'Renard slaat wéér toe: zesde winteraanwinst Anderlecht'

door
'Renard slaat wéér toe: zesde winteraanwinst Anderlecht'

RSC Anderlecht beleefde al een productieve wintermercato tot dusver. Maar sportief directeur Olivier Renard zou nog niet klaar zijn met zijn huiswerk. Zo lijkt Paars-Wit eerstdaags ook zijn zesde aanwinst van de winterse transferperiode voor te stellen.

Zoals verwacht beleefde Renard een drukke eerste mercato aan het roer bij de Belgische recordkampioen. Aan uitgaande zijde bouwde Renard de Deense kolonie verder af. Zo vertrokken Mathias 'Zanka' Jørgensen en Anders Dreyer om hun Amerikaanse droom te gaan nastreven. Ishaq Abdulrazak werd dan weer verpatst aan IFK Värnamo.

Aan inkomende kant vond Renard dan weer een buitenkansje bij de Mexicaanse flankaanvaller César Huerta. Daarnaast voorzag hij het centrum van de defensie van de broodnodige versterking. Adryelson moet daarbij een directe impact hebben, Lucas Hey moet uitgroeien tot een sterkhouder op de langere termijn. Enzo Sternal en Ibrahim Kanaté mogen nog wat bij de RSCA Futures gaan rijpen.

LEES OOK: Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

Nieuwe middenvelder

Daarmee is de transferhonger van Renard en co echter nog niet gestild. In de voorbije dagen raakte bekend dat RSCA concrete interesse toont in Cedric Hatenboer, een beloftevolle Nederlandse middenvelder van Excelsior Rotterdam. De interesse in de 19-jarige revelatie was echter groot. Naast enkele Nederlandse topclubs werd ook Antwerp FC genoemd als één van de gegadigden.

Maar het lijkt er dat Renard het dossier alsnog tot een goed eind zal brengen. Volgens zowel Het Laatste Nieuws als Sudpresse staat Anderlecht op een zucht van een akkoord. Hatenboer zou zelf al naar België zijn afgezakt om zijn transfer af te ronden. Hoeveel de Brusselaars exact betalen, is voorlopig niet bekend. Een eerste bod van zo'n 1.5 miljoen euro was in ieder geval ontoereikend.

Verlenging Stroeykens

Terwijl Renard hoopt om de komst van Hatenboer te beklinken, is hij ook al met andere toekomstgerichte dossiers bezig. Zo weet La Dernière Heure dat RSCA het contract van Mario Stroeykens wil openbreken. Het jeugdproduct, pas terug na een blessure, brak in de eerste seizoenshelft helemaal door. Komende zomer gaat hij normaal gezien echter zijn laatste contractjaar in en dus wil de club zich beter wapenen voor wanneer buitenlandse clubs komen aankloppen.

De wintermercato van Anderlecht is tot dusver geslaagd ...

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

19
19
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

50
50
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

93
93
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

156
156
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

225
225
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

88
88
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

66
66
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

163
163
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

490
490
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

194
194
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

727
727
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

181
181
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

127
127
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

157
157
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

231
231
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

653
653
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

65
65
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

367
367
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

312
312
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

182
182
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

425
425
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

203
203
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

70
70
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

55
55
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

322
322

Meer sportnieuws