United loopt wéér totale afgang op, Ajax hijgt in nek PSV

92 stemmen
United loopt wéér totale afgang op, Ajax hijgt in nek PSV

Het gaat van kwaad naar erger met Manchester United en Tottenham Hotspur in de Premier League. Beide ploegen boekten zondag pijnlijke nederlagen en zakken steeds verder weg in het klassement. In Nederland houdt Ajax de titelstrijd dan weer razend spannend.

LEES OOK: 'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Premier League

Manchester United kon donderdag in extremis een blamage voorkomen tegen hekkensluiter Southampton, enkele dagen later liep het tegen Brighton wél helemaal fout. Na een vroege voorsprong van de bezoekers maakte Fernandes in de eerste helf gelijk van op de stip. Na de pauze zagen de bezoekers dan weer een doelpunt afgekeurd worden.

Dat bleek echter uitstel van executie. Uitblinker Mitoma (ex-Union SG) maakte er 1-2 van en uiteindelijk legde Rutter de 1-3-eindstand vast na een pijnlijk bluder van Onana. Opnieuw dus een afgang van formaat voor United, dat slechts 13de staat. Al is het niet de enige topclub in de problemen. Bij Tottenham Hotspur ziet de siuatie er nog penibeler uit.

Spurs verloor immers ook met 3-2 van Everton FC, de 16de in het klassement. Hierdoor staan de Londenaren zelfs twee plekjes lager dan United. De positie van coach Postecoglou begint steeds harder te wankelen. Tot slot nog een positieve noot: Nottingham Forrest. Sels en zijn maats wonnen met 3-2 van Southampton en staan knap derde in het klassement.

Eredivisie

PSV leek lange tijd freewheelend op weg naar zijn tweede opeenvolgende landstitel, maar liet in de voorbije matchen de nodige steken vallen. Zaterdag verloor de titelverdediger zelfs op het veld van PEC Zwolle. En daar kon Ajax optimaal van profiteren. De recordkampioen pakte daags nadien immers wél de volle buit.

Op bezoek bij Heerenveen zorgde Sutalo halfweg de eerste helft voor de 0-1. Na de pauze werd een doelpunt van Taylor afgekeurd door de VAR, maar uiteindelijk deed Akpom de boeken helemaal dicht. Ajax nadert zo tot op slechts één puntje van leider PSV. Bij de Amsterdammers startte Godts overigens in de basis.

Welke club stelt dit seizoen het meest teleur?

Meest recent

Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

3
3
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

443
443
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

7
7
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

15
15
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

39
39
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

192
192
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

87
87
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

110
110
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

44
44
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

65
65
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

50
50
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

48
48
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

205
205
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

133
133
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

110
110
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

36
36
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

279
279
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

178
178
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

62
62
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

48
48
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

92
92
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

320
320
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

248
248

Meer sportnieuws