Anderlecht bevoordeeld? Referee Department reageert

1857
Anderlecht bevoordeeld? Referee Department reageert

RSC Anderlecht boekte zondagmiddag een deugddoende overwinning op het veld van KV Kortrijk. Bij de tegenpartij wees coach Yves Vanderhaeghe achteraf naar de rol van de arbitrage. Zo hing naar verluidt een geurtje aan de openingstreffer van de Brusselaars.

Paars-Wit haalde het al bij al verdiend met 0-2, maar echt overtuigen deed de ploeg van coach David Hubert. Vooral in de eerste helft beet Anderlecht lange tijd zijn tanden stuk op de verdedigende organisatie van Vanderhaeghe. Na de pauze werd de ban dan toch gebroken door een knappe vrije trap van Thorgan Hazard.

Vervolgens pakte KVK-kapitein Joao Silva ook nog eens een rode kaart. En met een man meer tussen de lijnen wist RSCA in de absolute slotseconden er nog 0-2 van te maken. Een welgekomen overwinning voor de recordkampioen, die zijn vorige drie competitieduels had verloren. Al hing er ook een geurtje aan deze zege.

LEES OOK: Scheidsrechters onder vuur: Lardot dreigt met sancties

Spelers te dicht bij de muur?

De vrije trap van Hazard was namelijk bepalend voor het wedstrijdverloop, maar volgens Vanderhaeghe mocht deze treffer nooit goedgekeurd worden. Anderlecht had immers ook een klein muurtje opgesteld. Maar die stond op onvoldoende afstand van de Kortrijkse muur en dus zou de vrije trap niet reglementair zijn.

De bewuste fase kwam maandagavond dan ook ter sprake bij 'Under Review', de wekelijkse terugblik van het Referee Department. "Ik kan niet zeggen of die muur op één meter stond", stelt scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot. "Ik kan niet oordelen over die afstand. De twee spelers van Kortrijk die er naast staan, maken ook geen deel uit van hun muur. Zo'n muur bestaat ook minimum uit drie spelers, zoals in het reglement staat."

Duidelijkere instructies

Indien de spelers van Anderlecht effectief op minder dan één meter van het Kortrijkse muurtje stond, had het doelpunt effectief moeten afgekeurd worden. Maar daar kan ook het Referee Department geen uitsluitsel over geven met de voor hun beschikbare technologie. Wel adviseert Lardot zijn refs aan om in de toekomst duidelijker te zijn wat betreft de plaatsing van het muurtje bij stilstaande fases. "Wat wij kunnen doen is de scheidsrechters aanraden om duidelijker te zijn over de afstand van de muur", aldus Lardot.

Het doelpunt moest afgekeurd worden ...

Meest recent

City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

7
7
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

36
36
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

123
123
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

29
29
Nieuwe chouchou bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

148
148
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

44
44
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

184
184
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

68
68
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

97
97
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

300
300
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

160
160
Kippenvel op Bosuil: Overmars krijgt pakkend afscheid

Royal Antwerp FC kruist zondagmiddag de degens met vicekampioen Union SG. Die wedstrijd staat in ...

99
99
Valentine Besard slaat Van Gucht met complete verstomming

Het waren spannende dagen voor zowel Ruben Van Gucht als Valentine Besard. De twee zijn ondertussen ...

25
25
Club in de wolken: extra wapens voor clash met Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

419
419
Compper wisselt vier keer, sterkhouders terug bij Union

Union SG wil de interland-periode inzetten als co-leider in de Jupiler Pro League. Maar dan moet het ...

29
29
Hard dilemma Van Bommel: bijrol voor drie grote namen?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

301
301
TRANSFERUURTJE: 'Club wil man van 20 mil; drievoudige jackpot Genk'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

211
211
Grote frustratie Zulte Waregem: Beale slaat op tafel

Zulte Waregem kon tegen RSC Anderlecht geen vuist maken en ging in het Lotto Park met 3-0 onderuit. ...

232
232
Antwerp-pion flirt plots met buitenlandse transfer

Royal Antwerp FC is wisselvallig aan het seizoen begonnen. Onder Mavin Compper was de start goed, ...

210
210
‘KV Mechelen hakt knoop door over ontslag Vanderbiest’

Fred Vanderbiest ligt al een tijdje onder vuur bij KV Mechelen. Na een 3 op 21 is het vijf voor ...

587
587
Onrust bij OHL? Spelers slaan keihard terug

Oud-Heverlee Leuven heeft de eerste driepunter van het seizoen te pakken. Timmy Simons lag zwaar ...

92
92
Zulte Waregem verbaast na Anderlecht: “Intimideren door fans”

Zulte Waregem was sterk aan het seizoen begonnen, maar tegen RSC Anderlecht ging Essevee roemloos ...

634
634
Rampavond Debast bij Sporting: Rode Duivel bijt in het stof

Zeno Debast werd door Mark van Bommel opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de verdediger kende bij ...

65
65
Lommel SK niet ontevreden: "Stap dichter bij ons doel"

Lommel SK mag zeer tevreden zijn over zijn terugkeer naar de Jupiler Pro League. De Limburgers ...

79
79
Anderlecht bekoort: "Heel blij dat ik hier mag spelen"

RSC Anderlecht won vlot en overtuigend met 3-0 van Zulte Waregem. RSCA staat zo vijfde in de Jupiler ...

449
449

Meer sportnieuws