Antwerp vloekt: sterkhouder moet zware sanctie vrezen

door
Antwerp vloekt: sterkhouder moet zware sanctie vrezen

Antwerp FC staat komend weekend voor de immer geladen clash tegen rivaal Club Brugge. Maar mogelijk moet coach Jonas De Roeck dan één van zijn steunpilaren missen. Zo moet Jaïro Riedewald een behoorlijke zware sanctie vrezen.

Een week voor het duel tussen de twee meest recente landskampioenen, brandde Antwerp zijn vingers aan STVV. De Great Old kwam nochtans al vroeg op voorsprong in Sint-Truiden. Maar door een doelpunt van uitgerekend ex-speler Didier Lamkel Zé, eindigde de partij op een 1-1-gelijkspel.

LEES OOK: KAA Gent in beroep tegen schorsing, Westerlo komt goed weg

Domme rode kaart Riedewald

Door dit puntenverlies zag RAFC directe concurrenten Anderlecht en Union verder uitlopen. En het bezoek aan Stayen leverde De Roeck nog maar kopbrekens op. Riedewald dreigt namelijk een tijdje aan de kant te staan na een domme en overbodige rode kaart.

Na een overtreding van ploegmaat Denis Odoi, hield Riedewald de bal bij in een poging het spel te vertragen. Daarbij kreeg hij het echter aan de stok met STVV-middenvelder Joel Fujita. De verdediger/middenvelder maakte vervolgens een slaande beweging naar het gezicht van zijn tegenstander.

Drie speeldagen gevraagd

Scheidsrechter Kevin Van Damme twijfelde niet toen hij het opstootje zag en gaf Riedewald prompt een rode kaart. Inmiddels heeft men de fase ook bij het bondsparket onder de loep genomen. En daar oordeelde men dat Van Damme gelijk had met zijn beslissing.

Zo werd voor Riedewald een extra schorsing van drie speeldagen effectief en één voorwaardelijk geeist. Daarnaast werd ook een boete gevraagd. Antwerp kan deze sanctie nog aanvechten bij het disciplinair comité. De algemene verwachting is dat de club hier ook gebruik van zal maken, dan volgt dinsdag de zitting.

Drie speeldagen schorsing is een correcte sanctie in dit geval ...

Meest recent

'Liverpool pakt uit: transferbom na zware blessure Isak'

Liverpool FC boekte afgelopen weekend een belangrijke zege tegen Tottenham Hotspur, maar zag wel ...

6
6
Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

106
106
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

120
120
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

72
72
'Club speelt met vuur: nieuw transferfiasco dreigt'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de ...

269
269
STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

219
219
Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

SSC Napoli heeft een onvergetelijk 2025 nog wat meer glans kunnen geven. De Italiaanse landskampioen ...

71
71
'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Sommige namen blijven in Brussel terugkomen, hoe vaak je ze ook wegwuift. Janssen is zo’n ...

592
592
Africa Cup: Salah bevrijdt Egypte in extra tijd, feest voor Broos

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag was er alvast wisselend ...

201
201
Grote zorgen bij AA Gent: pijnlijke oorzaak 0 op 6

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

322
322
'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

De kogel is definitief door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Tijdens de ...

838
838
'Anderlecht en Club in heftige strijd om goudhaantje'

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League kan beginnen. ...

322
322
Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

554
554
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

336
336
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

698
698
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

854
854
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

851
851
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

62
62
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

1131
1131
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

898
898
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

449
449
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

522
522
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

780
780
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

399
399
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

384
384

Meer sportnieuws