet uitgroeien tot een sterkhouder op de langere termijn. Enzo Sternal en Ibrahim Kanaté mogen nog wat bij de RSCA Futures gaan rijpen.

LEES OOK: Uittocht bij Anderlecht: nieuwste vertrekker al genoemd

Nieuwe middenvelder

Daarmee is de transferhonger van Renard en co echter nog niet gestild. In de voorbije dagen raakte bekend dat RSCA concrete interesse toont in Cedric Hatenboer, een beloftevolle Nederlandse middenvelder van Excelsior Rotterdam. De interesse in de 19-jarige revelatie was echter groot. Naast enkele Nederlandse topclubs werd ook Antwerp FC genoemd als één van de gegadigden.

Maar het lijkt er dat Renard het dossier alsnog tot een goed eind zal brengen. Volgens zowel Het Laatste Nieuws als Sudpresse staat Anderlecht op een zucht van een akkoord. Hatenboer zou zelf al naar België zijn afgezakt om zijn transfer af te ronden. Hoeveel de Brusselaars exact betalen, is voorlopig niet bekend. Een eerste bod van zo'n 1.5 miljoen euro was in ieder geval ontoereikend.

Verlenging Stroeykens

Terwijl Renard hoopt om de komst van Hatenboer te beklinken, is hij ook al met andere toekomstgerichte dossiers bezig. Zo weet La Dernière Heure dat RSCA het contract van Mario Stroeykens wil openbreken. Het jeugdproduct, pas terug na een blessure, brak in de eerste seizoenshelft helemaal door. Komende zomer gaat hij normaal gezien echter zijn laatste contractjaar in en dus wil de club zich beter wapenen voor wanneer buitenlandse clubs komen aankloppen.

De wintermercato van Anderlecht is tot dusver geslaagd ...

Meest recent

Thorup geeft oordeel over Genk na zware nederlaag

KRC Genk kent een woelige voorbereiding. Er was het plotse vertrek van Nicky Hayen en Jess Thorup ...

68
68
Infantino krijgt volle laag: UEFA-leden boycotten het WK

FIFA-voorzitter Gianni Infantino zorgt voor een volgende mediastorm. De grote baas wil het voetbal ...

104
104
'Zorgane volgende vertrekker: topclub meldt zich'

Bij Union SG gaat er nog veel gebeuren op de transfermarkt. Er zijn heel wat spelers die de club nog ...

35
35
'KV Mechelen kan Spaanse ‘droomtransfer’ afronden'

Bij KV Mechelen gaat er nog volk vertrekken deze zomer. De Maneblussers zouden wel eens een deal ...

69
69
Bruno moet kiezen: Neerpede-boy of dure aankoop?

RSC Anderlecht neemt het in een uitverkocht Lotto Park op tegen Hammarby. Er is maar ...

316
316
Geen JPL-terugkeer: Belgische prijsschutter vindt club

Als er nog Belgische clubs waren die een Belgische aanvaller zochten met een bewezen neus voor ...

65
65
AA Gent en De Mil: stevige druk op de ketel in Europa

AA Gent moet aan de bak vanavond. Het is van te moeten tegen Cherkasy in de voorrondes van de ...

61
61
Bommetje bij Beveren: sterke man verlaat de club

Toch wel groot nieuws uit Beveren. Daar deelden ze zopas mee dat CEO Bart Foubert na zes seizoenen ...

162
162
De Mil zet AA Gent op scherp voor belangrijke partij

AA Gent heeft geen excuses. Tegen Cherkasy is het van moeten: de kwalificatie moét gehaald ...

96
96
'Union heeft doelmannenknoop doorgehakt'

Union anticipeerde deze zomer uitstekend op het mogelijke vertrek van verschillende smaakmakers en ...

94
94
Anderlecht strikt Antman: experts vellen oordeel over winger

RSC Anderlecht haalde Oliver Antman voor ongeveer 5 miljoen euro weg bij Rangers FC. Een stevige som ...

377
377
'Standard heeft beet: zevende aanwinst strijkt neer'

Standard greep vorig seizoen op de valreep naast een mogelijk Europees ticket, nadat het op de ...

121
121
Vanaken staat perplex: Verrassing treft recht in het hart

Hans Vanaken kende andermaal een prachtig seizoen. Als één van de sterkhouders van ...

1017
1017
STVV hield interesse af: "Er waren aanbiedingen"

STVV staat dit seizoen voor een zeer stevige uitdaging. Het speelt immers al minstens tot Nieuwjaar ...

70
70
'Lens wil wéér uitpakken met JPL-smaakmaker'

RC Lens beleefde een sensationeel seizoen, waarin het pas op de voorlaatste speeldag de duimen moest ...

57
57
'KV Mechelen heeft transferplannetje met Lenaerts'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren zwaar in op jonge Belgen. Daarvoor gaan ze regelmatig ...

105
105
'Club Brugge grijpt naast Australische WK-sensatie'

Bij Club Brugge lijken ze met verdediger Han-beom Lee snel hun vierde zomeraanwinst te kunnen ...

236
236
'Standard loost eindelijk flop, lachwekkend bod geweigerd'

Bij Standard is het al een drukke zomer geweest, maar er valt nog steeds het nodige nieuws te rapen ...

174
174
'Zorgwekkende trend: Club rekent op deze talenten'

Club Brugge kreeg de voorbije jaren al heel wat lof voor zijn jeugdopleiding en zette die afgelopen ...

400
400
'Union verrast compleet met WK-ganger als nieuwe doelman'

Bij Union kregen ze deze week te maken met hetzelfde scenario als een jaar geleden, want opnieuw ...

247
247
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voot dubbelslag, vierde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

329
329
‘Anderlecht laat toptarget plots uit de vingers glippen’

RSC Anderlecht is druk in de weer om de selectie voor volgend seizoen te versterken. Paars-Wit wil ...

502
502
Code rood: Infantino compleet afgemaakt na FIFA-bom

Gianni Infantino wil aandelen van het WK voetbal te verkopen. Dat nieuws kwam als een bom binnen in ...

253
253
‘KV Mechelen gaat vol voor stunt en praat met Chelsea’

KV Mechelen wil ferm uitpakken op de zomermercato. Malinwa hoopt komend seizoen weer hoge ogen te ...

275
275
'Geen kans bij Anderlecht, nu op weg naar Chelsea of City'

Anderlecht probeert het deze zomer nog maar eens over een nieuwe boeg te gooien met sportief ...

557
557

Meer sportnieuws