De Bruyne glanst als vanouds: hattrick aan assists bij City

187 stemmen
De Bruyne glanst als vanouds: hattrick aan assists bij City

Manchester City verspeelde een week geleden nog twee dure punten tegen Brenford FC en wou zich zondagavond dus herpakken. Dat lukte ook meer dan behoorlijk in de eerste helft op helft op Ipswich Town. Met dank aan ene Kevin De Bruyne.

De Engelse kampioen had in de laatste maanden van 2024 één van zijn slechtste reeksen in jaren neergezet. Met drie opeenvolgende zeges leek die dip tot het verleden tot behoren. Maar vorig weekend werd dus opnieuw puntenverlies geleden in de Premier League. Bijgevolg moest zondag een reactie volgen.

LEES OOK: Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De Bruyne op afspraak

Ondanks de Champions League-clash van aanstaande woensdag op Paris Saint-Germain, bracht coach Pep Guardiola dan ook een sterke ploeg tussen de lijnen op bezoek bij de promovendus. Ook De Bruyne startte in de basis en de Belgische spelmaker wist zijn stempel op zijn gekende wijze te drukken.

Na een halfuurtje spelen legde De Bruyne de bal na een goede loopactie voor doel, waar Phil Foden opdook om de openingstreffer binnen te werken. Niet veel later maakte Mateo Kovavic er 0-2 van. En in het slot van de eerste periode werd het zelfs 0-3 via dezelfde tandem als bij het eerste doelpunt.

Ook Doku profiteert

De 0-3 werd zelfs op nagenoeg dezelfde wijze gemaakt. Al werd de assist van De Bruyne dit keer door niemand beroerd. City kon zo met een comfortabele voorsprong gaan rusten. En na de pauze ging KDB gewoon door op zijn elan. Zo maakte hij zijn hattricks aan assists compleet, dit keer met Jérémy Doku in de rol van afwerker. Al was het toch vooral de winger die het werk opknapte bij de 0-4.

City moet het contract van De Bruyne verlengen ...

Meest recent

'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

23
23
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

10
10
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

71
71
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

48
48
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

52
52
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

77
77
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

106
106
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

26
26
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

123
123
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

34
34
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

185
185
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

53
53
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

280
280
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

208
208
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

692
692
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

188
188
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

78
78
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

69
69
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

363
363
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

693
693
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

58
58
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

531
531
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

143
143
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

52
52
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

274
274

Meer sportnieuws