‘AA Gent overtuigt Vanzeir: deal in stroomversnelling’

door
‘AA Gent overtuigt Vanzeir: deal in stroomversnelling’

Nadat ze afscheid hadden genomen van Wouter Vrancken beloofden zowel Sam Baro als Arnar Vidarsson nog vuurwerk op de wintermercato. Geen loze woorden, want AA Gent lijkt stilaan een versnelling hoger te schakelen in de zoektocht naar een nummer negen. Meer nog: een spraakmakende deal lijkt in de maak.

Door de blessure van Max Dean en tot dusver tegenvallende prestaties van Andri Gudjohnsen staat een spits met stip bovenaan de verlanglijst in de Planet Group Arena, waar volgens Baro wel degelijk een budget opzij ligt om die vacature te vullen. In een ideaal scenario wil Vidarsson dan ook zelfs nog hard toeslaan. De sportieve manager wond er geen doekjes om dat hij bij voorkeur nog meerdere aanvallers wil vastleggen en momenteel werk maakt van drie concrete pistes.

LEES OOK: Maakte AA Gent een fout? "Heb er graag gewerkt"

AA Gent kiest Vanzeir

Hyllarion Goore lijkt evenwel toch vooral als een toekomstgericht dossier, terwijl het prijskaartje van Rwan Cruz voorlopig geen spek voor de bek van de Buffalo's blijkt. De laatste kandidaat op zijn shortlist, met name Dante Vanzeir, zou daarentegen wél een realistisch target vormen om de voorhoede reeds op korte termijn te versterken. De eenmalig Rode Duivel wil en mag naar verluidt beschikken bij New York Red Bulls, dat hem destijds voor een vijftal miljoen wegplukte bij Union. 

Hoewel zijn naam naar verluidt louter als een alternatief voor Cruz op tafel ligt in Gent zit er volgens transfergoeroe Sacha Tavolieri nu plots toch schot in de zaak. "AA Gent heeft besloten om door te duwen en komt dichter bij een akkoord met Vanzeir. Momenteel worden nog de laatste details geregeld met zijn huidige werkgever", luidt het. Het vertrek van Vrancken, die twijfelde of onze 26-jarige landgenoot ging passen in zijn systeem, zou de weg hebben vrijgemaakt voor Vanzeir.

Prijskaartje: 2 miljoen

"Voor het management van AA Gent was hij altijd al een prioriteit", vervolgt Tavolieri, volgens wie Vanzeir donderdagavond al op het vliegtuig stapt om zijn terugkeer naar België volledig te voltooien. Ook volgens Het Nieuwsblad gaan de onderhandelingen, die in de afrondende fase zitten, de goede richting uit en lijkt een overeenkomst op clubniveau nu nog slechts een kwestie van tijd. Zelf gaf Vanzeir volgens de krant per slot van rekening al langer zijn jawoord aan de Buffalo's.

"Persoonlijk is AA Gent er zo goed als uit met Vanzeir", wisten zij hem ook volgens Het Laatste Nieuws dus te overtuigen om de Verenigde Staten alweer te verlaten. Behoudens een verrassende wending wordt Vanzeir na Leonardo Lopes Da Silva, Tom Vandenberghe en Samuel Kotto op die manier de vierde nieuwkomer in januari bij de Gentenaren, die nog volgens HLN ongeveer twee à drie miljoen op tafel leggen voor het broodnodige vers bloed in het offensief compartiment.

Topaanwinst voor AA Gent?

Meest recent

Mechele zeer gepikeerd: "Jullie overdrijven"

Club Brugge won met 1-2 op het veld van OH Leuven. Opdracht volbracht. Het was zeker geen geweldige ...

0
0
Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

119
119
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

177
177
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

127
127
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

70
70
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

27
27
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1172
1172
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

188
188
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

223
223
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

304
304
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

33
33
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

154
154
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

736
736
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

39
39
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

41
41
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

185
185
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

103
103
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

129
129
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

120
120
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

122
122
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

133
133
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

326
326
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

38
38
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

334
334

Meer sportnieuws