City opent groots transferoffensief: deal van 40 miljoen

104 stemmen
City opent groots transferoffensief: deal van 40 miljoen

Manchester City haalde zondag nog eens ouderwets uit en won met 0-6 op het veld van Ipswich Town. Daags nadien krijgt coach Pep Guardiola opnieuw een flinke opsteker. Zo heeft de Engelse kampioen zijn eerste grote wintertransfer afgerond.

City is al jarenlang dé dominante factor in de Premier League en legde in de vier voorbije seizoenen telkens beslag op de landstitel. Maar in de laatste maanden van 2024 implodeerde het bolwerk van Guardiola. De topclub zette één van zijn slechtste reeksen in jaren neer en zakte in de competitie weg tot een uiterst teleurstellende zesde plaats.

LEES OOK: 'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Doorselecteren noodzakelijk

Inmiddels heeft City zich ietwat kunnen herpakken. Al moet de bevestiging aanstaande woensdag nog volgen in de Champions League-clash op het veld van Paris Saint-Germain. De ineenstorting van de voorbije maanden heeft de ogen echter geopend binnen de club. Zo beseft de sportieve leiding dat het stilaan tijd is om door te selecteren in de spelersgroep.

Met Kyle Walker is alvast één van de oudere pionnen op weg naar de uitgang, AC Milan lijkt zijn bestemming. De aflopende contracten van Kevin De Bruyne en Ilkay Gündogan zijn nog steeds niet verlengd. Daarnaast is het de bedoeling om de selectie te voorzien van verse, liefst zo jong mogelijke krachten. En daarvoor wacht men niet tot de zomermercato.

Defensief goudhaantje

Zo hoopt City om weldra de komst van Omar Marmoush (Eintracht Frankfurt) en Vitor Reis (Palmeiras) af te ronden. Maandag werd de eerste grote zomeraanwinst zelfs al aangekodigd. Zoals verwacht heeft de Engelse kampioen zich versterkt met Abdukodir Khusanov. De 20-jarige verdediger tekende een contract van 4.5 seizoenen in het Etihad Stadium.

Khusanov brak de voorbije maanden op indrukwekkende wijze door bij RC Lens en geldt als één van de meest veelbelovende verdedigers in het mondiale voetbal. Volgens journalist Ben Jacobs betaalde City dan ook zo'n 40 miljoen euro, aangevuld met bonussen en variabelen. Het toptalent zal meteen aansluiten bij de A-kern van City en wordt de eerste Oezbeek ooit in de Premier League.

🚀

City wint de Champions League dit seizoen ...

Meest recent

Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

56
56
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

31
31
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

43
43
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

55
55
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

47
47
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

83
83
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

63
63
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

231
231
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

66
66
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

45
45
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

107
107
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

744
744
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

74
74
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

457
457
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

41
41
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

27
27
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

40
40
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

410
410
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

320
320
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

221
221
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

810
810
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

563
563
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

425
425
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

297
297
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

276
276

Meer sportnieuws