Hubert briest na zeperd Anderlecht: “Op die manier…”

468
Hubert briest na zeperd Anderlecht: “Op die manier…”

RSC Anderlecht ging in de Europa League roemloos onderuit tegen Viktoria Plzen. Zo is de top acht nog niet binnengehaald. Coach David Hubert roteerde stevig, maar zag ook waar zijn manschappen faalden in Tsjechië. De oefenmeester van Paars-Wit gaf een reactie aan Sporza.

Anderlecht verloor met 2-0 van Plzen, maar die score had nog hoger kunnen uitvallen. De Tsjechen misten nog enkele grote kansen. De verdediging van Paars-Wit zag er niet stabiel uit, maar ook aanvallend kon het niet veel op de mat brengen. Hubert zag exact waar het misliep voor Anderlecht.

LEES OOK: Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Zelf in de voet geschoten 

Hubert zag dat zijn manschappen al direct slecht in de wedstrijd zaten. "Vandaag werden we overpowerd, vanaf de eerste minuut en het eerste duel. Bijna alle eerste en tweede ballen verloren we, en ons scoringsvermogen was erg laag. Het was echt een moeilijk te bespelen veld, en daardoor kwamen we niet in ons directe spel.”

Het uitvoetballen van Anderlecht liet te wensen over. "Het beste voorbeeld hiervan is de tweede goal vlak voor de rust. Dat was een cruciaal moment. We waren zelf in balbezit, maar leden balverlies en trapten de bal dan maar blind naar voren. Zo kregen zij de kans om iets te creëren. Dat zijn zaken die je moet vermijden en herkennen als signalen. We hadden slimmer moeten omgaan met het risico in ons eigen spel. Dat hebben we in de tweede helft niet goed gedaan, en op die manier schiet je jezelf in de voet."

Positief proberen blijven 

Hubert probeert echter positief te denken en hoopt dat Anderlecht kwalificatie volgende speeldag wél over de streep kan trekken. "We moeten dit nu meenemen als een les. Het is een geluk dat we het tot nu toe heel goed gedaan hebben. Ons lot ligt nog steeds in eigen handen om ons meteen te kwalificeren voor de top 8. Daar zouden we vooraf met beide handen voor getekend hebben. Kijk, het is jammer dat we de kans op rechtstreekse kwalificatie vandaag hebben gemist, maar volgende week krijgen we thuis een tweede kans."

Denk jij dat Anderlecht de top 8 over de streep zal kunnen trekken?

Meest recent

Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

7
7
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

31
31
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

111
111
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

154
154
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

27
27
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

180
180
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

45
45
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

27
27
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

113
113
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

109
109
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

66
66
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

49
49
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

53
53
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

60
60
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

333
333
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

62
62
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

52
52
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

142
142
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

93
93
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

148
148
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

180
180
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

68
68
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

80
80
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

392
392
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

1081
1081

Meer sportnieuws