‘Eigenaardige’ Karetsas afgemaakt: “Erg vreemd én ongezond”

1832 stemmen
‘Eigenaardige’ Karetsas afgemaakt: “Erg vreemd én ongezond”

Kos Karetsas is nog maar 17 jaar, maar de middenvelder van KRC Genk gooit hoge ogen in de Jupiler Pro League. Het goudhaantje van Thorsten Fink kan zowel voor de Belgische als voor de Griekse nationale ploeg kiezen.

Er is nog geen nieuwe bondscoach aangesteld, maar de analisten van Extra Time waren alvast druk aan het discussiëren of Karetsas volgende interlandperiode opgeroepen moet worden voor de Rode Duivels. Vooral Filip Joos en Peter Vandenbempt waren het niet eens met elkaar en voerden een felle discussie.

LEES OOK: Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

Gewild supertalent

Ook afgelopen speeldag liet Karetsas zich weer opmerken. “Karetsas was zeer sterk. Is een patron aan het worden bij KRC Genk. Hij zegt dat hij nog moet kiezen tussen de Rode Duivels en Griekenland. Binnenkort spelen wij namens de Nations League tegen Oekraïne, de Grieken tegen de Schotten. De kans dat hij daar wordt opgeroepen is groot, moeten wij hem ook niet gewoon selecteren?”, vroeg Joos zich af.

Frank Boeckx vond niet dat er druk mag gezet worden op Karetsas, maar Joos had een andere mening. “Waarom zou je hem niet oproepen? Hij moet gewoon twee keer invallen. Stel dat je dat doet. Wat is het probleem dat het dan toch niets zou worden? Wat heb je dan verloren? Roep hem toch op. Ik laat hem nu áltijd twee keer spelen. Waarom het risico lopen hem te verliezen aan Griekenland?”, aldus Joos.

Ongezonde situatie 

Peter Vandenbempt was dan weer van mening dat Karetsas niet mag overhaasten, maar was ook niet akkoord met de ingesteldheid van het supertalent. “Ik vind het eigenlijk een eigenaardige manier van doen. Ik ben nu 17 jaar en ik ga zien wie er mij oproept en daarvoor ga ik spelen, dat is ook erg vreemd.” Boeckx ging akkoord en gaf Karetsas de raad naar zijn hart te luisteren.

Joos laaide vervolgens de discussie nog wat op. “En wat als je een hart hebt dat het niet weet, hebben jullie nooit getwijfeld?” Vandenbempt haalde echter weer uit naar Karetsas. “Ik hekelde De Bruyne en Lukaku dat zij beslisten wanneer ze werden geselecteerd. Nu is er iemand van 17 jaar die dus zegt dat hij opgeroepen moét worden of hij kiest een ander land, dat is niet gezond.”

Vind jij dat Karetsas volgende interlandperiode moet worden opgeroepen?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

112
112
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

64
64
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

29
29
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

140
140
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

27
27
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

38
38
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

179
179
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

549
549
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

71
71
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

433
433
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

208
208
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

535
535
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

509
509
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

483
483
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

358
358
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

195
195
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

594
594
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

268
268
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1047
1047
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

328
328
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

671
671
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

482
482
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws