Jong Genk doet zichzelf tekort en blijft rode lantaarn in 1B

door
Jong Genk doet zichzelf tekort en blijft rode lantaarn in 1B

In de Challenger Pro League heeft Jong Genk laten liggen om de rode lantaarn door te geven. De Limburgers gaven in de kelderkraker tegen Seraing twee keer een voorsprong uit handen en blijven daardoor op de laatste plaats hangen.

Bij Jong Genk kon Thomas Buffel nochtans op een vrij sterk elftal rekenen. Met Youndje en Yasuda kon hij twee aanwinsten opstellen, terwijl vanuit de A-kern ook nog Kongolo en Oyen kwamen aansluiten. Met hen begon Genk ook goed.

LEES OOK: 4 op 42 - bodem bereikt voor kwakkelend Club Nxt

Jong Genk geeft voorsprong twee keer weg

Vijf minuten voor rust kwamen ze immers op voorsprong via Nuozzi, die een assist van Yasuda verzilverde. Seraing gaf zich echter niet gewonnen en Buggea maakte na 20 minuten in de tweede helft gelijk.

Daarna ging het snel. Aanvoerder Martens zette Jong Genk weer op voorsprong, maar amper twee minuten later stond het alweer 2-2. Op een vrijschop klom Tshibuabua het hoogste en dus gaf Genk zijn voorsprong weer weg.

Rode lantaarn niet doorgegeven

In de slotfase gingen beide teams nog op zoek naar de winning goal, maar die viel uiteindelijk niet meer. Met een gelijkspel schiet geen van beide teams iets op, maar vooral Jong Genk doet een slechte zaak.

Bij winst hadden ze over RSCA Futures en Seraing kunnen springen in het klassement, maar nu blijven ze op de laatste plaats hangen. De achterstand op hun concurrenten bedraagt twee en drie punten.

Had Jong Genk hier moeten winnen?

Meest recent

JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

1
1
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

46
46
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

24
24
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

34
34
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

83
83
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

87
87
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

131
131
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

395
395
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

79
79
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

384
384
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

123
123
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

179
179
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

135
135
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

17
17
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

124
124
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

341
341
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

138
138
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

589
589
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

193
193
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

228
228
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

243
243
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

135
135
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

372
372
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

215
215
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

280
280

Meer sportnieuws