Ondanks drie afgekeurde goals: Mbappé leidt Real naar koppositie

87
Ondanks drie afgekeurde goals: Mbappé leidt Real naar koppositie

In de top van de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond. In tegenstelling tot FC Barcelona en Atlético Madrid wist de titelverdediger wél te winnen. Tegen Las Palmas blonk Kylian Mbappé uit met twee belangrijke treffers.

Zaterdag al werd duidelijk dat het een mooi weekend kon worden voor de Koninklijke. Atlético gooide zaterdag immers de leidersplaats te grabbel met een verrassende nederlaag op Leganes. Vervolgens liet Barcelona het na daar optimaal van te profiteren. De Catalanen bleven op 1-1 steken tegen Getafe.

LEES OOK: Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

Vroege achterstand

Real kreeg de koppositie dus in de schoot geworpen, maar even dreigde het ook voor Los Blancos fout te lopen. Zo kwamen de Madrilenen op eigen veld meteen op achterstand tegen Las Palmas. Fabio Silva (ex-Anderlecht) wist de score te openen. Al bleef die voorsprong niet lang op het bord staan.

Nadat Brahim Diaz de gelijkmaker eerst nog onbegrijpelijk liet liggen, was Mbappé wel succesvol van op de stip. Vervolgens ging het snel. Diaz maakte zijn misser goed met de 2-1 en Mbappé kon de voorsprong meteen verdubbelen. Dankzij een VAR-interventie zag de Fransman een hattrick door de neus geboord.

Drie goals afgekeurd

De video-assistent beleefde een drukke avond. In de tweede helft zagen ook Jude Bellingham en Federico Valverde een doelpunt afgekeurd worden. Al was de match toe al lang gespeeld. Rodrygo had immers wél op correcte wijze gescoord en Benito Ramirez pakte, wéér na een VAR-interventie, rood namens de bezoekers.

De Spaanse titelverdediger haalde het dus met duidelijke 4-1-cijfers. Het springt zo opnieuw naar de koppositie met twee punten meer dan Atlético en zeven stuks boven Barça. Thibaut Courtois, die opnieuw in de basis startte, kunnen dus met vertrouwen toewerken naar het Champions League-duel tegen RB Salzburg.

Real wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

27
27
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

93
93
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

70
70
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

108
108
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

182
182
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

90
90
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

109
109
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

108
108
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

98
98
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

67
67
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

38
38
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

175
175
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

116
116
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

55
55
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

64
64
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

28
28
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

17
17
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

285
285
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

80
80
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

125
125
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

106
106
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

112
112
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

113
113
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

345
345
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

73
73

Meer sportnieuws