‘Eigenaardige’ Karetsas afgemaakt: “Erg vreemd én ongezond”

door
‘Eigenaardige’ Karetsas afgemaakt: “Erg vreemd én ongezond”

Kos Karetsas is nog maar 17 jaar, maar de middenvelder van KRC Genk gooit hoge ogen in de Jupiler Pro League. Het goudhaantje van Thorsten Fink kan zowel voor de Belgische als voor de Griekse nationale ploeg kiezen.

Er is nog geen nieuwe bondscoach aangesteld, maar de analisten van Extra Time waren alvast druk aan het discussiëren of Karetsas volgende interlandperiode opgeroepen moet worden voor de Rode Duivels. Vooral Filip Joos en Peter Vandenbempt waren het niet eens met elkaar en voerden een felle discussie.

LEES OOK: Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

Gewild supertalent

Ook afgelopen speeldag liet Karetsas zich weer opmerken. “Karetsas was zeer sterk. Is een patron aan het worden bij KRC Genk. Hij zegt dat hij nog moet kiezen tussen de Rode Duivels en Griekenland. Binnenkort spelen wij namens de Nations League tegen Oekraïne, de Grieken tegen de Schotten. De kans dat hij daar wordt opgeroepen is groot, moeten wij hem ook niet gewoon selecteren?”, vroeg Joos zich af.

Frank Boeckx vond niet dat er druk mag gezet worden op Karetsas, maar Joos had een andere mening. “Waarom zou je hem niet oproepen? Hij moet gewoon twee keer invallen. Stel dat je dat doet. Wat is het probleem dat het dan toch niets zou worden? Wat heb je dan verloren? Roep hem toch op. Ik laat hem nu áltijd twee keer spelen. Waarom het risico lopen hem te verliezen aan Griekenland?”, aldus Joos.

Ongezonde situatie 

Peter Vandenbempt was dan weer van mening dat Karetsas niet mag overhaasten, maar was ook niet akkoord met de ingesteldheid van het supertalent. “Ik vind het eigenlijk een eigenaardige manier van doen. Ik ben nu 17 jaar en ik ga zien wie er mij oproept en daarvoor ga ik spelen, dat is ook erg vreemd.” Boeckx ging akkoord en gaf Karetsas de raad naar zijn hart te luisteren.

Joos laaide vervolgens de discussie nog wat op. “En wat als je een hart hebt dat het niet weet, hebben jullie nooit getwijfeld?” Vandenbempt haalde echter weer uit naar Karetsas. “Ik hekelde De Bruyne en Lukaku dat zij beslisten wanneer ze werden geselecteerd. Nu is er iemand van 17 jaar die dus zegt dat hij opgeroepen moét worden of hij kiest een ander land, dat is niet gezond.”

Vind jij dat Karetsas volgende interlandperiode moet worden opgeroepen?

Meest recent

Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

6
6
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

28
28
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

79
79
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

15
15
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

401
401
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

67
67
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

115
115
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

10
10
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

475
475
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

250
250
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

170
170
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

94
94
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

33
33
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

336
336
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

259
259
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

150
150
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

182
182
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

108
108
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

38
38
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

99
99
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

550
550
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

70
70
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

80
80
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

153
153
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

69
69

Meer sportnieuws