‘AA Gent overtuigt Vanzeir: deal in stroomversnelling’

door
‘AA Gent overtuigt Vanzeir: deal in stroomversnelling’

Nadat ze afscheid hadden genomen van Wouter Vrancken beloofden zowel Sam Baro als Arnar Vidarsson nog vuurwerk op de wintermercato. Geen loze woorden, want AA Gent lijkt stilaan een versnelling hoger te schakelen in de zoektocht naar een nummer negen. Meer nog: een spraakmakende deal lijkt in de maak.

Door de blessure van Max Dean en tot dusver tegenvallende prestaties van Andri Gudjohnsen staat een spits met stip bovenaan de verlanglijst in de Planet Group Arena, waar volgens Baro wel degelijk een budget opzij ligt om die vacature te vullen. In een ideaal scenario wil Vidarsson dan ook zelfs nog hard toeslaan. De sportieve manager wond er geen doekjes om dat hij bij voorkeur nog meerdere aanvallers wil vastleggen en momenteel werk maakt van drie concrete pistes.

LEES OOK: Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

AA Gent kiest Vanzeir

Hyllarion Goore lijkt evenwel toch vooral als een toekomstgericht dossier, terwijl het prijskaartje van Rwan Cruz voorlopig geen spek voor de bek van de Buffalo's blijkt. De laatste kandidaat op zijn shortlist, met name Dante Vanzeir, zou daarentegen wél een realistisch target vormen om de voorhoede reeds op korte termijn te versterken. De eenmalig Rode Duivel wil en mag naar verluidt beschikken bij New York Red Bulls, dat hem destijds voor een vijftal miljoen wegplukte bij Union. 

Hoewel zijn naam naar verluidt louter als een alternatief voor Cruz op tafel ligt in Gent zit er volgens transfergoeroe Sacha Tavolieri nu plots toch schot in de zaak. "AA Gent heeft besloten om door te duwen en komt dichter bij een akkoord met Vanzeir. Momenteel worden nog de laatste details geregeld met zijn huidige werkgever", luidt het. Het vertrek van Vrancken, die twijfelde of onze 26-jarige landgenoot ging passen in zijn systeem, zou de weg hebben vrijgemaakt voor Vanzeir.

Prijskaartje: 2 miljoen

"Voor het management van AA Gent was hij altijd al een prioriteit", vervolgt Tavolieri, volgens wie Vanzeir donderdagavond al op het vliegtuig stapt om zijn terugkeer naar België volledig te voltooien. Ook volgens Het Nieuwsblad gaan de onderhandelingen, die in de afrondende fase zitten, de goede richting uit en lijkt een overeenkomst op clubniveau nu nog slechts een kwestie van tijd. Zelf gaf Vanzeir volgens de krant per slot van rekening al langer zijn jawoord aan de Buffalo's.

"Persoonlijk is AA Gent er zo goed als uit met Vanzeir", wisten zij hem ook volgens Het Laatste Nieuws dus te overtuigen om de Verenigde Staten alweer te verlaten. Behoudens een verrassende wending wordt Vanzeir na Leonardo Lopes Da Silva, Tom Vandenberghe en Samuel Kotto op die manier de vierde nieuwkomer in januari bij de Gentenaren, die nog volgens HLN ongeveer twee à drie miljoen op tafel leggen voor het broodnodige vers bloed in het offensief compartiment.

Topaanwinst voor AA Gent?

Meest recent

"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

12
12
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

60
60
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

30
30
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

74
74
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

375
375
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

73
73
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

155
155
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

36
36
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

142
142
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

68
68
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

115
115
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

262
262
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

258
258
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

117
117
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

286
286
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

212
212
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

235
235
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

775
775
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

250
250
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

658
658
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

120
120
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

84
84
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

150
150
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

72
72
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

101
101

Meer sportnieuws