Under Review: Lardot fileert bewogen speeldag 23 in JPL

314 stemmen
Under Review: Lardot fileert bewogen speeldag 23 in JPL

Speeldag 23 in de Jupiler Pro League stond helaas weer bol van de discutabele fases. De potentiële rode kaart voor STVV-verdediger Zineddine Belaïd zijn 'aanslag' op Antwerp-aanvaller Gyrano Kerk komt niet aan bod, maar in het wekelijkse Under Review laat Jonathan Lardot wel zijn licht schijnen op enkele andere beslissingen van het arbitragekorps.

Beginnen doet de technisch directeur van het Referee Department met een mogelijke strafschopovertreding van Westerlo-verdediger Isa Sakamoto op Genk-spits Hyeon-gyu Oh. "De fout vindt plaats buiten de zestien, en dus kan het zeker geen penalty zijn. Een rode kaart zou ook overdreven zijn. De scheidsrechter had wel moeten fluiten en geel geven."

LEES OOK: PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Heymans ontsnapt aan uitsluiting

Nadien gaat het om misschien wel het meest besproken moment van het voorbije weekend, met name de elleboogstoot die Daan Heymans (Charleroi) uitdeelde aan Christiaan Ravych (Cercle Brugge). Al dan niet bewust, al bestaat daar volgens Lardot geen twijfel over. "Je ziet hem zijn slag wapenen. Ik beschouw dit dus als een opzettelijke beweging."

"We mogen geen rekening houden met de gevolgen, maar als we het gezicht van zijn tegenstander zien brengt Heymans met zijn actie diens fysieke integriteit duidelijk in gevaar. Is dat echt wat we willen zien op een voetbalveld? Daarom was een rode kaart was het enige juiste verdict. Ik verwacht dan ook een tussenkomst van de VAR", luidt het streng.

Ongelijk van Kuyt & Vanderhaeghe

Over naar Club Brugge-KV Kortrijk, waar de bal op de stip ging na een vrij licht contact tussen Gustaf Nilsson en Mouhamed Gueye. Tot ongenoegen van Yves Vanderhaeghe, al blijkt Lardot het niet eens met zijn kritiek. "De verdediger trekt alleszins aan de aanvaller. De beelden bewijzen bovendien niet dat de scheidsrechter zich duidelijk heeft vergist."

"Bij gebrek aan bewijs gaat het om een grijze zone en mag de VAR dus niet ingrijpen", aldus Lardot, die ondanks alle commotie tot slot ook akkoord gaat met de uitsluiting van Beerschot-middenvelder Faisal Al-Ghamdi. "Op de beelden zien we dat hij, zonder kwade bedoelingen, onhandig de fysieke integriteit van zijn tegenstander in gevaar brengt."

Terecht rood voor Al-Ghamdi?

Meest recent

Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Jérémy Doku is opnieuw bij de spelersgroep van de Rode Duivels. Na de geboorte van ...

0
0
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

2
2
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

105
105
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

74
74
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

203
203
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

493
493
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

131
131
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

297
297
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

319
319
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

39
39
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

33
33
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

42
42
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

98
98
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

126
126
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

99
99
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

141
141
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

531
531
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

351
351
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

85
85
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

50
50
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

406
406
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

146
146
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

842
842
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

138
138
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

51
51

Meer sportnieuws