'Anderlecht blijft gaan: Renard legt bod neer in Nederland'

door
'Anderlecht blijft gaan: Renard legt bod neer in Nederland'

RSC Anderlecht wil zondagavond tegen KV Mechelen voor een gepaste reactie zorgen na het Europees debacle in Pilsen. Ondertussen blijft de Belgische recordkampioen ook op de transfermarkt actief. Zo zou Olivier Renard een nieuwe middenvelder in het vizier hebben.

De oud-doelman is bezig aan zijn eerste transferperiode aan het roer als sportief directeur van Paars-Wit en heeft al enkele drukke weken achter de rug. Aan uitgaande zijde bouwde Renard de Deense kolonie verder af. Zo vertrokken Mathias 'Zanka' Jørgensen en Anders Dreyer om hun Amerikaanse droom te gaan nastreven.

LEES OOK: Hatenboer doet opvallende onthulling over RSCA

Drie directe aanwinsten

Aan inkomende kant vond Renard dan weer een buitenkansje bij de Mexicaanse flankaanvaller César Huerta. Daarnaast voorzag hij het centrum van de defensie van de broodnodige versterking. Adryelson moet daarbij een directe impact hebben, Lucas Hey moet uitgroeien tot een sterkhouder op de langere termijn.

Daarmee is de transferhonger van Renard en co echter nog niet gestild. Door de blessuregevoeligheid van Kasper Dolberg en teleurstellende prestatie van Luis Vazquez, lijkt een nieuwe spits niet uitgesloten. Maar de eerstvolgende versterking zou er wel eens eentje voor het middenveld kunnen worden.

Nederlandse groeibriljant

Zo meldt De Telegraaf dat Anderlecht concreet in de markt is voor Cedric Hatenboer. Deze 19-jarige controlerende middenvelder is dit seizoen helemaal aan het doorbreken bij de Nederlandse tweedeklasser Excelsior Rotterdam. Zijn kwaliteiten worden bij het genoemde medium vergeleken met die van Oranje-international Jerdy Schouten. Paars-Wit zou wel degelijk doordrukken voor zijn komst.

Naar verluidt werd een eerste bod van zo'n 1.5 miljoen euro neergelegd. Dat werd ontoereikend bevonden door Excelsior. De club hoopt wellicht om de prijs verder op te drijven gezien ook andere ploegen, zoals FC Twente en Feyenoord, interesse tonen. Het is niet bekend of Anderlecht, dat al behoorlijk wat middenvelders heeft rondlopen, Hatenboer ziet als een directe versterking of hem eerst bij de RSCA Futures wil laten rijpen. 

Anderlecht is momenteel versterkt ten opzichte van eind 2024 ...

Meest recent

'Lucas Stassin dropt stevig transferbommetje'

De voorbije maanden bleek dat er nog werk aan de winkel is bij de Rode Duivels, waar Rudi Garcia aan ...

18
18
Vakantie ontspoort voor Gert Verheyen: ‘Net op tijd gered’

Voor veel 'voetbaldieren' is eindelijk een periode van rust aangebroken. Zo ook voor Gert Verheyen. ...

18
18
Heerenveen pakt uit met komst Antwerp-speler

Er heeft deze zomer bij Antwerp alweer een stevige leegloop plaatsgevonden. Negen spelers hebben ...

22
22
'Rode Duivel moet vertrek Wirtz bij Leverkusen opvangen'

Bij Bayer Leverkusen zagen ze deze zomer toch een beetje een einde aan een cyclus komen. Een jaar ...

44
44
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge gaat hard, domper voor Anderlecht en Antwerp'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

312
312
Zoveel verdient Aster Nzeyimana? Het is ronduit schokkend

Aster Nzeyimana maakte enkele jaren geleden de gewaagde overstap vanuit de openbare omroep richting ...

117
117
Bizar: Belgisch supertalent verlaat topclub voor Turkije

Er kloppen tal van talenten op de deur bij de Rode Duivels. Sommige grote beloften vliegen onder de ...

75
75
Sadiki wimpelde drie Europese clubs én Union SG af

Noah Sadiki maakte de overstap van Union SG naar Sunderland. De middenvelder werd kampioen met de ...

87
87
‘Verbazingwekkende transfer: miljoenenbod op Trossard’

Leandro Trossard staat nog tot 2026 onder contract bij Arsenal. De 30-jarige aanvaller wordt ...

131
131
‘Onwaarschijnlijk: flop AA Gent nu plots gewild’

Bij AA Gent zoeken ze naar geld om de kern nadien te versterken. De Buffalo's hopen een paar spelers ...

293
293
KRC Genk slaat toe: tweede zomeraanwinst is een feit

KRC Genk heeft na Daan Heymans zijn tweede zomeraanwinst beet. De Limburgers hebben een opvolger ...

162
162
'Beerschot beslist: vier spelers in beeld'

Beerschot zal nog heel wat versterking mogen halen als ze willen meedingen naar promotie. De Kielse ...

271
271
'Union SG speelt het hard: fenomenaal bod geweigerd'

Bij Union SG verloren ze met Koki Machida (Hoffenheim) en Noah Sadiki (Sunderland) al twee ...

185
185
'Westerlo gaat voor stuntdeal met Internazionale'

KVC Westerlo stelde gisteren met Nacho Ferri een nieuwe spits voor. Daar gaat het echter niet bij ...

136
136
Roda JC nog wat Belgischer met ex-speler Club Brugge

Roda JC is een club waar Belgen zich altijd zeer goed hebben thuisgevoeld. De Nederlandse ...

35
35
'Miljoenentransfer Club in gevaar: dealbraker op tafel'

Net zoals de spelers en trainersstaf, vertoeft ook de directie van Club Brugge momenteel in het ...

664
664
Fink bevestigt toptransfer Genk: "Kwestie van tijd"

De selectie en trainersstaf van KRC Genk vertoeven momenteel op Duitse bodem. In Marienfeld werken ...

395
395
'Real Madrid pakt uit met vierde grote Alonso-aanwinst'

Real Madrid strijdt woensdagavond tegen Paris Saint-Germain voor een plek in de finale van het WK ...

152
152
'Edozie naar Club Brugge: dossier in stroomversnelling'

Club Brugge staat op punt om Chemsdine Talbi voor de nodige miljoenen aan Sunderland FC te ...

1320
1320
'Miljoenenbom: RSCA flikkert publiekslieveling nu al buiten'

Ondanks zijn populariteit en groeipotentieel, staat het vertrek van een sterkhouder hoog op de ...

791
791
WK Clubs: emotioneel geladen droomdebuut bezorgt Chelsea finale

Chelsea FC heeft zich dinsdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van het WK voor clubs. Amper ...

67
67
Jupiler Pro League davert: Union legt officieel klacht neer

De komende jaargang van de Jupiler Pro League wordt normaal gezien de laatste met het ...

668
668
'Bliksemvertrek Tzolis: Club legt riante transfersom vast'

Met de verkoop van Maxim De Cuyper, Ferran Jutgla, Casper Nielsen en de nakende transfer van ...

1504
1504
'Nieuwste aanwinst pusht Anderlecht-speler naar uitgang'

In het Nederlandse Renesse houdt RSC Anderlecht momenteel een zomers oefenkamp. Coach Besnik Hasi ...

597
597
‘Club op oorlogspad: elke linie krijgt versterking’

Club Brugge wordt momenteel vooral geteisterd door uitgaande transferperikelen, maar ook op inkomend ...

644
644

Meer sportnieuws