Fink eerlijk: "Hij heeft nog tijd nodig"

264 stemmen
Fink eerlijk:

KRC Genk speelt dit weekend op het veld van KVC Westerlo. De Limburgers willen ook daar de drie punten meegraaien. Trainer Thorsten Fink blikte via de clubkanalen vooruit naar het treffen met de Kemphanen. Gaat Fink weer roteren?

Vorige week stelde hij meer dan een halve andere ploeg op tegen KV Mechelen. De coach geeft aan dat hij daar een goede reden voor heeft. “Vorige week wijzigde ik zes spelers ten opzichte van de wedstrijd ervoor. We hebben veel kwaliteiten en dat is waarom ik het doe. Ik heb geen A- of B-ploeg. Soms is er gewoon vers bloed nodig,” vertelde hij.

LEES OOK: ‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Penders nummer één

"Ik vertrouw elke speler 100 procent. Ritme is belangrijk, en ik ben blij dat iedereen zijn kansen grijpt. Dit seizoen zullen we nog veel jongens nodig hebben. Elke speler moet klaar zijn om aan een wedstrijd te kunnen starten."

De trainer hintte ook op nieuwe wijzigingen voor de wedstrijd tegen Westerlo. “In doel verandert er niets. Mike Penders heeft mijn volle vertrouwen en doet het uitstekend. Medina heeft nog wat tijd nodig, maar mogelijk komt hij bij de selectie. Enkel Yira Sor zal zeker niet spelen door zijn blessure, al verloopt zijn revalidatie goed."

Westerlo niet onderschatten

Westerlo is al maanden bijzonder pover bezig en is een degradatiekandidaat. Timmy Simons haalt te weinig punten met dié kern. Fink onderschat Westerlo zeker niet. “We moeten 100 procent gefocust zijn. Hun fysieke data zijn uitstekend, en ze zijn gevaarlijk in de omschakeling. Westerlo heeft de punten hard nodig en zal scherp aan de aftrap verschijnen. Ze staan lager in de rangschikking dan ze verdienen”, klinkt het bij Fink.

“In de heenwedstrijd hebben ze het ons ook al moeilijk gemaakt. Ze brengen vaak goed voetbal, zeker thuis. Maar KRC Genk trekt naar Westerlo voor niets minder dan drie punten. Wij moeten uitgaan van onze eigen sterkte. Als wij scherp zijn en ons spel spelen, kunnen we het elke tegenstander in België heel moeilijk maken. En dat gaan we in Westerlo opnieuw proberen te doen.”

Gaat Genk winnen van Westerlo?

Meest recent

Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

25
25
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

28
28
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

405
405
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

49
49
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

82
82
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

118
118
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

664
664
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

51
51
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

455
455
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

330
330
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

684
684
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

657
657
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

116
116
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

391
391
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

684
684
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

338
338
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

188
188
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

221
221
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

203
203
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

356
356
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

879
879
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

134
134
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

508
508
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

72
72
De Bruyne als herboren: "Daarom kuste ik mijn tattoo"

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

132
132

Meer sportnieuws