‘Eigenaardige’ Karetsas afgemaakt: “Erg vreemd én ongezond”

door
‘Eigenaardige’ Karetsas afgemaakt: “Erg vreemd én ongezond”

Kos Karetsas is nog maar 17 jaar, maar de middenvelder van KRC Genk gooit hoge ogen in de Jupiler Pro League. Het goudhaantje van Thorsten Fink kan zowel voor de Belgische als voor de Griekse nationale ploeg kiezen.

Er is nog geen nieuwe bondscoach aangesteld, maar de analisten van Extra Time waren alvast druk aan het discussiëren of Karetsas volgende interlandperiode opgeroepen moet worden voor de Rode Duivels. Vooral Filip Joos en Peter Vandenbempt waren het niet eens met elkaar en voerden een felle discussie.

LEES OOK: Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

Gewild supertalent

Ook afgelopen speeldag liet Karetsas zich weer opmerken. “Karetsas was zeer sterk. Is een patron aan het worden bij KRC Genk. Hij zegt dat hij nog moet kiezen tussen de Rode Duivels en Griekenland. Binnenkort spelen wij namens de Nations League tegen Oekraïne, de Grieken tegen de Schotten. De kans dat hij daar wordt opgeroepen is groot, moeten wij hem ook niet gewoon selecteren?”, vroeg Joos zich af.

Frank Boeckx vond niet dat er druk mag gezet worden op Karetsas, maar Joos had een andere mening. “Waarom zou je hem niet oproepen? Hij moet gewoon twee keer invallen. Stel dat je dat doet. Wat is het probleem dat het dan toch niets zou worden? Wat heb je dan verloren? Roep hem toch op. Ik laat hem nu áltijd twee keer spelen. Waarom het risico lopen hem te verliezen aan Griekenland?”, aldus Joos.

Ongezonde situatie 

Peter Vandenbempt was dan weer van mening dat Karetsas niet mag overhaasten, maar was ook niet akkoord met de ingesteldheid van het supertalent. “Ik vind het eigenlijk een eigenaardige manier van doen. Ik ben nu 17 jaar en ik ga zien wie er mij oproept en daarvoor ga ik spelen, dat is ook erg vreemd.” Boeckx ging akkoord en gaf Karetsas de raad naar zijn hart te luisteren.

Joos laaide vervolgens de discussie nog wat op. “En wat als je een hart hebt dat het niet weet, hebben jullie nooit getwijfeld?” Vandenbempt haalde echter weer uit naar Karetsas. “Ik hekelde De Bruyne en Lukaku dat zij beslisten wanneer ze werden geselecteerd. Nu is er iemand van 17 jaar die dus zegt dat hij opgeroepen moét worden of hij kiest een ander land, dat is niet gezond.”

Vind jij dat Karetsas volgende interlandperiode moet worden opgeroepen?

Meest recent

Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

132
132
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

74
74
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

150
150
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

110
110
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

87
87
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

53
53
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

203
203
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

209
209
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

43
43
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

389
389
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

243
243
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

488
488
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

94
94
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

40
40
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

439
439
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

55
55
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

472
472
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

148
148
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

361
361
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

253
253
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

328
328
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

108
108
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

505
505
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

528
528
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

676
676

Meer sportnieuws