Under Review: Lardot fileert bewogen speeldag 23 in JPL

door
Under Review: Lardot fileert bewogen speeldag 23 in JPL

Speeldag 23 in de Jupiler Pro League stond helaas weer bol van de discutabele fases. De potentiële rode kaart voor STVV-verdediger Zineddine Belaïd zijn 'aanslag' op Antwerp-aanvaller Gyrano Kerk komt niet aan bod, maar in het wekelijkse Under Review laat Jonathan Lardot wel zijn licht schijnen op enkele andere beslissingen van het arbitragekorps.

Beginnen doet de technisch directeur van het Referee Department met een mogelijke strafschopovertreding van Westerlo-verdediger Isa Sakamoto op Genk-spits Hyeon-gyu Oh. "De fout vindt plaats buiten de zestien, en dus kan het zeker geen penalty zijn. Een rode kaart zou ook overdreven zijn. De scheidsrechter had wel moeten fluiten en geel geven."

LEES OOK: Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over één man

Heymans ontsnapt aan uitsluiting

Nadien gaat het om misschien wel het meest besproken moment van het voorbije weekend, met name de elleboogstoot die Daan Heymans (Charleroi) uitdeelde aan Christiaan Ravych (Cercle Brugge). Al dan niet bewust, al bestaat daar volgens Lardot geen twijfel over. "Je ziet hem zijn slag wapenen. Ik beschouw dit dus als een opzettelijke beweging."

"We mogen geen rekening houden met de gevolgen, maar als we het gezicht van zijn tegenstander zien brengt Heymans met zijn actie diens fysieke integriteit duidelijk in gevaar. Is dat echt wat we willen zien op een voetbalveld? Daarom was een rode kaart was het enige juiste verdict. Ik verwacht dan ook een tussenkomst van de VAR", luidt het streng.

Ongelijk van Kuyt & Vanderhaeghe

Over naar Club Brugge-KV Kortrijk, waar de bal op de stip ging na een vrij licht contact tussen Gustaf Nilsson en Mouhamed Gueye. Tot ongenoegen van Yves Vanderhaeghe, al blijkt Lardot het niet eens met zijn kritiek. "De verdediger trekt alleszins aan de aanvaller. De beelden bewijzen bovendien niet dat de scheidsrechter zich duidelijk heeft vergist."

"Bij gebrek aan bewijs gaat het om een grijze zone en mag de VAR dus niet ingrijpen", aldus Lardot, die ondanks alle commotie tot slot ook akkoord gaat met de uitsluiting van Beerschot-middenvelder Faisal Al-Ghamdi. "Op de beelden zien we dat hij, zonder kwade bedoelingen, onhandig de fysieke integriteit van zijn tegenstander in gevaar brengt."

Terecht rood voor Al-Ghamdi?

Meest recent

Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

31
31
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

31
31
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

199
199
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

52
52
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

356
356
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

43
43
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

30
30
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

358
358
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

153
153
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

23
23
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

116
116
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

66
66
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

629
629
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

50
50
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

255
255
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

367
367
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

306
306
Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

43
43
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

161
161
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

475
475
Gloednieuwe Duivel imponeert: "Kandidaat voor de ploeg"

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

263
263
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

78
78
Anderlecht haalt verse kracht in huis: Taravel reageert

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

364
364
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

173
173
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

442
442

Meer sportnieuws