'Antwerp casht op smaakmaker: vervanger al bekend'

700 stemmen
'Antwerp casht op smaakmaker: vervanger al bekend'

De jaarrekening van Antwerp kleurde opnieuw bloedrood, al worden de structurele verliezen op de Bosuil wel steeds vlotter gedekt door te cashen op de transfermarkt. Nu is er een volgende lucratieve transfer in de maak, want Jacob Ondrejka staat op een zucht van Parma. Gaat de Great Old in januari nog op zoek naar een vervanger?

De overstap van Ondrejka naar Italië lijkt alvast zo goed als rond, want lokale media merkten de 22-jarige Zweed er reeds op in het centrum van de stad. Daarbij had hij zelfs al een truitje van Parma aan. Eens zijn medische keuring achter de rug is lijkt het dan ook louter nog een kwestie van tijd lijkt alvorens de deal ook officieel wordt aangekondigd.

LEES OOK: 'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Ondrejka out ...

Anderhalf jaar nadat het hem wegplukte uit zijn thuisland vangt het stamnummer één volgens diverse bronnen een slordige acht miljoen voor de flankaanvaller, voor wie het zelf destijds anderhalf miljoen neertelde. Een fraaie winst dus, te meer omdat Ondrejka deels door blessureleed slechts sporadisch zijn stempel wist te drukken in Deurne-Noord.

Onder nieuwe coach Jonas De Roeck schoot Ondrejka dit seizoen wel stevig uit de startblokken, maar net zoals vorig jaar kon hij daar geen vervolg aan breien. Na zeven goals en vier assists in de eerste 14 speeldagen was hij sindsdien nog maar goed voor één assist. In totaal tikt de eenmalig international af op 12 treffers en acht assists in 55 duels.

Balikwisha in?

De laatste tijd had Ondrejka ook geen vaste basisplek meer beet, en dus is het nog maar de vraag of Marc Overmars in januari een vervanger wil aantrekken. Om competitief te blijven is het volgens Gazet van Antwerpen alvast wel de bedoeling om tijdens de wintermercato nog een flankaanvaller toe te voegen aan De Roeck zijn steeds krappere kern.

Hoewel de scouts speuren naar een direct inzetbare versterking blijft het businessmodel wel gestoeld op jonge en goedkope talenten die met een stevige winst kunnen worden doorverkocht. Daarom verwacht de krant dat behalve Michel-Ange Balikwisha ook Anthony Valencia en Farouck Adekami voortaan volop hun kans zullen krijgen als wingers.

🚀

Wie is de beste vervanger voor Ondrejka?

Meest recent

'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

0
0
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

47
47
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

21
21
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

67
67
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

24
24
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

12
12
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

103
103
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

135
135
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

145
145
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

89
89
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

28
28
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

99
99
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

104
104
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

98
98
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

117
117
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

215
215
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

43
43
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

155
155
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

342
342
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

388
388
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

369
369
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

68
68
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

66
66
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

365
365
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

199
199

Meer sportnieuws