Garcia opgelet: Januzaj scoort ingenieus, Stassin belangrijk

90
Garcia opgelet: Januzaj scoort ingenieus, Stassin belangrijk

Adnan Januzaj was ooit de man die de Rode Duivels met een doelpunt tegen Engeland in de moeilijke tabelhelft van het WK2018 schoot. De afgelopen jaren is de buitenspeler echter naar de achtergrond verdwenen. Bij Las Palmas hoopt hij weer boven water te komen.

En Januzaj weet zijn momenten wel uit te kiezen. De Rode Duivels hebben met Rudi Garcia net een nieuwe bondscoach aangesteld en de 29-jarige buitenspeler laat zich meteen opmerken in de Spaanse hoogste klasse. In de 98e minuut wist Januzaj met een ingenieuze vrije trap gelijk te maken.

LEES OOK: Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Allerlaatste seconde

Januzaj kwam als invaller in het veld en toonde zijn waarde in de absolute slotfase. De buitenspeler eiste de bal op bij een gevaarlijke vrije trap en de vijftienvoudige Rode Duivel stelde niet teleur. Op ingenieuze wijze wist hij de bal onder de muur te plaatsen en hobbelde de bal tegen de netten. Daardoor wist een tienkoppig Las Palmas alsnog 1-1 gelijk te spelen tegen Osasuna.

Januzaj staat nog onder contract bij Sevilla, maar speelt op huurbasis bij Las Palmas. In Andalusië heeft de winger nog een verbintenis tot 2026. Het voormalige jeugdproduct van RSC Anderlecht zit dit seizoen aan twee doelpunten en één assist in acht competitiewedstrijden. Januzaj werd ooit gezien als een enorm talent en kwam als een raket op het voetbaltoneel bij Man Utd.

Stassin ook belangrijk

Naast Januzaj was er nog een Belg belangrijk op de Europese velden. Lucas Stassin begint zijn draai te vinden bij Saint-Etienne en was tegen Auxerre ook belangrijk met een doelpunt. De voormalige speler van RSC Anderlecht en KVC Westerlo scoorde zijn derde doelpunt van het seizoen. St-Etienne legde een slordige tien miljoen euro op tafel voor de Belgische jeugdinternational.

Zijn Januzaj en Stassin opties voor Garcia en de Rode Duivels?

Meest recent

Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

11
11
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

29
29
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

27
27
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

78
78
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

8
8
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

7
7
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

62
62
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

153
153
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

76
76
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

73
73
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

675
675
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

71
71
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

133
133
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

80
80
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

34
34
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

361
361
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

392
392
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

202
202
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

378
378
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

358
358
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

83
83
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

348
348
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

117
117
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

132
132
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

48
48

Meer sportnieuws