Ondanks drie afgekeurde goals: Mbappé leidt Real naar koppositie

door
Ondanks drie afgekeurde goals: Mbappé leidt Real naar koppositie

In de top van de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond. In tegenstelling tot FC Barcelona en Atlético Madrid wist de titelverdediger wél te winnen. Tegen Las Palmas blonk Kylian Mbappé uit met twee belangrijke treffers.

Zaterdag al werd duidelijk dat het een mooi weekend kon worden voor de Koninklijke. Atlético gooide zaterdag immers de leidersplaats te grabbel met een verrassende nederlaag op Leganes. Vervolgens liet Barcelona het na daar optimaal van te profiteren. De Catalanen bleven op 1-1 steken tegen Getafe.

LEES OOK: 'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Vroege achterstand

Real kreeg de koppositie dus in de schoot geworpen, maar even dreigde het ook voor Los Blancos fout te lopen. Zo kwamen de Madrilenen op eigen veld meteen op achterstand tegen Las Palmas. Fabio Silva (ex-Anderlecht) wist de score te openen. Al bleef die voorsprong niet lang op het bord staan.

Nadat Brahim Diaz de gelijkmaker eerst nog onbegrijpelijk liet liggen, was Mbappé wel succesvol van op de stip. Vervolgens ging het snel. Diaz maakte zijn misser goed met de 2-1 en Mbappé kon de voorsprong meteen verdubbelen. Dankzij een VAR-interventie zag de Fransman een hattrick door de neus geboord.

Drie goals afgekeurd

De video-assistent beleefde een drukke avond. In de tweede helft zagen ook Jude Bellingham en Federico Valverde een doelpunt afgekeurd worden. Al was de match toe al lang gespeeld. Rodrygo had immers wél op correcte wijze gescoord en Benito Ramirez pakte, wéér na een VAR-interventie, rood namens de bezoekers.

De Spaanse titelverdediger haalde het dus met duidelijke 4-1-cijfers. Het springt zo opnieuw naar de koppositie met twee punten meer dan Atlético en zeven stuks boven Barça. Thibaut Courtois, die opnieuw in de basis startte, kunnen dus met vertrouwen toewerken naar het Champions League-duel tegen RB Salzburg.

Real wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

11
11
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

25
25
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

35
35
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

33
33
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

46
46
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

55
55
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

75
75
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

92
92
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

35
35
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

121
121
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

195
195
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

435
435
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

365
365
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

303
303
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

266
266
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

190
190
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

161
161
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

99
99
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

300
300
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

485
485
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

202
202
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

231
231
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

326
326
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

513
513
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

281
281

Meer sportnieuws