Club Luik snijdt Essevee de adem af in pittige CPL-wedstrijd

169 stemmen
Club Luik snijdt Essevee de adem af in pittige CPL-wedstrijd

In de Challenger Pro League zijn RWDM en Patro de winnaars van de speeldag. Bovenin morste La Louvière gisteren al met de punten, vandaag geraakte ook leider Zulte Waregem niet voorbij een sterk Club Luik. Wordt de titelstrijd toch nog spannend in onze tweede klasse?

LEES OOK: Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

Vossen mist buskruit

Zulte Waregem begon nog stroef aan de competitie (verlies tegen Lierse) maar herpakte zich nadien helemaal. Essevee stond fier aan kop in de Challenger Pro League en ging vandaag op bezoek in Luik, waar de thuisploeg pas negende stond.

De bezoekers begonnen ook het beste op Rocourt, in de eerste helft trof Vossen het zijnet. Het was voorlopig niet de namiddag van de spits van Essevee, die voor rust ook nog eens een volley volledig de mist zag ingaan. Na een kansenarme eerste helft stond het nog 0-0.

Strijdvaardige Luikenaren vechten terug

We kregen meer animo na de pauze. Zulte Waregem pakte quasi meteen uit met de perfecte counter, Gavriel was het eindstation en zette het team van Sven Vandenbroeck op rozen: 0-1. Club Luik vocht zich nadien terug in de wedstrijd, op het uur liet Cascio voor leeg doel een huizenhoge kans onbenut.

De verdiende gelijkmaker zou toch volgen op twintig minuten van het einde. Ngawa verscheen na een prima dieptebal alleen voor van der Gouw en schoot de 1-1 tegen de touwen. Essevee zocht nadien nog naar de driepunter maar kreeg die niet. Zo verzuimt het om nog verder uit te lopen op de Wolven.

Scoreverloop:

0-1 (47') Gavriel, 1-1 (69') Ngawa

🚀

Gaat iemand Zulte Waregem nog van de titel houden?

Meest recent

'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

5
5
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

239
239
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

210
210
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

284
284
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

30
30
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

173
173
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

37
37
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

27
27
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

483
483
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

450
450
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

120
120
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

347
347
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

80
80
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

391
391
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

373
373
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

140
140
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

153
153
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

688
688
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

287
287
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

321
321
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

301
301
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

65
65

Meer sportnieuws