City opent groots transferoffensief: deal van 40 miljoen

door
City opent groots transferoffensief: deal van 40 miljoen

Manchester City haalde zondag nog eens ouderwets uit en won met 0-6 op het veld van Ipswich Town. Daags nadien krijgt coach Pep Guardiola opnieuw een flinke opsteker. Zo heeft de Engelse kampioen zijn eerste grote wintertransfer afgerond.

City is al jarenlang dé dominante factor in de Premier League en legde in de vier voorbije seizoenen telkens beslag op de landstitel. Maar in de laatste maanden van 2024 implodeerde het bolwerk van Guardiola. De topclub zette één van zijn slechtste reeksen in jaren neer en zakte in de competitie weg tot een uiterst teleurstellende zesde plaats.

LEES OOK: Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Doorselecteren noodzakelijk

Inmiddels heeft City zich ietwat kunnen herpakken. Al moet de bevestiging aanstaande woensdag nog volgen in de Champions League-clash op het veld van Paris Saint-Germain. De ineenstorting van de voorbije maanden heeft de ogen echter geopend binnen de club. Zo beseft de sportieve leiding dat het stilaan tijd is om door te selecteren in de spelersgroep.

Met Kyle Walker is alvast één van de oudere pionnen op weg naar de uitgang, AC Milan lijkt zijn bestemming. De aflopende contracten van Kevin De Bruyne en Ilkay Gündogan zijn nog steeds niet verlengd. Daarnaast is het de bedoeling om de selectie te voorzien van verse, liefst zo jong mogelijke krachten. En daarvoor wacht men niet tot de zomermercato.

Defensief goudhaantje

Zo hoopt City om weldra de komst van Omar Marmoush (Eintracht Frankfurt) en Vitor Reis (Palmeiras) af te ronden. Maandag werd de eerste grote zomeraanwinst zelfs al aangekodigd. Zoals verwacht heeft de Engelse kampioen zich versterkt met Abdukodir Khusanov. De 20-jarige verdediger tekende een contract van 4.5 seizoenen in het Etihad Stadium.

Khusanov brak de voorbije maanden op indrukwekkende wijze door bij RC Lens en geldt als één van de meest veelbelovende verdedigers in het mondiale voetbal. Volgens journalist Ben Jacobs betaalde City dan ook zo'n 40 miljoen euro, aangevuld met bonussen en variabelen. Het toptalent zal meteen aansluiten bij de A-kern van City en wordt de eerste Oezbeek ooit in de Premier League.

🚀

City wint de Champions League dit seizoen ...

Meest recent

Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

5
5
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

150
150
Rode Duivels: de dríé grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

147
147
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

89
89
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

255
255
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

98
98
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

194
194
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

149
149
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

98
98
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

81
81
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

96
96
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

106
106
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

63
63
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

245
245
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

83
83
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

143
143
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

140
140
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

459
459
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

360
360
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

492
492
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

437
437
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

365
365
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

395
395
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

107
107
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

236
236

Meer sportnieuws