Ondanks drie afgekeurde goals: Mbappé leidt Real naar koppositie

87
Ondanks drie afgekeurde goals: Mbappé leidt Real naar koppositie

In de top van de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond. In tegenstelling tot FC Barcelona en Atlético Madrid wist de titelverdediger wél te winnen. Tegen Las Palmas blonk Kylian Mbappé uit met twee belangrijke treffers.

Zaterdag al werd duidelijk dat het een mooi weekend kon worden voor de Koninklijke. Atlético gooide zaterdag immers de leidersplaats te grabbel met een verrassende nederlaag op Leganes. Vervolgens liet Barcelona het na daar optimaal van te profiteren. De Catalanen bleven op 1-1 steken tegen Getafe.

LEES OOK: Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

Vroege achterstand

Real kreeg de koppositie dus in de schoot geworpen, maar even dreigde het ook voor Los Blancos fout te lopen. Zo kwamen de Madrilenen op eigen veld meteen op achterstand tegen Las Palmas. Fabio Silva (ex-Anderlecht) wist de score te openen. Al bleef die voorsprong niet lang op het bord staan.

Nadat Brahim Diaz de gelijkmaker eerst nog onbegrijpelijk liet liggen, was Mbappé wel succesvol van op de stip. Vervolgens ging het snel. Diaz maakte zijn misser goed met de 2-1 en Mbappé kon de voorsprong meteen verdubbelen. Dankzij een VAR-interventie zag de Fransman een hattrick door de neus geboord.

Drie goals afgekeurd

De video-assistent beleefde een drukke avond. In de tweede helft zagen ook Jude Bellingham en Federico Valverde een doelpunt afgekeurd worden. Al was de match toe al lang gespeeld. Rodrygo had immers wél op correcte wijze gescoord en Benito Ramirez pakte, wéér na een VAR-interventie, rood namens de bezoekers.

De Spaanse titelverdediger haalde het dus met duidelijke 4-1-cijfers. Het springt zo opnieuw naar de koppositie met twee punten meer dan Atlético en zeven stuks boven Barça. Thibaut Courtois, die opnieuw in de basis startte, kunnen dus met vertrouwen toewerken naar het Champions League-duel tegen RB Salzburg.

Real wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

48
48
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

48
48
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

72
72
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

70
70
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

142
142
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

192
192
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

74
74
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

100
100
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

72
72
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

118
118
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

80
80
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

209
209
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

119
119
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

102
102
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

948
948
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

73
73
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

159
159
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

107
107
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

42
42
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

394
394
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

432
432
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

206
206
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

415
415

Meer sportnieuws