Opvolger Skov Olsen: Madou licht tipje van de sluier

1358 stemmen
Opvolger Skov Olsen: Madou licht tipje van de sluier

Club Brugge maakt zich momenteel op voor het sluitstuk van de League Phase in de Champions League. Ondertussen is de landskampioen ook op de transfermarkt actief. Zo is het uitkijken naar wie de vervanger van Andreas Skov Olsen zal worden.

Blauw-Zwart haalde de Skov Olsen begin 2022 weg bij FC Bologna en dat bleek een goede zet. Zo wist hij uit te groeien tot één van de smaakmakers, die ook nog eens beslissend kan zijn. Met 49 goals en 30 assists in 124 matchen namens Blauw-Zwart mogen zijn cijfers gezien worden. Hij won er onder meer twee landstitels.

Maar Skov Olsen was ook bijzonder wispelturig. Bovendien was hij naar verluidt niet de meest aangename persoon naast het veld. En de Deen had duidelijk zijn zinnen gezet op een verhuis naar VfL Wolfsburg. Blauw-Zwart besloot dan ook om mee te werken en cashte uiteindelijk zo'n 14 miljoen euro.

LEES OOK: Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Interne oplossing?

De vraag is nu wie de flankaanvaller moet gaan opvolgen. Gezien het drukke programma lijkt het logisch dat Club een directe vervanger aantrekt. Anderzijds zijn er ook intern enkele interessante opties. In een uitgebreid gesprek met Het Laatste Nieuws liet CEO Bob Madou al wat in zijn kaarten kijken.

Zo werd al volop vergaderd over een opvolger. Een aantal belangrijke stemmen, Maarten Dedobbeleer (Sports Director) en Guilian Preud’homme (CEO van Club Nxt), verkiezen blijkbaar een interne oplossing. "Iedereen heeft vanuit zijn expertise gezegd wat ie dacht", stelt Madou. "Maarten: 'Weet dat Skoras vorig jaar 91% van de minuten gespeeld heeft in de play-offs en Skov slechts 29%.' Guilian: 'Bij NXT doet Shandre Campbell het goed op de wing. Als we erin geloven, waarom geven we hem nu al geen kans?'"

Targets van 9 miljoen

Het lijkt er dus op dat Club mogelijk géén directe vervanger haalt, of toch niet tijdens de huidige mercato. En moest dat echter toch het geval zijn, staan er volgens bestuurslid Lukas Verhaeghe een drietal namen op het schaduwelftal klaar. Al zal Dévy Rigaux (Director of Football) ook het budgettaire kader moeten respecteren. "Dévy zei: 'Ik ben met twee, drie spelers bezig, maar ze vragen meer dan 9 miljoen euro. En hoeveel wintertransfers hebben direct impact?' En Nicky Laukens (CFO) schetst het financiële aspect van een winter- of een zomertransfer. Díe gesprekken voeren we, waarna we als Club een conclusie nemen", geeft Madou meer inzage in het overlegmodel.

Club moet deze winter nog een directe vervanger halen ...

Meest recent

Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

6
6
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

229
229
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

33
33
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

87
87
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

70
70
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

71
71
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

273
273
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

53
53
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

339
339
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

561
561
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

218
218
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

277
277
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

87
87
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

833
833
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

461
461
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

140
140
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

432
432
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

552
552
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

77
77
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

105
105
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

205
205
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

55
55
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

470
470
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

466
466
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

137
137

Meer sportnieuws