Deense leegloop duurt voort: Anderlecht kondigt volgend vertrek aan

door
Deense leegloop duurt voort: Anderlecht kondigt volgend vertrek aan

In de voorbije twee jaar was RSC Anderlecht uitgegroeid een ware Deense kolonie binnen de Jupiler Pro League. Maar inmiddels blijft daar nog weinig van over. Maandag werd de volgende vertrekker aangekondigd bij de recordkampioen.

De Deense revolutie op Neerpede werd eind 2022 ingezet. Zo werd Jesper Fredberg benoemt als sportieve baas en niet veel later ook CEO. Hij plaatste vervolgens enkele landgenoten op belangrijke posities. Brian Riemer werd bijvoorbeeld hoofdcoach, Mikel Hemmersam kreeg een prominente rol in de jeugdwerking.

LEES OOK: “Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Deense exodus ingezet

Met Anders Dreyer, Thomas Delaney, Kasper Dolberg, Kasper Schmeichel, Mads Kikkenborg, Mathias Jørgensen, ... haalde Fredberg ook heel wat Deense spelers in huis. Aanvankelijk leek die aanpak goed te renderen. Maar een tweetal jaar na de komst van Fredberg blijft amper iets over van het Deense bolwerk. 

Na een stroeve start van dit seizoen werd Riemer begin september aan de kant geschoven, niet veel later vertrokken ook Hemmersam en Fredberg. Van de spelers kozen Delaney en Schmeichel in de zomer al voor een nieuw uitdaging. Hun voorbeeld werd deze mercato gevolgd door Jørgensen en Dreyer.

Assistent kiest voor MLS

Inmiddels is ook het volgende Deense vertrek een feit. Zo kondigde RSCA aan dat de samenwerking met Jan Michaelsen per direct is stopgezet. De 54-jarige werd vorige zomer weggeplukt als bondscoach van de U20 om assistent te worden van Riemer. Na diens ontslag bleef Michaelsen echter op post.

Enkele maanden later kiest echter ook hij voor de uitgang. Net als Dreyer en Jørgensen lijkt hij voor een avontuur in de MLS te kiezen. Volgens Tipsbladet staat Michaelsen op punt om bij Vancouver Whitecaps aan de slag te gaan. Daar zou hij assistent worden van zijn landgenoot Jesper Sørensen.

Fredberg had té veel macht bij Anderlecht ...

Meest recent

Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

4
4
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

158
158
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

53
53
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

28
28
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

27
27
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

59
59
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

217
217
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

41
41
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

185
185
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

63
63
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

57
57
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

244
244
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

425
425
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

397
397
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

114
114
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

275
275
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

379
379
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

55
55
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

145
145
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

123
123
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

276
276
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

157
157
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

152
152
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

57
57
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

237
237

Meer sportnieuws