‘Eigenaardige’ Karetsas afgemaakt: “Erg vreemd én ongezond”

door
‘Eigenaardige’ Karetsas afgemaakt: “Erg vreemd én ongezond”

Kos Karetsas is nog maar 17 jaar, maar de middenvelder van KRC Genk gooit hoge ogen in de Jupiler Pro League. Het goudhaantje van Thorsten Fink kan zowel voor de Belgische als voor de Griekse nationale ploeg kiezen.

Er is nog geen nieuwe bondscoach aangesteld, maar de analisten van Extra Time waren alvast druk aan het discussiëren of Karetsas volgende interlandperiode opgeroepen moet worden voor de Rode Duivels. Vooral Filip Joos en Peter Vandenbempt waren het niet eens met elkaar en voerden een felle discussie.

LEES OOK: Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

Gewild supertalent

Ook afgelopen speeldag liet Karetsas zich weer opmerken. “Karetsas was zeer sterk. Is een patron aan het worden bij KRC Genk. Hij zegt dat hij nog moet kiezen tussen de Rode Duivels en Griekenland. Binnenkort spelen wij namens de Nations League tegen Oekraïne, de Grieken tegen de Schotten. De kans dat hij daar wordt opgeroepen is groot, moeten wij hem ook niet gewoon selecteren?”, vroeg Joos zich af.

Frank Boeckx vond niet dat er druk mag gezet worden op Karetsas, maar Joos had een andere mening. “Waarom zou je hem niet oproepen? Hij moet gewoon twee keer invallen. Stel dat je dat doet. Wat is het probleem dat het dan toch niets zou worden? Wat heb je dan verloren? Roep hem toch op. Ik laat hem nu áltijd twee keer spelen. Waarom het risico lopen hem te verliezen aan Griekenland?”, aldus Joos.

Ongezonde situatie 

Peter Vandenbempt was dan weer van mening dat Karetsas niet mag overhaasten, maar was ook niet akkoord met de ingesteldheid van het supertalent. “Ik vind het eigenlijk een eigenaardige manier van doen. Ik ben nu 17 jaar en ik ga zien wie er mij oproept en daarvoor ga ik spelen, dat is ook erg vreemd.” Boeckx ging akkoord en gaf Karetsas de raad naar zijn hart te luisteren.

Joos laaide vervolgens de discussie nog wat op. “En wat als je een hart hebt dat het niet weet, hebben jullie nooit getwijfeld?” Vandenbempt haalde echter weer uit naar Karetsas. “Ik hekelde De Bruyne en Lukaku dat zij beslisten wanneer ze werden geselecteerd. Nu is er iemand van 17 jaar die dus zegt dat hij opgeroepen moét worden of hij kiest een ander land, dat is niet gezond.”

Vind jij dat Karetsas volgende interlandperiode moet worden opgeroepen?

Meest recent

'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

10
10
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

132
132
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

38
38
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

416
416
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

79
79
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

149
149
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

201
201
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

89
89
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

241
241
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

287
287
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

60
60
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

34
34
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

819
819
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

87
87
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

147
147
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

671
671
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

352
352
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

258
258
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

614
614
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

419
419
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

380
380
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

90
90
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

811
811
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

277
277
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

145
145

Meer sportnieuws