‘AA Gent overtuigt Vanzeir: deal in stroomversnelling’

599
‘AA Gent overtuigt Vanzeir: deal in stroomversnelling’

Nadat ze afscheid hadden genomen van Wouter Vrancken beloofden zowel Sam Baro als Arnar Vidarsson nog vuurwerk op de wintermercato. Geen loze woorden, want AA Gent lijkt stilaan een versnelling hoger te schakelen in de zoektocht naar een nummer negen. Meer nog: een spraakmakende deal lijkt in de maak.

Door de blessure van Max Dean en tot dusver tegenvallende prestaties van Andri Gudjohnsen staat een spits met stip bovenaan de verlanglijst in de Planet Group Arena, waar volgens Baro wel degelijk een budget opzij ligt om die vacature te vullen. In een ideaal scenario wil Vidarsson dan ook zelfs nog hard toeslaan. De sportieve manager wond er geen doekjes om dat hij bij voorkeur nog meerdere aanvallers wil vastleggen en momenteel werk maakt van drie concrete pistes.

LEES OOK: Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

AA Gent kiest Vanzeir

Hyllarion Goore lijkt evenwel toch vooral als een toekomstgericht dossier, terwijl het prijskaartje van Rwan Cruz voorlopig geen spek voor de bek van de Buffalo's blijkt. De laatste kandidaat op zijn shortlist, met name Dante Vanzeir, zou daarentegen wél een realistisch target vormen om de voorhoede reeds op korte termijn te versterken. De eenmalig Rode Duivel wil en mag naar verluidt beschikken bij New York Red Bulls, dat hem destijds voor een vijftal miljoen wegplukte bij Union. 

Hoewel zijn naam naar verluidt louter als een alternatief voor Cruz op tafel ligt in Gent zit er volgens transfergoeroe Sacha Tavolieri nu plots toch schot in de zaak. "AA Gent heeft besloten om door te duwen en komt dichter bij een akkoord met Vanzeir. Momenteel worden nog de laatste details geregeld met zijn huidige werkgever", luidt het. Het vertrek van Vrancken, die twijfelde of onze 26-jarige landgenoot ging passen in zijn systeem, zou de weg hebben vrijgemaakt voor Vanzeir.

Prijskaartje: 2 miljoen

"Voor het management van AA Gent was hij altijd al een prioriteit", vervolgt Tavolieri, volgens wie Vanzeir donderdagavond al op het vliegtuig stapt om zijn terugkeer naar België volledig te voltooien. Ook volgens Het Nieuwsblad gaan de onderhandelingen, die in de afrondende fase zitten, de goede richting uit en lijkt een overeenkomst op clubniveau nu nog slechts een kwestie van tijd. Zelf gaf Vanzeir volgens de krant per slot van rekening al langer zijn jawoord aan de Buffalo's.

"Persoonlijk is AA Gent er zo goed als uit met Vanzeir", wisten zij hem ook volgens Het Laatste Nieuws dus te overtuigen om de Verenigde Staten alweer te verlaten. Behoudens een verrassende wending wordt Vanzeir na Leonardo Lopes Da Silva, Tom Vandenberghe en Samuel Kotto op die manier de vierde nieuwkomer in januari bij de Gentenaren, die nog volgens HLN ongeveer twee à drie miljoen op tafel leggen voor het broodnodige vers bloed in het offensief compartiment.

Topaanwinst voor AA Gent?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

45
45
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

46
46
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

71
71
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

68
68
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

141
141
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

187
187
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

72
72
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

99
99
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

71
71
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

117
117
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

80
80
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

204
204
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

119
119
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

102
102
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

940
940
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

73
73
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

158
158
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

107
107
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

42
42
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

393
393
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

432
432
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

206
206
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

414
414

Meer sportnieuws