Garcia opgelet: Januzaj scoort ingenieus, Stassin belangrijk

90 stemmen
Garcia opgelet: Januzaj scoort ingenieus, Stassin belangrijk

Adnan Januzaj was ooit de man die de Rode Duivels met een doelpunt tegen Engeland in de moeilijke tabelhelft van het WK2018 schoot. De afgelopen jaren is de buitenspeler echter naar de achtergrond verdwenen. Bij Las Palmas hoopt hij weer boven water te komen.

En Januzaj weet zijn momenten wel uit te kiezen. De Rode Duivels hebben met Rudi Garcia net een nieuwe bondscoach aangesteld en de 29-jarige buitenspeler laat zich meteen opmerken in de Spaanse hoogste klasse. In de 98e minuut wist Januzaj met een ingenieuze vrije trap gelijk te maken.

LEES OOK: Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Allerlaatste seconde

Januzaj kwam als invaller in het veld en toonde zijn waarde in de absolute slotfase. De buitenspeler eiste de bal op bij een gevaarlijke vrije trap en de vijftienvoudige Rode Duivel stelde niet teleur. Op ingenieuze wijze wist hij de bal onder de muur te plaatsen en hobbelde de bal tegen de netten. Daardoor wist een tienkoppig Las Palmas alsnog 1-1 gelijk te spelen tegen Osasuna.

Januzaj staat nog onder contract bij Sevilla, maar speelt op huurbasis bij Las Palmas. In Andalusië heeft de winger nog een verbintenis tot 2026. Het voormalige jeugdproduct van RSC Anderlecht zit dit seizoen aan twee doelpunten en één assist in acht competitiewedstrijden. Januzaj werd ooit gezien als een enorm talent en kwam als een raket op het voetbaltoneel bij Man Utd.

Stassin ook belangrijk

Naast Januzaj was er nog een Belg belangrijk op de Europese velden. Lucas Stassin begint zijn draai te vinden bij Saint-Etienne en was tegen Auxerre ook belangrijk met een doelpunt. De voormalige speler van RSC Anderlecht en KVC Westerlo scoorde zijn derde doelpunt van het seizoen. St-Etienne legde een slordige tien miljoen euro op tafel voor de Belgische jeugdinternational.

Zijn Januzaj en Stassin opties voor Garcia en de Rode Duivels?

Meest recent

'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

86
86
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

163
163
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

61
61
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

275
275
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

111
111
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

39
39
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

446
446
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

255
255
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

217
217
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

476
476
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

187
187
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

94
94
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

104
104
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

80
80
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

56
56
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

251
251
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

102
102
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

349
349
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

396
396
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

105
105
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

395
395
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

46
46
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

550
550
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

382
382
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

479
479

Meer sportnieuws