‘AA Gent overtuigt Vanzeir: deal in stroomversnelling’

599 stemmen
‘AA Gent overtuigt Vanzeir: deal in stroomversnelling’

Nadat ze afscheid hadden genomen van Wouter Vrancken beloofden zowel Sam Baro als Arnar Vidarsson nog vuurwerk op de wintermercato. Geen loze woorden, want AA Gent lijkt stilaan een versnelling hoger te schakelen in de zoektocht naar een nummer negen. Meer nog: een spraakmakende deal lijkt in de maak.

Door de blessure van Max Dean en tot dusver tegenvallende prestaties van Andri Gudjohnsen staat een spits met stip bovenaan de verlanglijst in de Planet Group Arena, waar volgens Baro wel degelijk een budget opzij ligt om die vacature te vullen. In een ideaal scenario wil Vidarsson dan ook zelfs nog hard toeslaan. De sportieve manager wond er geen doekjes om dat hij bij voorkeur nog meerdere aanvallers wil vastleggen en momenteel werk maakt van drie concrete pistes.

LEES OOK: Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

AA Gent kiest Vanzeir

Hyllarion Goore lijkt evenwel toch vooral als een toekomstgericht dossier, terwijl het prijskaartje van Rwan Cruz voorlopig geen spek voor de bek van de Buffalo's blijkt. De laatste kandidaat op zijn shortlist, met name Dante Vanzeir, zou daarentegen wél een realistisch target vormen om de voorhoede reeds op korte termijn te versterken. De eenmalig Rode Duivel wil en mag naar verluidt beschikken bij New York Red Bulls, dat hem destijds voor een vijftal miljoen wegplukte bij Union. 

Hoewel zijn naam naar verluidt louter als een alternatief voor Cruz op tafel ligt in Gent zit er volgens transfergoeroe Sacha Tavolieri nu plots toch schot in de zaak. "AA Gent heeft besloten om door te duwen en komt dichter bij een akkoord met Vanzeir. Momenteel worden nog de laatste details geregeld met zijn huidige werkgever", luidt het. Het vertrek van Vrancken, die twijfelde of onze 26-jarige landgenoot ging passen in zijn systeem, zou de weg hebben vrijgemaakt voor Vanzeir.

Prijskaartje: 2 miljoen

"Voor het management van AA Gent was hij altijd al een prioriteit", vervolgt Tavolieri, volgens wie Vanzeir donderdagavond al op het vliegtuig stapt om zijn terugkeer naar België volledig te voltooien. Ook volgens Het Nieuwsblad gaan de onderhandelingen, die in de afrondende fase zitten, de goede richting uit en lijkt een overeenkomst op clubniveau nu nog slechts een kwestie van tijd. Zelf gaf Vanzeir volgens de krant per slot van rekening al langer zijn jawoord aan de Buffalo's.

"Persoonlijk is AA Gent er zo goed als uit met Vanzeir", wisten zij hem ook volgens Het Laatste Nieuws dus te overtuigen om de Verenigde Staten alweer te verlaten. Behoudens een verrassende wending wordt Vanzeir na Leonardo Lopes Da Silva, Tom Vandenberghe en Samuel Kotto op die manier de vierde nieuwkomer in januari bij de Gentenaren, die nog volgens HLN ongeveer twee à drie miljoen op tafel leggen voor het broodnodige vers bloed in het offensief compartiment.

Topaanwinst voor AA Gent?

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

33
33
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

173
173
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

51
51
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

51
51
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

475
475
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

141
141
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

58
58
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

101
101
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

325
325
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

502
502
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

305
305
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

615
615
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

230
230
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

312
312
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

113
113
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

83
83
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

61
61
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

466
466
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

233
233
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

290
290
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

139
139
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

180
180
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

515
515
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

303
303

Meer sportnieuws