City opent groots transferoffensief: deal van 40 miljoen

104 stemmen
City opent groots transferoffensief: deal van 40 miljoen

Manchester City haalde zondag nog eens ouderwets uit en won met 0-6 op het veld van Ipswich Town. Daags nadien krijgt coach Pep Guardiola opnieuw een flinke opsteker. Zo heeft de Engelse kampioen zijn eerste grote wintertransfer afgerond.

City is al jarenlang dé dominante factor in de Premier League en legde in de vier voorbije seizoenen telkens beslag op de landstitel. Maar in de laatste maanden van 2024 implodeerde het bolwerk van Guardiola. De topclub zette één van zijn slechtste reeksen in jaren neer en zakte in de competitie weg tot een uiterst teleurstellende zesde plaats.

LEES OOK: 'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Doorselecteren noodzakelijk

Inmiddels heeft City zich ietwat kunnen herpakken. Al moet de bevestiging aanstaande woensdag nog volgen in de Champions League-clash op het veld van Paris Saint-Germain. De ineenstorting van de voorbije maanden heeft de ogen echter geopend binnen de club. Zo beseft de sportieve leiding dat het stilaan tijd is om door te selecteren in de spelersgroep.

Met Kyle Walker is alvast één van de oudere pionnen op weg naar de uitgang, AC Milan lijkt zijn bestemming. De aflopende contracten van Kevin De Bruyne en Ilkay Gündogan zijn nog steeds niet verlengd. Daarnaast is het de bedoeling om de selectie te voorzien van verse, liefst zo jong mogelijke krachten. En daarvoor wacht men niet tot de zomermercato.

Defensief goudhaantje

Zo hoopt City om weldra de komst van Omar Marmoush (Eintracht Frankfurt) en Vitor Reis (Palmeiras) af te ronden. Maandag werd de eerste grote zomeraanwinst zelfs al aangekodigd. Zoals verwacht heeft de Engelse kampioen zich versterkt met Abdukodir Khusanov. De 20-jarige verdediger tekende een contract van 4.5 seizoenen in het Etihad Stadium.

Khusanov brak de voorbije maanden op indrukwekkende wijze door bij RC Lens en geldt als één van de meest veelbelovende verdedigers in het mondiale voetbal. Volgens journalist Ben Jacobs betaalde City dan ook zo'n 40 miljoen euro, aangevuld met bonussen en variabelen. Het toptalent zal meteen aansluiten bij de A-kern van City en wordt de eerste Oezbeek ooit in de Premier League.

City wint de Champions League dit seizoen ...

Meest recent

‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

4
4
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

35
35
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

46
46
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

46
46
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

243
243
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

285
285
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

507
507
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

163
163
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

150
150
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

390
390
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

152
152
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

259
259
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

781
781
Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

De Rode Duivels zijn maandag afgereisd naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een ...

242
242
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

152
152
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

546
546
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

285
285
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

409
409
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

395
395
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

289
289
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

483
483
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

112
112
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

915
915
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

921
921
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

469
469

Meer sportnieuws