Opvolger Skov Olsen: Madou licht tipje van de sluier

1358 stemmen
Opvolger Skov Olsen: Madou licht tipje van de sluier

Club Brugge maakt zich momenteel op voor het sluitstuk van de League Phase in de Champions League. Ondertussen is de landskampioen ook op de transfermarkt actief. Zo is het uitkijken naar wie de vervanger van Andreas Skov Olsen zal worden.

Blauw-Zwart haalde de Skov Olsen begin 2022 weg bij FC Bologna en dat bleek een goede zet. Zo wist hij uit te groeien tot één van de smaakmakers, die ook nog eens beslissend kan zijn. Met 49 goals en 30 assists in 124 matchen namens Blauw-Zwart mogen zijn cijfers gezien worden. Hij won er onder meer twee landstitels.

Maar Skov Olsen was ook bijzonder wispelturig. Bovendien was hij naar verluidt niet de meest aangename persoon naast het veld. En de Deen had duidelijk zijn zinnen gezet op een verhuis naar VfL Wolfsburg. Blauw-Zwart besloot dan ook om mee te werken en cashte uiteindelijk zo'n 14 miljoen euro.

LEES OOK: Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Interne oplossing?

De vraag is nu wie de flankaanvaller moet gaan opvolgen. Gezien het drukke programma lijkt het logisch dat Club een directe vervanger aantrekt. Anderzijds zijn er ook intern enkele interessante opties. In een uitgebreid gesprek met Het Laatste Nieuws liet CEO Bob Madou al wat in zijn kaarten kijken.

Zo werd al volop vergaderd over een opvolger. Een aantal belangrijke stemmen, Maarten Dedobbeleer (Sports Director) en Guilian Preud’homme (CEO van Club Nxt), verkiezen blijkbaar een interne oplossing. "Iedereen heeft vanuit zijn expertise gezegd wat ie dacht", stelt Madou. "Maarten: 'Weet dat Skoras vorig jaar 91% van de minuten gespeeld heeft in de play-offs en Skov slechts 29%.' Guilian: 'Bij NXT doet Shandre Campbell het goed op de wing. Als we erin geloven, waarom geven we hem nu al geen kans?'"

Targets van 9 miljoen

Het lijkt er dus op dat Club mogelijk géén directe vervanger haalt, of toch niet tijdens de huidige mercato. En moest dat echter toch het geval zijn, staan er volgens bestuurslid Lukas Verhaeghe een drietal namen op het schaduwelftal klaar. Al zal Dévy Rigaux (Director of Football) ook het budgettaire kader moeten respecteren. "Dévy zei: 'Ik ben met twee, drie spelers bezig, maar ze vragen meer dan 9 miljoen euro. En hoeveel wintertransfers hebben direct impact?' En Nicky Laukens (CFO) schetst het financiële aspect van een winter- of een zomertransfer. Díe gesprekken voeren we, waarna we als Club een conclusie nemen", geeft Madou meer inzage in het overlegmodel.

Club moet deze winter nog een directe vervanger halen ...

Meest recent

'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

2
2
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

59
59
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

44
44
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

31
31
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

50
50
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

233
233
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

144
144
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

223
223
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

240
240
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

73
73
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

831
831
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

282
282
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

315
315
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

420
420
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

133
133
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

98
98
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

165
165
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

261
261
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

43
43
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

355
355
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

225
225
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

42
42
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

44
44
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

174
174
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

292
292

Meer sportnieuws