Deense leegloop duurt voort: Anderlecht kondigt volgend vertrek aan

door
Deense leegloop duurt voort: Anderlecht kondigt volgend vertrek aan

In de voorbije twee jaar was RSC Anderlecht uitgegroeid een ware Deense kolonie binnen de Jupiler Pro League. Maar inmiddels blijft daar nog weinig van over. Maandag werd de volgende vertrekker aangekondigd bij de recordkampioen.

De Deense revolutie op Neerpede werd eind 2022 ingezet. Zo werd Jesper Fredberg benoemt als sportieve baas en niet veel later ook CEO. Hij plaatste vervolgens enkele landgenoten op belangrijke posities. Brian Riemer werd bijvoorbeeld hoofdcoach, Mikel Hemmersam kreeg een prominente rol in de jeugdwerking.

LEES OOK: Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

Deense exodus ingezet

Met Anders Dreyer, Thomas Delaney, Kasper Dolberg, Kasper Schmeichel, Mads Kikkenborg, Mathias Jørgensen, ... haalde Fredberg ook heel wat Deense spelers in huis. Aanvankelijk leek die aanpak goed te renderen. Maar een tweetal jaar na de komst van Fredberg blijft amper iets over van het Deense bolwerk. 

Na een stroeve start van dit seizoen werd Riemer begin september aan de kant geschoven, niet veel later vertrokken ook Hemmersam en Fredberg. Van de spelers kozen Delaney en Schmeichel in de zomer al voor een nieuw uitdaging. Hun voorbeeld werd deze mercato gevolgd door Jørgensen en Dreyer.

Assistent kiest voor MLS

Inmiddels is ook het volgende Deense vertrek een feit. Zo kondigde RSCA aan dat de samenwerking met Jan Michaelsen per direct is stopgezet. De 54-jarige werd vorige zomer weggeplukt als bondscoach van de U20 om assistent te worden van Riemer. Na diens ontslag bleef Michaelsen echter op post.

Enkele maanden later kiest echter ook hij voor de uitgang. Net als Dreyer en Jørgensen lijkt hij voor een avontuur in de MLS te kiezen. Volgens Tipsbladet staat Michaelsen op punt om bij Vancouver Whitecaps aan de slag te gaan. Daar zou hij assistent worden van zijn landgenoot Jesper Sørensen.

Fredberg had té veel macht bij Anderlecht ...

Meest recent

Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

27
27
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

32
32
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

197
197
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

43
43
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

72
72
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

49
49
‘Oliveir Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

34
34
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

109
109
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

339
339
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

195
195
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

607
607
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

89
89
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

412
412
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

554
554
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

244
244
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

824
824
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

168
168
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

263
263
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

293
293
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

209
209
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

634
634
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

261
261
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

156
156
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

1051
1051
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

1209
1209

Meer sportnieuws