Union stoomt door: Leysen schlemiel én uitblinker bij OHL

97
Union stoomt door: Leysen schlemiel én uitblinker bij OHL

Union SG blijft zijn goede reeks in de Jupiler Pro League doortrekken. De Brusselaars wonnen zondag op eigen veld met 1-0 van OH Leuven na een vroeg penaltydoelpunt van Promise David. Het was Tobe Leysen die de strafschop veroorzaakte, maar de Leuvense doelman voorkwam vooral veel erger voor zijn ploeg.

Door de zege van Anderlecht eerder op de middag, moest Union op eigen veld ook zien te winnen om opnieuw derde te worden. En de partij tegen OHL ging ook uitstekend van start. Fedde Leysen zorgde voor het eerste doelgevaar, zijn broer Tobe pakte echter uit met een goede redding. Niet veel later zou het sluitstuk van de bezoekers echter zwaar in de fout gaan.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Dure penaltyfout

Leysen nam iets te veel tijd om een bal weg te trappen, waardoor David zijn kans zag. En zo trapte het Leuvense sluitstuk zijn tegenstander aan. Een ongelukkige fase, maar wel een beslissende. De bal werd immers op de stip gelegd en de Canadese spits van Union zette de 1-0 op het scorebord.

Vervolgens bleef de match goed op en af gaan. Al kwam Union in het slot van de eerste periode nog het dichtst bij de 0-2. Dit keer was Leysen echter wel op de afspraak met goede reddingen op zowel Ivanovic en Aït El-Hadj. Aan de rust stond het dan ook nog steeds 1-0, al bij al een verdiende tussenstand.

Domme rode kaart

OHL kwam echter beter uit de kleedkamer en probeerde het evenwicht te herstellen, maar in de beslissende zone liep er telkens wel iets fout. Pas in de 70ste minuut stak Union nog eens de neus aan het venster. Opnieuw stond Leysen pal, dit keer na een goede actie van zijn ex-ploegmaat Van de Perre.

Niet veel later konden de boeken helemaal dicht. Kurucay trapte na richting zijn tegenstander en werd zonder pardon van het veld gestuurd. Met een man meer tussen de lijnen kon Union de zege zonder grote problemen over de streep trekken. De Brusselaars springen zo opnieuw naar de derde plek, OHL behoudt slechts twee puntjes voor op de degradatiezone.

Union gaat nog meedoen voor de titel ...

Meest recent

'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

69
69
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

73
73
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

144
144
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

116
116
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

155
155
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

260
260
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

126
126
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

141
141
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

130
130
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

113
113
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

69
69
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

39
39
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

189
189
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

122
122
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

57
57
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

69
69
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

31
31
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

17
17
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

301
301
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

83
83
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

131
131
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

109
109
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

115
115
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

119
119
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

351
351

Meer sportnieuws