Club-Juventus: Hayen voorziet kleine verrassing in basiself

door
Club-Juventus: Hayen voorziet kleine verrassing in basiself

In de Champions League moet Club Brugge dinsdagavond vol aan de bak. De Belgische kampioen krijgt namelijk het bezoek van Juventus. Scheidsrechter Benoît Bastien fluit de match om 21u op gang, inmiddels is de Brugse basiself ook bekend.

Voorlopig heeft de Belgische kampioen een geslaagde eerste campagne achter de rug binnen het nieuwe format van de Champions League. In de eerste zes speeldagen wist het tien punten ter verzamelen. Daarmee is het virtueel geplaatst voor de knock out-fase. Maar er moeten natuurlijk nog twee speelrondes afgewerkt worden. Minstens één extra punt lijkt dan ook nodig om door te stoten.

LEES OOK: Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

Hopen op stunt

En het zal niet evident worden dat extra punt te rapen. Tijdens de slotspeeldag wacht immers een bezoek aan Manchester City. Dat heeft de punten zelf nog broodnodig en lijkt stilaan weer in vorm na de ongeziene dip van eind 2024. De Bruggelingen doen er dus goed aan om thuis tegen Juventus al te oogsten.

De Oude Dame heeft niet meer de grandeur van begin deze eeuw, maar blijft een bijzonder stugge tegenstander die dit seizoen nog maar twee keer verloor. Al heeft de ploeg van coach Thiago Motta het anderzijds ook lastig om overwinningen over de streep te trekken. Er liggen dus wel degelijk kansen voor Club.

Sabbe krijgt voorkeur

Om de thuismatch tot een goed einde te brengen kiest Hayen alvast grotendeels voor de verwachte namen. Al heeft hij één kleine verrassing voorzien. Zo krijgt Kyriani Sabbe opnieuw de voorkeur als rechtsback, Joaquin Seys moet dus op de bank starten. Voorts start Club achterin met zijn vaste sterkhouders.

Op het middenveld blijft de driehoek met Ardon Jashari, Raphael Onyedika en Hans Vanaken logischerwijs intact. Tot slot neemt Chemsdine Talbi opnieuw de plek van de vertrokken Andreas Skov Olsen in. Terwijl Ferran Jutgla de concurrentiestrijd met Gustaf Nilsson naar zich heeft toegetrokken.

Wie wint?

Meest recent

Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

1
1
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

130
130
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

20
20
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

45
45
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

163
163
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

105
105
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

40
40
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

132
132
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

139
139
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

182
182
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1110
1110
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

74
74
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

246
246
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

292
292
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

68
68
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

207
207
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

345
345
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

76
76
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

193
193
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

103
103
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

624
624
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

396
396
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

302
302
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

332
332
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

641
641

Meer sportnieuws