Hubert pakt uit met onuitgegeven basiself in Tsjechië

door
Hubert pakt uit met onuitgegeven basiself in Tsjechië

In de Europa League kan RSC Anderlecht zich donderdagavond verzekeren van een plek in de 1/8ste finales. Maar dan moet er wel gewonnen zien te worden op het veld van Viktoria Plzen. Scheidsrechter Antonio Nobre fluit de match in de Doosan Arena om 18u45 op gang.

Anderlecht is bezig aan een vrij wisselvallige campagne in de eigen Jupiler Pro League, maar op het Europese toneel zijn de resultaten ronduit indrukwekkend. Met nog slechts twee speeldagen te gaan hoort de Belgische kampioen bij de vier ploegen die nog niet verloren in de League Phase van de Europa League.

LEES OOK: Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Aanwinsten niet beschikbaar

Momenteel staat RSCA op de derde plaats te pronken in het klassement. En dus is het goed op weg om zich te verzekeren van een plek in de top 8, wat een rechtstreeks ticket voor de 1/8ste finales oplevert. Een overwinning op het veld van Plzen is voldoende om die klus te klaren.

Maar de Brusselaars moeten het in Tsjechië wel doen met een gehavende ploeg. De winteraanwinsten zijn immers pas na de League Phase speelgerechtigd. Daarnaast heeft coach Hubert nog steeds af te rekenen met de nodige blessuregevallen. Onder meer Dolberg, Stroeykens, Edozie en Vertonghen zijn onbeschikbaar.

Angulo en Foket in basis

Bijgevolg kiest Hubert voor een redelijk onuitgegeven basiself. Vooral in de achterhoede is het opnieuw puzzelen geblazen. Ten opzichte van afgelopen weekend komt Simic weer in de ploeg. Hij krijgt het gezelschap van Augustinsson en allicht Dendoncker, terwijl Foket en Mamaar op de flanken starten.

Op het middenveld vormen Rits en Leonie het koppel van dienst. Voorin wordt Angulo dan weer beloond voor zijn veelbelovende invalbeurt op Kortrijk. Samen met Degreef moet hij de aanvoer op Vazquez voorzien. Die laatste hoopt zich eindelijk te herpakken na enkele teleurstellende wedstrijden.

Anderlecht plaatst zich rechtstreeks voor de 1/8ste finales ...

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

7
7
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

29
29
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

302
302
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

270
270
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

156
156
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

211
211
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

62
62
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

540
540
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

199
199
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

379
379
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

571
571
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

207
207
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

382
382
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

179
179
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

158
158
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

153
153
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

74
74
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

252
252
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

74
74
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

327
327
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

225
225
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

232
232
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

445
445
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

526
526
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

81
81

Meer sportnieuws