Antwerp vloekt: sterkhouder moet zware sanctie vrezen

door
Antwerp vloekt: sterkhouder moet zware sanctie vrezen

Antwerp FC staat komend weekend voor de immer geladen clash tegen rivaal Club Brugge. Maar mogelijk moet coach Jonas De Roeck dan één van zijn steunpilaren missen. Zo moet Jaïro Riedewald een behoorlijke zware sanctie vrezen.

Een week voor het duel tussen de twee meest recente landskampioenen, brandde Antwerp zijn vingers aan STVV. De Great Old kwam nochtans al vroeg op voorsprong in Sint-Truiden. Maar door een doelpunt van uitgerekend ex-speler Didier Lamkel Zé, eindigde de partij op een 1-1-gelijkspel.

LEES OOK: Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Domme rode kaart Riedewald

Door dit puntenverlies zag RAFC directe concurrenten Anderlecht en Union verder uitlopen. En het bezoek aan Stayen leverde De Roeck nog maar kopbrekens op. Riedewald dreigt namelijk een tijdje aan de kant te staan na een domme en overbodige rode kaart.

Na een overtreding van ploegmaat Denis Odoi, hield Riedewald de bal bij in een poging het spel te vertragen. Daarbij kreeg hij het echter aan de stok met STVV-middenvelder Joel Fujita. De verdediger/middenvelder maakte vervolgens een slaande beweging naar het gezicht van zijn tegenstander.

Drie speeldagen gevraagd

Scheidsrechter Kevin Van Damme twijfelde niet toen hij het opstootje zag en gaf Riedewald prompt een rode kaart. Inmiddels heeft men de fase ook bij het bondsparket onder de loep genomen. En daar oordeelde men dat Van Damme gelijk had met zijn beslissing.

Zo werd voor Riedewald een extra schorsing van drie speeldagen effectief en één voorwaardelijk geeist. Daarnaast werd ook een boete gevraagd. Antwerp kan deze sanctie nog aanvechten bij het disciplinair comité. De algemene verwachting is dat de club hier ook gebruik van zal maken, dan volgt dinsdag de zitting.

Drie speeldagen schorsing is een correcte sanctie in dit geval ...

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

12
12
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

30
30
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

18
18
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

23
23
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

44
44
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

160
160
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

311
311
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

166
166
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

117
117
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

557
557
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

821
821
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

66
66
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

299
299
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

553
553
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

105
105
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

439
439
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

555
555
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

664
664
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

365
365
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

613
613
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

464
464
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

254
254
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

555
555
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

653
653

Meer sportnieuws