Hubert briest na zeperd Anderlecht: “Op die manier…”

468 stemmen
Hubert briest na zeperd Anderlecht: “Op die manier…”

RSC Anderlecht ging in de Europa League roemloos onderuit tegen Viktoria Plzen. Zo is de top acht nog niet binnengehaald. Coach David Hubert roteerde stevig, maar zag ook waar zijn manschappen faalden in Tsjechië. De oefenmeester van Paars-Wit gaf een reactie aan Sporza.

Anderlecht verloor met 2-0 van Plzen, maar die score had nog hoger kunnen uitvallen. De Tsjechen misten nog enkele grote kansen. De verdediging van Paars-Wit zag er niet stabiel uit, maar ook aanvallend kon het niet veel op de mat brengen. Hubert zag exact waar het misliep voor Anderlecht.

LEES OOK: 'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Zelf in de voet geschoten 

Hubert zag dat zijn manschappen al direct slecht in de wedstrijd zaten. "Vandaag werden we overpowerd, vanaf de eerste minuut en het eerste duel. Bijna alle eerste en tweede ballen verloren we, en ons scoringsvermogen was erg laag. Het was echt een moeilijk te bespelen veld, en daardoor kwamen we niet in ons directe spel.”

Het uitvoetballen van Anderlecht liet te wensen over. "Het beste voorbeeld hiervan is de tweede goal vlak voor de rust. Dat was een cruciaal moment. We waren zelf in balbezit, maar leden balverlies en trapten de bal dan maar blind naar voren. Zo kregen zij de kans om iets te creëren. Dat zijn zaken die je moet vermijden en herkennen als signalen. We hadden slimmer moeten omgaan met het risico in ons eigen spel. Dat hebben we in de tweede helft niet goed gedaan, en op die manier schiet je jezelf in de voet."

Positief proberen blijven 

Hubert probeert echter positief te denken en hoopt dat Anderlecht kwalificatie volgende speeldag wél over de streep kan trekken. "We moeten dit nu meenemen als een les. Het is een geluk dat we het tot nu toe heel goed gedaan hebben. Ons lot ligt nog steeds in eigen handen om ons meteen te kwalificeren voor de top 8. Daar zouden we vooraf met beide handen voor getekend hebben. Kijk, het is jammer dat we de kans op rechtstreekse kwalificatie vandaag hebben gemist, maar volgende week krijgen we thuis een tweede kans."

Denk jij dat Anderlecht de top 8 over de streep zal kunnen trekken?

Meest recent

Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

10
10
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

42
42
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

17
17
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

163
163
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

70
70
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

494
494
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

41
41
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

212
212
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

205
205
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

456
456
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

410
410
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

462
462
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

72
72
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

101
101
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

165
165
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

84
84
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

90
90
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

211
211
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

159
159
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

135
135
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

268
268
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

536
536
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

330
330
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

154
154
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

33
33

Meer sportnieuws