Opvolger Skov Olsen: Madou licht tipje van de sluier

1358 stemmen
Opvolger Skov Olsen: Madou licht tipje van de sluier

Club Brugge maakt zich momenteel op voor het sluitstuk van de League Phase in de Champions League. Ondertussen is de landskampioen ook op de transfermarkt actief. Zo is het uitkijken naar wie de vervanger van Andreas Skov Olsen zal worden.

Blauw-Zwart haalde de Skov Olsen begin 2022 weg bij FC Bologna en dat bleek een goede zet. Zo wist hij uit te groeien tot één van de smaakmakers, die ook nog eens beslissend kan zijn. Met 49 goals en 30 assists in 124 matchen namens Blauw-Zwart mogen zijn cijfers gezien worden. Hij won er onder meer twee landstitels.

Maar Skov Olsen was ook bijzonder wispelturig. Bovendien was hij naar verluidt niet de meest aangename persoon naast het veld. En de Deen had duidelijk zijn zinnen gezet op een verhuis naar VfL Wolfsburg. Blauw-Zwart besloot dan ook om mee te werken en cashte uiteindelijk zo'n 14 miljoen euro.

LEES OOK: 'Vernieuwd bestuur vol aan de bak: transferspektakel Club'

Interne oplossing?

De vraag is nu wie de flankaanvaller moet gaan opvolgen. Gezien het drukke programma lijkt het logisch dat Club een directe vervanger aantrekt. Anderzijds zijn er ook intern enkele interessante opties. In een uitgebreid gesprek met Het Laatste Nieuws liet CEO Bob Madou al wat in zijn kaarten kijken.

Zo werd al volop vergaderd over een opvolger. Een aantal belangrijke stemmen, Maarten Dedobbeleer (Sports Director) en Guilian Preud’homme (CEO van Club Nxt), verkiezen blijkbaar een interne oplossing. "Iedereen heeft vanuit zijn expertise gezegd wat ie dacht", stelt Madou. "Maarten: 'Weet dat Skoras vorig jaar 91% van de minuten gespeeld heeft in de play-offs en Skov slechts 29%.' Guilian: 'Bij NXT doet Shandre Campbell het goed op de wing. Als we erin geloven, waarom geven we hem nu al geen kans?'"

Targets van 9 miljoen

Het lijkt er dus op dat Club mogelijk géén directe vervanger haalt, of toch niet tijdens de huidige mercato. En moest dat echter toch het geval zijn, staan er volgens bestuurslid Lukas Verhaeghe een drietal namen op het schaduwelftal klaar. Al zal Dévy Rigaux (Director of Football) ook het budgettaire kader moeten respecteren. "Dévy zei: 'Ik ben met twee, drie spelers bezig, maar ze vragen meer dan 9 miljoen euro. En hoeveel wintertransfers hebben direct impact?' En Nicky Laukens (CFO) schetst het financiële aspect van een winter- of een zomertransfer. Díe gesprekken voeren we, waarna we als Club een conclusie nemen", geeft Madou meer inzage in het overlegmodel.

Club moet deze winter nog een directe vervanger halen ...

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

30
30
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

160
160
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

51
51
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

50
50
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

467
467
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

140
140
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

58
58
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

98
98
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

324
324
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

499
499
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

304
304
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

613
613
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

226
226
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

311
311
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

113
113
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

81
81
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

61
61
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

464
464
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

232
232
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

289
289
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

139
139
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

179
179
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

513
513
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

303
303

Meer sportnieuws