Deense leegloop duurt voort: Anderlecht kondigt volgend vertrek aan

door
Deense leegloop duurt voort: Anderlecht kondigt volgend vertrek aan

In de voorbije twee jaar was RSC Anderlecht uitgegroeid een ware Deense kolonie binnen de Jupiler Pro League. Maar inmiddels blijft daar nog weinig van over. Maandag werd de volgende vertrekker aangekondigd bij de recordkampioen.

De Deense revolutie op Neerpede werd eind 2022 ingezet. Zo werd Jesper Fredberg benoemt als sportieve baas en niet veel later ook CEO. Hij plaatste vervolgens enkele landgenoten op belangrijke posities. Brian Riemer werd bijvoorbeeld hoofdcoach, Mikel Hemmersam kreeg een prominente rol in de jeugdwerking.

LEES OOK: ///

Deense exodus ingezet

Met Anders Dreyer, Thomas Delaney, Kasper Dolberg, Kasper Schmeichel, Mads Kikkenborg, Mathias Jørgensen, ... haalde Fredberg ook heel wat Deense spelers in huis. Aanvankelijk leek die aanpak goed te renderen. Maar een tweetal jaar na de komst van Fredberg blijft amper iets over van het Deense bolwerk. 

Na een stroeve start van dit seizoen werd Riemer begin september aan de kant geschoven, niet veel later vertrokken ook Hemmersam en Fredberg. Van de spelers kozen Delaney en Schmeichel in de zomer al voor een nieuw uitdaging. Hun voorbeeld werd deze mercato gevolgd door Jørgensen en Dreyer.

Assistent kiest voor MLS

Inmiddels is ook het volgende Deense vertrek een feit. Zo kondigde RSCA aan dat de samenwerking met Jan Michaelsen per direct is stopgezet. De 54-jarige werd vorige zomer weggeplukt als bondscoach van de U20 om assistent te worden van Riemer. Na diens ontslag bleef Michaelsen echter op post.

Enkele maanden later kiest echter ook hij voor de uitgang. Net als Dreyer en Jørgensen lijkt hij voor een avontuur in de MLS te kiezen. Volgens Tipsbladet staat Michaelsen op punt om bij Vancouver Whitecaps aan de slag te gaan. Daar zou hij assistent worden van zijn landgenoot Jesper Sørensen.

Fredberg had té veel macht bij Anderlecht ...

Meest recent

'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

67
67
Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

29
29
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

108
108
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

165
165
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

147
147
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

133
133
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

354
354
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

495
495
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

206
206
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

23
23
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

80
80
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

76
76
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

109
109
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

352
352
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

56
56
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

481
481
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

276
276
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

398
398
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

37
37
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

38
38
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

85
85
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

150
150
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

79
79
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

492
492

Meer sportnieuws