Deense leegloop duurt voort: Anderlecht kondigt volgend vertrek aan

door
Deense leegloop duurt voort: Anderlecht kondigt volgend vertrek aan

In de voorbije twee jaar was RSC Anderlecht uitgegroeid een ware Deense kolonie binnen de Jupiler Pro League. Maar inmiddels blijft daar nog weinig van over. Maandag werd de volgende vertrekker aangekondigd bij de recordkampioen.

De Deense revolutie op Neerpede werd eind 2022 ingezet. Zo werd Jesper Fredberg benoemt als sportieve baas en niet veel later ook CEO. Hij plaatste vervolgens enkele landgenoten op belangrijke posities. Brian Riemer werd bijvoorbeeld hoofdcoach, Mikel Hemmersam kreeg een prominente rol in de jeugdwerking.

LEES OOK: Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Deense exodus ingezet

Met Anders Dreyer, Thomas Delaney, Kasper Dolberg, Kasper Schmeichel, Mads Kikkenborg, Mathias Jørgensen, ... haalde Fredberg ook heel wat Deense spelers in huis. Aanvankelijk leek die aanpak goed te renderen. Maar een tweetal jaar na de komst van Fredberg blijft amper iets over van het Deense bolwerk. 

Na een stroeve start van dit seizoen werd Riemer begin september aan de kant geschoven, niet veel later vertrokken ook Hemmersam en Fredberg. Van de spelers kozen Delaney en Schmeichel in de zomer al voor een nieuw uitdaging. Hun voorbeeld werd deze mercato gevolgd door Jørgensen en Dreyer.

Assistent kiest voor MLS

Inmiddels is ook het volgende Deense vertrek een feit. Zo kondigde RSCA aan dat de samenwerking met Jan Michaelsen per direct is stopgezet. De 54-jarige werd vorige zomer weggeplukt als bondscoach van de U20 om assistent te worden van Riemer. Na diens ontslag bleef Michaelsen echter op post.

Enkele maanden later kiest echter ook hij voor de uitgang. Net als Dreyer en Jørgensen lijkt hij voor een avontuur in de MLS te kiezen. Volgens Tipsbladet staat Michaelsen op punt om bij Vancouver Whitecaps aan de slag te gaan. Daar zou hij assistent worden van zijn landgenoot Jesper Sørensen.

Fredberg had té veel macht bij Anderlecht ...

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

216
216
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

112
112
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

70
70
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

29
29
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

30
30
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

197
197
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

71
71
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

137
137
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

201
201
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

132
132
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

14
14
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

465
465
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

21
21
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

158
158
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

99
99
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

144
144
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

53
53
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

240
240
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

274
274
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

47
47
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

151
151
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

88
88
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

395
395
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

89
89
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

135
135

Meer sportnieuws