Hubert briest na zeperd Anderlecht: “Op die manier…”

door
Hubert briest na zeperd Anderlecht: “Op die manier…”

RSC Anderlecht ging in de Europa League roemloos onderuit tegen Viktoria Plzen. Zo is de top acht nog niet binnengehaald. Coach David Hubert roteerde stevig, maar zag ook waar zijn manschappen faalden in Tsjechië. De oefenmeester van Paars-Wit gaf een reactie aan Sporza.

Anderlecht verloor met 2-0 van Plzen, maar die score had nog hoger kunnen uitvallen. De Tsjechen misten nog enkele grote kansen. De verdediging van Paars-Wit zag er niet stabiel uit, maar ook aanvallend kon het niet veel op de mat brengen. Hubert zag exact waar het misliep voor Anderlecht.

LEES OOK: Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Zelf in de voet geschoten 

Hubert zag dat zijn manschappen al direct slecht in de wedstrijd zaten. "Vandaag werden we overpowerd, vanaf de eerste minuut en het eerste duel. Bijna alle eerste en tweede ballen verloren we, en ons scoringsvermogen was erg laag. Het was echt een moeilijk te bespelen veld, en daardoor kwamen we niet in ons directe spel.”

Het uitvoetballen van Anderlecht liet te wensen over. "Het beste voorbeeld hiervan is de tweede goal vlak voor de rust. Dat was een cruciaal moment. We waren zelf in balbezit, maar leden balverlies en trapten de bal dan maar blind naar voren. Zo kregen zij de kans om iets te creëren. Dat zijn zaken die je moet vermijden en herkennen als signalen. We hadden slimmer moeten omgaan met het risico in ons eigen spel. Dat hebben we in de tweede helft niet goed gedaan, en op die manier schiet je jezelf in de voet."

Positief proberen blijven 

Hubert probeert echter positief te denken en hoopt dat Anderlecht kwalificatie volgende speeldag wél over de streep kan trekken. "We moeten dit nu meenemen als een les. Het is een geluk dat we het tot nu toe heel goed gedaan hebben. Ons lot ligt nog steeds in eigen handen om ons meteen te kwalificeren voor de top 8. Daar zouden we vooraf met beide handen voor getekend hebben. Kijk, het is jammer dat we de kans op rechtstreekse kwalificatie vandaag hebben gemist, maar volgende week krijgen we thuis een tweede kans."

Denk jij dat Anderlecht de top 8 over de streep zal kunnen trekken?

Meest recent

'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

41
41
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

29
29
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

27
27
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

16
16
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

36
36
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

94
94
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

78
78
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

47
47
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

211
211
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

79
79
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

65
65
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

188
188
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

143
143
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

839
839
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

227
227
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

440
440
‘Anderlecht raast door: weer twee pionnen ontslagen’

RSC Anderlecht is achter de schermen flink aan het hervormen. Coach Besnik Hasi werd de laan ...

510
510
Leko in zak en as: enorme domper Club vlak voor Atlético

Club Brugge kijkt woensdagavond Atlético Madrid in de ogen namens de tussenronde van de ...

388
388
Vrancken lijnrecht tegenover Vandenbroeck na sneeuwincident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt tegen hoogvlieger STVV, maar de Kanaries verwezenlijkten ...

124
124
Vandenbempt roept felle waarschuwing naar Kompany

Vincent Kompany werd bij Bayern München binnengehaald als reservekeuze en de supporters waren ...

214
214
Pro League krijgt de volle laag: “Niet meer serieus”

De Pro League krijgt de volle laag na afgelopen speeldag in de Challenger Pro League. RFC Luik nam ...

219
219
'Club vreest: Leko gooit Stankovic-plannetje overboord'

Club Brugge neemt het in de tussenronde op tegen Atlético Madrid. Woensdag staat de ...

267
267
'United zendt schok door EPL met opvolger Casemiro'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

107
107
Dilemma voor Leko: man in vorm op bank tegen Atlético?

Club Brugge KV staat woensdagavond voor een loodzware uitdaging. In de tussenronde van de Champions ...

250
250
Razende strijd om PO I: Boeckx doet straffe voorspelling

Nog vijf speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit erop. ...

636
636

Meer sportnieuws