Mokerslag Anderlecht: Coosemans geeft forfait tegen KVM

door
Mokerslag Anderlecht: Coosemans geeft forfait tegen KVM

In de Jupiler Pro League krijgt RSC Anderlecht zondagavond het bezoek van KV Mechelen. Maar in aanloop naar dat duel kregen de Brusselaars een flinke domper te verwerken. Zo meldt Het Nieuwsblad dat Colin Coosemans forfait moest geven.

De Brusselaars willen zondag voor eigen volk een goed resultaat neerzetten. Afgelopen donderdag maakte Anderlecht immers een erg slechte beurt in de Europa League. Na een schabouwelijk duel werd met 2-0 verloren van Viktoria Plzen. Daarmee werd het rechtstreekse ticket voor de 1/8ste finales op het spel gezet.

LEES OOK: 'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

Stroeykens in selectie

Bovendien kan RSCA door het puntenverlies van Antwerp FC en Club Brugge een goed zaak doen in het klassement. Een zege is bovendien nodig om de achterstand op leider KRC Genk, dat wél won, niet verder te laten oplopen. Paars-Wit weet dus wat zich te doen staat.

Coach David Hubert kan alvast opnieuw rekenen op Mario Stroeykens, die zijn rentree maakt in de wedstrijdkern. Ook aanwinsten Adryelson, Lucas Hey en César Huerta zijn gewoon beschikbaar. Daar tegenover liggen Samuel Edozie, Kasper Dolberg en Jan Vertonghen in de lappenmand.

Zorgen om Coosemans

En in aanloop naar de aftrap krijg Hubert er nog wat puzzelwerk bij. Zo meldt Het Nieuwsblad dan Colin Coosemans er niet bij zal zijn tegen zijn ex-club. De doelman, bezig aan een verbazend sterk seizoen, zou een lichte blessure hebben opgelopen waardoor hij wat extra rust nodig heeft. 

Voorlopig is niet duidelijk wat er exact aan de hand is en of de Europese match van zondag ook in het gedrang komt. Normaal gezien Mads Kikkenborg het plekje tussen de doelpalen zal overnemen. Maar de 25-jarige Deen heeft te kampen met ziekteverschijnselen en zou zelf ook onzeker zijn.

Anderlecht moet een nieuwe (tweede) doelman halen ...

Meest recent

Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

63
63
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

6
6
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

43
43
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

186
186
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

67
67
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

291
291
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

101
101
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

154
154
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

196
196
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

922
922
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

411
411
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

393
393
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

184
184
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

171
171
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

324
324
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

270
270
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

97
97
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

362
362
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

275
275
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

462
462
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

172
172
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

227
227
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

507
507
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

303
303
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

248
248

Meer sportnieuws