Avila na Antwerp relschopper bij Ajax: “Saboteerde de boel!"

door
Avila na Antwerp relschopper bij Ajax: “Saboteerde de boel!

Gaston Avila maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Ajax, maar de flankspeler is alweer weg uit Amsterdam. Na zijn vertrek komt een opvallend verhaal naar buiten over zijn mislukte periode bij de Nederlandse topclub.

Marc Overmars wreef zich in de handen met de uitgaande transfer van Avila. Zijn voormalige werkgever, Ajax, legde een slordige 12 miljoen euro op tafel. In Nederland werd de Argentijnse back nooit een succes. Vincent Schildkamp van ESPN onthulde een bizar verhaal over Avila.

LEES OOK: Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Saboteerde de boel

Ajax speelde op 21 december 2023 in de beker tegen Hercules en de Amsterdammers blameerden zich mét Avila in de basis. "Het was gewoon een hele wilde speler. Die heeft tegen Hercules, dat kan ik nu wel met zekerheid zeggen, de boel gesaboteerd. Je ziet gewoon dat Ávila in die wedstrijd echt de boel saboteert. Dat had niets met topsport of het bedrijven van profvoetbal te maken. Dat was echt heel ernstig.”

Waarom Avila de boel saboteerde weet Schildkamp niet, maar het had mogelijk te maken met zijn status als reservespeler bij Ajax. In de beker mocht de Argentijn wél opdraven en dat schoot in het verkeerde keelgat. "Zo snel mogelijk wegwezen denk ik. Dat kan niet anders. Mikautadze ook. Wat die allemaal aan het doen was. Dat was totale waanzin. Als ik speculeer is het een trotse Zuid-Amerikaan. Bekerpotje tegen Hercules, wacht eens even daarvoor ben ik niet naar Amsterdam gekomen. Dat zou er zomaar achter kunnen zitten."

Heel ernstig

Het ging van kwaad naar erger met Avila bij Ajax en de Argentijn werd op huurbasis naar Fortaleza gestuurd. “Wat hem daarna is overkomen is buitengewoon treurig. Maar als je toch bedenkt dat je daar 12,5 miljoen euro voor betaald hebt”, besluit ESPN-commentator Schildkamp.

Vind jij Gaston Avila een goede speler?

Meest recent

Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

14
14
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

97
97
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

108
108
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

221
221
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

41
41
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

234
234
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

316
316
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

76
76
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

520
520
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

343
343
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

155
155
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

309
309
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

397
397
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

179
179
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

259
259
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

106
106
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

483
483
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

337
337
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

140
140
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

212
212
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

860
860
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

307
307
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

171
171
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

322
322
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

377
377

Meer sportnieuws