Antwerp vloekt: sterkhouder moet zware sanctie vrezen

door
Antwerp vloekt: sterkhouder moet zware sanctie vrezen

Antwerp FC staat komend weekend voor de immer geladen clash tegen rivaal Club Brugge. Maar mogelijk moet coach Jonas De Roeck dan één van zijn steunpilaren missen. Zo moet Jaïro Riedewald een behoorlijke zware sanctie vrezen.

Een week voor het duel tussen de twee meest recente landskampioenen, brandde Antwerp zijn vingers aan STVV. De Great Old kwam nochtans al vroeg op voorsprong in Sint-Truiden. Maar door een doelpunt van uitgerekend ex-speler Didier Lamkel Zé, eindigde de partij op een 1-1-gelijkspel.

LEES OOK: Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

Domme rode kaart Riedewald

Door dit puntenverlies zag RAFC directe concurrenten Anderlecht en Union verder uitlopen. En het bezoek aan Stayen leverde De Roeck nog maar kopbrekens op. Riedewald dreigt namelijk een tijdje aan de kant te staan na een domme en overbodige rode kaart.

Na een overtreding van ploegmaat Denis Odoi, hield Riedewald de bal bij in een poging het spel te vertragen. Daarbij kreeg hij het echter aan de stok met STVV-middenvelder Joel Fujita. De verdediger/middenvelder maakte vervolgens een slaande beweging naar het gezicht van zijn tegenstander.

Drie speeldagen gevraagd

Scheidsrechter Kevin Van Damme twijfelde niet toen hij het opstootje zag en gaf Riedewald prompt een rode kaart. Inmiddels heeft men de fase ook bij het bondsparket onder de loep genomen. En daar oordeelde men dat Van Damme gelijk had met zijn beslissing.

Zo werd voor Riedewald een extra schorsing van drie speeldagen effectief en één voorwaardelijk geeist. Daarnaast werd ook een boete gevraagd. Antwerp kan deze sanctie nog aanvechten bij het disciplinair comité. De algemene verwachting is dat de club hier ook gebruik van zal maken, dan volgt dinsdag de zitting.

Drie speeldagen schorsing is een correcte sanctie in dit geval ...

Meest recent

Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

35
35
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

49
49
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

138
138
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

307
307
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

280
280
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

226
226
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

263
263
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

171
171
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

303
303
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

228
228
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

452
452
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

502
502
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

348
348
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

468
468
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

308
308
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

343
343
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

80
80
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

357
357
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

296
296
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

217
217
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

383
383
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

146
146
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

116
116
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

193
193
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

310
310

Meer sportnieuws