Opvolger Skov Olsen: Madou licht tipje van de sluier

1358 stemmen
Opvolger Skov Olsen: Madou licht tipje van de sluier

Club Brugge maakt zich momenteel op voor het sluitstuk van de League Phase in de Champions League. Ondertussen is de landskampioen ook op de transfermarkt actief. Zo is het uitkijken naar wie de vervanger van Andreas Skov Olsen zal worden.

Blauw-Zwart haalde de Skov Olsen begin 2022 weg bij FC Bologna en dat bleek een goede zet. Zo wist hij uit te groeien tot één van de smaakmakers, die ook nog eens beslissend kan zijn. Met 49 goals en 30 assists in 124 matchen namens Blauw-Zwart mogen zijn cijfers gezien worden. Hij won er onder meer twee landstitels.

Maar Skov Olsen was ook bijzonder wispelturig. Bovendien was hij naar verluidt niet de meest aangename persoon naast het veld. En de Deen had duidelijk zijn zinnen gezet op een verhuis naar VfL Wolfsburg. Blauw-Zwart besloot dan ook om mee te werken en cashte uiteindelijk zo'n 14 miljoen euro.

LEES OOK: 'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Interne oplossing?

De vraag is nu wie de flankaanvaller moet gaan opvolgen. Gezien het drukke programma lijkt het logisch dat Club een directe vervanger aantrekt. Anderzijds zijn er ook intern enkele interessante opties. In een uitgebreid gesprek met Het Laatste Nieuws liet CEO Bob Madou al wat in zijn kaarten kijken.

Zo werd al volop vergaderd over een opvolger. Een aantal belangrijke stemmen, Maarten Dedobbeleer (Sports Director) en Guilian Preud’homme (CEO van Club Nxt), verkiezen blijkbaar een interne oplossing. "Iedereen heeft vanuit zijn expertise gezegd wat ie dacht", stelt Madou. "Maarten: 'Weet dat Skoras vorig jaar 91% van de minuten gespeeld heeft in de play-offs en Skov slechts 29%.' Guilian: 'Bij NXT doet Shandre Campbell het goed op de wing. Als we erin geloven, waarom geven we hem nu al geen kans?'"

Targets van 9 miljoen

Het lijkt er dus op dat Club mogelijk géén directe vervanger haalt, of toch niet tijdens de huidige mercato. En moest dat echter toch het geval zijn, staan er volgens bestuurslid Lukas Verhaeghe een drietal namen op het schaduwelftal klaar. Al zal Dévy Rigaux (Director of Football) ook het budgettaire kader moeten respecteren. "Dévy zei: 'Ik ben met twee, drie spelers bezig, maar ze vragen meer dan 9 miljoen euro. En hoeveel wintertransfers hebben direct impact?' En Nicky Laukens (CFO) schetst het financiële aspect van een winter- of een zomertransfer. Díe gesprekken voeren we, waarna we als Club een conclusie nemen", geeft Madou meer inzage in het overlegmodel.

Club moet deze winter nog een directe vervanger halen ...

Meest recent

Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

95
95
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

210
210
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

213
213
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

14
14
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

98
98
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

32
32
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

63
63
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

92
92
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

50
50
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

76
76
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

63
63
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

353
353
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

948
948
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

382
382
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

376
376
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

328
328
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

39
39
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

243
243
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

26
26
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

245
245
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

35
35
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

41
41
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

97
97
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

150
150

Meer sportnieuws