Under Review: Lardot fileert bewogen speeldag 23 in JPL

door
Under Review: Lardot fileert bewogen speeldag 23 in JPL

Speeldag 23 in de Jupiler Pro League stond helaas weer bol van de discutabele fases. De potentiële rode kaart voor STVV-verdediger Zineddine Belaïd zijn 'aanslag' op Antwerp-aanvaller Gyrano Kerk komt niet aan bod, maar in het wekelijkse Under Review laat Jonathan Lardot wel zijn licht schijnen op enkele andere beslissingen van het arbitragekorps.

Beginnen doet de technisch directeur van het Referee Department met een mogelijke strafschopovertreding van Westerlo-verdediger Isa Sakamoto op Genk-spits Hyeon-gyu Oh. "De fout vindt plaats buiten de zestien, en dus kan het zeker geen penalty zijn. Een rode kaart zou ook overdreven zijn. De scheidsrechter had wel moeten fluiten en geel geven."

LEES OOK: Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

Heymans ontsnapt aan uitsluiting

Nadien gaat het om misschien wel het meest besproken moment van het voorbije weekend, met name de elleboogstoot die Daan Heymans (Charleroi) uitdeelde aan Christiaan Ravych (Cercle Brugge). Al dan niet bewust, al bestaat daar volgens Lardot geen twijfel over. "Je ziet hem zijn slag wapenen. Ik beschouw dit dus als een opzettelijke beweging."

"We mogen geen rekening houden met de gevolgen, maar als we het gezicht van zijn tegenstander zien brengt Heymans met zijn actie diens fysieke integriteit duidelijk in gevaar. Is dat echt wat we willen zien op een voetbalveld? Daarom was een rode kaart was het enige juiste verdict. Ik verwacht dan ook een tussenkomst van de VAR", luidt het streng.

Ongelijk van Kuyt & Vanderhaeghe

Over naar Club Brugge-KV Kortrijk, waar de bal op de stip ging na een vrij licht contact tussen Gustaf Nilsson en Mouhamed Gueye. Tot ongenoegen van Yves Vanderhaeghe, al blijkt Lardot het niet eens met zijn kritiek. "De verdediger trekt alleszins aan de aanvaller. De beelden bewijzen bovendien niet dat de scheidsrechter zich duidelijk heeft vergist."

"Bij gebrek aan bewijs gaat het om een grijze zone en mag de VAR dus niet ingrijpen", aldus Lardot, die ondanks alle commotie tot slot ook akkoord gaat met de uitsluiting van Beerschot-middenvelder Faisal Al-Ghamdi. "Op de beelden zien we dat hij, zonder kwade bedoelingen, onhandig de fysieke integriteit van zijn tegenstander in gevaar brengt."

Terecht rood voor Al-Ghamdi?

Meest recent

'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

4
4
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

27
27
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

26
26
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

18
18
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

31
31
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

111
111
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

125
125
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

254
254
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

192
192
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

37
37
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

95
95
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

162
162
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

41
41
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

55
55
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

38
38
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

146
146
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

268
268
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

49
49
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

77
77
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

43
43
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

174
174
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

254
254
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

200
200
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

353
353
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

609
609

Meer sportnieuws