Union stoomt door: Leysen schlemiel én uitblinker bij OHL

97 stemmen
Union stoomt door: Leysen schlemiel én uitblinker bij OHL

Union SG blijft zijn goede reeks in de Jupiler Pro League doortrekken. De Brusselaars wonnen zondag op eigen veld met 1-0 van OH Leuven na een vroeg penaltydoelpunt van Promise David. Het was Tobe Leysen die de strafschop veroorzaakte, maar de Leuvense doelman voorkwam vooral veel erger voor zijn ploeg.

Door de zege van Anderlecht eerder op de middag, moest Union op eigen veld ook zien te winnen om opnieuw derde te worden. En de partij tegen OHL ging ook uitstekend van start. Fedde Leysen zorgde voor het eerste doelgevaar, zijn broer Tobe pakte echter uit met een goede redding. Niet veel later zou het sluitstuk van de bezoekers echter zwaar in de fout gaan.

LEES OOK: AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Dure penaltyfout

Leysen nam iets te veel tijd om een bal weg te trappen, waardoor David zijn kans zag. En zo trapte het Leuvense sluitstuk zijn tegenstander aan. Een ongelukkige fase, maar wel een beslissende. De bal werd immers op de stip gelegd en de Canadese spits van Union zette de 1-0 op het scorebord.

Vervolgens bleef de match goed op en af gaan. Al kwam Union in het slot van de eerste periode nog het dichtst bij de 0-2. Dit keer was Leysen echter wel op de afspraak met goede reddingen op zowel Ivanovic en Aït El-Hadj. Aan de rust stond het dan ook nog steeds 1-0, al bij al een verdiende tussenstand.

Domme rode kaart

OHL kwam echter beter uit de kleedkamer en probeerde het evenwicht te herstellen, maar in de beslissende zone liep er telkens wel iets fout. Pas in de 70ste minuut stak Union nog eens de neus aan het venster. Opnieuw stond Leysen pal, dit keer na een goede actie van zijn ex-ploegmaat Van de Perre.

Niet veel later konden de boeken helemaal dicht. Kurucay trapte na richting zijn tegenstander en werd zonder pardon van het veld gestuurd. Met een man meer tussen de lijnen kon Union de zege zonder grote problemen over de streep trekken. De Brusselaars springen zo opnieuw naar de derde plek, OHL behoudt slechts twee puntjes voor op de degradatiezone.

Union gaat nog meedoen voor de titel ...

Meest recent

Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

0
0
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

26
26
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

8
8
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

230
230
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

104
104
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

27
27
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

26
26
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

21
21
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

80
80
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

174
174
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

462
462
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

57
57
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

302
302
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

70
70
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

222
222
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

670
670
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

356
356
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

436
436
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

613
613
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

278
278
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

394
394
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

24
24
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

168
168
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

73
73

Meer sportnieuws