Antwerp vloekt: sterkhouder moet zware sanctie vrezen

574
Antwerp vloekt: sterkhouder moet zware sanctie vrezen

Antwerp FC staat komend weekend voor de immer geladen clash tegen rivaal Club Brugge. Maar mogelijk moet coach Jonas De Roeck dan één van zijn steunpilaren missen. Zo moet Jaïro Riedewald een behoorlijke zware sanctie vrezen.

Een week voor het duel tussen de twee meest recente landskampioenen, brandde Antwerp zijn vingers aan STVV. De Great Old kwam nochtans al vroeg op voorsprong in Sint-Truiden. Maar door een doelpunt van uitgerekend ex-speler Didier Lamkel Zé, eindigde de partij op een 1-1-gelijkspel.

LEES OOK: Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Domme rode kaart Riedewald

Door dit puntenverlies zag RAFC directe concurrenten Anderlecht en Union verder uitlopen. En het bezoek aan Stayen leverde De Roeck nog maar kopbrekens op. Riedewald dreigt namelijk een tijdje aan de kant te staan na een domme en overbodige rode kaart.

Na een overtreding van ploegmaat Denis Odoi, hield Riedewald de bal bij in een poging het spel te vertragen. Daarbij kreeg hij het echter aan de stok met STVV-middenvelder Joel Fujita. De verdediger/middenvelder maakte vervolgens een slaande beweging naar het gezicht van zijn tegenstander.

Drie speeldagen gevraagd

Scheidsrechter Kevin Van Damme twijfelde niet toen hij het opstootje zag en gaf Riedewald prompt een rode kaart. Inmiddels heeft men de fase ook bij het bondsparket onder de loep genomen. En daar oordeelde men dat Van Damme gelijk had met zijn beslissing.

Zo werd voor Riedewald een extra schorsing van drie speeldagen effectief en één voorwaardelijk geeist. Daarnaast werd ook een boete gevraagd. Antwerp kan deze sanctie nog aanvechten bij het disciplinair comité. De algemene verwachting is dat de club hier ook gebruik van zal maken, dan volgt dinsdag de zitting.

Drie speeldagen schorsing is een correcte sanctie in dit geval ...

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

24
24
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

13
13
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

13
13
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

37
37
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

134
134
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

38
38
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

94
94
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

54
54
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

184
184
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

61
61
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

174
174
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

27
27
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

916
916
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

160
160
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

892
892
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

48
48
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

299
299
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws