Ondanks drie afgekeurde goals: Mbappé leidt Real naar koppositie

door
Ondanks drie afgekeurde goals: Mbappé leidt Real naar koppositie

In de top van de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond. In tegenstelling tot FC Barcelona en Atlético Madrid wist de titelverdediger wél te winnen. Tegen Las Palmas blonk Kylian Mbappé uit met twee belangrijke treffers.

Zaterdag al werd duidelijk dat het een mooi weekend kon worden voor de Koninklijke. Atlético gooide zaterdag immers de leidersplaats te grabbel met een verrassende nederlaag op Leganes. Vervolgens liet Barcelona het na daar optimaal van te profiteren. De Catalanen bleven op 1-1 steken tegen Getafe.

LEES OOK: Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Vroege achterstand

Real kreeg de koppositie dus in de schoot geworpen, maar even dreigde het ook voor Los Blancos fout te lopen. Zo kwamen de Madrilenen op eigen veld meteen op achterstand tegen Las Palmas. Fabio Silva (ex-Anderlecht) wist de score te openen. Al bleef die voorsprong niet lang op het bord staan.

Nadat Brahim Diaz de gelijkmaker eerst nog onbegrijpelijk liet liggen, was Mbappé wel succesvol van op de stip. Vervolgens ging het snel. Diaz maakte zijn misser goed met de 2-1 en Mbappé kon de voorsprong meteen verdubbelen. Dankzij een VAR-interventie zag de Fransman een hattrick door de neus geboord.

Drie goals afgekeurd

De video-assistent beleefde een drukke avond. In de tweede helft zagen ook Jude Bellingham en Federico Valverde een doelpunt afgekeurd worden. Al was de match toe al lang gespeeld. Rodrygo had immers wél op correcte wijze gescoord en Benito Ramirez pakte, wéér na een VAR-interventie, rood namens de bezoekers.

De Spaanse titelverdediger haalde het dus met duidelijke 4-1-cijfers. Het springt zo opnieuw naar de koppositie met twee punten meer dan Atlético en zeven stuks boven Barça. Thibaut Courtois, die opnieuw in de basis startte, kunnen dus met vertrouwen toewerken naar het Champions League-duel tegen RB Salzburg.

Real wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

76
76
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

31
31
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

30
30
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

382
382
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

125
125
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

250
250
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

51
51
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

154
154
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

57
57
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

138
138
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

143
143
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

226
226
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

200
200
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

344
344
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

179
179
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

166
166
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

242
242
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

344
344
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

172
172
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

119
119
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

432
432
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

244
244
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

555
555
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

93
93
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

95
95

Meer sportnieuws