'Anderlecht blijft gaan: Renard legt bod neer in Nederland'

door
'Anderlecht blijft gaan: Renard legt bod neer in Nederland'

RSC Anderlecht wil zondagavond tegen KV Mechelen voor een gepaste reactie zorgen na het Europees debacle in Pilsen. Ondertussen blijft de Belgische recordkampioen ook op de transfermarkt actief. Zo zou Olivier Renard een nieuwe middenvelder in het vizier hebben.

De oud-doelman is bezig aan zijn eerste transferperiode aan het roer als sportief directeur van Paars-Wit en heeft al enkele drukke weken achter de rug. Aan uitgaande zijde bouwde Renard de Deense kolonie verder af. Zo vertrokken Mathias 'Zanka' Jørgensen en Anders Dreyer om hun Amerikaanse droom te gaan nastreven.

LEES OOK: Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Drie directe aanwinsten

Aan inkomende kant vond Renard dan weer een buitenkansje bij de Mexicaanse flankaanvaller César Huerta. Daarnaast voorzag hij het centrum van de defensie van de broodnodige versterking. Adryelson moet daarbij een directe impact hebben, Lucas Hey moet uitgroeien tot een sterkhouder op de langere termijn.

Daarmee is de transferhonger van Renard en co echter nog niet gestild. Door de blessuregevoeligheid van Kasper Dolberg en teleurstellende prestatie van Luis Vazquez, lijkt een nieuwe spits niet uitgesloten. Maar de eerstvolgende versterking zou er wel eens eentje voor het middenveld kunnen worden.

Nederlandse groeibriljant

Zo meldt De Telegraaf dat Anderlecht concreet in de markt is voor Cedric Hatenboer. Deze 19-jarige controlerende middenvelder is dit seizoen helemaal aan het doorbreken bij de Nederlandse tweedeklasser Excelsior Rotterdam. Zijn kwaliteiten worden bij het genoemde medium vergeleken met die van Oranje-international Jerdy Schouten. Paars-Wit zou wel degelijk doordrukken voor zijn komst.

Naar verluidt werd een eerste bod van zo'n 1.5 miljoen euro neergelegd. Dat werd ontoereikend bevonden door Excelsior. De club hoopt wellicht om de prijs verder op te drijven gezien ook andere ploegen, zoals FC Twente en Feyenoord, interesse tonen. Het is niet bekend of Anderlecht, dat al behoorlijk wat middenvelders heeft rondlopen, Hatenboer ziet als een directe versterking of hem eerst bij de RSCA Futures wil laten rijpen. 

Anderlecht is momenteel versterkt ten opzichte van eind 2024 ...

Meest recent

Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

60
60
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

75
75
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

65
65
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

99
99
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

76
76
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

197
197
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

227
227
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

636
636
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

34
34
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

242
242
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

67
67
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

902
902
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

347
347
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

126
126
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

155
155
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

375
375
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

54
54
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

141
141
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

1922
1922
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

586
586
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

631
631
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

22
22
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

225
225
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

496
496
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

362
362

Meer sportnieuws