Under Review: Lardot fileert bewogen speeldag 23 in JPL

stemmen
Under Review: Lardot fileert bewogen speeldag 23 in JPL

Speeldag 23 in de Jupiler Pro League stond helaas weer bol van de discutabele fases. De potentiële rode kaart voor STVV-verdediger Zineddine Belaïd zijn 'aanslag' op Antwerp-aanvaller Gyrano Kerk komt niet aan bod, maar in het wekelijkse Under Review laat Jonathan Lardot wel zijn licht schijnen op enkele andere beslissingen van het arbitragekorps.

Beginnen doet de technisch directeur van het Referee Department met een mogelijke strafschopovertreding van Westerlo-verdediger Isa Sakamoto op Genk-spits Hyeon-gyu Oh. "De fout vindt plaats buiten de zestien, en dus kan het zeker geen penalty zijn. Een rode kaart zou ook overdreven zijn. De scheidsrechter had wel moeten fluiten en geel geven."

LEES OOK: Leegloop Antwerp gaat door: officieel vertrek twee pionnen

Heymans ontsnapt aan uitsluiting

Nadien gaat het om misschien wel het meest besproken moment van het voorbije weekend, met name de elleboogstoot die Daan Heymans (Charleroi) uitdeelde aan Christiaan Ravych (Cercle Brugge). Al dan niet bewust, al bestaat daar volgens Lardot geen twijfel over. "Je ziet hem zijn slag wapenen. Ik beschouw dit dus als een opzettelijke beweging."

"We mogen geen rekening houden met de gevolgen, maar als we het gezicht van zijn tegenstander zien brengt Heymans met zijn actie diens fysieke integriteit duidelijk in gevaar. Is dat echt wat we willen zien op een voetbalveld? Daarom was een rode kaart was het enige juiste verdict. Ik verwacht dan ook een tussenkomst van de VAR", luidt het streng.

Ongelijk van Kuyt & Vanderhaeghe

Over naar Club Brugge-KV Kortrijk, waar de bal op de stip ging na een vrij licht contact tussen Gustaf Nilsson en Mouhamed Gueye. Tot ongenoegen van Yves Vanderhaeghe, al blijkt Lardot het niet eens met zijn kritiek. "De verdediger trekt alleszins aan de aanvaller. De beelden bewijzen bovendien niet dat de scheidsrechter zich duidelijk heeft vergist."

"Bij gebrek aan bewijs gaat het om een grijze zone en mag de VAR dus niet ingrijpen", aldus Lardot, die ondanks alle commotie tot slot ook akkoord gaat met de uitsluiting van Beerschot-middenvelder Faisal Al-Ghamdi. "Op de beelden zien we dat hij, zonder kwade bedoelingen, onhandig de fysieke integriteit van zijn tegenstander in gevaar brengt."

🚀

Terecht rood voor Al-Ghamdi?

Meest recent

Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

469
469
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

22
22
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

14
14
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

111
111
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

134
134
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

152
152
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

108
108
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

159
159
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

330
330
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

617
617
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

35
35
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

590
590
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

179
179
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

123
123
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

183
183
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

156
156
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

60
60
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

98
98
Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

136
136
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

58
58
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

211
211
'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

179
179
Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

135
135
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

294
294
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

223
223

Meer sportnieuws