Union stoomt door: Leysen schlemiel én uitblinker bij OHL

97 stemmen
Union stoomt door: Leysen schlemiel én uitblinker bij OHL

Union SG blijft zijn goede reeks in de Jupiler Pro League doortrekken. De Brusselaars wonnen zondag op eigen veld met 1-0 van OH Leuven na een vroeg penaltydoelpunt van Promise David. Het was Tobe Leysen die de strafschop veroorzaakte, maar de Leuvense doelman voorkwam vooral veel erger voor zijn ploeg.

Door de zege van Anderlecht eerder op de middag, moest Union op eigen veld ook zien te winnen om opnieuw derde te worden. En de partij tegen OHL ging ook uitstekend van start. Fedde Leysen zorgde voor het eerste doelgevaar, zijn broer Tobe pakte echter uit met een goede redding. Niet veel later zou het sluitstuk van de bezoekers echter zwaar in de fout gaan.

LEES OOK: 'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Dure penaltyfout

Leysen nam iets te veel tijd om een bal weg te trappen, waardoor David zijn kans zag. En zo trapte het Leuvense sluitstuk zijn tegenstander aan. Een ongelukkige fase, maar wel een beslissende. De bal werd immers op de stip gelegd en de Canadese spits van Union zette de 1-0 op het scorebord.

Vervolgens bleef de match goed op en af gaan. Al kwam Union in het slot van de eerste periode nog het dichtst bij de 0-2. Dit keer was Leysen echter wel op de afspraak met goede reddingen op zowel Ivanovic en Aït El-Hadj. Aan de rust stond het dan ook nog steeds 1-0, al bij al een verdiende tussenstand.

Domme rode kaart

OHL kwam echter beter uit de kleedkamer en probeerde het evenwicht te herstellen, maar in de beslissende zone liep er telkens wel iets fout. Pas in de 70ste minuut stak Union nog eens de neus aan het venster. Opnieuw stond Leysen pal, dit keer na een goede actie van zijn ex-ploegmaat Van de Perre.

Niet veel later konden de boeken helemaal dicht. Kurucay trapte na richting zijn tegenstander en werd zonder pardon van het veld gestuurd. Met een man meer tussen de lijnen kon Union de zege zonder grote problemen over de streep trekken. De Brusselaars springen zo opnieuw naar de derde plek, OHL behoudt slechts twee puntjes voor op de degradatiezone.

Union gaat nog meedoen voor de titel ...

Meest recent

'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

28
28
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

86
86
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

32
32
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

25
25
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

128
128
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

71
71
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

84
84
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

72
72
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

38
38
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

151
151
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

57
57
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

259
259
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

110
110
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

235
235
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

37
37
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

314
314
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

193
193
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

956
956
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1227
1227
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

414
414
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

195
195
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

261
261
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

214
214
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

65
65

Meer sportnieuws