Union stoomt door: Leysen schlemiel én uitblinker bij OHL

door
Union stoomt door: Leysen schlemiel én uitblinker bij OHL

Union SG blijft zijn goede reeks in de Jupiler Pro League doortrekken. De Brusselaars wonnen zondag op eigen veld met 1-0 van OH Leuven na een vroeg penaltydoelpunt van Promise David. Het was Tobe Leysen die de strafschop veroorzaakte, maar de Leuvense doelman voorkwam vooral veel erger voor zijn ploeg.

Door de zege van Anderlecht eerder op de middag, moest Union op eigen veld ook zien te winnen om opnieuw derde te worden. En de partij tegen OHL ging ook uitstekend van start. Fedde Leysen zorgde voor het eerste doelgevaar, zijn broer Tobe pakte echter uit met een goede redding. Niet veel later zou het sluitstuk van de bezoekers echter zwaar in de fout gaan.

LEES OOK: Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Dure penaltyfout

Leysen nam iets te veel tijd om een bal weg te trappen, waardoor David zijn kans zag. En zo trapte het Leuvense sluitstuk zijn tegenstander aan. Een ongelukkige fase, maar wel een beslissende. De bal werd immers op de stip gelegd en de Canadese spits van Union zette de 1-0 op het scorebord.

Vervolgens bleef de match goed op en af gaan. Al kwam Union in het slot van de eerste periode nog het dichtst bij de 0-2. Dit keer was Leysen echter wel op de afspraak met goede reddingen op zowel Ivanovic en Aït El-Hadj. Aan de rust stond het dan ook nog steeds 1-0, al bij al een verdiende tussenstand.

Domme rode kaart

OHL kwam echter beter uit de kleedkamer en probeerde het evenwicht te herstellen, maar in de beslissende zone liep er telkens wel iets fout. Pas in de 70ste minuut stak Union nog eens de neus aan het venster. Opnieuw stond Leysen pal, dit keer na een goede actie van zijn ex-ploegmaat Van de Perre.

Niet veel later konden de boeken helemaal dicht. Kurucay trapte na richting zijn tegenstander en werd zonder pardon van het veld gestuurd. Met een man meer tussen de lijnen kon Union de zege zonder grote problemen over de streep trekken. De Brusselaars springen zo opnieuw naar de derde plek, OHL behoudt slechts twee puntjes voor op de degradatiezone.

Union gaat nog meedoen voor de titel ...

Meest recent

Dipje bij STVV: Vrancken blikt vooruit naar Club Brugge

STVV kent een fantastisch seizoen. De Kanaries kunnen echter niet ontkennen dat ze in een dipje ...

3
3
Exodus Club dreigt: vier smaakmakers tóch langer aan boord?

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Verschillende sterkhouders van Blauw-Zwart ...

35
35
Taravel zet orde op zaken na bolwassing: "Heeft me gestoord"

Jérémy Taravel maakt momenteel kennis met de keerzijde van de trainersmedaille. Na ...

60
60
"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

107
107
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

410
410
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

98
98
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

78
78
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

197
197
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

53
53
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

64
64
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

58
58
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

177
177
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

103
103
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

111
111
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

647
647
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

137
137
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

504
504
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

649
649
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

88
88
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

166
166
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

272
272
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

30
30
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

127
127
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

118
118

Meer sportnieuws